עבודה במקצוע

maya dn

New member
עבודה במקצוע

שלום רב. אני עוברת לארה"ב עם בעלי ושני ילדיי הקטנים דרך עבודה של בעלי. יהיה לי וויזת עבודה ואני מתכוונת לעבוד במקצוע באיזה שהוא שלב. אני עובדת סוציאלית קלינית ו פסיכוטרפיטית, עוסקת במקצוע 12 שנה ו5 מהם יש לי פרקטיקה פרטית. אני בעלת תואר הראשון ושני בעבודה סוציאלית, ובנוסף, יש לי תעודה של בית ספר לפסיכוטרפיה מוכר ויוקרתי. האם אני אמורה לקבל אישור עבודה שם? איך מקבלים אותו? האם אני אמורה גם לאשר את התארים שלי? לאיזה מקום כדי לי לפנות כדי להבין כיצד אני מתחילה לעבוד בארה"ב?
תודה מראש

doronf65

New member
מנהל
שני חלקים לתשובה

1. נושא הרישוי. בכל מדינה בארהב יש הליך אחר לקבל רשיון לעסוק במקצוע שלך. אני מאמין שאם תגגלי כמה מילים מקצועיות ושם המדינה תקבלי מידע על איזה גופים צריכים לתת אישורים ואילו מבחנים יש לעבור .

2. עניין ההכרה בתעודות. אם הן לא יהיו מזוהות פה, תצטרכי מן הסתם לתרגמן במקום כמו WES.ORG (גגלי).

Boston Guy

New member
תגדירי למה את מתכוונת ב"אישור עבודה"

אם את מדברת על אישור עבודה מטעם שלטונות ההגירה - את אמרת שאת מגיעה על ויזת עבודה. אם תגידי בדיוק איזו ויזה - ננוכל להגיד לך מה הפרוצדורה הנדרשת מצידך כדי להיות רשאית לעבוד בצורה חוקית בארה"ב.

אם את מדברת על היגכולת לעבוד כעו"ס או לתת שרותי פסיכותרפיה - כאן מדובר על נושא רישוי מקצועי, ולא על הנושא ההגירתי. בארה"ב כל מי שנותן שרותים כאלו צריך רישוי מהאגודה המקצועית הרלוונטית של המדינה בה הוא נותן את השרותים.
אם תגידי לאיזו מדינה בארה"ב אתם עוברים - ניתן יהיה להפנות אותך לגוף המתאים שם תוכלי לראות את הדרישות שלהם לקבלת רשיון, הכרה בתארים וכיוצ"ב.

רזאי

New member
לא תשובה מוסמכת,

אבל ישראלית שאני מכירה בקליפורניה- פסיכולוגית קלינית, לא יכולה לעבוד כאן בגלל שאין לה דוקטורט.

למעלה