עוברים דירה

עוברים דירה

שלום! אנחנו עוברים דירה ויש לנו 2 חתולים. הם רגילים לצאת מהבית חופשי דרך החלון, ואנחנו עוברים לדירת קרקע, אז זאת לא הבעיה. חתול אחד הוא מאוד פחדן, אם הוא רואה אותנו בחוץ הוא מפחד מאיתנו, הולך אחרינו לבית ושם מתחכך בנו. החתול השני הרבה יותר רגוע וידידותי. אנחנו לא יודעים מה לעשות....האם להשאיר אותם סגורים בחדר? הם כבר מזמן לא משתמשים בארגז לצרכים, וכמו שאמרתי, רגילים לחופש...אני מפחדת שאם נשאיר אותם סגורים, הם ישתינו על המיטה (כי יש בעצם רק 2 חדרים בדירה הישנה)- או בכלל, ישתגעו ולא יפסיקו לילל... בקיצור- מה עושים? יש גם כלב בתמונה, ושניהם בניפרד מאוד אוהבים אותו. אנחנו מניחים שאם הוא יהיה שם, יהיה להם בטח יותר נוח. אין להם צעצועים מיוחדים, רק סלסלה ששניהם חולקים. מה עושים? איך נמנעים ממצב שהם יברחו ולא יחזרו? תודה מראש (שניהם מעוקרים )

Hadas89

New member
עיצה ממני, עברתי את אותו סיפור בתחילת החודש

היי. יש לי 2 חתולות, האחת פחדנית וחשדניסטית והשנייה הרבה יותר זורמת. עברנו דירה בתחילת החודש (מבניין לבניין) וחששנו נורא מהקטע של ההסתגלות והכל ובמיוחד מהפרוצדורה של ההעברה עצמה תוך כדי שהסבלים עושים מלא רעשים בדירה. תבקשי מהסבלים שיורקנו קודם כל חדר שלם אחד מהדירה שאתם עוברים ממנה. שימי את החתולים שם רצוי בתוך הכלובים ועם בנאדם שישגיח, עד לקטע שהכל מפונה מהדירה. אח"כ תשדלו שהבנאדם שנשאר איתם בחדר יגיע לדירה החדשה רק אחרי שחדר שלם שם הורכב וסודר, ואז תעבירו אותן ישר לחדר ההוא ושיישהו שם בלי לצאת ככה יום יומיים עד שיסתגלו. מנסיון אצלנו שתיהן נתקעו לי מתחת למיטה במשך יממה שלמה ובקושי אכלו. יום למחרת הזורמת יצאה כבר חופשי והשנייה נתקעה עד אחה"צ עד שיצאה מהמתחת של המיטה לבחון את השטח. בקיצור תהליך ההסתגלות שלהן היה יחסית מהר, כמה ימים בודדים והן עכשיו סבבה לגמרי. תתכונני לזה שהם יהיו מבוהלים רצח בהתחלה, וכואב הלב לראות אותם ככה אבל אין ברירה. תני להן הרבה פינוקים וחטיפים והכל... ומקווה שיעבור בסיידר !!!! מעבר קל שיהיה לכם :)

תודה!

לא יהיו לנו סבלים, כי אנחנו לא מעבירים רהיטים כמעט, רק המון המון קופסאות שבנתיים הפכו למגרש משחקים
החתולות שלך הן כאלה שיוצאות החוצה מהבית? כי אני ממש בספק שהחתולים שלי ינסו להסתגר\להתחבא. אם זה מה שיהיה, אני מאוד מאוד מרוצה! וכמו שכתבתי, אין להם "חפצים" משלהם חוץ מהסלסלה....

dimitrygo

Active member
מנהל
חייבים לסגור אותם בהתחלה לשבועיים לפחות

בחדר נפרד עם כל הציוד שלהם ועם הדברים המוכרים להם מהדירה הקודמת. בקישורי הפורום יש מאמרים על מעבר דירה עם חתולים.

איזה דברים מוכרים?

יש להם רק סלסלה. ו.....קראת שהם רגילים לצאת מהבית חופשי, איך אני יכולה לסגור אותם לשבועיים??? ת'כלס, מה הסכנות בזה שאני לא אסגור אותם בבית? הם לא יחזרו לעולם?? (זאת שאלה לכולם כמובן).

dimitrygo

Active member
מנהל
חתול היא חיה טריטוריאלית והדרך הכי בטוחה

ופשוטה להרגיל אותו לטריטוריה חדשה היא לסגור אותו לתקופה מסויימת בטריטוריה הזו. אחרת הוא עלול לברוח בנסיון לחזור לטריטוריה הישנה שלו. אין משהו אחר חוץ מהסלסלה שיש עליו ריח שלהם? אם אין אז צריך לשים דם לפחות כמה דברים עם הריח שלכם.

למעלה