עברתי טסט ועוד כמה שאלות

m c m a t a n

New member
עברתי טסט ועוד כמה שאלות

יום רביעי עברתי טסט לקטנוע עד 125 סמ"ק, והיום אני הולך להנפיק את הרשיון.. עכשיו לפי החוק אין לנהוג בכלי רכב שאין עליו ביטוח.. השאלה שלי היא כאשר אני קונה קטנוע יד-שנייה מסוכנות(כגון עופר אבניר) איך אני אמור בדיוק להביא את הקטנוע לפי החוק הביתה שלי אם עדיין אין עליו ביטוח על שמי? ועוד שאלה קראתי באתר משרד הרישוי שבגיל 21 נהג מוזמן לקורס רענון וזה חובה כדי להמשיך חידוש הרשיון.. חובה זו חלה גם על נהגי קטנועים עד 125 סמ"ק? בתום החודשיים הראשונים לרשיון אני אמור לקבל רשיון מפלסטיק.. כאשר יהיה לי רשיון פלסטיק אהיה חייב להיסחב עם ת.ז? כעבור שנתיים של רשיון אני אמור לחדש את הרשיון.. כעבור השנתיים האלה כל כמה זמן אני אמור לחדש? מצטער קצת חפירה אבל חשוב לי שבוע טוב לכולם! מתן

m c m a t a n

New member
נ.ב אם זה חל גם על נהגי קטנוע

האם הקורס הוא חד פעמי בגיל 21 או שהוא חוזר על עצמו במשך תקופה?

yoni la

New member
חד פעמי

אלא אם כן אתה צובר נקודות שמצריכות קורסים למינהם.

yoni la

New member
תשובות ממה שאני יודע,

ואני לא יודע הכל, אני מלקט מדברים שהבנתי מאבא שלי (הוא בדיוק מביא אופנוע חדש מסוכנות) אתה לא מזיז את הקטנוע מהסוכנות עד שאין ביטוח, הוא יכול לחכות כמה ימים עד שתסדיר את העניין, רק תסגור את העניין הכספי, הם מכירים את זה. לגבי רענון נהיגה, אני לא יודע. רישיון נהיגה נחשב תעודה מזהה בישראל, לכן לא תצטרך לשאת עמך תמיד ת.ז. . בעיקרון לאחר שנתיים מחדשים רישיון כל 10 שנים, אבל יכול להיות שלפני התקופה של חידוש רישיון פעם ב10 שנים אמור לבוא קורס רענון נהיגה. מזל טוב ובהצלחה

ma7k

New member
יוני, רק תיקון קטן..

הרישיון לא יכול לשמש כתעודה מזהה כאשר הוא רישיון זמני על נייר וחסר תמונה (כמו של הבחור שטוען שזה עתה הוציא רישיון - לכן סביר להניח שאין לו רישיון על גבי כרטיס). רישיון הפלסטיק יכול להוות תעודה מזהה. בנוסף, הרישיון על גבי נייר חייב לבוא בנוסף לתעודת זהות. כאשר הוא יקבל את הכרטיס הוא יוכל לנהוג בלי ה ת.ז

yoni la

New member
ציטוט שאלתו ../images/Emo8.gif

"בתום החודשיים הראשונים לרשיון אני אמור לקבל רשיון מפלסטיק.. כאשר יהיה לי רשיון פלסטיק אהיה חייב להיסחב עם ת.ז?"

למעלה