עבודה

freudianslip

New member
עבודה

סיימתי זה עתה תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת ובכל מודעות הדרושים בפרסום אני רואה שמבקשים ניסיון. מובן שהדבר לא מונע ממני לשלוח קורות חיים אבל רוב המקומות מתעלמים והיתר רוצים ניסיון, סוג של ביצה ותרנגולת. אני יודע שזה ביצה ותרנגולת אבל הייתי שמח אם למישהו מכם היו עצות איך לשבור את המעגל.

Zברע

New member
כמה דברים

1. לשלוח פקסים או מיילים עם קורות חיים - לרוב זה בזבוז של זמן אלא אם כן אתה מדבר עם מישהו משמעותי במקום ומידע אותו ששלחת ודואג שזה יגובה בראיון עבודה. (המזכירה או הפקידה של המקום זה לא נחשב) 2. מכיוון שאתה לא היחיד ששולח קורות חיים לכל המקומות האלה יש להניח שקורות החיים שלך נבלעים בתוך ערמה גדולה של קורות חיים אחרים. תנסה לעשות בקורות החיים שלך משהו שיגרום להם לבלוט. צבע זאת קצת בעיה בפקס, תחשוב על משהו - כותרת מושכת או משהו שיגרום להם "לצאת מהחבילה". 3. תמיד, אבל תמיד עדיף להגיע למקום המשרה בגופך אתה, להראות את פניך, לחייך לכל מי שצריך לחייך אליו, להביא איתך את קורות החיים, מודפסים אולי על דף בצבע אחר מלבן. תנסה להתעקש לתת את קורות החיים שלך ביד למי שאמור לראיין אותך. תהיה לבבי. תגיע בהופעה מרשימה ומושקעת. תפעיל כריזמה אם יש לך. 4. לגבי ניסיון, זה נכון - ביצה ותרנגולת, אבל עדיין אפשר לשבור את הלופ הזה בכמה דרכים. האחת: (וההכי פחות ממולצת) היא לזייף ניסיון. זה בדרך כלל לא שווה את זה כי אם עולים עליך אתה נתפס כאדם לא אמין וזה לא משהו חיובי באף מקצוע. השניה: להאדיר, להגזים ו"לעקם" ניסיון שבאמת יש לך כך שיתאים ויראה מרשים יותר ואפקטיבי יותר עבור המשרה הנוכחית. (הרבה מאוד אנשים עושים את זה, וזה צריך להעשות בחכמה מפני שיש גבול גם לבורות של המראיין - תן לו קרדיט). השלישית: אם הצלחת להגיע לראיון העבודה למרות הכל (ובאמת תתעלם מסעיף הניסיון במודעות כי אם לא לעולם לא תעבוד) תנסה לגרום למראיין להאמין שאתה מסוגל ותשתדל לגרום לו לתת לך הזדמנות או לפחות תקופת ניסיון. יתכן שתאלץ להתפשר על משכורת נמוכה ממה שחשבת בהתחלה, אבל שתשים את הרגל בדלת כבר עשית את שלך. בהצלחה.

עוד כמה דברים....

הייתי בדיוק במצב שלך, והעצות של Z ברע נכונות וחשובות. כמה רעיונות נוספים: 1. אין תחליף לעבודת רגליים וחלוקת קו"ח באופן אישי לכל משרדי הפרסום. תתמקד במשרדי הפרסום הקטנים והבינוניים, שסף הקבלה אליהם גמיש יותר בד"כ... 2. תנסה להציע את עצמך גם לתקופה מסוימת ללא שכר, רק כדי להוכיח את יכולותיך. 3. דע בדיוק לאיזה תפקיד אתה מנסה להתקבל, התפקידים במשרד פרסום שונים מאוד זה מזה בדרישות אליהם, ובסוג הכישורים שנדרשים ממך. 4. והכי חשוב: לראיון העבודה, אם יקרה, תגיע רק אחרי שלמדת על משרדי פרסום מכל מקור מידע שאתה יכול להגיע אליו. אם תוכיח שליטה בחומר, ובשפה הפרסומאית, זה מאוד יכול לעזור. בסעיף הזה אני נכשלתי, אישית... בהצלחה.

לאאאאאאאאא

שמע שובר יקר. למרות שכל חויית חיפוש העבודה בתחום עוד לפניי אני מרשה לעצמי להתנגד נחרצות למה שאמרת. אסור בתכלית האיסור להציע למעסיק (אפילו אם כבודו הוא בעל משרד פרסום ישתבח שמו) לחשוב על האופציה בכלל להעסיק אותך בלי שכר. אם אתה באמת מאמין בעצמך ,אין שום סיבה שלא תעמוד על שלך להרוויח לפחות את המינימום וזה באמת לפחות עד שייראו מה אתה שווה . יש עוד אינספור נימוקים למה שאמרתי כמו ההרגשה האישית שלך ( המזופתת)לדעת שאתה עובד לחינם ושמישהו אחר גוזר עליך קופון , זה ממשיך בזה שתאר לך איך אתה נתפס בעיניי אותו מראיין ( אתן לך ניחוש אחד מתחיל בL) , ומעבר לזה תנסה לחשוב הלאה על אותם צעירים מוכשרים שינסו להתקבל לעבודה בתחום וייתקלו בדרישה לעבוד בחינם כי ככה נהוג ( מי אמר " מי הנהיג?")ותגיע למסקנה שייווצר פה סחר עבדים שרק ירחיק אנשים טובים ( אלה שבאמת מאמינים בעצמם ולא מוכנים לעבוד בחינם). בקיצור להציע למישהו אחר למכור את עצמו ( ואפילו לא ) בזול זאת לדעתי לא העצה הכי חכמה שיש . בטוח שיש לך טיפים יותר טובים במאגר , אל תתן לי להפסיק אותך...

johny_abola

New member
מסכים איתך ביותר

אין מצב להציע לעבוד בחינם. זה על הפנים. אתה דופק ככה גם את עצמך וגם את שאר האנשים שמחפשים עבודה. ענף הפרסום זה ענף שמרוב הביקוש האדיר לעבודה שיש בו, בקלות אפשר להחזיק את רובו על ידי שימוש בסטאז'רים. אבל אסור שזה יקרה, ואם אנשים יתחילו להציע את עצמם לעבודה בחינם, אז זה יהיה כמו דומינו. חוץ מזה, מי שמוכן לעבוד בחינם כנראה לא חושב שהוא שווה יותר מדי. מעסיקים מבינים את זה.

freudianslip

New member
תודה על כל העצות

מה שהצלחתי להבין זה שכדאי לי להביא קורות חיים אישית לכל משרדי הפרסום. בין השורות הצלחתי לקרוא שאין סיכוי שיעסיקו אותי אלא אם מישהו יעזור לי להכניס רגל בדלת :). אני בכל זאת אנסה, אשמח לעוד עצות בכל מקרה.

למעלה