עבודה מועדפת- שאלה..

SC0RPi0NS GiRL

New member
עבודה מועדפת- שאלה..

שלום לכולם/ן אז ככה יש לי שאלה: אני חיילת משוחררת מיולי 09. עד היום לא עבדתי בכלל בעבודה מועדפת כלשהי.. האם אני רשאית להגיש מועמדות עכשיו או שאני לא יכולה לנסות אפילו?... תודה מראש ויום טוב

עבודה מועדפת - מענה

בעיקרון את יכולה להשתלב בעבודה מועדפת במהלך 21 החודשים הראשונים לאחר השחרור זאת במידה ואת זכאית לדמי אבטלה (צברת 12 חודשי עבודה מלאים במהלך 18 החודשים האחרונים - כאשר גם שירות צבאי נלקח בחשבון) אם את זכאית לדמי אבטלה - ותתחילי לעבוד בחודש ה- 21 לשחרורך ותשלימי 3 חודשים (עד להשלמת שנתיים מיום שחרורך)- תהיי זכאית למענק חלקי המשמעות היא שאם תתחילי לעבוד בתחילת אפריל ותעבדי 3 חודשים - אפריל, מאי ויוני - תהיי זכאית למענק חלקי. בהצלחה! צוות מומנטום לחיילים משוחררים

במילים אחרות

אם את זכאית לדמי אבטלה - ותשלימי עד תחילת יולי 3 חודשי עבודה מועדפת - תהיי זכאית למענק התשובה היא כן.

nightwish25

New member
בכל תחום ?

השתחררתי ב27.9 משירות חובה. לאחר מכן שירתתי שנה וחצי בקבע. נכון להיום, השתחררתי ואני מעוניין להתחיל לעבוד במועדפת. האם ניתן לקבל מענק חלקי במידה ולא אספיק לסיים 150 ימים עד סוף ספטמבר? האם זה תקף לכל תחום ? תודה

מענק חלקי

היי Nightwish ראשית, יש לך אפשרות להתחיל עבודה מועדפת בימים הקרובים ממש ואז תוכל להשלים 6 חודשי עבודה מועדפת. לגבי מענק חלקי, תוכל לקבל מענק חלקי אם תעבוד בחקלאות במשך 4 חודשים מלאים (100 יום לפחות) ועל כך תקבל מענק של 6,007 ש"ח או לחילופין אם תעבוד בעבודה מועדפת במשך 25 ימים רצופים במהלך 21 החודשים הראשונים מעת שחרורך או לחילופין תעבוד רצוף שלושה חודשים בין החודשים ה- 21-24 מיום שחרורך מהצבא וכאשר אחד מהתנאים הבאים מתקיימים: 1. אתה בעל מקצוע (אשר מוכר ע"י משרד העבודה) אולם עובד בתפקיד שאינו קשור למקצוע שלך כמו מכונאי שעובד כמלצר בבית מלון. 2. מקום עבודתך מרוחק לפחות 60 ק"מ ממקום מגוריך, על פי הרשום בספח תעודת הזהות שלך, והמעסיק במסגרת העבודה המועדפת אינו מספק לך לינה או הסעות ללא תשלום. נשמח לעמוד לרשותך לשאלות נוספות צוות מומנטום

למעלה