עוד שנת עסקים באה אל סופה

שחר 33

New member
עוד שנת עסקים באה אל סופה../images/Emo110.gif

בימים האחרונים, סחבק לא רואה כמעט את הבית, עובד כמו מטורף להשיג את היעדים שהציבו לנו, שנראו בתחילת השנה דימיוניים, ואיך שהוא בשנה נוראית מכל מבחינות, אחרי המון המון השקעה...אני מצליח לראות את האור ואם הכל ילך לפי התוכניות.. סחבק מצליח לעמוד ביעד השנה במלואו . זה לא סתם להשיג יעד, זה השמירה על מקום העבודה שלך, זה לדעת שבחוץ דופקים בדלת אנשים מוכשרים, ואם לא הצלחת לעמוד במשימות מקומך בסכנה. ...ואני לא צריך לספר לכם על המצב בחוץ... אוי זה היה קשה...ואם אתם רוצים ליפול מהכסא מדובר "ביעד" בסכום של מעל 35 מליון דולר מכירות בשנה הנוכחית בצוות עם עוד 2 קולגות. אבל לא בגלל זה רציתי לשתף אתכם, זה רק הרקע לדבר האמיתי... כי שנתי בשבוע האחרון הייתה רופפת, חשוב שתבינו מכל הסכום הזה שליש מגיע ממכרז אחד ענקי שהסתיים השנה....שליש !!!!! כולם במחלקה יידעו, שאם לא זוכים במכרז הענק מחדש, מקומנו בסכנה...פשוט צריך שליש מהאנשים פחות...וזאת תחושה כל כך מדכאת. כי כל אחד מאיתנו בעל משפחה ואין אחד שאפשר לומר שתרם פחות...ולכן העננה ריחפה מעל כולנו... עבדנו קשה, השתדלנו מאד, הגשנו הצעה מטורפת, ומאז לא דיברנו על זה ...הדחקנו את העובדה שהמתחרים כנראה יותר רעבים מאיתנו, ומסוגלים להגיש הצעות לא הגיוניות ובלבד שתהיה להם עבודה. אבל היהתה שתיקה רועמת במחלקה, כל אחד התמקד בעשיה, היו פחות צחוקים, היה הרבה מתח באויר...המון מתח.... עולם העסקים הוא עולם אכזר, יש בו את כל האלמנטים של התקף לב וודאי, יום אחד אתה למעלה ולמחרת במחיר מכרז אחד אתה למטה....תוסיפו התנהלות כלכלית נוראית ומיתון עמוק ותקבלו ירידות תלולות יותר ויותר, עם עליות קשות הרבה יותר. ואז זה קרה... היום בשעה 19:30 קיבלתי טלפון מארה"ב , על הקו היה המנהל שלי...הוא אמר לי מילה אחת .... ז-כ-י-נ-ו !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! קשה לי לתאר במילים איזה הקלה, היתה במילה הזאת. רצתי לחבק את מאי והילדים....כולי זורח ומאושר....מחייג לכל החברים...מפריע להם בארוחת הערב....פתאום הבטחון חוזר, ואתה יודע שתהיה פרנסה לשלוש השנים הבאות. יש לי חברים מצויינים שהיו בחברות מעולות לכאורה שלא שרדו את המיתון והיום אין להם פרנסה לילדיהם...וזה פתאום היה מוחשי גם עבורי ואפשרות סבירה גם למשפחתי. 8 שנים אני בחברה , מייד כשסיימתי את התואר הראשון, ומעולם לא הייתי כל כך חרד למקום העבודה...כמו השנה...שבה הכל הלך כל כך קשה. עולם אכזר עולם העסקים...מלחמת הישרדות על כל לקוח....על כל רבע הזדמנות...איפה שהוא זאת אומנות של האפשרי...של גבולות היכולת. החזקים שורדים, והחלשים נשארים מאחור, אני יודע שיש משפחות בישראל שהלילה לא יישנו, כי המכרז שלנו, ואני כואב את כאבם מכל ליבי...כי זה יכל להיות גם לילה שחור לי ...ומשפחה זאת משפחה, וילדים זה ילדים, וכלם צריכים להתקיים, והלואוי והיתה צמיחה והיה מספיק לכולם. מבקש בהזדמנות הזאת לקרוא לכל הצמרת הכלכלית של ישראל לעשות משהו למען ילדינו, להפסיק לחשוב על הבחירות ולהתחיל לשנות סדרי עדיפויות, כדי שעוד משפחות יוכלו חייך בשנה הבאה וזאת שאחריה....פעם לא מזמן היה שפע לכולם....כי היתה תקווה לעם הזה...החזירו לנו את התקווה...היא מגיעה לכולם...והיא תלויה בחלטות שלכם...במעשים שלכם...כי בידינו הדבר ! ולחשוב שהולכת להיות שנה עוד יותר קשה..... שלכם, שחר 33

ננסנס

New member
../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif

כל הכבוד שחר. מסכים כי אין כמו לחץ של עמידה ביעדים במיוחד כאשר התוצאות עלולות להיות כלכך קטלניות. אין מה לעשות, מי שרוצה להצליח ולטפס גבוה חייב להתמודד עם לחצים מסוג זה וכן.. גם להיות מוכן לכך שביום מן הימים יוכל לאבד הכל. תמיד יש את האפשרות של מקצוע רגוע, בלי הרבה לחצים אך גם בלי הרבה הזדמנויות. בעצם, בימים שגם בבנקים מפטרים, כבר שום דבר לא בטוח. איך אניגמטי מברך... יעבדוך העמים... שבת שלום

איך אומרים במקרה כזה?

מזל טוב שחר. אם הבנתי אותך נכון, עכשיו מתחילה העבודה הקשה, לעמוד בציפיות של הלקוחות.... אז שנס מותניים... וקדימה הצדק את עצמך. מאחלת לך אורך רוח...והמון הצלחה. אגב, זה הזמן לאכול פת עם מלח......

נגה...

New member
הצלחה בפרוייקט החדש

ופעם, היה איזה שהוא הגיון כאן. ופעם, לצמרת הכלכלית היה איזה שהוא קו מנחה בתקווה לצמיחה. היום, כל אחד לעצמו כי אין ברירה. היום, כדאי להשקיע בכל מקום אחר זולת כאן. היום, כי אותם אלה היושבים להם באותו מגדל שן "מבוצר" בירושלים הבירה עסוקים רק ב "שמור לי אשמור לך" ת´כיסא, ותו לא. היום, כי אין להם כל מדיניות כלכלית זולת הטלת מיסים נוספים וכדומה. המון המון הצלחה שחר.
נגה.

ברכות שחר ../images/Emo140.gif

ברכות לרגל הצלחתיכם . מי כמוני מכיר את נדנדת "זכינו" או "לא זכינו" אכן מאבקי שוק מדירים שינה עד לרגע פתיחת המכרז . בכלל שחר , כל כך נעים לראות שיש חברות מצליחות , חברות שלמרות הגרף הכלכלי שנימצא בירידה מתמדת לא רק כאן בארצינו , אלא בכל יבשות העולם בלי יוצא מן הכלל . הלוואי והמשבר הכלכלי יהיה סוף , סוף מאחור ומשפחות רבות אחרות יזכו לעדנה ונחת . מברוק מכל הלב , יהונתן .

נשית~37

New member
"בזיעת אפך תאכל לחם..."

כל הכבוד. זכורה לי שיחה שבה ציינת שהיעד הזה מפחיד אותך ואתה לא ממש בטוח...שיחקתם אותה.

../images/Emo2.gifשחר../images/Emo6.gif

לא שמעת על המושג "מי שמשקיע שוקע"? חחחחח סתם בא לי להקפיץ,כתיבתך נאה.

גילית.

New member
לשחר הרבה הצלחה בעבודה, וטיפ קטן

גם כשאתה עמוס בעבודה, והראש מתפוצץ בגלל החלטות הרות גורל, אל תשכח את האשה והמשפחה, כי הם העוגן והבסיס, ואם הבית שקט ורגוע, אפשר לעבוד עם ראש שקט. בברכת סופ שבוע ניפלא גילית

גילית.

New member
חחחחחחחח מושיקו גם אתה יכול

להשתמש בטיפ הזה, זהו בדרך כלל טיפ רב שימושי, ורב משתמשים, לא מחליד, לא מזיק, אם פעם תהיה לך בעייה ופה בפורום תפרוש לנו אותה, אשתדל למצוא לך טיפ חדש ולא פחות חשוב, במיוחד בשבילך, בברכת שבוע טוב גילית

מו שיקו

New member
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

הרסת אותי הרס "....ופה בפורום תפרוש לנו אותה" וואללה ,זה היה טוב אחלה שבוע שיהיה לך גילית

טליה34

New member
כל הכבוד

כמי שקצת שומעת על מה שקורה אצלכם
יודעת שבאמת מגיע לך כל הכבוד. כמי שהיה לה רגע של חשש בחייה לגבי עבודה יודעת עד כמה החשש הזה מאי יכולת לפרנס הוא נורא כמי שאצל בן-זוגה היו שבוע שעבר שלושה ימים של מהלכי פיטורים מטורפים אני יודעת מה זו הדאגה הזו ומה זו ההקלה הזו.....כשזה פוסח עליך כמי שמצאה עבודה לא מכבר, יודעת להודות כל רגע על מה שיש. אנחנו הולכים בהחלט לימים הרבה יותר קשים. יודעי הדבר טוענים כי עדיין לא הגענו לשיא המפולת והשפל. שנת 2003 - תהיה הרבה יותר קשה ואת האור בקצה המנהרה נוכל לראות רק באמצע 2004. מפחיד.

הצופה.

New member
משהו אני לא מבין

מצטט "מבקש בהזדמנות הזאת לקרוא לכל הצמרת הכלכלית של ישראל לעשות משהו למען ילדינו, להפסיק לחשוב על הבחירות ולהתחיל לשנות סדרי עדיפויות, כדי שעוד משפחות יוכלו חייך בשנה הבאה וזאת שאחריה....פעם לא מזמן היה שפע לכולם....כי היתה תקווה לעם הזה...החזירו לנו את התקווה...היא מגיעה לכולם...והיא תלויה בחלטות שלכם...במעשים שלכם...כי בידינו הדבר !" מה אתה רוצה שהם יעשו? שהם יחלקו כסף? ואם היתה מדיניות אחרת היו פחות מתחרים במכרז בו השתתפה החברה בה אתה עובד? "בשוק חופשי למי אפשר לפנות בטענות?..ואם לדוגמא אתה מייצר משהו שאין לו ביקוש אתה רוצה "מדיניות אחרת?" ואם בנק פועלים בקשיים וככל עסק הוא צריך להתייעל אז ועד העובדים אשם? הממשלה אשמה? המדיניות הכלכלית? ואם היה שלום והיו תשתיות והיתה רכבת מאילת לת"א ובכל זאת לקוחות הבנקים היו מעדיפים בנקים מחול בגלל שבארץ הבנקים זה השודד מספר אחד שוב היית מאשים את הממשלה במדיניות כלכלית כושלת?

הצופה.

New member
ואין בכך הסכמה

למדיניות של הממשלה הנוכחית וקודמותיה כמו חלוקת כספים למוסדות חרדים לעמותות וכן להתנחליות...לא צריכה להיות חלוקת כספים בכלל...רק לנזקקים אף אחד לא צריך לקום בחמש בבוקר לעבודה לעבוד 12 שעות שאחרי זה יקחו ממך מס של 50 אחוז כדי להיות רובין הוד ולחלק את הכסף בעצמם אולי אם יורידו את אחוז המס זה ישמש זרז להתיעלות ולכדאיות לעבודה ואחרי זה יגידו עשינו ואנחנו יאללה עם איזה כסף עשיתם?

נגה...

New member
שכחת להוסיף ת´רפורמה במיסים

התוכנית "הגאונית" שנהגתה בחדרי החדרים של "המבינים" רק 50% מההכנסה??!! שיו... תלוי ממי. לבעלי השכר הממוצע במשק זה יגיע ליותר מ-60% אחרי האחד בינואר 2003 והם אלה שמממנים ויממנו את המענקים לחברות המוכנות להשקיע כאן (אינטל כדוגמית) את המענקים לאוכלוסיות המיעוט...וכולי וכולי נגה.

שחר 33

New member
אויי אויי

ממשלה יכולה לחולל מהפכות כלכליות. כלכלות עושים מנהיגים לא "היד הנעלמה". ולראיה 7 שנות הרס הכלכלה של הליכוד 77-84 , בא שמעון פרס ויחד עם יצחק מודעי הביאו את המשק לצמיחה. זה בידינו, זה בידיים של הבוחרים, זה בידיים של המנהיגים. אחרת לא היינו צריכים הנהגה..הרי לטענתך הם לא אשמים בכלום. ובכן יקירי סיבלן שלום אשם בשתי תקציבים נוראיייייייייםםםםםם !!! אריק שרון אשם בזה שהוא לא עשה כלום למען הכלכלה, חוץ מביזבוז כספים בלתי נתפס על מלחמות, הטבות למתנחלים, חקלאים וממשלה בגודל מפלצתי. ממשלה שמגישה תקציב שחודש אחרי שאושר לא שווה את הנייר שעליו הוא נכתב, אינה ראויה להנהיג את הכלכלה שלי ושלך. אבל מה זה משנה בכלל, במילא אתה שפוט של קונספציות "אריק לא אשם בכלום" באמת חראם עליו, ...אבל את זה שהמלך עירום לא תראה לעולם. שלך, שחר 33

למעלה