עומק שדה

elad zagman

New member
עומק שדה

שלום רב לכם. רציתי לדעת אם במצלמה כמו D70 או D350 אפשר לראות לפני הצילום את עומק השדה לפי מצב הצמצם. פשוט אני עדיין מצחלם ב"ספוטמטיק 2" שלח פנטקס מלפני כ-30 שנה אבל מאוד חשוב לי שאני יכול לראות ולהחליט מה נכנס לי מפוקס לתמונה ומה לא.

moryoav

New member
אפשר

יש כפתור שנותן תצוגה מקדימה של עומק השדה שיתקבל. אפשר גם לצלם ולראות מה יצא (זה דיגיטלי, אל תשכח). יואב.

Eran Loves MJ

New member
איזה כפתור?../images/Emo12.gif

אני רואה בעיינית את עומק השדה כשאני משחק עם הפוקוס

moryoav

New member
חשבתי שהוא מתכוון

לכפתור התצוגה המקדימה של עומק השדה ולא סתם לפוקוס. אם לזה התכוון השואל, אז גם כאן התשובה היא כן. יואב.

borntojump

New member
מאוד לא מדוייק

מה שאתה רואה הוא עומק השדה בצמצם הפתוח ביותר של העדשה באורך המוקד שבחרת (נאמר F/4) אולם אם החשיפה מכוונת על F/8 (נאמר), עומק השדה בצילום עצמו יצא די שונה ממה שראית בעינית כפתור DOF Preview - מימין לעדשה, בתחתית חזית הגוף בד"כ, סוגר את הצמצם לגודלו שיהיה בערך הצילום ע"פ ערך החשיפה שאתה\המצלמה קבעתם

elad zagman

New member
לסיכום[?] ....

הכפתור [שמתחת ללחצן שיחרור עדשה ] עליו יש אפשרויות AF\M מאפשר לראות את המצב הרצוי ע"י הF STOP?

moryoav

New member
לא בדיוק

אופציית AF/M היא זו אשר מעבירה את הפוקוס ממצב ידני (M) למצב אוטומט (AF), יש שם באיזור כפתור נוסף שאכן מאפשר את מה שאתה רוצה. תסתכל על התמונה בלינק הבא לך למטה לכותרת שנקראת Lens mount controls ותקרא את ההסבר. יואב.

למעלה