עבודה מהארץ עבור חברה אמריקאית

בוטניה

New member
עבודה מהארץ עבור חברה אמריקאית

שלום לכולם,
אחרי שנתיים פה אנחנו חוזרים לארץ והתכנון הוא לעבוד עבור החברה שאני עובד בה עכשיו (ללא מטרות רווח) בתור יועץ.
שאלתי היא האם בתור לא אזרח אמריקאי אצטרך לשלם מיסים לדוד סם? יש לי ויזת עבודה לעוד שנה אם זה תלוי בזה.
אפשרות נוספת שיש לי היא עבודה עם חברה צד ג' שתעסיק אותי בתור שכיר ותשלח חשבוניות למעסיק, יש בזה יתרון?
תודה רבה!

Boston Guy

New member
תבהיר יותר טוב את הכוונות שלך

האם הכוונה שלך היא להמשיך לעבוד עבור החברה האמריקאית כשכיר - כלומר להמשיך לקבל את כל ה BENEFITS שהחברה נותנת לעובדים השכירים שלה (תשלום מעביד לסושיאל סקיוריטי, השתתפות בתכניות הפנסיוניות של המעביד, זכאות לימי חופש וכיוצ"ב)?
במילים אחרות - האם אתה רוצה שהמעביד ינפיק לך טופס W-2 כל שנה, כשאתה על סטטוס "עובד מקומי" (כלומר - על בסיס טופס W-9)?

או שאתה מתכוון לספק שרותים (שרותי ייעוץ) לחברה האמריקאית כעצמאי \ קבלן? כלומר - עבודה על סטטוס "ספק שרות זר" על בסיס Form W-8BEN-E ?

vinney

Well-known member
כנראה שלא

התנאים לחבות מס בארה״ב הם או תושבות מס בארה״ב (דהיינו נוכחות פיזית, אזרחות או בעל גרין קארד), או הפקת רווחים ממשהו שקשור לארה״ב (למשל נדל״ן).
&nbsp
במקרה שלך, אם אתה לא אזרח ארה״ב ולא בעל גרין קארד ולא נמצא פיזית בארה״ב, שכר העבודה שלך מופק מהעבודה שמתבצעת בארץ ולכן לא ימוסה בארה״ב.
&nbsp
מבחינת המעסיק האמריקאי שלך אתה תהיה קבלן, ז״א תשלח להם קבלות והם ישלחו לך תשלום.
&nbsp
מבחינת רשויות המס בארץ אתה תהיה עצמאי, ז״א תצטרך להתעסק עם מע״מ, הגשת דו״חות, ביטוח לאומי, וכד׳. העבודה עם צד ג׳ שתספק לך תלוש ותדאג להתחשבנות מול הלקוח בחו״ל תעזור לך פה כי תהפוך להיות שכיר ולא עצמאי מבחינת הרשויות בישראל, וזה כמובן יתבטא בעמלה שהם יגבו.
&nbsp
המעסיק האמריקאי לא יתן לך W2, כי אז הם יצטרכו להרשם כמעסיק בארץ ולהתעסק עם כל נושא התארגנות במדינה זרה (להם).
&nbsp
כמובן הכי טוב לדבר עם יועץ מס מוסמך ולא לשאול בפורום, אז כך את מה שכותבים לך פה בערבון מוגבל ודבר עם יועץ מס. בארה״ב ייעוץ מס מותר לאנשים בעלי הסמכת עו״ד, רואה חשבון (CPA) או ״סוכן רשום״ (EA) בIRS.

בוטניה

New member
תודה רבה

אכן, זה התרחיש ומה שחשבתי.
מנסיוני העגום עם רואי חשבון, אם תשאל את הבחור הלא נכון תקבל תשובה שגויה.
כמובן שהכל יתבצע עם רואה חשבון, רק רציתי לקבל מושג.

למעלה