עונה 8 - מההתחלה!

איי איי איי, איזה פספוס של עונה. כמה פוטנציאל מבוזבז. החלוקה הראשונה לשלושה שבטים (מי היה מאמין שיימאס לנו מזה?), הפעם הראשונה שלוהקו לא פחות מ-18 שורדים, אפילו החזירו את הצגת השורדים מעונות 1-4. לא יודע כמה זה היה קריטי, אבל אני מניח שבזמנו זו הייתה מחווה חמודה. כמובן, כבר כאן יש כמה ליהוקי WTF, ובראשם מי שבסופו של דבר תהפוך לאחת הזוכות הכי גרועות בתולדות הישרדות, אמבר. אבל העונה הזו כוללת גם את לקס, האסטרטג הכי גרוע אי פעם (אולי חוץ ממרקוס וברית הבצל שלו - אני חושב שהיחידה בברית עם קצת שכל הייתה קורין), ויחד עם שליטה מוחלטת של בוסטון רוב במיזוג, קיבלנו עונה שלא הרבה יותר טובה מאפריקה ותאילנד. במילים אחרות, חרא.

בבוקר היום השני, מסתבר שהמחסה שבוסטון רוב הכין בשבט שפירע (היו חייבים לשים את שני המתמודדים בעלי אותו שם באותו שבט? ג'נה לואיס וג'נה מורסקה בשבטים שונים...) לא לטעמו. ההתעסקות שלו במחסה, לעומת אש, מציבה אותו בחזית נגד אלישיה, אבל באותה הדיעה כמו מתמודדת אחרת מאותה העונה. כן, בסופו של דבר זה כנראה מה שחיבר בין רוב ואמבר. בשני השבטים האחרים מתמקדים קצת פחות, כנראה בגלל שהם הולכים להימחק, אחד לפני המיזוג ואחד במהלכו. אבל מתמודד אחד כבר עכשיו בולט לרעה - רופרט, שמתחיל כבר עכשיו את ההידרדרות שלו, שתושלם בעונה 20 (ובהופעה המביכה שלו בהישרדות ישראל) לכדי בריון "ראוי" שגורם לי לחשוב לטובה על אוזי.

האתגר הראשון הוא האתגר הראשון אי פעם בהישרדות, וזה מעניין מפני שלא פחות משלושה מתמודדים בעונה הפסידו בו, חברי שבט טאגי במקור, ויש חבר טאגי אחד בכל שבט. כלומר בכל מקרה מישהו יפסיד באתגר הזה פעמיים. לעומת זאת יש רק מתמודדת אחת מפאגונג במקור, ג'נה לואיס, עוד מתמודדת שלא מובן לי מה היא עושה שם. במקרה היא בשבט המפסיד, סבוגה, יחד עם רודי, טינה, רופרט, ג'רי ואית'ן. אית'ן וטינה בסכנה מיידית כי הם זכו בעבר - קללה שעברה לאחר מכן גם לאוסטרליה, כששיין וג'ריקו הפכו למודחים הראשונים מהאולסטארס שלהם, עונה שלפעמים אני חושב שגרמה לנוכחית להיראות מעולה.

במועצת השבט, לצערי, כל הלא-מנצחים פנו נגד המנצחים והדיחו את טינה. אבל בלי קשר, לדעתי היא הייתה החוליה החלשה מבחינה פיזית.

פרק 2

העונה הזו קשה מבחינת מזג אוויר, כרגע לשבט סבוגה עדיין אין אש, אבל זה לא משנה כי יורד גשם - אבל לשבט שפירא (עדיין לא שפירע, זה יבוא בהמשך) יש רעיון לקלוט את מי הגשם במימיות שלהם, אז לפחות יש להם מים. אם אני הייתי שם (ומן הסתם לא הייתי מתקבל, עם הכליה האחת שלי) הייתי כנראה מתייבש, מקיא, מתעלף ומפונה עוד לפני מועצת השבט הראשונה. אבל אולי בפיג'י היה לי יותר מזל. אחר כך כל שבט מקבל תיבה, אבל היא נעולה עם שלושה מנעולים. אז זה הולך להיות עוד אוצר כמו באיי הפנינה?

אתגר פרס שלא זכור לי מאיזו עונה הוא היה במקור (או שהוא חדש לגמרי?), סבוגה זוכים בפריטי נוחות, אבל ג'ף מציע לתת אותם לשני השבטים האחרים בתמורה לסיר, אבן אש ורמז למפתח הראשון לתיבה, שמכילה אורז. אגב, זה רק אני או שהיצע המזון כאן דל גם ביחס לעונות "המפלצת", 41-44? אולי הן מפלצתיות רק ביחס לעונות 9-40. ובזאת, אחרי שהשמיים מתבהרים, סבוגה סוף סוף מדליקים אש. זה נותן להם יתרון אדיר, אז הם יזכו בחסינות בטוח... נכון? בכל מקרה, מציק לי שעדיין אין הרבה מה לכתוב על אסטרטגיה. אנחנו בעונה 8, דאמט! עברנו שתי עונות מעולות ששינו את פני המשחק!

אבל לרוע מזלם של שבט סבוגה, לרודי כואב הגב והוא לא יוכל להתמודד כראוי באתגר החסינות, והוא חייב להשתתף כי השבט כבר הפסיד חסינות. לא יודע כמה הכאב שלו הפריע לשבט, אבל בלי קשר הם עשו טעות אחר טעות, הם לא הפסידו במארש טורקי על גמל שלא השאיר מקום לספק, אבל הם הפסידו ושוב צריכים להדיח מישהו. עכשיו, כל הלא-מנצחים עדיין בברית, אבל אית'ן הוא לא טינה. הוא צעיר, בריא וחזק. בניגוד גמור לרודי. ואכן, ג'נה וג'רי חברו לאית'ן והדיחו יחד איתו את רודי.

פרק 3

המצב בשבט סבוגה משתפר, אבל זה לא משנה מפני שזהו פרק הפרישה של ג'נה מורסקה. שאר העלילות של הפרק מתרחשות מתחת למים: אית'ן מאבד את הרומח ואז רופרט מוצא אותו (ושואג), וכמובן ריצ'ארד שצד כריש, הכריש נשך אותו, ואז ריצ'ארד נשך את הכריש בחזרה. הכריש מת ועבר לבטן של חברי מוגו מוגו. וכמובן, מאז ולתמיד: ריצ'ארד, לא נושך כרית - נושך כריש.

גם יש אתגר פרס, אחד מאתגרי ה"עשה זאת בעצמך", של בניית מחסה. שפירא ינצחו בקלות, אני מניח, כי בוסטון רוב (אני שואל שוב - היו חייבים לשים את ססטרנינו ומריאנו באותו פאקינג שבט?!?) הוא פועל בניין, אבל הוא עסוק בלעשות אהבה עם אמבר. המחסה של מוגו מוגו יהיה סטנדרטי. ואז סבוגה, הנקודה הספציפית שבה רופרט התחיל לרדת מגדולתו. מה הוא חשב לעצמו?!? סבוגה מפסידים, כמובן, ושפירא זוכים ברמז לתיבה (גם מוגו מוגו זכו בו) ובבקבוק יין, ואז אמבר מצטרפת למועדון השורדים השיכורים. גם בריאן, טום (ווסטמן) וכמובן טוד השתכרו, לא? אה רגע, זה היה טד, לא בריאן. אבל אולי יש קצת מזל עם שתייה? איזו הפתעה, בלילה בא הגשם והבונקר של רופרט הפך לאגם. אידיוט.

ואז, כמובן, אתגר חסינות שאני מניח שהיה אמור להיות כמו אתגר הפיינל 6 בתאילנד, שבו זכה טד יחד עם אחיו. אבל הוא מעולם לא יצא כאן לפועל, כי ג'נה החליטה לפרוש. ואני מבין אותה לגמרי. ואלישיה כהרגלה בקודש הפגינה טאקט כמעט כמו של נעל בית ישנה משוק הפשפשים. 8-{

פרק 4

סופה גדולה נוספת מגיעה, ורופרט מכה על חטא. עכשיו יש לסבוגה מחסה לבנות. וזה לא שהתחרות בין השבטים צמודה: שבט שפירא מאוחד להפליא (יחסית), ולמוגו מוגו יש את ריצ'ארד, אחד הפרוביידרים הכי טובים אי פעם, ואת קולבי, אחת המתמודדים הכי חזקים אי פעם. כל כך מתמקדים בזה שריצ'ארד המציא את המשחק ושהוא אסטרטג גאון, שאפשר לשכוח שהוא גם דייג מעולה. אתגר הקוסמטיקה מהאמזונס חוזר, וחוץ מזה שהפעם מתמודדים שלושה שבטים, השורדים יכולים לסחור גם עם שורדים מאותו השבט. שפירא ממשיכים עם הנצחונות, ועכשיו יש להם את כל המפתחות לתיבה מלאה אורז.

עוברים מהר לאתגר החסינות, שהוא אותו אתגר שהיה אמור להיות בפרק הקודם. הוא משלב את הפאזל מתאילנד (איזה? היו בתאילנד איזה מיליון פאזלים) עם הכוונת שורדים עם עיניים מכוסות. זה מוביל להפסד היחיד של שבט שפירא באתגר, ולפעם הראשונה והאחרונה של כל השבט, מלבד אמבר, במועצת השבט עד המיזוג. וכאן מתחילה שרשרת ארוכה של הדחות עצובות וכואבות, שלא תיפסק עד ממש לקראת סוף העונה. בזאת גם מתחילה מסורת של אגדות הישרדות שמודחות מוקדם בעונות המשך. ססטרנינו הוא הראשון לתואר, ואליו יצטרפו יאו-מן, ראסל, סירי ואפילו קינג טוני. רוב ואמבר מצרפים רשמית את ביג טום לברית, ואני מניח שזה השתלם להם בפיינל 5. רגע - אמבר העלתה את הרעיון להדיח את ססטרנינו?!? אמבר תרמה משהו מבחינה אסטרטגית לעונה?!? אז אולי היא לא זוכת המרמור הכי גרועה אי פעם.

מה שכן, בוסטון רוב הצליח מאוד לשכנע את ססטרנינו שהוא איתם בברית, ושהם פונים בכלל נגד אלישיה. אז נקודה גדולה לו ונקודה שלילית נגד ססטרנינו. כן, הוא נפל בפח בעונה הזו. אוקיי? הוא עדיין היה מעולה באמזונס ואת זה אף אחד לא יוכל לקחת ממנו.

פרק 5

ההדחה של ססטרנינו הייתה נקודת הפתיחה לשרשרת ההדחות שתחריב לחלוטין את העונה. אבל קודם כל, *עוד* אתגר עשה זאת בעצמך. את האמת, המרחק בין האתגרים האלה, שהיו מאוד נפוצים עד עונה 11 בערך, לבין האתגרים בסמואה ובעולם אחד שבהם ג'ף בכלל לא הופיע, לא מאוד גדול. רופרט רוצה לנצח, אבל לא אומר את המוטו שלו מעונה 7, "לעולם לא אוותר, לעולם לא אכנע, לעולם לא אודה בתבוסה". ואיפה מוטיב הפיראטים לעזאזל? כמעט אין קשר בין רופרט של עונה 7 לרופרט של העונה הזו ומעבר. מי שנסבלת להפתיע (אבל זה ישתנה מהר מאוד בפרק הבא) זאת סו. אבל כאמור, בפרק הבא היא תחזור לסורה.

אבל לפני כן, אנחנו נפרדים משבט, ואגב כך משנים את הדינמיקה במשחק. סבוגה חוזרים להפסיד ומתפרקים. אית'ן וג'רי עוברים למוגו מוגו, ג'נה ורופרט לשפירא. מסכנים אית'ן וג'רי, גורלם נתון בידי האסטרטג הגרוע ביותר אי פעם (אולי חוץ ממרקוס, אבל הוא לא הספיק לזרוע הרס), לקס, ואכן הם מהר מאוד ימצאו את סיום משחקם. למחרת מוגו מוגו פתוחים את התיבה שלהם, אבל הם לא שמרו על התיבה טוב מספיק והרבה מהאורז שלהם התקלקל. אגב, בהתחשב בעובדה שזו הפעם הראשונה שאית'ן מתמודד בעונה הממוקמת על אי, הוא דג לא רע בכלל, אבל לא ברמה של ריצ'ארד או רופרט (או אוזי, אבל זמנו עוד יגיע).

אתגר החסינות הוא גירסה יבשתית של אתגר החסינות בפרק 4 של עונה 7, זה שסיים את רצף ההצלחות של דרייק. אבל ככל שהוא מתנהל, אני רוארה את מה שהוא באמת - אתגר "אזור התקיפה" מתאילנד. זה גם האתגר שריצ'ארד מתחכך בטעות בסו, וכמובן מה שקרה בהמשך. אני אסכם בצורה יותר מורחבת בפרק הבא, כשזה יהיה רלוונטי, אבל ככל הידוע לי, ריצ'ארד אינו דו מיני. במילים אחרות, הוא לא נמשך מינית לסו. שבט שפירא זוכים, וקולבי ולקס רוצים להדיח את ריצ'ארד. הם מגייסים לשורותיהם את אית'ן ורוצים לגייס גם את ג'רי. קאת'י ושי-אן עומדות לצד ריצ'ארד. בסוף ריצ'ארד קיבל את רוב הקולות - יריית הפתיחה להשמדת העונה.

פרק 6

אחד הפרקים המיותרים ביותר בתולדות הישרדות. מבחינה אסטרטגית, אני מניח שהוא מניח את הקרקע להדחות של קולבי ואית'ן, שבאמת יזעזעו את מה שנשאר משבט מוגו מוגו אחרי ההדחה של ריצ'ארד. אבל השבט כבר התחיל בהתאבדות שלו בכך שהדיח את אחד הפרוביידרים הכי גדולים בכל הזמנים. אית'ן בחיים לא ידוג כמו ריצ'ארד, וקולבי אפילו לא מנסה. אפילו יותר חשוב, הרביעייה ששולטת במשחק, נוצרת. אלוהים יודע איך אף אחד מהם לא חשב להדיח את רוב או את אמבר בשום נקודה.

אבל עיקר הפרק עוסק בסו ובהתמודדות שלה עם המגע של ריצ'ארד. עכשיו ברור שמבחינתה זה היה עניין גדול, כן? השאלה הגדולה אם זה יכול להיחשב הטרדה מינית, כשברור שריצ'ארד בכלל לא נמשך לסו, כפי שהוא לא נמשך לשום אישה - אלא אם כן הוא דו מיני, ואני די משוכנע שהוא לא.

ואיכשהו מוצאים בפרק מספיק זמן לסיים עם אתגר פרס - גירסה קבוצתית של אתגר המקפצה מאפריקה. מוגו מוגו זוכים, מחזה שלא נזכה לראות יותר עד סוף הפרה-מיזוג.

נערך לאחרונה ב:
פרק 7

תחילת השבט מתמקדת אקסקלוסיבית ביחסים בין ג'רי, קולבי, וקאת'י ושי-אן. וואו, מעניין איזה שבט ילך למועצה. האתגר האחד והיחיד הפרק הוא אתגר חסינות, פעם ראשונה שיש רק אתגר אחד בפרק בנקודה הזו של העונה, למרות שאין פרישה או פינוי. ברגע שיגיעו לעונות עם 20 מתמודדים, פרקים של אתגר אחד יהיו דבר שבשגרה. שפירא זוכים בקאמבק, לוקחים איתם את קאת'י לפרס ומגנים עליה ממועצת השבט. לא שהיא הייתה בכלל בסכנה לדעתי.

אז ג'רי תודח, כן? יכול להיות שאני צריך אשכרה לבלות זמן בחברתה, מה שכנראה לא יקרה אף פעם, אבל אני עדיין לא ממש מבין למה עד כדי כך שונאים אותה. אבל משום מקום, לקס רוצה להדיח את קולבי! המהלכים שלו בעונה הזו גורמים לגירסה שלו באפריקה להיראות כמו השחקן הכי טוב אי פעם. אתה קולט שאתה מחריב את השבט ומכין את הקרקע לפאגונגינג ושליטה מוחלטת של שפירא (מה שאכן קרה)? כנראה שלא. כולם פונים נגד קולבי ונשאר להם רק אית'ן כדי להשאיר להם סיכוי לזכות באתגרים. לקס לא יהיה מטומטם מספיק להדיח גם אותו... נכון?

פרק 8

כבר בנקודה הזו, כמעט כל העניין שהיה בתחילת העונה, נעלם. רוב המתמודדים בעונה הם ניצבים. העונה הפכה רשמית למופע של רוב ואמבר, וכל מה שלא קשור בהם, קשור בלקס וכמה שהוא אסטרטג גרוע. תגידו מה שתגידו על עונות שמתמקדות בשורד אחד או שניים (*אהמ*ראסל*אהמ*), לפחות שם המופע הוא בעיקר אסטרטגיה. מה זו הקומדיה הרומנטית הזו ולמה היא מעמידה פנים שהיא הישרדות? אני אשכרה כמעט מתגעגע לתאילנד.

ובכל זאת, יש... אתגרים? כן, יש אתגרים. אתגר בול העץ חזר מהאמזונס, שפירא זוכים בלי למצמץ, זה מה שקורה שמדיחים את החזקים סתם ככה. הלא יהיו לכם הזדמנויות במיזוג? אמנם מדובר בקולבי, חיית החסינויות המקורית, אבל שתיים מהחסינויות שלו הוא קיבל בעיקר בגלל טעויות מטומטמות של קית'. גם אתגר החסינות הוא מהאמזונס, אתגר הקליעה למטרה, הגדול והטוב מכולם בתולדות הישרדות לדעתי. רק שהפעם הוא שווה לתחת, אולי בגלל תנאי מזג האוויר, ואולי מתוך מחאה על כמה שהעונה הזו גרועה.

אז\ אם לקס לא רוצה להדיח את ג'רי, מי יודח? קאת'י? אחרי הכול, קאת'י עמדה לצד ריצ'ארד כשהוא הודח. אבל זה לא משנה, כי ג'רי ושי-אן רשמית לצד לקס, וביחד הם ידיחו את... אית'ן?!? ברצינות?! וואט דה פאקינג פאק?!? אתה בכוח רוצה להפוך את השבט שלך לכבשים שיישחטו במיזוג לצלילי החליל של רוב? כי יש לי חדשות בשבילך: זה בדיוק מה שיקרה. שבט של מטומטמים. שני שבטים של מטומטמים. יש מצב שזו העונה הגרועה מכולן. היא או תאילנד, או אולי עונה 22.

פרק 9

בין הפרקים באתגרי הצפייה הישירה שמסרבים להיטען, לפרקים שאשכרה הורדתי באיכות הכי גרועה שראיתי בה אי פעם תוכנית טלוויזיה (הפרק נקטע כאילו שפולס אלקטרומגנטי פגע בפנמה במהלך השידור), אני מניח שהעונה הזו קיבלה מודעות עצמית, יודעת שהיא גרועה ומנסה למנוע מאנשים לצפות בה. עכשיו החסרון הגדול של העונה הזו לעומת אפריקה או תאילנד, הוא שגם ברגעים הכי נוראיים שלהן, לשתיים האחרונות לפחות יש את "רוח המקום", זוכרים שהיו פרסים עם שבטים אמיתיים ואוכל מקומי וטקסים? העונה הזו היא הראשונה לא להתמקד במקום אלא בעצם היותה אולסטארס, ועם קאסט כזה גרוע, אין הרבה במה להתמקד.

אבל עכשיו מגיע הערבוב, וזה מרגיש כאילו ההפקה מנסה להשתלט על העונה כדי למנוע ממנה להיות כזאת גרועה. חבל שאמבר תצטרך לסבול את המחיר, כמובן בהנחה ששבט שפירא החדש, הוא מוגו מוגו הישן פלוס אמבר, ילך למועצת השבט. כי ככה זה כשאידיוט מנסה בכוח לחסל את הכוח הפיזי בשבט לפני המיזוג. אוקיי, אני כן אהבתי שניסו ללכת על הטקס שהיה בתאילנד במיזוג המזוייף, רק שהפעם המיזוג הפך לערבוב. והיו חייבים בכוח לעשות מיזוג עם מספר אי זוגי של שורדים? אין כאן את ססטרנינו ואין כאן את פיירפליי, זה מתכון לפאגונגינג ולמיזוג משעמם.

אבל רגע, השורדים בעצם החליפו שבטים, אז אולי לקס וחבורת האידיוטים שלו דווקא כן יצליחו הפעם? לא שזה משנה, כי האתגר הוא חידון על כל שבע העונות שחלפו. אני לא אתפלא אם מוגו מוגו בכוונה ענו תשובה לא נכונה כדי להדיח את אמבר. מסכן רוב, זה כל-כך לא הוגן. אז הוא עושה מה שהוא יכול ונשבע בפני לקס כדי שיציל את אמבר. אבל אין מצב שזה יקרה, לקס לא טיפש, וגם אם כן, הוא לבדו לא יוכל להציל את אמבר. במחנה אמבר בעצמה נשבעת בפני קאת'י כדי שתציל אותה. כן כן, שמעתם נכון, אמבר אשכרה עשתה משהו. לא בדיוק מהלך וגם זה רק כשהיא יודעת שהגב שלה צמוד לקיר בטון, אבל היא פאקינג עשתה משהו. זה מספיק כדי שלקס יפנה נגד בת הברית מספר אחת שלו, ג'רי. אידיוט, כבר אמרתי?

אני פורש

אם הפרקים עד עכשיו לא היו גרועים מספיק, ההמשך בלתי ניתן לצפייה - אני פחות אשכרה רואה את הפרק ויותר רואה כמה שניות פה ושם בין דקות של מסך שחור. בעצם, לא ראיתי פרק אחד כמו שצריך, ורק חירטטתי את מה שאני זוכר מלפני שנים. חרא. כמו המיזוג עצמו. זו גם ככה אחת העונות הכי גרועות אי פעם, אז למה לסבול בזמן שאני גם ככה סובל?

אני מניח שבקרוב אני אראה את עונה 12, אם יהיה לי איך לצפות.

למעלה