עוד כמה שאלות...

Vtach

New member
עוד כמה שאלות...

1- האם בפגיעת ראש יש גם פרכוסים... ושאלה שנלוות לכך: הגעת לנפגע מפרכס. הסיבה האפשרית לפרכוסים היא: א) פגיעת ראש ב) EICP ג) התקף אפילפסיה ד) כל התשובות נכונות. 2- כיצד "הולך" כל העניין של ההנשמה בלחץ.. ז"T מה עושים אחרי מה וכו´ וכו´ וכו´... תודה......

nsr

New member
תשובה ושאלה.

1.) התשובה היא ד´. כל הנ"ל יכולים לגרום לפרכוסים. 2.) לא הבנתי את השאלה. אנא, שכתב. לילה טוב שיהיה לכם. חלומות רפואיים. נ.ב אם התשובה לא נכונה אז מצטער. אני אהיה יותר משמח לקבל תיקון.

התשובות שלי

היי Vtach, 1) כן, בנפגע ראש יכולים להיות פרכוסים 2) לדעתי כל השובות נכונות אם כי יש סיבות נוספות - גידול במוח, הפרעה אלקטרוליטרית, הרעלה או תופעת לוואי של תרופות ועוד את השאלה האחרונה גם לא ממש הבנתי אך בעיקרון הרוב המכריע של ההנשמות המלאכותיות הן הנשמות בלחץ חיובי Positive pressure ventilation, כלומר המנשים באמצעות אמבו או המכונה יוצרות לחץ חיובי ש"דוחף" אוויר לריאות וזאת בניגוד לנשימה טבעית בה התרחבות בית החזה והשטחת הסרעפת יוצרים לחץ שלילי ש"מושך" אוויר פנימה. מה שכן, את צורות ההנשמה המלאכותית העיקריות נתן לסווג לשתיים עיקריות: 1. הדגש והבקרה הם על מתן לחץ 2. הדגש והבקרה הם על מתן נפח. כל שיטה מתאימה יותר לסוג אחר של חולים. אלי

בשאלה 2 אתה אולי מדבר

על ביפאפ? (אם אי כותב את זה נכון). היה את זה פעם בנט"ן וזה הציל אנשים מטובוס אבל הוציאו את זה כי החליטו שאי אפשר לסחוב עגלת חמצן מאחורי הנט"ן

Vtach

New member
הבהרה....

בשאלה 2 התכוונתי לעניין של ההנשמה בלחץ כשיש חנק מגוף זר... ז"א.. היימליך, סריקה בפה, והנשמה... בכל מקרה רציתי לדעת מה הכמות כיצד ה´סכמה´ הזו מתגלגלת...

paradan

New member
היא הולכת בדיוק כפי שאמרת

היימליך5X נסיון להוציא עם האצבעות (רק אם ניתן להבחין בגוף הזר) שתי הנשמות בלחץ חוזר חלילה ***לא נראה לי שיש תיעוד שעניין ההנשמה בלחץ הצליח אי פעם...

למעלה