עברנו את משוכת הספונסר+שאלה על SSN

cooper11

New member
עברנו את משוכת הספונסר+שאלה על SSN

שלום לכולם, בשעה טובה קיבלנו את ויזת ההגירה על בסיס נישואין (CR-1) ואנחנו רוצים לשתף מנסיוננו למען "הדורות הבאים": אחת הבעיות שנתקלנו בה במהלך הוצאת ה GC הייתה במציאת ספונסר. אשתי לא עמדה בדרישות הסף לספונסר מכיוון שלא הרוויחה 125% משכר המינימום האמריקני. (נכון לשנת 2005 כ -16,000 דולר לשנה) שתי אפשרויות עמדו בפנינו: למצוא CO-SPONSER או להמציא הוכחה על נכסים: חסכונות אגרות חוב דירה וכו'.עד כאן הכל ידוע וברור. בתחילה הלכנו על אופציה א'. ניסינו למצוא ספונסר אך מכיוון שאין לנו משפחה בארה"ב הדבר לא עלה בידינו (הפניה לכל מיני חברים של המשפחה והתגובות לבקשה הוא סיפור מעניין בפני עצמו). לאחר שנכשלנו הלכנו על אופציה ב' וגם כאן נפלנו. בטופס ההוראות תחת הסעיף "evidence of assets" כתוב: you must provide evidence of assets with a" cash value that equals at least five times the difference between your total "household income and the minimum income requirement אם נתרגם זאת למספרים, בהינתן הכנסה ממוצעת של 0 לחמש שנים הדרישה היא: 16,000X5 =80,000$ לאחר התייעצות עם חברי הפורום וגלישה באתרים בינ"ל אחרים (מהשגרירות לא עזרו לנו) כי משמעות הדבר היא שאם ההכנסה הממוצעת היא 6,000$ לשנה אז החישוב הוא: (16,000-6,000)*5 =50,000$ ביום הראיון הבאנו הוכחה מהבנק על חסכון של -55,000$ ועל ממוצע ההכנסה של אשתי אשר ביחד עברו את הסכום הדרוש. הפקיד (קונוסול ?) פשוט אמר כי סכום הכסף אינו מספיק. המשכורת של אשתי כלל לא נכנסה מבחינתו לחישוב מכיוון שלא הרוויחה את המינימום הנדרש. כמובן שנסיונתי להסביר לו כיצד בוצע החישוב זכו להרמת גבה. כשאלתי מה הסכום הדרוש הוא אמר לי 80,000$. מה שמתסכל בכל העניין הוא שיכולנו להשיג עוד 20,000$ אולם כבר שרפנו את עצמנו. הפקיד לא הסכים שנוכיח כי יש בידינו עוד 20,000$ ודרש כי נמצא co-sponser כך שחזרנו למשבצת מספר אחת והלכנו לדוג ספונסר.... לכן, מנסיוננו, כדי לקבל ויזת הגירה על בסיס נכסים, כל סכום שהוא מתחת ל- 80,000$ לא מספק תחליף לספונסר. שאלה לגבי SSN: בתור בעל G.C אני מבין כי אני זכאי מיד עם נחיתתי לעבוד בארה"ב. אולם, רק כאשר אני נוחת אני יכול לבקש SSN. תוך כמה זמן מגיע הSSN לאחר הגשת הבקשה בארה"ב ? בפורום מצאתי תשובות שונות לשאלה שנעו מבין 3 ימים לחצי שנה (לבקשה מהארץ?) האם אני יכול לעבוד (עבודה חוקית) לפני שקיבלתי SSN ?

iris mom of two

New member
בקשר ל SSN

הזמן משתנה ממשרד למשרד, אבל בערך בין 3 ימים לחודש בתוך ארה"ב. כעיקרון היות וכבעל גרין כארד אתה בעל סטטוס חוקי, תוכל לעבוד חוקי עוד לפני ה SSN. בבקשה לSSN תקבל קבלה, ועם אותה קבלה תוכל למצוא עבודה. תהיה לך בעייה בזמן משכורת, וסביר להניח שיידחו לך את המשכורת עד שיהיה לך את ה SSN (כל זה בגלל חובת הדיווח ל IRS, הדיווח נעשה על פי SSN).

Liatatwork

New member
SSN

Getting the SSN in the US takes 10 days to 3-4 weeks depending on how busy/efficient is the office yopu applied at. Anyhow - I believe that if you have a GC and already applied for SSN (keep the receipt) you will be able to start working and get HR the SSN as soon as you get it. You don't need a SSN to start working, you need it to start getting paid...​

doronf65

New member
תחליף ל- sponsor עבור ג.ק.

תודה רבה על העדכון. לפורום הזה אין הרבה נסיון במימון עצמי כתחליף לספונסר, ולכן זה חומר רב ערך. אני אמצא דרך לשלב אותו במקורות המידע. אני מבין שבסופו של דבר מצאתם co-sponsor. ברכותיי. בהצלחה, דורון

למעלה