עד מתי??

את מפליאה אותי בחשיבה שלך

ואני מציע שתקראי שוב את התגובה שלי אליה .

אסור למדינה בתכלית האיסור להתערב בחרותו של אדם ולבדוק את מסוגלותו ההורית טרם הבאת ילדים לעולם !
זו חשיבה מזעזעת !!!

יותר מזעזעת

מרצח ילדים על ידי ההורים שלהם?
יותר מזעזעת מילדים חסרי ישע, אשר מסתכלים להורים שלהם בעיניים ורק חושבים שזה המקום הבטוח שלהם בעולם הזה?

בוודאי! וגם אין לך דרך לבדוק מסוגלות הורית !

על סמך מה תבדקי מסוגלות הורית לפני שהם הופכים להורים?
מסוגלות הורית זה משהו נרכש ונלמד ולא אינסטינקט מולד. האם את יכולה לצפות הפרעות נפש ומצבים קשים (גירושין , קשיים כלכליים , אלימות בין בני זוג) ודכאון עתידיים מראש?
תשאלי את עצמך את השאלות האלו ותנסי להשיב עליהן לפני שאת ממהרת להסכים עם הרעיון המטופש שלא להגיד מסוכן שהעלתה הכותבת.

הצעה יעילה ואפקטיבית בעניין ההורות היא להקים בתי ספר בחינם להורים להדריך וללמד אותם להיות הורים .

קראת את הפוסט של פמיניסטי?

הוא הציע שם כמה הצעות מעולות, אחת מהן בהחלט היא ללמד אנשים להיות הורים, עוד לפני שהם הופכים לכאלו.
אולי חלק מהאנשים יבינו עוד לפני שהם מביאים ילדים לעולם, שלהיות הורה זו עבודה ואחריות לכל החיים, ותסכים איתי שבאמת לא כולם מתאימים להיות כאלו.
אולי זה ימנע מהבאת ילדים לעולם שגזר הדין שלהם ידוע מראש.

יצא לך לבקר פעם במוסד/פנימייה לילדים ונוער בסיכון? יצא לך לראות מה עבר/עובר על הילדים האלו לפעמים מגיל אפס? עוד לפני שהם מגיעים לשם ...
וכן אפשר בהחלט לזהות את המקרים הקיצוניים של האנשים שבנקודה המסוימת בחיים, אסור להם להיות הורים כל עוד הם לא מטופלים, אין להם מסוגלות הורית בסיסית בזמן הבדיקה:
מכורים לסמים, בעלי הפרעות נפשיות קיצוניות שלא מטופלים, פדופילים, אלימות שלא מטופלת ועוד ועוד.
ילדים שנמצאים בפנימיות כאלו מגיל אפס, נמצאים שם רק כי היה אסור על ההורים שלהם להביא אותם לעולם וזה משהו שצריך ואפשר למנוע.

בשאר המקרים שמתפתחים עם הזמן, כמו גירושין, קשיים כלכליים, אלימות בין בני זוג, חשוב לזהות במהלך החיים ובדיוק בשביל זה צריכה להיות סוג של בקרה לאורך השנים, והיכולת להגיע לכל ילד וילד שכבר נמצא בעולם הזה ולוודא שהוא חי בביטחון, למנוע שעה אחת קודם את הסכנה, אם קיימת כזו.

אני אפילו לא מתייחסת לתשובה שלך, שהרעיון של הכותבת יותר מזעזע מרצח של ילדים ...

רצח ילדים ע"י הוריהם הוא מזעזע ואינו נתפס

בשום אופן אבל מכאן לבוא ולהציע רעיון אפל שאינו בר ביצוע וגם לא הגיוני המרחק הוא גדול.
הויכוח בינינו היה על כך שאת הסכמת על משהו גורף שכל אחד ואחת יבדקו ויקבלו אישור להבאת ילדים לעולם ועל זה הגבתי בשלילה מוחלטת גם בהיבט האנושי וגם מבחינה מעשית .

וכל השאר הן הצעות ליעול לשיפור מערכת מסואבת , מסורבלת ולא מתפקדת.
וגם דרכי מניעה כמו לימוד הורים להיות הורים.

האם זה יקרה? ממש לא!

אינו בר ביצוע

זה עניין של משאבים, כוח אדם, חשיבה בסיסית מהיסוד והחלטות של המדינה והעם לצורך העניין ...
באופן אישי אני בהחלט מסכימה לרעיון שיש אנשים שאסור להם להביא לעולם ילדים (או לתמיד או בזמנים מסוימים כל עוד הם לא מטופלים), כמו הדוגמאות שהבאתי קודם.
זה משהו שהוא בהחלט הכי הגיוני בעולם!
לגבי כל השאר, אם כולם יחשבו מראש כמוך שזה לא יקרה ולא אפשרי, מן הסתם זה לא יקרה ולא יהיה אפשרי.
כולי תקווה שרוב האנשים חושבים אחרת - רק ככה אפשר להביא לשינוי.

שוב, במתכונת הנוכחית של הממשל-

אין סיכוי לשינוי!

היום מטפלים בסימפטומים ולא בבעייה וככה זה ישאר. כדי לעשות שינוי מהיסוד צריך לפרק הכל וזה לא יקרה. את מעדיפה להיות אופטימית ואני בניגוד אלייך מציאותי .

לצערנו המציאות היום לא משהו ...

וזאת בדיוק הנקודה שאני לא מעדיפה רק להיות אופטימית, אלא לחשוב איך אפשר לשנות את המציאות.

כתב פעם מיכאל אנג'לו משהו מאוד חכם:

"הסכנה הגדולה ביותר לרובנו היא לא שהמטרה שלנו תהיה גבוהה מדי ונפספס אותה, אלא שהמטרה שלנו תהיה נמוכה מדי ונשיג אותה"

דף חדש4

New member
זה נכון שבעיתי ללקבוע מי ראוי להיות הורה

בעייתי מאד- אני מודעת לזה ופתוח לניצול לרעה של הכח הזה בידי מי שמחליט. אבל- מה החלופות? עובדה - לפני שנותנים להורים לאמץ ילד- ההורים עובדים מסכת של התניות- גיל, מצב כלכלי, מצב בריאותי, בריאות נפשית- מדוע הורים שיכולים להכנס להריון- לא צריכים לעבור איזשהוא סינון ראשוני. ולא רק סינון ראשוני- אלא גם מעקב לאורך שנות גידול הילד. וזה אומר- כולנו. אגב- האופן שבו השרשור הזה מתנהל ואופן ההתבטאות של אדון פסטוק אורגני (באסוציאציות שלי- פצצה גרעינית) מפנות את האשם למקרים האלה של אלימות נגד ילדים וחוסר כבוד לזכותם הבסיסית לחיות- מעבר לצורך של ההורה (להעניש את ההורה השני, לחוש פחות בודד כשהוא מתאבד ועוד)- נובעים, מבעיה של סביבה אלימה ושל לגיטימיות לסוג התנהגות תוקפנית כדרך להשיג דברים. מר פסטוק- חבל לי מאד.

זה משעשע אותי לחשוב שינפיקו אישורים

לזוגות שרוצים להביא ילדים לעולם

וממש מעניין אותי להשתתף במבחן מסוגלות הורית

אם זה ימנע

עוד רצח של ילד ו/או עוד תינוק שנולד לפדופיל ו/או אמא שמכורה לסמים - דיינו.

את מסוגלת לחבר מבחן כזה?

או לחילופין , את יכולה לזהות פדופיל על סמך מבחן כזה?
ואגב, אמא שמכורה לסמים תינוקה ילקח ממנה אחרי הלידה ,כך שהמבחן לגביה אינו רלוונטי.

חבר'ה, תהיו מציאותיים ותדברו מהראש ולא מהבטן !

בשביל זה קיימים מומחים לעניין

ולמה שאמא מכורה לסמים תביא בכלל ילד לעולם? שלא לדבר על הייסורים שהתינוק עובר מהרגע שהוא נולד - גמילה מסמים עוד לפני שלמד לינוק ...
אופס סליחה, אין לו ממש ממי לינוק ...

ולמה שנערה בת 13 תיכנס להריון ותחליט ללדת ?

מה השאלות האלה? אין באפשרותך למנוע הריונות ולפקח עליהם.
את לא יכולה להצמיד פקח שיצמד כמו צל ביום ובלילה לזוגות וידווח עליהם לרשויות.

ומומחים לעניין ? על סמך איזה קריטריונים תקבעי שזוג "נורמלי" כשר להוליד ילדים? (וזאת בהנחה שאנחנו מתעלמים מחולי נפש מוצהרים , מסוממים ונוער)

האם ,לדוגמא , ילקח בחשבון שהאמא יכולה לחלות בדכאון אחרי לידה ותרצח את הילד שלה מתוך טירוף רגעי ?
או שהאב הנורמלי יגלה במשך הזמן סימני אלימות שנובעים ממצוקה או מהשד יודע ממה ויחליט לרצוח את ילדיו ויתאבד?
ומה תעשי עם העולים שהגיעו לארץ עם ילדים וכאן הם רצחו אותם ?

ובכלל מבחני אישיות לא תמיד משקפים את מצבו הנפשי והרגשי האמיתי של הנבחן וגם לא יכולים לחזות מראש מה תהיינה תגובותיו בעתיד שיקרו עקב שינויים בחייו .
אין דברים כאלה !

אין 100% בשום דבר

אפשר אבל למזער נזקים בהכל ...
הכל ענין של חינוך ומודעות לדברים לפני שהם התרחשו, וטיפול נכון ואפקטיבי לדברים שכבר מתרחשים בפועל.
אפשר למצוא תשובות לכל הסוגיות שהבאת כאן בהמשך הדרך, כל תחום/סיטואציה/מצב והטיפול בו.
כשמראש אבל אתה בא וטוען שאין דברים כאלה, אתה למעשה גוזר גזר דין מוות לעוד ילדים שעוד לא נולדו.

צר לי, אבל לא הבנת אותי!

אני מתנגד לפיקוח ולעריכת מבחנים מראש והנפקת אישורים לגבי כשירותם של הורים להוליד ילדים באופן נחרץ וחד משמעי . ועל זה היה ונולד הויכוח הנ"ל .

אני כן בעד ואפילו מאד להכין הורים להורות לפני ובעיקר אחרי באופן ממלכתי וחינמי בדיוק כמו שאני בעד חינוך ילדים והורים להתנהלות כלכלית נכונה .
אפילו אני בעד הכשרה לזוגיות הרבה לפני הורות .

וזה שאני אומר שזה לא יקרה בחברה שלנו זה אומר רק דבר אחד והוא שאני מציאותי ואת חיה בפנטזיה .
את רוצה שזה יקרה? קדימה, תתארגני ותיזמי את מרכזי לימוד להורים בסיוע של בעלי הון פרטיים , אבל אל תצפי שהממשלה היא זו שתהיה אחראית לשינוי כי היא לא .
לשבת ולקטר מעל דפי הפורום זה לא יעיל .

ועוד פעם אנחנו נכנסים לתחום האפור והמסוכן

על הסוגייה של פיקוח ממשלתי על כבודו וחירותו האישית של האזרח .

את בעד פיקוח ואני מתנגד לו נחרצות.

דף חדש4

New member

גם ללילדים זכויות. הילדים חסרי ישע ותלויים בהוריהם ואף אחד לא יודע מה קורה כשהדלת בבית נסגרת. למה להורים- הזכות להביא ילדים לעולם- עולה על הזכות של תנוקות וילדים חסרי ישע לגדול בבטחון שלא לדבר על אהבה. ולא כל המקרים נגמרים באופן טרגי- ועדיין קורה כל הזמן ילדים שגדלים עם חוויות טראומטיות.

למעלה