עונה 3, פרק 16,החלק השני של הבאטלים(פרק אחרון לפני הלייב-ים)

• פותח הנושא xjoiq
  • פורסם בתאריך

trilliane

Well-known member
מנהל
טראגי אך צפוי... היה ברור שזה ציוות אומלל

אם כי אני מודה שלאור הביצוע הטוב של עמית (היא באמת נתנה בו כל מה שיש לה) אולי יש לה סיכוי, אבל אביב כבר הראה העונה שהוא מסתכל לטווח הארוך ועל המכלול ופחות מתייחס לביצוע מסוים.

xjoiq

New member
היא לא נתנה אפילו 10% ממה שעוד היא יכולה להתפתח עם הבטחון

שהיתה מקבלת אוטומטית עם ההפנמה שהיא זמרת שמסוגלת לרגש כמו כל הזמרים הביישנים והמופנמים שנפתחו.
&nbsp
כל מנטור בארץ ובעולם שהימר על זמר ביישן - הצליח.
&nbsp
אביב לא מסתכל לטווח הרחוק אחרת הוא היה שומע למוש ולשאר המנטורים.
&nbsp
עמית היא זמרת זמרת עוד מלפני שיצאה מבטן אמה.
&nbsp
בעסה מארץ הבעסות

danlevin1

New member
עלק טווח ארוך

הוא חושב על כסף כסף כסף
כמו שכתבתי למטה , מה שלעמית יש לג'סיקה כבר לעולם לא יהיה

trilliane

Well-known member
מנהל
אני דווקא חושבת שהביצוע היה מרגש דווקא בגלל חוסר הביטחון

ושהיא הייתה כנה ואמיתית. אני לא מתכוונת להעריך באחוזים, נראה לי מטופש ומיותר. מה היא תיתן עם הניסיון רק ימים יגידו.
&nbsp
"כל מנטור בארץ ובעולם שהימר על זמר ביישן - הצליח." – הא?
אתה מדגים פה בדיוק את הביקורת שהייתה לי על דברים שכתבת בדיון הקודם – אתה מתעלם מהעובדות ומהניסיון שנצבר בתכניות עבר. תסתכל מי הזמרים שהגיעו רחוק בעונות הקודמות, בפרט לגמר... (שלא לדבר על הזוכות, כמו קטלין או לינה). הם ממש לא היו הביישנים והמופנמים. רוב הזמרים שהגיעו לגמרים (ולא רק ב-TV) היו כאלה עם הרבה ביטחון ולא פעם גם עם ניסיון. בפרט עכשיו בעונה השלישית, נראה שהמנטורים כן מחפשים יותר מקצועיות (אם כי לא יותר מדי), בפרט אביב.
&nbsp
אני חושבת שאביב כן מסתכל לטווח הרחוק ולכן בחר בג'סיקה ואני יכולה להבין את הבחירה שלו; אין לו הרבה זמן ועמית, מקסימה ומוכשרת, פשוט לא אפויה דיה לתכנית. היא ממש גבולית.

xjoiq

New member
הביצוע היה מרגש למרות חוסר הבטחון

זאת זמרת מעלפת שלא רק שיש לה את זה אלא יש לה את זה בגדול וכשהיא תקבל בטחון להתפוצץ(ויש לה את זה כמו שראינו סימנים באודישן)היא תעלה בסדר גודל ביכולת לרגש וסדר גודל זה בערך פי 10. ויש לה גם נמוכים מעלפים ויהיה לה גם גבוהים סוףףף. בקיצור ייצא משהו חלומי ביותר שיתווסף לו על בטוח גם בטחון.

כשאני מדבר על זמרים ביישנים אני מדבר על כאלה שהם מאוד מוכשרים והמנטור מתלבט אם הביישנות לא תעמוד לו לרועץ והוא ילך לאיבוד ויתברבר.
בכל המקרים שהמנטור הימר למרות אי הוודאות הוא הצליח בגדול.
(המקרה האחרון בארץ היה של אורי שכיב מאקס פקטור האחרון(וגם הראשון) שבינתיים הוא המתמודד של אקס פקטור שהכי הצליח לחצות את הגבול מריאליטי לחיים האמיתיים)
(בחו"ל יש המון מקרים)

ולעמית יש נתונים קוליים הרבה יותר טובים מאורי שכיב.

בקיצור אצל ביישנים כל הכללים הדמיוניים של זמן אפייה ארוך במיוחד הוא שיקרי מעיקרו ולא נכון

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חושבת שלא למרות אלא גם בגלל

הקסם בבוסריות שדובר בו ממש כאן מתחת. לפעמים דווקא למקצוענים קשה יותר לרגש.
לגבי שאר הסופרלטיבים ששפכת עליה, אני חושבת שאתה נסחף וזה מוקדם מדי, אבל בסדר, זו דעתך; ימים יגידו.

לא צפיתי באקס פקטור (אין לי מושג מי זה אורי שכיב) ואני לא צופה בתכניות בחו"ל אז אני לא יכולה להתייחס; צפיתי בעונות הקודמות של TV ישראל ובכמה עונות בכוכב נולד (וגם בתכניות כישרונות אחרים, שאינם שירה) ומקצוענים והמנוסים הגיעו רחוק יותר מהביישנים, כמעט תמיד (לפעמים חסרי ניסיון הגיעו רחוק, אבל לא מתוך ביישנות אלא עם ביטחון).

אני לא חושבת שזמן אפייה ארוך הוא "כללים דמיוניים" ואין פה שום שקר; התכניות האלה לא מחליפות ניסיון בימתי שנצבר לאורך זמן והן דורשות מהתמודדים להיות במיטבם לפרק זמן קצר ונקודתי, בד"כ בלי מועד ב'. חייבים להיות ממוקדים ולהפגיז. מי שלא במיטבו, או נותן רק 10% ממה שיש לו (זה אתה כתבת...) בד"כ לא מגיע רחוק בתכניות האלה. זה המצב.

xjoiq

New member
עכשיו שחשפת שהפז"ם שלך בתכניות ראליטי של שירה הוא חלקי ביותר

אני מבין למה כותבת דברים שלא כל כך מסתדרים במציאות ובדברים שקורים בפועל בתוכניות הריאליטי של שירה.
&nbsp
וגם אין ללמוד כלום מתוכניות ריאליטי שאינם שירה על תוכניות שירה.
ברור לי למה ביישנים בתוכניות אחרות לא מתרוממים כמו בריאליטי של שירה.
בריאליטי של שירה ושירה אפילו בלי ריאליטי הזמר הביישן יש לו את הקול שהוא ניחן בו שמייצר מעריצים לקול שלו וכך לביישן יש את החממה המפנקת שעוזרת לו להשתחרר מהביישנות.
&nbsp
הציבור גם משתף פעולה עם הזמר הביישן ומפרגן לו ומרעיף עליו חיבה מה שעוזרת לזמר להפגין עוד כשרונות שהיו חבויים בו והציבור מגלה שמי שהם אהבו אפילו הוא יותר כשרוני ממה שהם חשבו וזה בעצם ליכלוכית שנהפכת לסינדרלה ועוד יותר מתאהב בו והזמר עוד יותר מקבל בטחון וכן הלאה.
&nbsp
ולגבי מה שאת מכירה נדמה לי שיובל דיין גם התחילה כמתמודדת ביישנית וגם הגיעה רחוק וגם התבססה חזק בתעשיה.
(ויש עוד).
&nbsp
לא מדובר על בוסריות שיש כמעט לכולם ויותר קל לרגש איתה(מי יודע אולי בגלל זה אני כל כך אוהב תוכניות ריאליטי של שירה),מדובר על ביישנות כביכול קומה ב' של בוסריות-ומהביישנות הזאת אפשר להשתחרר ואפילו אפשר לקבל על הדרך יתרון באהדת הקהל.
&nbsp
וכן הם ייאפו באופן מהיר ביותר-מספיק שהם לא יעופו בשבוע ראשון של הלייב הם יראו איזה פידבק הם מקבלים הם יקראו על עצמם בפייסבוק ובטוויטר ישתחררו ויגלו לציבור את הכשרונות החבויים בהם ושהציבור ראה רק את קצה הקרחון שיש בהם
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הסתרתי זאת בשום שלב, למעשה כתבתי על כך כאן בחודש האחרון

בדיונים שאולי לא קראת (או שאינך זוכר). בכל מקרה הפז"ם שלי ב-TV ישראל מלא ב-100%... וגם בתכניות אחרות שראיתי לא קרה שום דבר חריג, כולן התנהלו פחות או יותר באותו סגנון, וכן, גם תכניות תחרויות כישרונות (לא ריאליטי) אחרות שאינן שירה מתנהלות באופן דומה, לכן אני מרשה לעצמי להסיק מסקנות, כי אני רואה את אותן תבניות חוזרות על עצמן שוב ושוב.
&nbsp
יובל דיין לא הייתה ביישנית; אולי קצת מופנמת ובעיקר חרדה לפרטיותה, אבל היא לא הייתה ביישנית. בכל מקרה, היא דווקא מישהי שהפגיזה באודישן ורק דעכה מאז, והפרישה שלה רגע לפני הגמר הייתה בדיוק מכיוון שהיא לא הייתה בשלה ולא מוכנה לכך, אז קצת אירוני שאתה משתמש בה כדוגמה...

xjoiq

New member
אופן הניהול של תוכניות אחרות לא מדמה את אותה השפעה על בישנים

בריאליטי של שירה ההשפעה על הביישן היא הרבה יותר דרמטית ומזרזת מאוד לזמרים מכח ההערצה אליהם השתחררות מזורזת מהביישנות.
&nbsp
אז אל תסיקי מסקנות מריאליטים אחרים כי שם הביישנות עצמה היא לא הטריגר עצמו להשתחררות ממנה כמו שיש בשירה.
&nbsp
מופנמות היא גם פן מסוים של ביישנות.
&nbsp
והבאתי את יובל דיין כדוגמא כי בכל זאת גם להיהפך לפינליסט זה גם הישג אדיר לזמר מה עוד שהוא בטבעו ביישן/מופנם.
&nbsp
אם את רוצה דוגמא אחרת שאני כרגע נזכר זה מישל כהן מבית ספר למוזיקה(שזכה) שמעיד על עצמו שהיה מאוד ביישן והשתחרר מזה

trilliane

Well-known member
מנהל
מנין לך? צפית? אתה יודע על מה אני מדברת בכלל?

בבקשה אל תסיק אתה מסקנות כשאין לך מושג על מה אני מדברת. כפי שהחלטת שאני מדברת על זמרים חובבנים שמופיעים במתנ"סים...
אתה לא מכיר אותי, והדיון הזה הגיע לשלב שבו הוא רק מידרדר; אנחנו נישאר (כמו תמיד) באי הסכמה ואני אחתוך כאן (ואתה תוכל לומר ש"אזלה לי התחמושת" או ווטאבר...
).

xjoiq

New member
שוב פעם את מתנפלת בניוטרל?

השתמשתי בנתון שאת הבאת שביישנים בתוכניות ריאליטי אחרות שאינם שירה יש להם זמן אפייה ארוך במיוחד(4 הודעות מעלייך ו-5 מעל תגובתי זו)
&nbsp
והשוויתי לנתון שידוע לי מתחום הריאליטי של שירה שמראה שזה לא כך ואין דמיון ואין הקבלה.
&nbsp
יאללה נעצור את הדיון פה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אינך יכול להשתמש בנתון שלא סיפקתי לך...

החלטת שזה לא אותו הדבר, בלי לדעת לאיזה דבר אני מתייחסת... כפי שעשית שוב ושוב גם בדיונים הקודמים בינינו. כרוניקה של כישלון ידוע מראש.

xjoiq

New member
בכל זאת יש בי טיפטיפונת הבנת הטקסט

ציינת את הנסיון שלך המבוסס על ריאליטי של שירה(באופן חלקי) וריאליטי לא של שירה.
ציינת שזמן אפייה של ביישנים בריאליטי בכלל על פי נסיונך הוא די ארוך ולפחות יותר ארוך מאורך התוכנית.
לי ידוע שזמן האפייה של מתמודדים בתוכניות שירה,למרות שזה מפתיע, איננו ארוך וגם הסברתי פה לעיל למה.
&nbsp
מסקנה:החוויה שלך מבוססת בעיקרה על ריאליטי שאיננו של שירה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, הניסיון שלי מבוסס על תחרויות שירה + תחרויות נוספות

שגם הן מראות אותו הדבר ולכן רק מחזקות את מה שאני כבר יודעת מתחרויות שירה (ולא, לא צפיתי ביותר תחרויות שאינן שירה, זו עוד מסקנה שגויה שלך). לך ידוע מה שנראה לך, הנקודה שלא כולם חושבים כמוך.

xjoiq

New member
בתחרויות שירה זה לא נכון ובדברים אחרים לא יודע ולא רלוונטי

ואין להסיק מתחרויות שאינן שירה על תחרויות שירה כפי שגם הסברתי.
ובתחרויות שירה הנסיון שלי רב משלך והטענה שלך איננה נכונה

trilliane

Well-known member
מנהל
לטענתך; אני טוענת שבתחרויות שירה זה נכון מאוד

ושוב מסבירה (בפעם השלישית!) שלא הסקתי מתחרויות שאינן שירה אלא שגם בהן זה נכון וזה מתווסף כדי לתמוך ולחזק את המסקנה ע"ס תחרויות השירה. לא מחליף, רק מתווסף. הבנתי שאתה חושב שהטענה שלי לא נכונה, ואללה, נחש מה?
אני חושבת שהיא כן נכונה, וששלך שגויה. אפשר להסכים שלא להסכים.

trilliane

Well-known member
מנהל
ומי מתנפל עליך בכלל?
כתבתי בצורה עניינית לחלוטין

Uri04

New member
חחח טריליאן תמיד חייבת להגיד את המשפט האחרון, לא הבנת את זה?

למעלה