עדכון, חוויות ושאלות

עודבש

New member
עדכון, חוויות ושאלות

היי!
עדכון:
ילדתי לפני שבוע+ ומרגע הלידה הקטנות יונקות, כל חששותיי התבדו.
חוויות הנקה בבי'ח אמריקאי:
לא יודעת אם זה רק בביח הזה או בכל מקום אבל הם נחשבים כמרכז הנקה. הם מעודדים 'עור לעור' בכל מצב (בעובר יחיד ה-כל נעשה בחדר לידה על אמא, למעט שקילה) וגם בלידת תאומים ו-גם בקיסרי!
אצלי מיד אחרי הלידה האחות באה לעזור לי לחבר את הבנות. כל האחיות עוברת קורס הדרכת הנקה, אבל יש להם גם יועצת הנקה מוסמכת שעוברת יולדת יולדת ומייעצת ועוזרת.
מכיוון שהכל מתועד במחשב, כבר משבוע מוקדם שאלו אותי אם ארצה להניק. ככה שהאחות אפילו לא שאלה ושלפה את הקטנות לציצי. האמת שהיה סבבה גם כי זה סיבוב שני אז חדעתי למה לצפות, ידעתי לנתק ולחבר כשהן לא תפסו טוב (הספיקו קצת לפצוע אותי) ואני מניקה אותן בו זמנית.

ולשאלותיי:
-הגדולה (נולדה 2.7קג) יונקת 10 ד' קצת משתנקת ואז מתנתקת ונרדמת. היא גם פולטת טיפה, מה שלא קורה עם אחותה. למה היא משתנקת? זה לא משנה באיזה צד היא...-
- מיתוס האוכל: ברוקולי, כרובית, קטניות וכו' עושים לקטנות גזים? אם זה נכון, ממה עוד להמנע?
- איך למנוע מהן להרדם באמצע? אחך להעיר אותן מבלי להוריד בגדים?
- איך לדעת אם הן יונקות או סתם מוצצות? אני מנסה לשמוע שהן בולעות אבל זה קשה ומתסכל...

בטוחה שיהיו לי עוד שאלות.

בנתיים, תודה רבה!!

falkor11

New member
מנסיוני בהנקת בודדים...

קודם כל, איזה כיף ומעודד זה לשמוע שהכל הולך טוב! ובכי כיף שבבית חולים עוזרים ותומכים זה כל כך חשוב.
יכול להיות שהיא אוכלת מהר מידי ואז לא מספיקה לבלוע? אולי תעשי לה הפסקות יזומות של כמה שניות באמצע שתנשום קצת...
האוכל- לא תמיד משפיע אותו דבר אצל כולן. מה שבטוח, גזים לא עוברים בחלב... בכל מקרה, חוץ ממה שציינת יש בצל, פירות הדר לפעמים חלב פרה והרבה פעמים שוקולד מאד משפיעים. את יכולה לעשות ניסוי וטעיה- להפסיק הכל ואז להחזיר כל פעם משהו ולראות איך משפיע. בסוף, לא משנה מה תעשי, הגזים יעברו...
לדעת אם הן יונקות- עושות מספיק פיפי (אם אני זוכרת נכון 7 חיתולים ביום בערך), עירניות, חיוניות ועולות במשקל. הפיפי הכי חשוב בינתיים.
אם נרדמות, לדגדג בסנטר, אצלי נתתי לישון ואז הייתי מניקה שוב בהפרש קטן יותר אבל זה בגלל שפעמיים זכיתי ביונקים שינקו חמש דקות כל שלוש שעות למרות שהיו קטנטנים וזה הספיק להם כי גדלו ממש יפה.
בהצלחה ומזל טוב

הנקת תאומים - תשובות לשאלותייך

הי
קודם כל תודה על העדכון - זה נשמע חלום!! כל הכבוד להם, באיזה אזור בארה"ב את נמצאת?
נשמע כל כך נכון והלואי שגם אצלינו הדברים יתקדמו כך.
נשמע שהייתה לכם התחלה מדהימה וכל הכבוד!
אני מתארת לי שאת כבר בבית
תשובות וושאלות
-באיזה שבוע ילדת ומה משקלי הלידה?
-איך זרם החלב ? נשמע שיש שם זרימה והיא מתקשה לסנכרן את הבליעה. איך השנייה יונקת לעומתה ? והאם ההשתנקות והפליטות קורות רק בהנקה בו זמנית?
-מה המשקלים של שתיהן? - נסי ללחוץ על השד תוך כדי הנקה (שחררי את היד שתומכת בתאומה השנייה), כדי להזרים חלב.
אם הן נרדמות ושומטות את הפטמה, אז הפשטה זה ועור לעור. אולי פשוט להתחיל את ההנקה בעורלעור.
איך יודעים שקיבלו מספיק חלב? זאת שאלת השאלות בהנקה בכלל. בד"כ אם את מרגישה ריקון אחרי הנקה, אם יש הרבה קקי ופיפי ואם הן רגועות, זה סימן טובאאם היועצת בבית החולים הדריכה אותך ואת יודעת איך לתפעל לבד את ההצמדות שלהן, נסי לוודא שהן על השד ולא רק על הפטמה. סימני בליעה בגרון.
אני אעלה כאן בהמשך סרטון שמראה בליעות .
אם את חושדת שהחמירו הפצעים, הזמיני יועצת הביתה.

עודבש

New member
תודה!

לפי מה שכתבת אנחנו בכיוון הנכון. הן רגועות אחרי, יש מלא פיפי וקקי והשד מתרוקן.
הן נולדו ב37+1 שוקלות 2.5 ק'ג ו2.7 ק'ג. בשלב זה כבר בטח חזרו למשקל לידה (רואים עליהן)

לגבי ההשתנקות, בדקתי, ואכן זה קורה רק בהנקה מקבילה (תנוחת פוטבול) שהיא עיקר ההנקות (אולי אחת ביום היא בנפרד).
ייתכן שהתנוחה לא טובה לה?

עכשיו, קרה ביומיים האחרונים שהן פולטות קצת מהאף, במין אפצ'י.. נורמלי או לדאוג?

ואחרון חביב, היחידה שפולטת כמות ולא ככה שארית בקצה הפה, זו הגדולה זו שמשתנקת, יש קשר?

אני נמצאת בצפון קרוליינה.
תודה על העזרה!!

השתנקות, פליטות , הנקה בו זמנית

טוב לדעת שהכול בסדר - המשקלים ממה טובים!!
תקפידי על מעקב מבחינת חיתולים וכמובן עלייה במשקל היא זאת שתספר לנו את סוף הסיפור. ללכת לשקול תמיד באותו משקל.

כמובן שלא ניתן לייעץ מרחוק אבל אני מעלה כל מני השערות - בהנקה בו זמנית, יש גירוי בו זמני בשני הצדדים מה שמגביר את הטפטוף ורפקלס יציאת החלב. לכן, אם אחת יונקת טוב יותר מהשניה היא מגבירה את הזרימה לאחותה.
או - שאחת יונקת ופשוט גורמת לזרימה שהאחות התאומה מתקשה להתמודד איתה.
תינוקות פולטים, יש כאלה שפולטים מעט מאוד או בכלל לא ויש כאלה שהרבה, זה בד"כ תקין ומסתדר עד סוף השנה הראשונה.
יש מצב שבתנוחה המשותפת זה מתגבר אצל זאת שיש לה יותר נטייה לפלוט.
יכול להיות שאת יכולה לפתור את זה בהישענות אחורה. כלומר שהן יהיו פחות מתחת לשד ויותר מעליו,כך שכוח המשיכה יעשה את שלו. תנסי.

נשמע לי שיש קשר בין ההשתנקויות והפליטות, לדעתי לגבי זה וגלבי הפליטות מהאף תתייעצי עם הרופא/ה בכל מקרה.

טוב לדעת שבצפון קרוליינה דואגים טוב להנקה בבית חולים, יש מה ללמוד מהם!!

וכל הכבוד לך על הנקה מלאה!

למעלה