עדכון

מוןשרי

New member
עדכון

כתבתם לי כ"כ יפה אתמול, וממש התרגשתי לקרוא. אלוניס - מה שכתבת כ"כ חכם ונכון, אני מרגישה שאני צריכה לקרוא את זה עוד כמה פעמים. אבל...אני לא מסוגלת להתייחס עכשיו עניינית. חזרתי מבי"ח, אבא שלי פשוט שבר כלי. יש זיהום במחלקה ולכן משחררים אותו היום או מחר, הוא בקושי הולך. מנהל המחלקה קרא לאמא שלי ואמר לה שהוא רואה שהיא אשה חזקה ולכן לא רוצה להסתיר ממנה את האמת: המצב לא טוב! ואמא שלי באמת אשה חזקה, ממש חזקה. ואמא שלי אומרת לי: מתוקה שלי, אנחנו הנשים במשפחה חזקות. סבתא היתה חזקה ואני חזקה ואת חזקה. אנחנו עושים מה שצריך ואלוהים יעשה מה שהוא יחליט. ועוד היא אומרת: בילדותי היתה לנו תקופה מאד מאד קשה, וסבתא אמרה והבטיחה שאחרי שרע רע רע מגיע הטוב הכי הכי, וכך באמת היה. ועכשיו באמת יש לנו תקופה קשה, אבל אחריה תהיה תקופה נהדרת וטובה. ואני בוכה ואומרת לה: אמא, אין לי כבר כח, פשוט אין לי. ואח"כ מנגבת את הדמעות וממשיכה. גם עכשיו אני בוכה, קשה לי נורא, ופתאום כל דבר קטן גם הוא נראה לי כמו פיל, שלפוחית עם מוגלה של הבת שלי נראית לי מסובכת לטיפול ואני בלחץ מזה. ואין לי סבלנות, בקושי יש לי סבלנות לילדים, וכמובן שאני שונאת הכי הכי בעולם להיות לא סבלנית כלפי הילדים שלי. והכתף כואבת כואבת, ואני , עם כל הבלגן הזה יוצאת מבי"ח וניגשת ישר למזנון, לאכול. ובדרך הביתה מנסה כל הזמן לחשוב מהו האוכל הזה בשבילי, בתוך הבלגן הזה, איזה משענת או תמיכה או עידוד או חום או מה שלא יהיה הוא מספק לי. ואין לי תשובות. אם היתה לי תשובה היה לי קצה חוט, היה לי יותר טוב. בינתיים אני מתנהגת באותם דפוסי התנהגות רגילים שלי: אוכל ושינה. בקשר למפגש - אני לא אגיע. ובקשר לפיצי - לא ראיתי אם פתחו לך שרשור מזל טוב ליומולדת, אבל אני רוצה לאחל לך המון המון מזל טוב. תודה שקראתם את ההודעה המבולבלת שלי, (כמה טוב לשפוך הכל ).

היי חומד

אני מכירה את ההרגשה שכל עכבר הופך להיות פיל, שמלחיץ נורא. והלוואי שהיה לי מה לומר כדי לעזור לך. תזכרי שאנחנו פה איתך. אני מאחלת לך שהיום הזה ייגמר ושתסיימי אותו בהרגשה שהיית בסדר ועשית את כל מה שאת יכולה לעשות אל תתביישי לבקש עזרה ממי שיכול לעזור קרובי משפחה, שכנים, חברים תזכרי שבשביל זה יש חברים וחופשי תבואי לשפוך פה לגבי האוכל - זה הדבר היחיד שלא דורש ממך שום דבר בחזרה את לא צריכה לתת לו כלום, לא לטפל בו, לתת לו אהבה אין לך אחריות כלפיו ועל שלומו הוא נכנס לגופך ונותן לך הרגשת מלאות, וכמו כולנו את חשה את זה כרוגע ושלווה אז מה הפלא שאנחנו פונים אליו כשקשה לנו ?

yaelbd

New member
הי שרי מתוקה

עצוב לי מאוד לקרוא את ההודעה שלך על אבא אין לי מילים אני מקווה שישתפר בקרוב ושאלוהים יתן לך ולמשפחה כוח להתמודד עם מה שצריך בעניין של האוכל את מזכירה לי את חבר שלי שאמא שלו אומרת שהוא בא הביתה ומבקש את ה"תרופה" שלו (כך הוא קורא לעוגות שהוא מביא הביתה) אז כנראה שהאוכל הוא תרופה, נחמה אני חושבת שבזמנים כל כך קשים את לא צריכה להקשות ולהעמיס על עצמך תפנקי את עצמך כמה שאפשר ואל תכעסי על עצמך אם את קצת חסרת סבלנות עם הילדים אני חושבת שזה רק ילמד אותם שאמא היא בן אדם וכמן כל בן אדם יש לה ימים שקשה לה וצריך לעזור לה ולא להקשות וזה יתן להם שיעור כללי בחיים על בני אדם והתמודדות עימם תחזיקי מעמד תשתדלי לא לזלול יותר מדי ותמשיכי לשמור על קשר יעלה

שולח לך הרבה ../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

מקווה שהתקופה הרעה הזותעבור כמה שיותר מהר ושיגיעו ימים טובים יותר. ענקון

eeyore4u

New member
מזכיר לי את התקופה

בו אמי הייתה נוסעת לצפון לטפל בסבי . זוכרת כמה קשה זה היה לה. מקווה שתקופה הקשה תעבור תשמרי על עצמך אייה

|חיבוקים ענקיים| (לא היה אייקון כזה

מוןשרי יקרה כתבת כל כך יפה שנעתקו המילים מפי והדמעות הציפו את העיניים. חשבת לנסות להוציא את הכאב ולשפוך אותו בכתיבה? (סתם קבצי וורד שפעם אולי יוכלו לתת לך ראיה פרספקטיבית על הדברים) תראי, אפילו אמא יודעת שאת חזקה. אמרתי לך? לא שזה הופך את הדברים לקלים יותר וזה גם לא מונע את הבריחה לאוכל, אבל צצה איזו שאלה בדבריך ומעניין אם ההתמודדות עמה תעזור לעצור את הבולמוסים. שאלת מה זה נותן לך, האוכל? כי הרי הוא לא ממש מרגיע או מנחם ולא באמת מחבק וגם לא באמת מבין אותך, הוא סתם לא שואל שאלות... אבל בסוף הוא עושה לוחץ בבטן ובנשמה... קצת כמו סיגריות רק שסיגריות אפשר להפסיק לגמרי ואוכל לא... נסי להבין בעיקר מה האוכל לא נותן לך. אבל את גם יכולה להרפות קצת . מותר לך לא לחשוב כל הזמן ולא לנתח ולא לחפש תשובות כל הזמן. פשוט לנוח לרגע מהמירוץ הכואב. אני יודעת שיבוא הרגע ואת תדעי מה את רוצה לעשות, איך ולמה. ואז את פשוט תעשי אותו כי אתן , הנשים במשפחה שלך, פשוט כל כך חזקות!!!

לפעמים מאד קשה להיות חזקה!

(וסליחה אם ההודעה מופיעה פעמיים. תפוז בהדרו.) שרי, קראתי את מה שכתבת, על איך שהרופא אמר שאמך אשה חזקה, ואמא אמרה שאת אשה חזקה, ובא לי לרקוע ברגליים כמו ילד קטן ולצעוק, "אבל אני לא רוצה להיות חזקה!!!" נורא קשה להיות זו שכולם יודעים שאפשר לסמוך עליה. נורא קשה להיות זו שאם היא מתמוטטת, הכל מתמוטט. זו אחריות נוראה. לפעמים, כשממש רע לי, אני מהרהרת בקנאה באנשים שמצבם הנפשי כל כך מעורער שהם פשוט לא קמים מהמיטה בבקר... וכל כך הייתי רוצה פעם, פעם אחת, להיות במצב הזה. להיות במצב שאני מסוגלת לא להתחשב בצרכים של כל העולם הסובב אותי ופשוט לשקוע. אבל גם אני, כמוך, כנראה, חזקה מדי. אני לא מסוגלת. המקסימום שאני עושה זה לקום מאוחר קצת - אבל גם זה רק אם אני מבחינה שבעלי קם בשעה סבירה ויכול לטפל בעולם המשותף שלנו. שרי, נורא לא הוגן שמצפים ממך - כולל את, שמצפה מעצמך - להיות חזקה כל הזמן. אולי החולשה היחסית שלך מול האוכל היא מעין פיצוי כלפי עצמך, שלפחות בדבר אחד לא תצטרכי להיות חזקה כל הזמן? לא יודעת. אולי פסיכולוגיה בגרוש, אבל עלה בדעתי. מצטערת שלא נראה אותך מחר בערב, מאחלת המון המון בריאות לאבא וכוח לאמא, ובנוגע לשלפוחית עם המוגלה - גם אותי זה היה מלחיץ, אז אל תחשבי שמשהו לא בסדר אצלך! דברים עם מוגלה תמיד מלחיצים אותי...

אלוניס

New member
../images/Emo23.gifשרי מתוקה

טוב שבכית. תוציאי מה שאפשר החוצה. אני לא יודעת מה המצב הכלכלי אבל כבר שמעתי פעם אמירה שאם הבעלים היו מממנים לאישה עוזרת בית הם היו חוסכים בטווח הארוך את הרופאים, הפסיכולוגים וגם את עורך הדין של הגירושים. נסי לחתוך בפינות שאפשר. למשל - מזכירה אלקטרונית שתסנן את השיחות וכך לא תצטרכי לענות לשיחה שאין לך כוח אליה. למשל, אחותי השאירה הודעה ובה משימה בשבילי עוד אתמול. שמעתי אותה אבל כרגע לא בראש שלי. אם היא תתלונן תמיד אוכל להגיד לה שכנראה זה נמחק... לקנות אוכל מוכן במקום לבשל, לפחות בערבים ממש קשים. בייביסיטר כדי לישון כמו שנחוץ לך רגשית ופיזית או כדי שתוכלי לצאת להליכה בראש שקט. כל הדברים האלה - גם אם הם פעם בשבוע שבועיים - כבר יהיו עזרה גדולה. ובטח את יודעת על עוד מקומות כאלה. אם את תיגמרי הלך על כולם אז שידאגו גם לך. מגיע לך את הכי טוב. ויופי שאת כותבת. לעומת זמנים שהסתגרת בתוך הכאב זו אחלה התקדמות בכוחות שלך. גאה בך. ואמרת משהו על הילרית. אולי כדאי שתנסי לברר בקופת החולים שלך לגבי טיפולים אלטרנטיביים. מסאג'ים וכאלה. התחושה של מישהו שכל עיסוקו מכוון כדי שלך יהיה רק טוב עוזרת פלאים. ובקופת החולים יכול להיות שהתשלום לא יהיה רצחני.

שרי יקרה

חשבתי לעצמי מה אני כותבת לך כדי לחזק טיפה,אבל האמת שזאת באמת תקופה קשה ולצערי נגמרו לי המילים.... בקשר לאוכל שקנית לך במזנון,לדעתי היית רעבה ...יש אפשרות כזאת או שתמיד הסיבות חייבות להיות נפשיות רגשיות ..וכ"ו אני יודעת שלא עזרתי אבל רק רציתי שתדעי שאני לא אדישה אליך,והייתי שמחה מאד אם כן היית באה למפגש ומשנה קצת אווירה.

אלוניס

New member
כן, מסכימה עם יונה

תחשבי שוב. אם זה לא עניין של להיות צמודה לאביך לפי דעתי חשוב שתתני לעצמך את המתנה הזו ותבואי. לא תופסת אותך בצווארון או משהו כזה כי צריך כוחות גם כדי לזוז - אבל תחשבי על האנרגיה שתקבלי במפגש. ויונה - תפתחי שרשור וספרי מה שלומך. או שאת מחכה למחר? דואגת לך.

שרשור פרטי? השתגעת?

אלוניס יקירתי ,אין צורך לדאגה אני רושמת לי היום הצלחה בשמירה על תזונה בריאה שנלחמת בקנדידה,לא יודעת אם אפשרי גם לרדת במשקל בהזדמנות זאת אבל חייבת לחסל אותה סופית. תודה על הצומי זה ממש כיף

שרי,../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

אני יודעת שזה קצת מאוחר, אבל חזרתי מהעבודה רק לפני שעה. אין לי מילים. גם אני בכיתי כשקראתי את ההודעה שלך. לצערי, אני יודעת בדיוק מה את מרגישה. אני מבינה את האכילה ללא שליטה.(תקראי בהודעות שלי מאתמול ותביני שאני באמת מבינה, כי גם אני איבדתי שליטה). את לא יכולה להתמודד כרגע עם כל הדברים ביחד, ובטח שלא עם יסורי המצפון בקשר לאכילה. אמא שלך אמרה לך שהיא יודעת שאת חזקה, תתעודדי מזה. את באמת חזקה, ואני אומרת לך את זה לא פעם ואני לא היחידה. זה קשה. אני יודעת, בכלל לא קל לראות משהו שאוהכבים כ"כ במצב כזה, אבל אין ברירה. במקרה של אבא שלי, אמרו לי שאני צריכה ליות חזקה בשבילו. זה נכון, אבל אני צריכה להיות קודם כל חזקה בשבילי, כדי שאוכל לעזור לו. וגם את. את חייבת להיות חזקה לעצמך, לפרגן לעצמך, שעה, חצי שעה, של ניקוי ראש. איך כתבת לי פעם? שימי מוסיקה שאת אוהבת, מלאי הביתה, תהיי רק עם עצמך. את חייבת !!! וכמו ששכנעת אותי, אני אומרת לך עכשיו, ספרי מה שכואב לך, אל תשמרי בבטן. כולם כאן מקשיבים ורוצים לעזור, ומנסיון שלי, מילים יכולות לעזור, והרבה. תחזיקי מעמד.

שרי יקרה הרבה

הערב הרגשתי..שהקץ לדיבורים. פשוט די. זה הסתיים. מרגישה איך מהודעה להודעה את הולכת ונמצצת עד הסוף. זקוקה נואשות להשען ולהטעין כוחות מלהיות קרובים אליך פשוט כמה שאפשר. זה כבר בלתי אפשרי יותר לראות אותך כך שרי. אם לא תגיעי מחר למפגש. הגעתי להחלטה הערב. ששבוע הבא שתינו עושות מאמץ כמה שלא יידרש כדי להפגש. להיות זו עם זו. זהו. "זה הכל". זה הכרחי. מחוייב. היום יכולה לומר לך, שהגענו כבר לשלב שמעבר לדיבורים. מחבקת אותך חיבוק הכי חזק שבכלל יש, בכל לבי איתך, אוהבת אותך הרבה, (הלב שרי, נשבר ובוכה). דליה

מון שרי

הודעה קשה כתבת. את יודעת, אחרי שסבי נפטר- בדרך מבית החולים למשרד הבריאות ... עצרתי בחנות וקניתי קילו כנאפה ( מאכל ערבי מגבינה ודבש, בסגנון בקלאווה). הגעתי הבית.. לפני שבכיתי, חלפני שהתמודדתי עם הדבר הכי נורא שקרה לי בחיים, לפני שיכולתי בכלל להסתכל על האובדן העצום הזה בחיי..אכלתי את כל החבילה. הכאב בא אח"כ, וגם עכשיו אני בוכה.. רק מלחשוב על זה. יקירה... אי אפשר להיות חזקים בכך רגע בחיים, אנחנו רק בני אדם ואני חושבת שיש גבול למה שאפשר לדרוש מעצמינו. יקירה שלי, אין לי מילים להציע לך מלבד חיבוק והבנה לליבך. אישה אהובה שכמותך. פגי

שרי...

אין לי כל כך מילים לעודד, ולכן אני שותקת, ורק שולחת לך חיבוק ומקווה שהתקופה הקשה הזאת תעבור מהר...

שרי יקרה..

אני קוראת אותך ורואה את עצמי בדיוק לפני שלוש שנים, אבא בבית חולים, המראות הנוראיים, הבריחה איך שיוצאים אל המזנון הסמוך, כדי להשקיט את הפחדים. לא בטוחה שאני יכולה לשלוח לך מילות תמיכה, אבל אני זוכרת על עצמי שבאותה תקופה כעסתי על עצמי נורא, אכלתי את הלב על כל ביס ובגלל זה גם הוצאתי חזרה ובכל מקרה שנאתי בעצמי כל איבר וחלקה, בין אם פיזי או בתחושה. מותר לבקש ממך בקשה ? אל תכעסי על עצמך בגלל הנפילה, לפעמים אין לנו דרכים אחרות להתמודד עם המצוקה. אני יודעת שזה קשה לקבל פתאום את אובדן השליטה, הן על החיים, על הכאבים, שלך ובטח של אחרים, על האוכל ועל הנסיגה, אבל אל תשכחי באיזו סיטואציה את עומדת ועם מה את מתמודדת כל שניה. אני כותבת לך ובוכה, כי אני עדיין זוכרת את עצמי שונאת את עצמי והורסת הכל בתוכי רק כדי לא להרגיש מה מתחולל שם בפנים. היום כבר סלחתי וכיפרתי, אני מקווה שאת המנוחה מצאתי, אבל אז זה היה בלתי אפשרי ולא מציאותי לנסות להתקדם עם מה שסער בתוכי. תקבלי את האוכל, תקבלי את עצמך, תשלימי עם דרך ההתמודדות שלך גם אם זה לא בדיוק מה שתכננת ורצית, איך שאני רואה את זה כרגע אין דרך אחרת כדי להמשיך והייתי שם באותו מקום בדיוק. אני יודעת שאין לי את הזכות, אני רק רוצה לנסות להקל, כי אני יודעת ומרגישה איתך כמה זה קשה. שולחת לך המון המון המון כוחות ואהבה. אילונה.

למעלה