עבודה קבלנית

מצב
הנושא נעול.
עבודה קבלנית

עבודה קבלנית
האם מותר לבני נוער לעבוד בעבודה קבלנית? מדובר בקרוב משפחה שלי, בן 15, העסיק אותו מישהו בחלוקת עלוני פרסום. הוא נתן לו מפה עם כמה רחובות שעליהם הוא אחראי וכשהוא ישלים אותם הוא יקבל 450 ש"ח ללא קשר לזמן שזה ייקח לו. פעם מזמן, שמעתי שאסור בכלל להעסיק קטינים בעבודה קבלנית אלא רק בתשלום לפי שעה. אז מי צודק, המעסיק או אני?

שיר ורד

New member
אין איסור להעסיק נוער בקבלנות

עבודה קבלנית
האם מותר לבני נוער לעבוד בעבודה קבלנית? מדובר בקרוב משפחה שלי, בן 15, העסיק אותו מישהו בחלוקת עלוני פרסום. הוא נתן לו מפה עם כמה רחובות שעליהם הוא אחראי וכשהוא ישלים אותם הוא יקבל 450 ש"ח ללא קשר לזמן שזה ייקח לו. פעם מזמן, שמעתי שאסור בכלל להעסיק קטינים בעבודה קבלנית אלא רק בתשלום לפי שעה. אז מי צודק, המעסיק או אני?
אין איסור להעסיק נוער בקבלנות
אבל, בתנאי שהוא יקבל לפחות את שכר המינימום כפול מספר שעות עבודתו. במידה ויש חשש שאכן התשלום המוצע יצא נמוך משכר המינימום, על הנער לבצע רישום מדויק של הימים והשעות שעבד בכל יום ,ובמקביל רצוי לרשום את הרחבות ומספרי הבתים בהם הוא עבד בכל יום. אם השכר המוצע יהיה נמוך משכר המינימום כפול מספר שעות העבודה, הוא יוכל להגיש תביעה להשלמה לשכר המינימום. בית הדין יקבע האם אכן השכר נמוך משכר המינימום. המעסיק עשוי לטעון שהדווח הוא פיקטיבי, במקרה כזה, חשוב לבצע את הרישום של הרחובות והבתים בהם עבד בכל יום, כדי להוכיח שהוא אכן ביצע את העבודה בשעות הללו. חשוב שהיחס בין מספר שעות העבודה לבין מספר הבתים שהוא עבד בהם יראה סביר. (בית לשעה בהחלט יראה בלתי סביר).

מצב
הנושא נעול.
למעלה