עוויתות גפיים אצל תינוק

אורונת

New member
עוויתות גפיים אצל תינוק

הבן שלי בן 3 חודשים. בבדיקה נוירולוגית אצל רופא הילדים לא נמצא שום דבר חריג והרופא הגדיר את מצבו מצויין מבחינה נוירולוגית. הבעיה שכשהוא מנסה להירדם וגם בשלב הראשוני לאחר שהוא כבר מצליח להירדם, יש לו עוויתות/ קפיצות של הרגליים והידיים, שמעירות אותו. הרגליים מעין קופצות למרכז הגוף לכיוון הבטן ולאחר מכן נזרקות החוצה וגם הידיים קופצות איכשהו. הרבה פעמים הוא מתעורר בוכה מתיסכול כמה דקות לאחר שנרדם כיוון שהתנועות הלא-רצוניות האלו העירו אותו, או לחילופין בכלל לא מצליח להירדם כי זה קורה לו כל 2 דקות בערך תוך שמנסה להירדם, אז בסוף הוא מוותר על לישון. רופא ילדים אמר לנו שזה טבעי, קורה לכל התינוקות בעוצמות שונות בשלב שנת הראם, מה שבאמת מתאים לשלב בו זה קורה לבן שלי (כשמנסה להירדם או מיד לאחר שנירדם). שאלתי: באיזה טווח גילאים זה צפוי לעבור? מה גורם לתינוקות מסויימים לסבול מההפרעה הזו בשנת הראם יותר מאשר אצל אחרים? קיבלנו לבקשתי הפנייה לא.א.ג (רופא הילדים לא היה נלהב לתת אותה אבל אני התעקשתי). כעת אני מתלבטת אם להטריד את התינוק שלי עם זה. מה דעתך? עד מתי לחכות ואם זה לא עובר לעשות? מודה לך מקרב לב.

אורונת

New member
עוד משו קטן:

תוכל בבקשה להפנות אותי לקרוא חומר על התופעה בתינוקות ברשת ומחוצה לה? תודהה

אורונת

New member
המשך השאלה:

עכשיו נקבע לי תור ליום א' לא.א.ג. הטכנאית אמרה להביא אותו רעב ועייף, מתוך מטרה שתוך כדי ההנקה הוא ירדם והאלקטרודות ירשמו את התנועות בשינה. העניין הוא שבהנקה הוא הרבה יותר רגוע כי הוא מעורסל לי בידיים, והקפיצות שתיארתי קודם קורות רובן ככולן כשהוא שוכב פרקדן ומנסה להירדם לבד וגם כפי שאמרתי כמה דקות לאחר שהוא נרדם (אפילו על הידיים) ומונח אחר כבוד במיטה בכל תנוחה שהיא (על הבטן, גב, צד). טוב, עכשיו נראה לי שלאחר שיירדם לי בידיים תוך כדי הנקה, אשכיב אותו שם פרקדן (שזו התנוחה בה התופעה הכי בולטת ואקוטית). מה דעתך? תודה מראש

אורונת

New member
אם הפורום עדיין עובד, אזי

אודה לך שכשתענה לי, בכל זאת תענה על כל השאלות ששאלתי למעלה בהודעות הקודמות. תודה רבה

תשובה

שלום, הנושא אינו בתחום הנוירוכירורגית ילדים ושייך לתחום רופאת הילדים ונוירולוגת ילדים. בברכה, פרופ´ שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנוירוכירורגית ילדים מרכז רפואי ע"ש סוראסקי תל-אביב (איכלוב) טלפון: 03-6974686

למעלה