עונה 17 - מההתחלה!

יהיה מעניין לראות את העונה הזו מההתחלה. יש מלא מתמודדים ששיניתי עליהם את הדיעה מהקצה אל הקצה - יש מצב שאני שונא את צ'ארלי אפילו יותר מאשר מרקוס, כי לפחות מרקוס היה בעל דיעה עצמאית, וירד לי קצת מרנדי כי הוא פשוט הלך אחרי חבריו הממורמרים במושבעים. לא זוכר מה בסוף חשבתי על קורין, קרמואן אמורה לעזור לה קצת אבל בעונה הזו היא באה כדי להיות נבל בכוח. כנגד זה אני חושב שאני אחבב את מאטי וסוזי הרבה יותר (לא את שוגר!!!) בכל מקרה, השבטים נבחרים ולפעמים בחירות בית ספר מובילות לשבטים מאוד מאוזנים - לא הפעם. קודם כל, ג'יליאן חלשה מאוד, כמעט כמו סקאוט. סוזי גם מבוגרת וחלשה, ולא לקח הרבה זמן בכלל כדי שגם קריסטל תוכיח את עצמה (לרעה). היא לא השתמשה בחומרים ממריצים בקריירה שלה? בכל מקרה, ג'יליאן תודח מאוד מהר אלא אם כן היא תבנה סביבה ברית חזקה, כמו סקאוט. אבל אפילו אצל הגברים זה לא כוחות, אייס, בוב, מרקוס - רק מאטי יכול לעמוד נגדם.

אבל הברית הרצינית היחידה שנבנית הפרק היא אחד הפלופים האסטרטגיים הגדולים בתולדות הישרדות, ברית הבצל. מרקוס גרועעעעעעעעעעעעעעעעעע וצ'ארלי סתם עושה מה שהוא אומר לו כי הוא חולה לו על התחת? היחידה בברית הזו עם קצת שכל היא קורין (ולכן אני עדיין קצת מחבב אותה, אפילו בעונה הזו) אבל מרקוס פשוט טירפד כל החלטה חכמה שלה והיא המשיכה ללכת אחריו כמו פודל. זה הכלב היחיד שהיא באמת הצליחה להיות. מעבר חד לפאנג, ודי ברור בדיעבד שמישל הולכת לעוף. זה נכון שהשבט עשה החלטות מטומטמות בלי הפסקה, אבל כשכל מה שיש לך זה ביקורת, אולי הבעייה היא לא בשבט. מישל פשוט פגעה במורל, ומורל גבוה לא פחות חשוב מכוח פיזי, אולי אפילו יותר. והעונה הזו עדיין ישנה יחסית (טרום ראסל) אז זה רלוונטי במיוחד.

באתגר החסינות הראשון לפרק, קוטה זוכים במארש טורקי על גמל - כצפוי. מישל יכולה להשוויץ בכוח שלה כמה שהיא רוצה, היא עדיין לא גבר, והגברים בשבט פאנג היו צריכים לתמוך אקטיבית בנשים החלשות, אז אף אחד מהם לא התמודד על החסינות. אף אישה בעונה הזו לא חזקה! היחידה שבאמת תמכה פיזית בשבט שלה הייתה ג'קי, אבל אף אישה לא זכתה בחסינות פיזית, היחידה שזכתה במשהו הייתה סוזי, במשימה בלי כוח פיזי בכלל! במילים אחרות, מישל, היותך האישה החזקה ביותר חשובה כמו הקריירה של קריסטל! אבל פור דה רקורד, ג'יליאן הייתה צריכה לעוף, כי האולד סקול נגמר מבחינת אתגרים, והגענו לנקודה שכל האתגרים הם מסלולי מכשולים עם פאזל בסוף. אבל במועצת השבט, מישל הוכיחה את יעילותה בחפירה, רק שהיא לא שאלה את עצמה לרגע למה היא חופרת בור מלבני שמתאים לארון קבורה. היא נראית טוב, זה נכון - ואני עדיין מעדיף בחורות אחרות על פניה, כולן משבט קוטה. היא גם התנשאה בטירוף על כלום. שאלה אחרונה לפני סוף החלק הראשון של הפרק: אם שני השבטים מקבלים אבן אש, מה הקטע להגדיר אותה כ"פרס"?

קוטה מנצחים גם באתגר השני, אבל זה היה הרבה יותר צמוד. חבל שכדור המוות לא הוציא מישהו מהמשחק, ממרקוס וצ'ארלי, דרך ג'י סי ועד אייס וקלי, לא חסרים מתמודדים שהעונה ההייתה נעשית יותר טובה בלעדיהם. אי הגלות חוזר... רגע, אי?! אתם באמצע אפריקה, איזה פאקינג אי יש פה?!? לא בדיוק פגם או משהו, אבל ההתעקשות לקרוא לזה אי גם כשהעונה לא באוקיינוס השקט, היא קצת מטופשת ואפילו מגוכחת. דן נשלח ולא מוצא את האליל. אבל למרות ההפסד, פאנג מצליחים ליצור חכה מאולתרת ולדוג דגים. אבל הפער בכוח הפיזי בין השבטים הוא כבד מנשוא (וזה למרות שלקוטה יש יותר נשים, כולל קלי ופאלומה שהן לא הרבה פחות חלשות מג'יליאן, סוזי וקריסטל). ג'יליאן מודחת ואולי המזל של השבט הזה קצת ישתפר, במיוחד שמתחילה להיווצר הברית האהובה עליי, בין מאטי, קני, קריסטל וסוזי.
 
פרק 2

פאנג ממשיך להיות שבט די כושל, אבל העריכה מתחילה להתמקד ביחסי הכוחות בשבט קוטה, מה שמצביע שהם הולכים למועצת השבט. אני אפילו לא יודע אם מישהו מחוץ לברית הבצל יודע על הברית הזו, אולי חוץ מהדינמיק דואו שהם מרקוס וצ'ארלי, כי צ'ארלי הוא "מרקוסיסט" (על משקל ביביסט). פאנג זוכים באתגר הפרס ושולחים את שוגר לאי הגלות. והנה הגיע הזמן להתמקד בה קצת, במקור אחת המתמודדות שהכי שנאתי אי פעם. יכול להיות שאני אגאל אותה מהמקום הלפני אחרון ואעלה אותה במקומות בודדים, היא גם נראית מעולה (מזכירה קצת את מרילין מונרו) אבל בשורה התחתונה, היא באה לשחק כדי להפסיד וזה מתסכל אותי, כי אילו היא באה לשחק את המשחק, היא הייתה יכולה לזכות במיליון בכיף, גם מול חומת המרמור שהיא ברית הבצל. הבכי על אבא שלה מובן (מרקוס, לך לעזאזל), מה שלא מובן זה כי הבכי שלה כשהיא *לא* דיברה על אבא שלה. והיא דיברה עליו הרבה, הרבה יותר מאשר, למשל, קסידי שדיברה על אחותה רק בפיינל 9. הפיינל 6 יהיה שיא השיאים. אבל כרגע היא לא מזיקה ועושה רושם חיובי.

רוב המתמודדים שאני לא אוהב הודחו למזלי לפני המיזוג: קלי, ג'י סי, אייס ואני זוכר שהייתה לי דיעה שלילית גם לגבי דן. גם מישל יצאה גרועה. בכל מקרה, אתגר החסינות מתחיל יריבות שהרבה שכחו: תחרות הפאזלים בין קני ובוב. בוב הוא לא-שחקן (ורק בגללו העריכה הסתירה אסטרטגים כמו מאטי וסוזי ובנתה סיפור של האסטרטגיה כחטא, ובגלל זה תיעבתי את העונה הזו שנים). עם ההתמקדות בקוטה נחשף גם המבטא הבריטי המזויף של אייס - מבטא בריטי אמיתי נשמע אחרת! זה כאילו אני אנסה לחקות מבטא גרמני כשאני אדבר אנגלית! ושוב, שימו לב מי קלטה אותו מיד. חבל מאוד שקורין החליטה לשחק בכוח את תפקיד הכלבה (בעיקר בוידויים, חוץ מההערה הדוחה שלה לשוגר בגמר), וכאן מתחיל מוטיב נוסף של הפרה-מיזוג: קורין מזהה שחקנים בעייתיים אבל מרקוס פשוט פוסל כל הצעה שלה. אילו קורין הייתה מנהיגה את הברית הזו, סוזי הייתה נחשפת ומודחת לפני המיזוג, סיכוי טוב שדן היה נאמן לקוטה, וגם אם שוגר הייתה נאמנה לפאנג, זה לא היה עוזר. למעשה, מרקוס מזכיר לי שילוב של כל מה שאני שונא בטרי ובאראס ביחד, ואני יכול לחזור על הדיעה שלי מיליון פעם: ההערה של מרקוס לשוגר הייתה גרועה פי מיליון מההערה של קורין, במיוחד שהיא הייתה מזויפת מאוד.

וואו, יש לי כל-כך הרבה מטען על העונה הזו, אני מניח שאני עדיין מאוד לא אוהב אותה. פאלומה מודחת, ומאחר ואייס לא בדיוק פגע בתלכיד הקבוצתי, אני לא חושב שזו הייתה החלטה שגויה.
 
פרק 3

אל מול הברית של קריסטל, ג'י סי וקני, שאר חברי השבט מתאחדים לברית נגדית. אבל הברית הזו תחזיק מעמד בדיוק כמה שעות, כי יש ערבוב... כבר?! זה רק הפרק השלישי! קריסטל מבואסת שהיא דורגה רביעית... הסתכלת על קוטה?! כל הגברים שם מעל כל הנשים! ואיזו אנלוגיה מושלמת לעונה הזו, עוד עונה שבה רק ארבע נשים הולכות לשרוד את הפרה-מיזוג. וכמובן שכל מי שבמקומות הגבוהים נבחר ראשון, חוץ מ, מסיבה כלשהי, בוב. במקור הבחירה בקלי נחשבה (ונערכה) כהזויה, אבל כך נמנעה ברית של חברי קוטה לשעבר, בוב ובמיוחד שוגר היו מצטרפים לאייס ולג'קי ומכסחים לקני, קריסטל וג'י סי את הצורה - ושום דבר לא היה מונע ממאטי להצטרף אליהם.

אז בגלל שמאטי בחיים לא יהיה "חבר קוטה של כבוד", התואר הולך במקום זאת לרנדי, שמתיידד בכיף עם חברי ברית הבצל. והנה האסטרטגיה בכל זאת מבליחה מבין הדמויות הגדולות והעריכה המעצבנת, כשקריסטל מזהה את קלי בתור החוליה החלשה של קוטה, ומצרפת אותה לברית של פאנג במקום. מכאן לאתגר החסינות, שלא היה יותר מארש טורקי על גמל ממנו בתולדות הישרדות. לא יודע מה בדיוק קרה שם, אבל זה היה בגדול וואן מן שואו של מרקוס, כשרנדי תורם מהצד. אז התוכנית היא להדיח את ג'קי, שהיא אולי קורבן הערבוב הכי חסר מזל מכולם, חוץ מסיילאס - אבל הוא היה הראשון ולא היה יכול לנחש שדבר כזה יקרה גם במיליון שנה.

תכל'ס, היה לג'קי ראש למשחק, היא הייתה חזקה ושיחקה יחסית סבבה - אבל היא הייתה חברה בברית הבצל. מה קבע שהיא לא תסתחרר ממרקוס כמו כל שאר ה"הארם" שלו (אחרי הכול, לצ'ארלי בסופו של דבר היה קראש על מרקוס, ואני לא אתפלא אם גם קורין התאהבה בו וספגה מהאישיות הזוועתית שלו, כי בקרמואן היא הייתה שונה לגמרי, ולטובה) ותהיה עוד ממורמרת מזעזעת?
 
פרק 4

שוגר מגיעה לפאנג, וקריסטל רוצה להדיח אותה. וופ-די-פאקינג-דו. בסוף הצעירה היחידה במיזוג תהיה קורין. לפחות בפנמה הודחו על ההתחלה הנשים המבוגרות, חוץ מסירי תודה לאל, בנוסף למיסטי לצערי. סוזי כנראה גם תודח אם קוטה יגיעו למועצת השבט (אבל לפחות היא לא נראית טוב), אז אנחנו בדרך לשבור את השיא של פיג'י, השאלה בכמה. אתגר פרס... רגע, פאנג מצליחים? אגב, יש כמה טעויות תרגום הזויות. ובסוף קוטה זוכים שוב! אבל לפחות לפאנג היה סיכוי. ואז מרקוס מחליט (בלי להתייעץ עם שאר חברי הברית) להחזיר את שוגר לאי הגלות שוב ושוב ושוב. וואו, דרך מעולה לגרום לה להיות לצידכם במיזוג! פלא שברית הבצל הייתה צריכה להגיע לשם כדי להתפרק. מרקוס יותר גרוע מג'ון מהמרקיז. תזכירו לי שוב למה העריכה (וצ'ארלי, וסיכוי טוב שגם קורין) חולה לו על התחת? אגב, דן נשבע נאמנות לשבט קוטה. אם היית שומר עליו ומדיח את סוזי, במיוחד אחרי האזהרה של קורין, סיכוי טוב שהיה לך מיליון!

אבל הסיכוי שקוטה יפסידו חסינות נראה אפסי, בעיקר בגלל שפאנג הוא אחד השבטים הכי דיספונקציונאליים שהיו בתולדות הישרדות. קסאיה גם היו דיספונקציונאליים, אבל לפחות הם היו טובים באתגרים. הכי דיספונקציונאלי הוא ג'י סי, שלהפתעתי המאוד גדולה היה מעריץ של הישרדות. Eat yo Rice! הוא כמעט לא הגיע לאתגר! האמת היא שגם האתגר הזה היה צמוד, במרחק סיבוב אחד מניצחון של פאנג, ואז הגיע אחד הקטעים הכי טובים באתגר בתולדות הישרדות: רנדי מטעה את אייס! אבל אייס לא בסכנה. למעשה, אפילו קלי לא בסכנה. גם לא בטוח לגבי שוגר. כי ברגע שהראש של מישהו לא במשחק ברמה של ג'י סי, הוא מהווה נטל אדיר ולא משנה כמה הוא חזק בתיאוריה. האמת היא שהרגשות שלי כלפי מתמודדים הרבה פחות חזקים, אני לא שונא את ג'י סי כמו ששנאתי אותו בעבר, אבל הוא היה גרוע מההתחלה ועד הסוף ולא היה בדל של אסטרטגיה במשחק שלו, אבל לפחות הוא הקשיב לאסטרטגים של הברית שלו (קני וקריסטל), בניגוד ל*מישהו* משבט קוטה!
 
פרק 5

קוטה מתחילים להתקרב לרמת החיים של מוטו בגלל שפאנג כל-כך גרועים, וייתכן ועברנו את נקודת האל-חזור. דן מעורר אנטגוניזם וחבל, כי המהלך שחתם את פני העונה הוא ללא ספק ההדחה שלו על פני סוזי. זו גם הנקודה ששתי השחקניות, המלאך והכלבה, מתחילות לשחק חזק מדי את הדמויות שלהן. רנדי גם מריר, אבל אני חושב שזה מי שהוא (הוא לא תיכנן להביא כלב לאתגרי קרובי המשפחה?) והוא היה ונשאר משעשע מאוד. שוגר בוכה על זה שכולם סובלים והיא לא - מישהו פאקינג קונה את זה?!? זה לא היה כזה ביג דיל בשבילך בפרק הקודם! ועל קורין כל מילה מיותרת. אבל השיא אצלה יבוא בפרס בפיינל 9. זה חבל מאוד כי אם היא לא הייתה משחקת את הדמות של עצמה בכוח, היא הייתה יכולה להתברג מאוד גבוה אצלי. כן, בעונה הזו. כן, למרות ההערה הנבזית לשוגר, אני שונא את שוגר כל-כך שלא איכפת לי יותר מדי. חוץ מזה, ואני אגיד את זה מיליון פעם, ההערה של מרקוס הייתה אפילו יותר גרועה.

זו גם הפעם השנייה והאחרונה מלבד סקופין והחזיר, שאני ממש מתעצבן על שורדים שצדים חיות בר, במיוחד ששוב מדובר בשבט שחי בלוקסוס. אני מדבר כמובן על הצב שקוטה תפסו ובישלו. למה אתם רוצים לאכול פאקינג צב?!? אין לכם לב?! אה רגע, באמת אין לכם, אתם ברית הבצל. קורין, זה לא כשר! וכמובן שקוטה שוב זוכים בשני האתגרים. זה לא שחסר לפאנג כוח פיזי, למרות קלי ושוגר. סוזי אפילו יותר חלשה מהן. לא, מה שחסר לפאנג, ולרוב השבטים הגרועים בתולדות הישרדות, זו עבודת צוות. מתמודדים כמו ג'יימס בפאלאו ואייס, פוגעים במורל של השבט. גם פאק יו בראד קלפפר פשוט חיבל בשבט שלו בעונה 27. שבט צריך לעבוד ביחד ולשפר את עצמו כדי להיות יותר טובים במיזוג. בגלל זה הבאת הסגנון האינדיווידואלי לשלב השבטי על ידי ראסל, ועוד בהצלחה (סוג של - פואה פואה היה עוד שבט מאוד מאוד גרוע) הייתה מאוד קשה לעיכול. בינתיים קלי הודחה, אבל זו הייתה הפעם האחרונה שחסינות שבטית תהיה על הפרק.
 
פרק 6

בשבט פאנג, קריסטל מציבה את עצמה בקו האש, נגד אייס, כשמאטי יהיה הקול הקובע. בשבט קוטה, ברית הבצל תצטרך להחליט בין דן לבין סוזי, ולמרות שדן נתן סיבות רציניות להדיח אותו, בסופו של דבר, הוא לא סבל את קריסטל וקני. אגב, אני זוכר שהיו מלא ויכוחים על כך שברית הבצל מייצגת את הלבן העשיר, ושבט פאנג (מינוס מאטי ושוגר) את בן המיעוטים העני. זה היה עוד יותר גרוע מאשר ביג בראדר 15, ומבחינה התנהגותית אמנדה יכולה להיות אפילו יותר גרועה מקורין (ושתיהן יהודיות, כמובן) אבל היא הייתה אסטרטגית רצינית. היא יותר ראסל מאשר קורין, רק הרבה יותר גרועה.

קוטה זכו שוב בפרס, תיראו מופתעים, ושלחו שוב את שוגר לאי הגלות, תיראו מופתעים. אגב, יש וידויים של סוזי כמעט בכל פרק, אבל לא שביב אסטרטגי. וזה חבל כי הזכייה המזעזעת של בוב שדדה מאיתנו אסטרטגית שמעטים יודעים שבאמת שיחקה טוב את המשחק. או שזו הייתה מלכת המוסר התורנית, שוגר. גם מלכת הנבזיות ממשיכה בכוח לפלוט אמירות גועליות למצלמה. ההבדל הגדול, מעבר לזה שאני שונא את ההתחסדות של שוגר, הוא ששוגר נותנת למשחק שלה להפריע ל... ובכן, למשחק שלה. קורין שם כדי לשחק את המשחק, ותוך כדי לצבור מוניטין מפוקפק.

אתגר חסינות... אישי?!? יש הדחה כפולה, אך רק אחד בלבד יזכה בחסינות. והשורד הזה... הוא מרקוס! הוא לבד יבחר מי מקבל חסינות מהשבט השני, והוא בוחר בשוגר! אייס פגיע! אייס פגיע!!! אני ממש לא רוצה שקריסטל תודח, או איכשהו אפילו קני. אבל קני משקר לשוגר ומפנה אותה נגד אייס! בעונה מלאה שחקנים גרועים ומזויפים (אייס, מרקוס, שוגר) קני מזכיר לכולנו איך משחקים את המשחק. במועצת השבט, שוגר מצביעה נגד אייס והוא מודח! ובשבט קוטה, סוזי מודיעה לקורין שהיא רוצה להדיח אותה. לא הבנתי בדיוק מה הקטע, להיראות טיפשה כדי לתעתע בברית הבצל? זה כמו פאביו, רק שפאביו טיפש באמת. ומרקוס מסכים שהיא בעייתית. אז למה הדחתם את דן?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

חבל מאוד, מרקוס ישלם על זה כבר בהדחה הבאה. אוקיי בעצם עליו לא חבל בכלל, אבל צ'ארלי קצת מבדר, רנדי מאוד מבדר וקורין גם מבדרת וגם חכמה. אז חבל על כל בני הברית שלו שנגררו לשאול תחתיות בגלל מנהיג דמיקולו שלא הקשיב לחכמים ממנו.
 
פרק 7

שימו לב לוידוי של סוזי, קורין צדקה בכל מילה לגביה וברית הבצל יכלה בכיף להוביל. הבעייה היא שמרקוס גם שחקן גרוע וגם שיכור מכוח, אז הוא לא משתמש כמעט בכלל בשכל הנדיב שיש לו בוודאי כרופא. והנה מגיע המיזוג! וברית הבצל, יחד עם רנדי ובוב, עדיין מהווים מחצית מהשבט. למה שסוזי ושוגר יתקעו את עצמן במיעוט? ורנדי הוא המלך של גאבון. אני עדיין מת עליו, למרות שמקום ראשון אצלי הוא בהחלט לא יהיה. קני, קריסטל ואולי אפילו סוזי מעליו. על בוב אני אפילו לא רוצה לדבר. אני אדרג אותו גבוה כי אין הרבה אלטרנטיבות, אבל הוא היה ונשאר אחד הזוכים הכי גרועים ולא ראויים.

בסעודת המיזוג יש אליל, אבל מרקוס ורנדי משכנעים את כולם להיפטר ממנו. זה חטא היוהרה במלוא הדרו. נכון, יש חיסרון בזה שכולם ידעו שיש לך אליל, אבל באמת עדיף להיפטר ממנו? ואז מתמזגים... או שלא. מהההההההההה?!? לא משנה כמה אני שונא את מרקוס, אני שונא את הפרק הזה עוד יותר. ועד כמה שמרקוס עשה החלטות גרועות ומטומטמות (ושוב אני אומר - ופסל את כל הטענות של קורין), מעטים הדברים שאני שונא יותר ממיזוג מזויף (החזרת מודחים לפרק הגמר, למשל, היא אחד מהם). ועכשיו שבט פאנג נמצא במיעוט בשני השבטים. למאטי אין סיכוי, וגם קריסטל וקני בסכנה. סוזי מודיעה שהיא סוכנת חופשיה ואני מקווה מאוד שמרקוס כבר עכשיו חושב "הייתי צריך לשמור את דן".

ואז אתגר אישי במתכונת שבטית?! מה לכל הרוחות!?!? זוכרים איך עשו את זה בתאילנד, עונה שאתה לא רוצה להשתוות אליה, בוודאי לא כגרוע ממנה. אילו היו סוכמים את הזמנים, סיכוי טוב שפאנג היו הולכים למועצת השבט, שם מאטי היה מודח. האם זה היה עושה את הפרק יותר טוב? לא, זה היה עושה אותו אפילו יותר גרוע. מרקוס שילם על ההיבריס שלו ובצדק. אבל זה לא היה קורה אילו היה מיזוג נורמלי. ומה שקרה בפרק הזה הוא פחות או יותר התערבות הפקה ענקית. בשבט קוטה, מרקוס מגלה שחבר טוב שלו הוא קרוב משפחה של קריסטל, וזה גורם לו לחשוב שהיא תהיה בת ברית נאמנה, ועוד מנסה לשכנע אותה להדיח את קני, טעות פטאלית. תגיד לי, אתה רציני?!? אוקיי, אתה לא החלפת מילה עם קריסטל כי היא בשבט השני (כשלעצמה טעות אסטרטגית), אז אתה לא יודע כמה היא קרובה לקני. האמנם? האם רנדי לא אמר לך מילה בעניין? קשה לי להאמין. אבל בטח פסלת אותו, כמו שפסלת את קורין פעם אחר פעם, כי אתה חושב שהשמש זורחת לך מהתחת (ומן הסתם הגרופי שלך, צ'ארלי, חושב אותו דבר) ורק אתה צודק. ובכן, אתה טועה. טעית פעם אחר פעם אחר פעם. ולא נותר אלא לצטט את קריסטל: אתה לא האל של קוטה. להתראות. ונוסיף גם: בייו'ש!!! אבל איכשהו, כמושבע, הוא יהיה אפילו יותר גרוע.
 
פרק 8

קורין על ההתחלה מוכיחה רשמית שהיא לא הייתה פחות גרופית של מרקוס מאשר צ'ארלי, וכנראה הושפעה מהאישיות שלו, שהייתה גועלית כמו שקורין תיכננה להיות. אני לא אתפלא אם היא הזדעזעה מאיך שהיא התנהגה בעונה הזו, ולכן בקרמואן הייתה בעיקר משעשעת, למרות שאני מאמין שאילו הייתה מגיעה למושבעים שוב לא הייתה חוסכת במילים. אגב, שימו לב שג'ף קורא לשבט האדום "פנג". מישהו מחבב בסתר את קורין. כמו שקורין בפועל כן מחבבת הרבה שורדים, רק לא את סוזי או את שוגר. למי שרואה אנימה ותרבות יפנית, היא הופכת את עצמה ל-"tsundere" - "הילדה הקטנה הייתה ממש חמודה ונתתי לה תשומת לב, אבל זה לא שאני מחבבת ילדים או משהו! B-baka!". היא מתסכלת אותי מאוד. בניגוד לשוגר שאני הולך ממש לתעב בקרוב. אולי לא בפרק הזה, אבל פתאום נזכרתי במה שיקרה בפרק הבא...

בוב נשלח לאי הגלות ומן הסתם לא מוצא את האליל, כי הוא אצל שוגר. רנדי הוא רשמית המתמודד הכי מבדר בעונה מבחינתי. כן, הוא זקן ממורמר, והוא ממורמר אמיתי. בניגוד לצ'ארלי וקורין שפשוט הוקסמו מהמנהיג העליון, רנדי התחבר למרקוס פשוט כי שניהם נורא דומים, רק שלפחות רנדי גם מבדר. פור דה רקורד, עכשיו אני מעדיף את קריסטל, גם היא מבדרת אבל היא גם הצביעה למתמודדת ששיחקה את המשחק בגמר. המיזוג סוף סוף מתחיל, ונכון שזה כיף? להתחיל מיזוג בשבטים לא מאוזנים ובמספר אי-זוגי? מתכון בטוח לפאגונגינג ולשיעמום. לא שזה משנה כי זו העונה האנטי-אסטרטגית, בה כמעט כולם או שעושים טעויות, או שפשוט לא משחקים בכלל. בגלל זה יש את הקונספט של הגירוש מגן עדן, לשחק את המשחק הוא חטא, צריך להיות זקן חביב ולא לעשות כלום. לפחות בוב אכן חביב, מה שאי אפשר לומר על למעלה ממחצית הקאסט.

שני מחנות נוצרים מיד ושניהם רבים על שוגר. מסתבר ששוגר הצביעה לאחרון שידבר איתה, שהיה קני. אבל גם בלי זה, איזה קשר יש לה לברית הבצל?! בגלל שפעם היא הייתה בשבט קוטה?!? ברור שהיא תלך עם קני וקריסטל. אגב, פעם שלישית ברצף שכל מהלך ההדחה היה בזכות קני. ושוב, שימו לב איך שוגר משחקת אותה תמימה ומטומטמת. שוב, לא רק תמימה, גם מטומטמת. אבל בסוף היא מדיחה את צ'ארלי. ואתם יודעים מה? חשיפת הרמז בפני כולם הייתה דבר ממש מעצבן. אז יאללה. ביי.
 
פרק 9

אני שונא את הפרק הזה. ממש ממש. קודם כל, המכירה הפומבית וריב העוגיה. שוגר, נשמה, כשנותנים לך מתנה, את לא מעבירה אותה לאחר מול עיניו של הנותן. זה זלזול באקט של הנתינה. אבל זה מה שהיא רצתה. עכשיו, האם רנדי הוא זקן מריר? כן, ולא משנה כמה הוא משעשע אותי. מאטי מנסה לכוון דווקא להדחה של בוב, ושוב, בדיעבד, רעיון מוצלח נזרק לפח רק בגלל החלטה רגשית. זו העונה שבה הרגש רומס את השכל ברגל גסה, כולל ההצבעה לזוכה. היחידים שחשבו מהשכל לאורך כל הדרך הם קני, קריסטל, מאטי, סוזי ו, ולא משנה כמה שבא לה להעמיד פנים שהיא גרגמל, קורין. ושוב, תראו איך שוגר מתוודה על חוסר אהדה למשחק עצמו. במובן הזה היא עדיין יכולה להיחשב לשורדת הגרועה מכולם, אבל היא קיבלה את הקארמה שלה בעונה 20. קורין גאלה את עצמה בעונה 26, ואיזשהו שחקן כושל, שהביא את אחד מנאומי הגמר הכי גרועים אי פעם (שוב, אפשר להתווכח על היחס שלו לשוגר מול קורין, אבל בהערה שלו לסוזי הוא לוקח את קורין בהליכה קלילה)

אבל אז בוב מנצל את האליל המזויף שלו כדי בייסיקלי לגרום לרנדי לשרוף את עצמו. ושוב, את מי רנדי רוצה להדיח? את סוזי. לא מאטי, לא קני או קריסטל. הוא במחנה הרגש לא פחות מאשר שוגר. דווקא קורין יחסית נחמדה בכמה פרקים האלה, אבל בתור מושבעת היא תיחשף שוב למרקוס. אם זה לא מספיק, הפרק הזה מתחיל את הרומן של הישרדות עם אבני דומינו. האתגרים האלה תמיד משעממים אותי, וזה עוד כלום לעומת מה שיהיה בפיינל 4, שזו יריקה בפרצוף של "אתגר חסינות אחרון". קני זוכה בחסינות, הוא בטח עשה משהו דומה באיזה משחק.

ואז מגיעים למועצת השבט, כנראה מועצת השבט השנואה עליי אי פעם, ולא משנה כמה הדחות לא הוגנות היו לאורך השנים. מה שלא ראינו היא ששוגר הינדסה את הכול כדי ללעוג לרנדי. היא איימה על בוב בהדחה כדי שיביא לרנדי את האליל, והיא התגלגלה על הרצפה הרבה אחרי מה שראינו. זו באמת עונה שצריכה את גירסת "דברי הימים", או יותר נכון, את גירסת "מלכים א'" - גירסה לא משוחדת, שמראה את כל הגועל של שוגר. לכו תדעו, אולי יהיו הרבה מעריצים חדשים לרנדי ולקורין.
 
פרק 10

אולי הפרק 10 שאני הכי פחות אוהב אי פעם, לצד עונה 22. ההדחה של רנדי הייתה רק יריית הפתיחה לעונה יותר אישית ורעילה מהליכוד כיום - צל חיוור של עצמה, בדיוק כמו שהעונה הזו היא צל חיוור של מה שהישרדות אמורה להיות. האם אני שונא אותה כמו ששנאתי אותה במקור? לא. אבל אני לא אוהב אותה. הדבר הטוב היחיד שיצא מהעונה הזו הוא הגאולה (בעיניי, לפחות) של קורין בקרמואן. לפחות היא יצאה נגד שוגר על ההשפלה של רנדי, ובצדק. בוב בטח מרגיש כמו אישה מוכה. זה ממשיך באתגר הפרס, שם היה יותר חשוב לשוגר שקורין לא תתמודד, מאשר להצליח. כל-כך רציתי שהצוות האדום ינצח את הצהוב, אבל זה לא קרה. מן הסתם, אם הבחירה היא בינה לבין בוב כשיש פאזל, לא הייתי בוחר בקורין.

בכלל, בנקודה הזו בצפייה ראשונה כל-כך שנאתי את העונה הזו עם הטוויסטים שלה והתערבויות ההפקה, שנאתי את פאנג על שהרוויחו מזה ובמיוחד שנאתי את שוגר, שהפכתי להיות בצליסט. ואז מסתבר שכולם במחנה מקבלים אהבה, מה שמוביל לרגע מרגש עבור מאטי והחברה שלו, ואז שוגר... אני מצטער, היא כל-כך מזויפת שאני לא יודע אם הרגע הזה היה אמיתי או מתוכנן מראש. אבל בחיים! לא הייתי! מטיל ספק! במוות! של אבא של שוגר! אתה מבין את זה, מרקוס?!?!?!? גאד, במובן מסוים אתה הסיבה שהעונה הזו גרועה.

ואז בוב מגלה את התוכנית הגדולה שלו להפוך את הסדר - אליל חסינות מזויף נוסף. אבל הם רוצים להדיח את מאטי? טעות נוספת - הרצון לזכות בחסינות. לא, אתם *לא* רוצים לזכות בחסינות כדי שהקולות יתפצלו ביניכם! ואז, במקום להדיח את מאטי, לשמור אותו כמגן ולהדיח בכאוס את קני! קני הוא הדבק שמאחד את פאנג, רק בזכותו שוגר וסוזי בברית. בלעדיו יכול להיות שהברית תתפרק. או, לפחות זה מה שהיה קורה אילו המתמודדים פה היו באים כדי לשחק, אבל כמעט כולם עושים טעויות. ואם קורין או בוב בגמר, לא משנה מה, יש להם ארבעה קולות בטוחים. גאד, באוסטרליה הייתה יותר אסטרטגיה מאשר בעונה הזו.

אבל קני רוצה להעיף את האליל, ובגללו קורין תודח בכל זאת. אילו בוב היה מנסה בכוח *לא* לזכות בחסינות, מאטי היה מודח, הרביעייה הייתה נוצרת, ואז יכול להיות שהיינו מקבלים זוכה ראוי/ה בדמות קני או קריסטל, קורין לא בדיוק האסטרטגית הכי חכמה (כמובן, מול ברית הבצל, אתם יודעים מה אומרים כשאין ציפור שיר) אבל היא הייתה זוכה פי אלף יותר טובה מאשר פאקינג בוב!!! אבל לפחות היו ניצנים של בליינדסיידים לעתיד. לצערי, העתיד רק יהרוס עוד יותר את העונה הזו.
 
שוב שכחתי להעלות את הפוסט! בכל מקרה, אני ממש ממש שונא את שוגר ולא מבין איך מישהו שם חושב שהבכי שלה אמיתי.

הגמר! שוגר רוצה להגיע לגמר עם בוב ומאטי, חלילה לא כי זה יבטיח לה את הסיכויים הכי טובים לזכות, אלא כי היא לא רוצה שיגיעו לשם נבלים. וזה מתסכל אותי כל-כך כי היא יודעת איך לשחק! אילו היא הייתה רוצה לשחק כדי לנצח, היא הייתה לוקחת את המיליון בלי לחשוב פעמיים! בוב זוכה שוב בחסינות, ושובר שיא של חמישה ניצחונות ברצף... באמת? כי קולבי זכה בהרבה יותר - אה רגע, בגלל החידון אינטרנט הזה שטינה זכתה בו? נו בא-פאקינג-מת!!! אתם עושים ממני פאקינג צחוק?!? בלי זה קולבי היה זוכה בשבעה אתגרים ברצף! וואטאבר. אז הקרב הוא בין סוזי לקני ואני מבואס בטירוף על כך שהלא-שחקנים פתאום מנהלים את המשחק. זה כמו ביג בראדר 15 לפני ביג בראדר 15, רק עם זוכה הרבה יותר גרוע. בכלל, הדמיון לביג בראדר 15 מדהים, ולא לטובה. כמובן, כשמדברים על היהודיות השנויות במחלוקת שהגיעו למקום השביעי, אמנדה צוקרמן לא רואה את קורין, או אף מתמודד אחר מגאבון כולל קני וקריסטל, ממטר.

שוגר מתלבטת בין קני וסוזי, וזה אחד מהרגעים שוראים את האסטרטגית שבה יוצאת, מה ששוב מתסכל אותי כי אילו היא הייתה רוצה לנצח, היא הייתה יכולה להיות המתמודדת האהובה עליי בעונה. אבל היא לא. ראיתי דרך מסך דמעות התנין עוד בעונה עצמה ואני פשוט לא יכול לחשוב עליה שום דבר טוב. ואז ה"ראויים", המתחסדים והצבועים בוחרים להדיח את קני. בעונה עצמה הייתי כזה בצליסט שפשוט רציתי לראות את בוב מנצח, אבל עכשיו עולה לי התגובה הברורה מאליה... לאאאאאאאאאאאאאא!!!!!!! עונה חרא!!! אחרי זה עוברים לטקס המעבר, שמחתי שזה קצת חזר בעונה שעברה ואני מאוד אשמח אם יהיה טקס מעבר אמיתי בעונה 46.

ואז מגיע אתגר החסינות האחרון, והוא יהיה מעולה, נכון? אני ממש אהבתי את האתגרים האחרונים, והיי, האתגר הלפני-אחרון (עם הכפר) היה אחד האהובים עליי בסגנון! אז מה יכול להשתבש? מה שמשתבש זה שהסגידה של ההפקה לאבני דומינו מתחילה להפציע באחד האתגרים הכי משעממים בתולדות הישרדות... שוב. אם אין בו שורדת לבית קלארק (סופי צועקת על אלברט, קסידי מתאבדת על המשימה... כאילו שזה דורש הרבה מאמץ) אין מה לצפות. ואם זה לא מספיק, סוזי זוכה בחסינות. והאם היא רוצה לגאול אותנו מנוכחותה של שוגר? לאאאאאא, חס וחלילה, זה בין בוב למאטי. בדיעבד שוגר הייתה עז חלומות, אבל ברור שעונת "דברי הימים" לא הולכת להראות לנו את הגירסה הלא מצונזרת של הגולדן גירל שלה. אה, וכמובן שהיא ממשיכה עם הבכי המזויף שלה, על מי את חושבת שאת עובדת? ואם כבר מדברים על מזויפים, אייס, לא נמאס לך מהמבטא? קורין, לא נמאס לך להקצין את עצמך? אתם לא במשחק יותר! אה, וברור מהוידוי שלו בטקס המעבר שמרקוס "ראוי". איכס על העונה הזו.

אז אנחנו בדרך לקרב אש בין מאטי ובוב. ואני מתפלל שמאטי יזכה כדי שחברי ברית הבצל יצטרכו לבחור מישהו מפאנג. אבל תכל'ס, לא נראה לי שזה היה משנה משהו. אולי קורין הייתה משנה את הקול שלה לסוזי, אבל מרקוס מתחסד, צ'ארלי עושה כל מה שמרקוס רוצה ממנו וגם רנדי לא אהב את סוזי אישית. אבל גם מאטי היה זוכה הרבה יותר טוב מאשר בוב!!! אפילו שוגר ידעה שאם בוב בגמר, בוב זוכה. אז למה הצבעת נגד מאטי?!?!? סתומה. גאד דאמט, סוזי יכלה לנצח. שוגר, בגללך קיבלנו את אחד הזוכים הכי גרועים בתולדות הישרדות!!!

אבל קודם כל, מופע האימים של ברית הבצל. אוקיי, זה בעצם לא גרוע כמו פיג'י. קודם כל, היה מאוד ברור ששוגר תפסיד, היא לא רצתה לנצח, היא לא שיחקה כדי לנצח, ורק כדי לוודא שחלילה היא לא תלך הבייתה עם מיליון דולר בכיס, היא עשתה לעצמה וידוי הריגה. "אולי אל תצביעו לי". תסלחו לי אבל אני מסכים עם קורין. אבל כמובן שגם היא משחקת דמות, פתאום היא אומרת (ועוד בריוניון!) "אני אוהבת שצועקים לי בוז, איזה כיף להיות שנואה" תגידי תודה שקיבלת הזדמנות שנייה בקרמואן, וניצלת אותה היטב. בכל מקרה, מה שאני הייתי שואל את שוגר הוא "זה די ברור שאת לא משחקת כדי לנצח. את עושה הכול כדי לשרוף כל גשר אפשרי. למה בדיוק את כאן?" שזה יותר דומה למה שרנדי שאל. הוא אשכרה רצה לתת לשוגר ולסוזי צ'אנס. אבל כמובן ששוגר לא רוצה לקבל קולות. חוץ מזה, בוב היה מצוין בגמר. אבל הכי גרוע היה מרקוס. תגידו מה שתגידו על קורין, לפחות היא לא התחסדה. "את אימא לשניים ומחנכת, את לא אמורה לשקר". לך לעזאזל. חוץ מזה, בוב בקושי החזיק בתואר שלו שנתיים לפני שהוא עבר לפאביו.

דירוג:

1. קני
2. קריסטל
3. מאטי
4. סוזי
5. רנדי
6. בוב

מכאן אני לא ממש אוהב אף אחד אז לא בדיוק איכפת לי:

7. ג'קי
8. קורין - ניסיתי להוריד אותה כמה שיכולתי אבל אין מה לעשות, היא הייתה המוח הנכזב של ברית הבצל
9. דן
10. ג'יליאן
11. צ'ארלי - עד כמה שהוא היה כלבלב מחמד של מרקוס וקורין, לא באמת מגיע לו יותר נמוך מזה
12. פאלומה
13. קלי
14. מישל
15. ג'י סי
16. אייס

n. העולם

17. שוגר

n-10000000. חרא של פיל

18. מרקוס!!!!!!!
 
למעלה