עושים לנו בית ספר

dafgol

New member
עושים לנו בית ספר ../images/Emo13.gif

היה לנו לא מזמן מפגש עם מנהלת בית הספר , מחנכת כתה א' ואמא לתלמידה בכתה א', לצערי לא היתה נוכחות של כל הורי הילדים, אבל בהחלט היה מעניין, מרתק וגם קצת מרגיע
ילדי כתה א' ביקרו לפני כשבועיים את הילדים בגן, מתישהו הילדים הולכים לבקר בביה"ס לראשונה , לא בטוח אם זה יקרה לפני או אחרי שבועות. מתוכנן גם מפגש של הורים שעולים לכתה א' בביה"ס, ופעילות הכנה עם הילדים בחופש הגדול. יש אצלינו בישוב גן שנקרא גן חמד"ת ( חינוך מדעי אומנותי ) שכל גן עירייה מגיע לשם בערך 5 פעמים במהלך שנה"ל לפעילות מרתקת , כל שנה יש נושא מרכזי שעוסקים בו, השנה הנושא היה שמירת כדור הארץ , מיחזור , המוטו היה - להציל את הכדור
היום בשעה 15:30 ( איך שמסיימים את הגן הרגיל ) יש לנו פעילות משותפת של ילדי גן חובה וההורים, לסיכום השנה , ריקודים מצגת וטקס לבוגרי הגן.... היום בשעה 19:00 יש לנו מפגש\ הרצאה בנושא מוכנות לכתה א' , מפגש שעוסק גם במעבר לביה"ס, מוכנות לכתה א' , התפתחות רגשית וחברתית,התפתחות גופנית,התפתחות קוגנטיבית ולשונית,וגם נקודתית על הפרוייקטים בביה"ס ובמקום מגורינו ( עובדים בצורה יפה על העבר ההווה והעתיד ברמה האישית וברמה הישובית). הבעיה היחידה שקבעו לנו לו"ז צפוף מאוד היום, לצערי לא אני ולא רבות מהאמהות לא נוכל להגיע למפגש בערב, מבאס ככל שיהיה...אין מצב שאוכל להגיע למפגש ...חבל...קבעו את זה בשעה לא הגיונית , אחרי המפגש אחה"צ ורגע לפני "נוהל ערב" ורוב האבות עדיין לא בבית.... ביום שישי יש לנו טיול ופעילות לסוף שנה של ילדי הגן וההורים בקיבוץ לידיינו במוזיאון ההתיישבות בקיבוץ יפעת. < א-לה טיול שנתי לגן, פעילות ומקום שאני מאוד אוהבת , מחוזות ילדותי...ממליצה בחום על המקום הזה > אוקצור....עושים לנו בית ספר....ועוד לא דיברתי על זה שיש עוד אח קטן שצריך למצוא לו כל פעם "סידור" כשאני עם הגדול בפעילויות השונות, ולא אמרתי כלום על זה שלרוב אבא מפספס דברים כי מגיע מאוחר הביתה. זה רק אצלי ככה? האמת אני יודעת שלא, לפחות משיחות והכרות עם אמהות נוספות מהגן. ככה זה יהיה גם בביה"ס? איך מחלקים את הזמן ונותנים את תשומת הלב, גם לאחים הקטנים יותר? פפפפפפ יצאה לי מגילה....כנראה שאני יוצאת לאט לאט מההדחקה שלי..... שיהיה יום נעים ושבוע טוב

אואה ../images/Emo178.gif

קראתי הכל, אבל יש לי כאן 4 ילדים רעבים ואחר הצהריים מטורף לפני, אז להגיב על הכל אני אוכל רק בערב... בקצרה - לא זה לא ככה בבית הספר, יש פעילויות אבל לא בכזה דוחק וקצת נשמע לי שמנסים לדחוס לכם את הכל בשבוע אחד. מסכימה איתך בעניין המפגש בערב, השעה היא לא שעה טובה. לא לפה ולא לשם... גם אם את לוקחת בייביסיטר, זו בדיוק שעה לחוצה של ארוחת ערב ומקלחות. אני מעדיפה את הפעילויות האלה או בחמש או בשמונה
ודבר אחרון (לפני שאוכלים אותי, ולפני שהאוכל נשרף
) שרציתי להגיד, שלטעמי ההרצאה על מוכנות וכו' באה קצת מאוחר מדי בשנה, אולי בשלב כזה כדאי לשים יותר דגש על הסתגלות... (למרות שאם המרצה טובה, את יכולה - במידה ואת מצליחה להגיע - לקחת משם דברים הלאה ליתר הילדים) ואני שמחה שאת יוצאת מההדחקה

חני ב

New member
כן, זה רק אצלך ככה

ממש מטורף, הם לא חושבים שלהורים יש חיים? אצלנו יש 3 מפגשים של ילדי הגנים עם ילדי כתות א'. שניים מהם - ילדי הגן מגיעים לכתות, מועצת התלמידים שותפה ומפעילה את הילדים. מפגש אחד-(האמצעי) ילדי כתות א' מבקרים בגן אותו ארחו. אני לא יודעת אם את צריכה ללכת לכל הארועים, או שתעשי תורנות עם בעלך.

פלג מים1

New member
גם אצלנו שלל פעילויות

אבל מרווחות אחת מהשניה, היה מפגש בנושא מוכנות כבר לפני כחודשיים, הוא היה בגן והשתתפו בו אנשי צוות מבי"ס. מאז היו כמה מפגשים של ילדי הגן בבי"ס ולהפך, רובם ללא השתתפות הורים (אני הייתי כהורה מלווה). וגם אצלנו יש מקום שהולכים אליו פעם בחודש למדעים אבל גם זה ללא הורים (וגם שם השתתפתי כמלווה
). ובאופן כללי יותר קשה לג'נגל כשיש עוד ילד שצריך להתחשב בו, לי למזלי יש את אמא שלי המדהימה כי באמת הבעלים לא תמיד יכולים להתפנות בשעות הללו. דפגול אין איזו אמא שאפשר לעשות איתה חילופי אמהות? זה קלאסי...

למעלה