עדכון

מצב
הנושא נעול.
לא היה לי מנהל תיקים

מעניין
כמה עשה מנהל התיקים שלך ביחס לממוצע התיקים הוירטואלי? אם הגבלת את מנהל התיקים להשקעות מסוימות כמובן שיש להשוות לתיק וירטואלי עליו חלות אותן הגבלות?
לא היה לי מנהל תיקים
החל מהימים הבאים יהיה לי. סחרתי בעצמי פעם לפני שנים, התלהבתי כשהרווחתי, אבל בסוף חטפתי בומבה... אז ידעתי דבר אחד מאוד ברור, שזה תחום שצריך להבין אותו, לנשום אותו אחרת כל פעולה יכולה להתברר כהימור מאשר "השקעה".

אם תיק מנוהל יש משו מוזר בהתנהלות :

סוף דבר
תהיה כאן התייחסות גם לשאלות שלך. לבסוף הגעתי להסדרה של תנאים טובים בהרבה ממה שהיו בהתחלה. * פטור מדמי ניהול חשבון/משמורת ניירות ערך * עמלת קניה/מכירה לישראלים - 0.1% (עמלה לניירות זרים בבדיקה אבל היא תהיה עם הטבה) * תעריף מינימום - כרגע מדובר על לא יותר 16-18 ש"ח אבל הובטח לי שתיבדק הטבה נוספת בעניין. * פטור מעמלת אי ביצוע - הכיוון חיובי, הנושא בבדיקה. * לכל הנ"ל אין התנייה לגבי מינימום נפח על התיק, אבל יש הבנה שזה לא תיק של 20,000 ש"ח... לאור הכיוון הנוכחי והמאמץ (ניכר שקשה לו - אבל קשה לו גם לוותר כנראה על הכסף שלי) - נראה לי שהבנק בסוף ימצא את הפיתרון שיבטל את עמלת אי ביצוע ותעריף נמוך לעמלת המינימום. השיקולים שלי לקבל את הצעת הבנק שלי הם: * הנוחות שבאותו בנק הכסף נמצא, מכירים אותי בהנהלת הסניף כולל הפקידים. * התיק המנוהל באופיו יחסית סולידי, מנהל התיק לא מצפה לתדירות גדולה בהחלפת ניירות, לכן גם אם יש שימוש בעמלת מינימום היא צפוייה להיות זניחה במכלול ההוצאות על התיק. * אני לא מוגבל למינימום כפי שבבנקים אחרים מהם קיבלתי הצעות מגבילים ומתנים את "ההטבות" בגודל התיק. למעוניינים לדעת ולהעזר במידע שמסרתי, גודל התיק צפוי בין 200K-400K ש"ח בשלב הזה ומדובר בתיק מנוהל ע"י מנהל תיקים פרטי מטעמי (לא דרך שירותי הבנק). סייגים להצעות הבנקים האחרים: הפריע לי בעיקר התניית הבינלאומי לגודל תיק מינימאלי קרוב יותר לחצי מיליון ש"ח, ושהפטור לא תקף לקרנות נאמנות שיהיו מרכיב כלשהו בתיק, כמו כן התנאים תקפים לשנת ניסיון. בישיר הראשון יש קצת קצר בין יד ימין לשמאל, התרשמתי מהשיחות עם הנציגים שהם לא סגורים על מה שהם מציעים... יש שפן כל פעם ששולפים והם מאוד מנסים לשווק תיק מנוהל על ידם... למרות שאומרים להם 100 פעם שזה לא מה שאני מעוניין בו, קיבלתי תנאים יחסית טובים אבל עם יותר מדי התניות. מזרחי טפחות - מסורבלים ולא יעילים במתן תשובות. אילה הם רשמי מסבב השיחות המעייף הזה, לבסוף כאמור אין טעם לעבור לחשבון בנאמנות , לצרכי מה שהבנק שלי נותן ועוד ייתן דומה ומספק. אני רוצה להודות לכולם על העזרה והתמיכה/עידוד בתהליך המתיש הזה. נ.ב - אבי למשל כששאלתי אותו על עמלותיו בבנק שלו הפליא אותי עם מספרים מנופחים על התיק שלו, הוא לא חשב להתמקח כי זה "בנק" והוא מבוגר, במסגרת הניסיון שצברתי הודעתי לו שאני הולך לחסל לו את חלקם הגדול של העמלות ולגרום לבנק שלו אף להחזיר חלק, אין לי ספק שאני אצליח עבורו.
אני לא מכיר מקרה של תיק מנוהל שבו יש עמלת אי ביצוע. עמלות של 0.1 הוא בהסכם שלך מול מנהל התיקים ולא מול הבנק. איזה בנק זה?

zvikap

New member
כנראה זה בגלל שמדובר במנהל תיקים אישי

אני לא מכיר מקרה של תיק מנוהל שבו יש עמלת אי ביצוע. עמלות של 0.1 הוא בהסכם שלך מול מנהל התיקים ולא מול הבנק. איזה בנק זה?
שלו כנראה אין הסכם עם הבנק.

צודק PRE, בדיקה מעלה שלמרות הבנק אומר שכן

שלו כנראה אין הסכם עם הבנק.
צודק PRE, בדיקה מעלה שלמרות הבנק אומר שכן
עמלת אי ביצוע לא תגבה ממני בפועל, הפקידים לפעמים טועים ומתבלבלים. יש למנהל התיק הסכם עם הבנק (למעשה עם כל הבנקים...).

samuelshpigle

New member
לידיעתך,אני משלם בבנק את העמלות הבאות

שאלה על עמלות בבנק לאומי
אני כרגע משלמת את העמלות הבאות : קניה/מכירה ישראלי – 0.2 ני"ע זרים – 0.28 דמי ניהול 0.21 שנתי קרנות – אין קרנות מחכות (תעודות סל) – 0.2 עמלת דיבידנד - אין אי ביצוע פעולות - אין עמלת מינימום – 27 ש"ח אני קוראת כאן רשימה הרבה יותר טובה - האם זה בגלל שהבנק או אחר, התיק גדול יותר, או יכולת המיקוח טובה יותר? האם שווה להתעקש מול הבנק שלי על הנחות גדולות יותר (בעיקר עמלת המינימום שם לא באו לקראתי בכלל) או פשוט לנסות לעבור לבית השקעות? תודה!
ללא כל מיקוח, אך אני מנהל לעצמי את תיק ההשקעות קניה/מכירה ישראלי – 0.1 ני"ע זרים – 0.1 מינימום 10$ דמי ניהול - פטור קרנות – אין קרנות מחכות (תעודות סל) – 0.1 עמלת דיבידנד - אין אי ביצוע פעולות - אין עמלת מינימום – אין

בתיק מנוהל זה קצת אחרת, בדקתי את הנושא

ללא כל מיקוח, אך אני מנהל לעצמי את תיק ההשקעות קניה/מכירה ישראלי – 0.1 ני"ע זרים – 0.1 מינימום 10$ דמי ניהול - פטור קרנות – אין קרנות מחכות (תעודות סל) – 0.1 עמלת דיבידנד - אין אי ביצוע פעולות - אין עמלת מינימום – אין

samuelshpigle

New member
הגיוני, זה חוסך הרבה טרחה לבנק

הגיוני, זה חוסך הרבה טרחה לבנק
אני יכול להוועץ ביועצי בית ההשקעות חיצוני. אבל אני זה שבפועל מבצע קניות ורכישות בחשבוני הפרטי בבנק, לדעתי משתלם אבל בהחלט לא מתאים לכולם.

אביתר100

New member
באיזה בנק אתה מקבל כאלו עמלות?

איזה מו"מ זה הצריך ממך. באיזה גודל תיק מדובר לכאלו תנאים? אני משלמת הרבה יותר ממה שצויין לתיק שאני מנהלת כבר שנתיים לבד. האם לדעתכם קיימת אפשרות לבקש החזרי עמלות?

zvikap

New member
כמו שכבר ציינו

איזה מו"מ זה הצריך ממך. באיזה גודל תיק מדובר לכאלו תנאים? אני משלמת הרבה יותר ממה שצויין לתיק שאני מנהלת כבר שנתיים לבד. האם לדעתכם קיימת אפשרות לבקש החזרי עמלות?
כמו שכבר ציינו
תלוי יותר בנפח הפעילות ויכולת ניהול מו"מ. גודל התיק הוא מרכיב משני בעניין. בכל מקרה לדעתי אף גוף לא יתן לך החזרים. כמה את משלמת היום, ומה נפח הפעילות שלך?

דיסקונט

דיסקונט
200 עד 400 אלף ש"ח לדעתי ניתן לבקש החזר עמלות ולו חלקי/לתקופה האחרונה. כושר ניהול מו"מ אכן חשוב בכל מו"מ, לרבות עם הבנק. התנאים משופרים, אבל לא הכי טובים שיש בשוק. בהצלחה

האם יש כאן מישהו שבלאומי לא משלם עמלת מינימום

שאלה על עמלות בבנק לאומי
אני כרגע משלמת את העמלות הבאות : קניה/מכירה ישראלי – 0.2 ני"ע זרים – 0.28 דמי ניהול 0.21 שנתי קרנות – אין קרנות מחכות (תעודות סל) – 0.2 עמלת דיבידנד - אין אי ביצוע פעולות - אין עמלת מינימום – 27 ש"ח אני קוראת כאן רשימה הרבה יותר טובה - האם זה בגלל שהבנק או אחר, התיק גדול יותר, או יכולת המיקוח טובה יותר? האם שווה להתעקש מול הבנק שלי על הנחות גדולות יותר (בעיקר עמלת המינימום שם לא באו לקראתי בכלל) או פשוט לנסות לעבור לבית השקעות? תודה!
האם יש כאן מישהו שבלאומי לא משלם עמלת מינימום
? הפקידה שלי בבנק טוענת בתוקף שאין דבר כזה בלאומי - עד כמה להאמין?

יש בעיה עם מיקוח על עמלת מינימום.

תוקף במשא ומתן
לאומי פוטרים מעמלת המינימום-כמו כל בנק גדול אחר הרוצה בלקוחות.
עמלות מינ' מן הסתם חשוב ללקוח שלו פעילות נמוכה ולכן העמדה שלו די חלשה מול הבנק.

שיר ורד

New member
לא בהכרח

עמלות מינ' מן הסתם חשוב ללקוח שלו פעילות נמוכה ולכן העמדה שלו די חלשה מול הבנק.
לא בהכרח
עמלת מינימום באה לביטוי גם במקרים הבאים: 1. פיזור גדול כדי להקטין סיכון, 2.כאשר העמלה האחוזית הופחת למינימום. למשל אם אתה בבנק הבינלאומי ומשלם 0.1% עמלה אחוזית אך נשאר עם 40 שח עמלת מינימום, תשלם את עמלת המינימום על עסקאות בפחות מ 40,000 שח. 3. במסחר בניירות שאינם במעוף או אפילו לא בת"א 100, לא בטוח שהפעולה שתבקש תבוצע במלואה במהלך יום מסחר אחד , וכך יצא שתשלם כמה פעמים עמלת מינימום. 4. באגח עם פדיונות מפוצלים (במקור או כתוצאה מהסדרים) תשלם בכל פעם את עמלת המינימום (זה קרה לי באוסיף , במקום לשלם פעם אחת עמלת מינימום , בגלל שהפרעון פוצל ל 3מנות שילמתי פי שלוש) .

עירני22

New member
עמלת המינימום

לא בהכרח
עמלת מינימום באה לביטוי גם במקרים הבאים: 1. פיזור גדול כדי להקטין סיכון, 2.כאשר העמלה האחוזית הופחת למינימום. למשל אם אתה בבנק הבינלאומי ומשלם 0.1% עמלה אחוזית אך נשאר עם 40 שח עמלת מינימום, תשלם את עמלת המינימום על עסקאות בפחות מ 40,000 שח. 3. במסחר בניירות שאינם במעוף או אפילו לא בת"א 100, לא בטוח שהפעולה שתבקש תבוצע במלואה במהלך יום מסחר אחד , וכך יצא שתשלם כמה פעמים עמלת מינימום. 4. באגח עם פדיונות מפוצלים (במקור או כתוצאה מהסדרים) תשלם בכל פעם את עמלת המינימום (זה קרה לי באוסיף , במקום לשלם פעם אחת עמלת מינימום , בגלל שהפרעון פוצל ל 3מנות שילמתי פי שלוש) .
עמלת המינימום
שיר ורד כבר היטיב להסביר ולהדגים עד כמה חשוב ללקוח פעיל לבקש פטור מעמלת המינימום. אי מתן פטור מעמלה זו כמוהו כקנייה\מכירה בעמלה גבוהה מהמוסכם . כיום הבנקים פוטרים מעמלת המינימום ,אם הלקוח פעיל או אם הוא לא קטן במיוחד או אם הוא מתמקח . אז-שלא יעבדו עליכם
ולא יספרו סיפורי מעשיות
: אין בנק ,גדול או קטן, שלא פוטר מעמלת המינימום!

איך מגיעים לזה?

עמלת המינימום
שיר ורד כבר היטיב להסביר ולהדגים עד כמה חשוב ללקוח פעיל לבקש פטור מעמלת המינימום. אי מתן פטור מעמלה זו כמוהו כקנייה\מכירה בעמלה גבוהה מהמוסכם . כיום הבנקים פוטרים מעמלת המינימום ,אם הלקוח פעיל או אם הוא לא קטן במיוחד או אם הוא מתמקח . אז-שלא יעבדו עליכם
ולא יספרו סיפורי מעשיות
: אין בנק ,גדול או קטן, שלא פוטר מעמלת המינימום!
איך מגיעים לזה?
דיברתי עכשיו עם פקידת הבנק שלי שהיתה נורא "מופתעת" לשמוע שאני מכירה אנשים שיש להם פטור. וטענה בתוקף שאין דבר כזה. אמרה שתבדוק ותחזור אלי. חזרה אחרי רבע שעה ואמרה שאין דבר כזה והיא לא יכולה לבוא לקראתי בעמלת המינימום. המלצות איך להגיע לזה?

עירני22

New member
??? -מעניינים את הפקידה:

איך מגיעים לזה?
דיברתי עכשיו עם פקידת הבנק שלי שהיתה נורא "מופתעת" לשמוע שאני מכירה אנשים שיש להם פטור. וטענה בתוקף שאין דבר כזה. אמרה שתבדוק ותחזור אלי. חזרה אחרי רבע שעה ואמרה שאין דבר כזה והיא לא יכולה לבוא לקראתי בעמלת המינימום. המלצות איך להגיע לזה?
??? -מעניינים את הפקידה:
בכל סניף בנק תימצא גם פקידה כזו.אז הולכים לפקידה או פקיד שמתעניינים בצרכייך כלקוחה עוד יותר מהפקידה שציינת. כדי להציג רצינות-די אם תיבחני עימה פעולות ותראי לה עד כמה הסניף הזה יקר לך בעמלות. ברור שאם יתנו הנחה את תעשי יותר פעולות ,לפי כללי היצע וביקוש בסיסיים. אם עדיין לא יעזרו: שווה להיכנס לסניף שונה לחלוטין של בנק אחר ולראות מה הם מציעים.עם הצעה משופרת כזו תחזרי ל מ נ ה ל הסניף-זה וודאי שעובד.

עובד ועוד איך!

??? -מעניינים את הפקידה:
בכל סניף בנק תימצא גם פקידה כזו.אז הולכים לפקידה או פקיד שמתעניינים בצרכייך כלקוחה עוד יותר מהפקידה שציינת. כדי להציג רצינות-די אם תיבחני עימה פעולות ותראי לה עד כמה הסניף הזה יקר לך בעמלות. ברור שאם יתנו הנחה את תעשי יותר פעולות ,לפי כללי היצע וביקוש בסיסיים. אם עדיין לא יעזרו: שווה להיכנס לסניף שונה לחלוטין של בנק אחר ולראות מה הם מציעים.עם הצעה משופרת כזו תחזרי ל מ נ ה ל הסניף-זה וודאי שעובד.
עובד ועוד איך!

הבורר 28

New member
נראה לי שהרוב כאן לא מחפש באמת

עדכון
לאחר "סבב" בנקים וגילוי התנאים אחד למשנהו ההצעה האחרונה שיש לי היא: הבנק שלי: ********** 0.1% עמלת קנייה מכירה לישראלים, לזרים הנושא עוד בבדיקה. 0.2% דמי משמורת לשנה - בבדיקה להפחתה נוספת או ביטולם כלל. עמלת מינימום - בבדיקה לכמה אפשר לרדת אי ביצוע פעולה - בבדיקה לביטול המינימום. ההצעה כרגע הטובה מבין הבנקים האחרים היא של הבינלאומי (לתיק מנוהל): עד 0.15% לפעולות (ישראלים) 0.1% דמי משמורת לשנה עמלת מינימום - 10 ש"חפטור מחיוב על אי ביצוע פעולות. נראה לי ששתי ההצעות פחות או יותר מקזזות אחת את השנייה, בעוד שהבנק שלי עדיין לא אמר את המילה האחרונה (מחר כנראה), צריך קצת לכתת רגליים ולעשות כמה טלפונים, ואז מתחיל מעגל "מכרזי" בו הבנקים מתחילים לאט לאט לפשוט עוד פריט לבוש - עד הגיעם לתחתית הרצויה והסבירה. בכל מקרה אני מרגיש נוח יותר להחזיק את הכסף בבנק שלי - או לכל היותר בבנק אחר מאשר בחשבון נאמנות של בית השקעות. אני אעדכן בתנאים הסופיים. תודה לכם על העזרה עד כה.
עמלות מוזלות.. הראיה שלבנתים התקשרו מעט אנשים.. וזה אחרי שאמרתי שאתם יכולים דרכי לקבל זול יותר מ0.1 בבנקים או בתי השקעות בלי שום חיובים נוספים.. מי שבאמת רוצה שישלח מסר..

prizman

New member
אולי לא שכנעת שכדאי להתקשר אליך?

עמלות מוזלות.. הראיה שלבנתים התקשרו מעט אנשים.. וזה אחרי שאמרתי שאתם יכולים דרכי לקבל זול יותר מ0.1 בבנקים או בתי השקעות בלי שום חיובים נוספים.. מי שבאמת רוצה שישלח מסר..
אולי לא שכנעת שכדאי להתקשר אליך?

מצב
הנושא נעול.
למעלה