סתם שאלה

החכם נכנס למצבים

שהפיקח יודע לצאת מהם

הרקולס36

New member
החכם...

חושב שהוא יודע הכל... הפיקח...יודע מה החכם חושב ומכין לו את הקונטרה.....

NoaModiin

New member
לדעתי...

חכם זה עניין של מנת משכל. פיקח - יכול להיות עם מנת משכל נמוכה יותר, אבל ידע טוב יותר איך לצאת ממצבים מסוימים נקי ומהר

פיקחות זו תכונה מולדת בכל מקרה...

חכמה ניתנת לרכישה - אם בלימודים ואם בבית-הספר של החיים.

שרשירית

New member
סתם תשובה

אם הייתי חכמה הייתי יודעת מה ההבדל, מכיוון שאני פיקחית אני מראש גם לא מנסה לענות.

הכל עניין של טווחים

החכם בוחן את המידע הרלוונטי מראש ולטווח הכרחב - מה עשוי לקרות באופן שהוא חוזה את השפעות הפעולה בעתיד, הפיקח לעומתו הוא איש של טווח קצר, הוא אינו מנתח או חוזה, אך כשיקלע לסיטואציה בעייתית הוא ינתח את המצב לטווח הקצר ויפעל נכון ומהר בכדי לשפר את המצבו. פיקחות נקשרת לעורמה פעמים רבות. (אל תזלזל במה שמזי כתבה, זה המשפט העל מותי בנוגע לפקחות וחכמה)

ye44

New member
החכם

לא מתחתן עם פולניה והפיקח אחרי שנפל יודע אייך ליתגרש ממנה
כי אם הוא לא פיקח אז אז היא תשתה לו ת'דם עם קש

tintong

New member
סתם תשובה 2

פיקח אחד ניכנס לבר ואומר לברמן: "תביא כוסית, לפני שזה מתחיל..." הברמן מביא לו. כשהפיקח מסיים את הכוסית הוא מבקש עוד אחת "לפני שזה מתחיל...." ככה זה נימשך עוד כמה פעמים, הפיקח מבקש כוסית ואומר "לפני שזה מתחיל..." לבסוף הברמן שואל את הפיקח "תגיד, מה עם התשלום?" אז הפיקח אומר: "הו, הו, הנה זה מתחיל....
שבת שלום

tintong

New member
מה שמעיד..

שהברמן לא חכם כלל לא היה צריך מלכתחילה להיכנס למצב הזה , חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

שימו לב

חכם לא נכנס לבעיה שפיקח יודע לצאת ממנה פיקחות הינה תכונה מולדת חוכמה הינה תכונה נרכשת נרחיב קצת חכם רואה את הבעיה ולכן לא נכנס אליה פיקח רואה את הבעיה נכנס אליה ויודע לצא ממנה כמו גדול מזי יא מותק אחת יחי ההבדל הקטן חכם *לא* נכנס לבעיה.. אבל מודה באשמה את היית הכי קרובה רמזתי בכותרת של השיר טוב אם כבר הגענו עד הלום מה עדיף להיות חכם או פיקח? ייאלה שוט..

נראה לי שלזה מזי התכוונה

גם כי זה משפט מאוד מפורסם וישן וגם כי אין כל היגיון במשפט כפי שניסחה אותו - נראה כמו טעות מקלדת. לגבי שאלתך - ההבדלים בין השניים מתאפיינים באופי שונה. נראה לי שעדיף להיות פיקח בחיים שלנו בהם הרבה אנשים מנסים לטמון לך מלכודת

למעלה