עוקף רח' יפו בחיפה - האם יהיה נת"צ?

מצב
הנושא נעול.

איליה.

New member

כל בוקר אני נוסע מנשר למערב חיפה, ומעבר לעובדה שזה לוקח לי שלושה אוטובוסים, הדרך גם עוברת ברח' יפו - קטע של כביש 4, שיש בו רק שני נתיבים בכל כיוון. ברח' יפו עוברים הקווים הבאים: 101/103 ממרכזית המפרץ לתחנה המרכזית/חוף הכרמל (תדירות של 3-4 דקות בבוקר) 5 מהעיר התחתית לגרנד קניון (תדירות של 20 דקות) 26 מהעיר התחתית להדר (לא יודע מה התדירות) 45/47/49 מהדר לטירת כרמל (תדירות של 5 דקות בבוקר) וגם 221, 220 לעתלית, מקווה שלא שכחתי אף אחד. בבוקר יש שם פקק קבוע. וכמובן שאין נתיב תחבורה ציבורית. בקרוב פותחים את כביש עוקף יפו, שצמוד למסילת הרכבת ואמור לעקוף את החלק הפקוק של רחוב יפו. האם מישהו יודע אם בכביש העוקף יהיה נתיב אחד או שניים? איך תתנהל התנועה (איך היא תתחלק בין שני הכבישים, כי אני לא ממש מבין), והאם סוף סוף יעשו נתיב תחבורה ציבורית לכיוון בת גלים?

איליה.

New member
ועוד רחוב שדורש נת"צ - דרך פיק"א

כל בוקר אני נוסע מנשר למערב חיפה, ומעבר לעובדה שזה לוקח לי שלושה אוטובוסים, הדרך גם עוברת ברח' יפו - קטע של כביש 4, שיש בו רק שני נתיבים בכל כיוון. ברח' יפו עוברים הקווים הבאים: 101/103 ממרכזית המפרץ לתחנה המרכזית/חוף הכרמל (תדירות של 3-4 דקות בבוקר) 5 מהעיר התחתית לגרנד קניון (תדירות של 20 דקות) 26 מהעיר התחתית להדר (לא יודע מה התדירות) 45/47/49 מהדר לטירת כרמל (תדירות של 5 דקות בבוקר) וגם 221, 220 לעתלית, מקווה שלא שכחתי אף אחד. בבוקר יש שם פקק קבוע. וכמובן שאין נתיב תחבורה ציבורית. בקרוב פותחים את כביש עוקף יפו, שצמוד למסילת הרכבת ואמור לעקוף את החלק הפקוק של רחוב יפו. האם מישהו יודע אם בכביש העוקף יהיה נתיב אחד או שניים? איך תתנהל התנועה (איך היא תתחלק בין שני הכבישים, כי אני לא ממש מבין), והאם סוף סוף יעשו נתיב תחבורה ציבורית לכיוון בת גלים?
ועוד רחוב שדורש נת"צ - דרך פיק"א
כל בוקר בשעה 8 התנועה מהיכל הספורט למרכז חורב פשוט עומדת. אני לא בטוח שאפשר לעשות עם זה משהו, כי בשביל להרחיב את הכביש צריך לחצוב בתוך ההר, ולא נראה לי שיקטינו את מספר הנתיבים הרגילים ל-1.

TDR

New member
-------- כ מ ו ב ן ------------

להזכירך במטרופולין חיפה הנת"צ הארוך ביותר בארץ תחילתו בצומת אפק ( ע"י מחנה כורדני ), דרך עכו, שד' ההסתדרות, צומת הקריות, בר יהודה, חיפה עיר, שד' ההגנה עד מרכזית חוף הכרמל. על פי התוכנית יהיה הנת"צ רצוף בשני כיווני הנסיעה, וגם הקטעים הקטנים שעדיין אינם מוכנים יבוצעו.

איליה.

New member
יופי, מעולה!

להזכירך במטרופולין חיפה הנת"צ הארוך ביותר בארץ תחילתו בצומת אפק ( ע"י מחנה כורדני ), דרך עכו, שד' ההסתדרות, צומת הקריות, בר יהודה, חיפה עיר, שד' ההגנה עד מרכזית חוף הכרמל. על פי התוכנית יהיה הנת"צ רצוף בשני כיווני הנסיעה, וגם הקטעים הקטנים שעדיין אינם מוכנים יבוצעו.
יופי, מעולה!
האם מה שציירתי נכון? יהיו שני נתיבים בעוקף יפו?

איליה.

New member
תגובות?

יופי, מעולה!
האם מה שציירתי נכון? יהיו שני נתיבים בעוקף יפו?
תגובות?
TDR? מישהו?...

איליה.

New member
אגב, לדעתי הנת"צ ממשיך גם אחרי

אגב, לדעתי הנת"צ ממשיך גם אחרי
חוף הכרמל, בכביש ת"א-חיפה הישן. עכשיו מבצעים עבודות רציניות בכביש אחרי צומת מת"מ.

6wheeler

New member
נת"צ \ נת"מ

נת"צ \ נת"מ
וכמו בכל מקום במדינה, יעילותו של הנת"צ, תהיה פונקציה של רמת האכיפה המופעלת במקום.

איליה.

New member
נכון, אבל בתור מי שנוסע הרבה

נת"צ \ נת"מ
וכמו בכל מקום במדינה, יעילותו של הנת"צ, תהיה פונקציה של רמת האכיפה המופעלת במקום.
נכון, אבל בתור מי שנוסע הרבה
באוטובוס, בין השאר בנתיבי תחבורה ציבורית ברחובות פקוקים (כגון רח' חטיבת גולני או שד' ההסתדרות בחיפה), אני לא שם לב למקרים של עבירה על החוק. הנהגים שומרים על החוק ובזמן פקק הנת"צ תמיד פנוי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה