עבודה עם Access מול SQL-Server

גרי רשף

New member
עבודה עם Access מול SQL-Server

אני מפתח ב-Access97 כאשר הנתונים ב-Sql-Server7. כתיבת קוד VBA היא מאוד נוחה מבחינת פיתוח ותחזוקה, אבל לא יעילה. קוד Transact-SQL הרבה יותר יעיל אבל הפיתוח והתחזוקה לא נוחים. הפתרון שמצאתי הוא להשתמש ב- Pass Through Queries, ואז אני שולח פקודות SQL נפרדות מה-Access לשרת והן מתבצעות על השרת. במילים אחרות: במקום לכתוב Stored Procedure ארוך עם מספר שלבים, אני שולח כל שלב בתור פקודת SQL בעזרת Pass Through Query מה-Access ל-SQL-Server. השאלה שלי היא- עד כמה הפתרון שלי לא יעיל? האם מדובר בפגיעה קטנה במהירות הנובעת מהעובדה שבמקום לשלוח פקודה קצרה המפעילה Stored Procedure אני שולח חמש פקודות Pass Through Queries ארוכות, או שאולי אי היעילות גדולה מאוד מכיוון שה-Stored Procedures עברו קומפילציה (למשל) וה-Pass Through Queries לא? האם יש דרך או נסיבות שבהן ממש לא כדאי להשתמש ב-Pass Through Queries? לחילופין- האם יש דרך או נסיבות בהן הפגיעה ביעילות הביצוע קטנה ולא נורא אם משתמשים בהן? חשוב להדגיש שבשני המקרים הפעולה מתבצעת על השרת ולא על התחנה (בניגוד לקוד VBA שמבצע הכל על התחנה).

elileiba

New member
עבודה בין access ל sql server

אכן אי היעילות כאן גדולה, לפרוצדורות יש יתרון שהן מקומפלות בשרת ועובדות מהר מאוד החל מהפעם השנייה כי הן כבר ב cache לכן אן כתבת 5 שאילתות ויכולת לעשות זאת בפרוצדורה , היית מגיע לזמני תגובה טובים פי כמה. (חסכון ברשת + קוד מקומפל)

למעלה