עדכוני בוקר!!!!

צור82

New member
משקעים

25- על 2- גורם לבעיה קלה ביצירת עננים.- ההפרש בין השכבות יחסית נמוך

יירד שלג בישוב שלי?!

סתם סתם... בסוף דצמבר גם ירד שלג (לא נערם אבל ירד..) ופה הערכים יותר קיצוניים לא?

drums123

New member
רק שבסוף דצמבר הטמפ' ברום הנמוך

הייתה מינוס 6...הבדל קטנטן. החולשה של המערכת הזו היא הקרקע.

../images/Emo127.gifמה שנכון נכון

בתור חובב משקעים אני מעדיף T500 קיצוני על פני T850 קיצוני. אומנם פחות שלג נערם אבל האטמוספירה נפיצה
.

drums123

New member
גם אני.

אבל מה שמצחיק אותי זה לחשוב על זה שאחרי ה-100 מ"מ של המערכת בדצמבר, מה יכול להיות יותר טוב?

TheChessMaster

New member
יענו במערכת הקרובה לא יהיו ברקים ?!

או שרק בודדים יענו פה ושם מקומי ? מה לדעתכם תהיה האופי של המערכת סוערת עם הרבה ברקים או שיותר גשם ובעיקר רוח ? תודה .

barnea1

New member
הרבה גשם וברד. סופות רעמים לא יהיו

כנראה החלק החזק של המערכת, אבל לך תדע מה האטמוספירה תבשל לנו עם טמפ' רום קיצוניות כ"כ
אגב, לשם שינוי הקרקע נראית יותר טוב בזמן מעבר איזותרמת מינוס 30, מה שמבטיח משקעים רבים לאורך כל היום בליווי שלג משמעותי בעיקר בהרי הצפון.

barnea1

New member
שימו לב לערכים ברום הגבוה כל היום..

פשוט לא ייאמן. מינוס 30 הרחק מדרום, מינוס 32 בא לבקר ליותר מ-6 שעות.

barnea1

New member
גרף טמפ' לשלושת המפלסים המרכזיים.

שימו לב לסינכרון טוב בין כל השכבות. אומנם הרום הנמוך לא נלהב להתקרר מידי, אך בזמן שיא הטמפ' הנמוכות ב-500 מ"ב, גם שאר המפלסים מגיעים למינ'.

אחלה מערכת, אבל כרגע לא קרה מספיק

בשביל שלג שייערם בירושלים, לדעתי. מינוס חצי פשוט לא מספיק. ויש לזכור שלעתים (גם אם לא תמיד) גפס מזייף לטובתנו ב-850, ובפועל הטמפ' מעט יותר גבוהות. בכל מקרה תהיה מערכת יפה. מבחינת שלג נקי והערמות, המפות פשוט לא תומכות בזה כרגע.

אריאל5

New member
הרבה מאוד ברקים.

יש לנו יומיים עם אינדקס מדהים ועובי שכבות נמוך. ביום רביעי הטמפ' ב-500 סביב מהינוס 27-28 עם + 2 ב-850 (אינדקס 30) במהלךיום חמישי הטמפ' ב-850 אמנם יורדת למשהו כמו מינוס 1 וב-500 יורדת למינוס 31-32. כלומר האינדקס מוסיף להיות מעל 30 וזאת בנוסף לשקע עמוק בקרקע שגם עם אינדקס גבולי מייצר סופות רעמים.

noam_ma

New member
טל"ש, רוחב בועת ה- (1-) מתייחסת

לטווח שבין 0 ל - (1-) ? כלומר, ככל שקרובים לבועת ה-0 הטמפ' שואפת ל-0 ובכיוון השני ל (2-)?

למעלה