עדכון ערב 21-11-20 - לקראת מערכת נוספת בהמשך השבוע, פיצוי לדרום?

נתנאל531

Well-known member
החל מרביעי חזויה אפיקיות של כמה ימים, ארוכה יחסית. לפי WRF הגס (מגיע עד חמישי בצהרים), חזוי גשם ניכר באזור הדרום, סוג של פיצוי למערכת הנוכחית?
לפי EC, בקצה הטווח מערכת נוספת, אך עוד חזון למועד

קבצים מצורפים

• ec-vs-gfs-vs-gem-graph.png
    ec-vs-gfs-vs-gem-graph.png
    KB 106.3 · צפיות: 30
  • WRF8kma072-120.png
    WRF8kma072-120.png
    KB 163.2 · צפיות: 34
ג'פס. הבוקר התמתנות אדירה למערכת. השאיר פירורים. חבל. הבוקר לפי כולם יש הסכמה שמסופש נכנסים לתקופת יובש די ארוכה חבל. יכל להיות פה נובמבר אגדי. אבל לי מה שנראה שזה יהיה דומה לשנת 2013 אזורים מסוימים יסיימו כגשום בגלל המגה המערכת האחרונה שהיתה. ואזורים עם בצורת חמורה כמו החוף הדרומי חוטף עזה שלא קיבלו. אגב ב2013 זה היה החוף הדרומי שזכה להיות גשום בזכות אותה מגה מערכת ושאר הארץ היתה בצורת עכשו כנראה מי שזכה להנצל זה אזור. חוף הכרמל. והשרון וחלק מהמרכז. כל השאר לדעתי יסיימו עם בצורת מאוד קשה.

תודה נתנאל. פעם.אחץ הוארף הזה לא מסוגל לקלוע פה כשצוםה כמויות. אבל השישי. סודרי הביא לי ברזולוציה טובה יותר. והוא זיעה יפה את מה שהלך בסדום .

refael22

Member
כמו שכתבתי אתמול מערכת שתטיב גם עם מישור החוף הדרומי

טורדנו אף 3 אתה רציני שאתה כותב איזה שיהיה יובש? כמו שכתבו שיהיה יובש גם בנובמבר, וטעו.​

אתה מסתכל מה יהיה עוד חודש למעלה, ומצד שני אפשר לדעת איך תראה המערכת הקרובה .​

אם אפשר לדעת איך תראה המערכת הנוכחית, איך אפשר לדעת מה יהיה בחודשים הקרובים? מוזר.
לנבא מה יהיה כל הסתיו והחורף, זה בגדר ניחוש. זה כמו לקחת קוביות ולנחש כמה יצא.

נתנאל531

Well-known member
הבוקר - ללא שינוי משמעותי בצפי, בגרף הנתונים לנקודה הגאוגרפית שלנו, לא נראה שינוי כלל.
בטווח הקרוב-בינוני, צפי המשקעים של WRF הגס נותר בעינו, COSMO מגיע רק לתחילתו, אז אין עדיין מה להשוות.
בטווח הרחוק, בשני המודלים לא רואים התרכסות חזקה, ואפילו להפך. EC בצפי לאפיקיות, GFS מראה התחלה של גלישת אפיק.

בקיצור, נתמקד בתחזית לטווח הקרוב-בינוני, בלי להתחייב על הטווח הארוך...

קבצים מצורפים

• ec-vs-gfs-vs-gem-graph.png
    ec-vs-gfs-vs-gem-graph.png
    KB 107.4 · צפיות: 14
  • EC-last-6-runs-comparison-graph.png
    EC-last-6-runs-comparison-graph.png
    KB 120.7 · צפיות: 10
  • GFS-last-6-runs-comparison-graph.png
    GFS-last-6-runs-comparison-graph.png
    KB 134.7 · צפיות: 8
  • GEM-last-6-runs-comparison-graph.png
    GEM-last-6-runs-comparison-graph.png
    KB 124.7 · צפיות: 18
  • WRF8kma072-120.png
    WRF8kma072-120.png
    KB 165.3 · צפיות: 20
  • COSMO_IMS_3km90.png
    COSMO_IMS_3km90.png
    KB 178.8 · צפיות: 19
אפילו האחין שלי אמר לי השבת תהנה מהברקים. אל תסבול ממה שאין תהנה ממה שיש. . אבל זה חזק ממני.

נתנאל531

Well-known member
השאלה אם זה מפריע לתפקוד יום-יומי סביר (עבודה, זוגיות) או רק באיכות חיים? אם זה משפיע מעבר לאיכות חיים, חבל להפסיד את החיים בשביל עוד 3 מ"מ באשקלון...

lovernn

Member
נתנאל531 באמת תודה רבה רוכסנו קרוב לחודשים אז נרוכס בתחילת החורף? ואלה יופי ברור שאין רכס אצלנון חוץ מאירופה שבתכלס מגיע לה

איזה הבדלים. ג'פס נותן כמות נחמדה בדרום אם כי הוא המתמתן מאוד משמעותית. ומעניו. של 80 מ''מ השאיר 20. גם הקנדי לא מתלהב מהמערכת הקרובה. ולהבדיל הגרמני מפגיז את הצפון. ועד אזור ניצנים. ברקנל פחות קיצוני ממנו ועדין תוקע עשרות ממ מול כל החופים

למעלה