סתם בצלה של שחף שעמד לטבוע

מטש

New member
סתם בצלה של שחף שעמד לטבוע

לכל מי שתהה מה עשתה אתמול הגין פאלאס שעה ארוכה (טוב, חצי שעה) עם מפרשים מנופנפים וסיבובים על המקום מול הרצליה, בים קצת מעצבן בלי רוח מתאימה, הרי שפשוט היצלנו שחף מטביעה. השחף היה די גדול, והסתבך במקורו במספר קרסים שהיו מחוברים לבוכטה מבולגנת גדולה של חוט דייג שלא איפשרה לו להתרומם מעל המיים. הבעיה היתה שכל פעם שהיגענו אליו הבחור נבהל ושחה הצידה, ןכך היה צריך לנסות זאת שוב ושוב עד שקירבנו אותו עם מקל ארוך וגנז' בו זמנית.... הקרסים נשלפו מהמקור (אחד גם בכנף), חזרנו למרינה עם סיפון אדום מדם. והשחף? הצליח להמריא לגובה של מטר, טם כמאה מטר וישב לנוח על המיים (התעייף מכל הסיבובים, המסכן). אולי זה סגירת חשבון עם מקרה שקרה לי מול האי סוקורו (מערב מקסיקו) ב-1992, כאשר "בובי" גדול צלל לשלות דג ותפס את הג'רג'רה. עד שהבנו מה קורה והרמנו אותו הוא כבר טבע ומת. בת זוגו הסתובבה סביבנו שעה ארוכה, ואז נחתה בקוקפיט (מוטת הכנפיים שלה היתה חצי רוחב סירה) ובדקה מי אנו. לאחר שנחה דעתה המריאה שוב, ואנחנו הרגשנו מאד גרוע עם המוות הלא צפוי. אז אולי השחף ......

בת ים

New member
כל כך לא "סתם"../images/Emo140.gif

אני מקווה שהשחף התאושש. ו
לכם שעשיתם מעשה מחמם
כזה.

zina71955

New member
היה לי פעם משהוא דומה עם שחף(ה)

מול החוף התורכי ניתקלתי (הייתי בשייט בודד) בשחף גדול יושב על המים כשלידו מוטל צף במים גוזלו. זו היתה כנראה נקבה. הגוזל עדיין היה במצב חי. כל נסיונותי לגשת אל הגוזל ולראות אם אפשר להצילו עלו בתוהו. אימו תקפה אותי ברגע שהתקרבתי. זרקתי עוגן וניגשתי עם הדינגי במשוטים. לשוא, אימו תקפה את ראשי. נשארתי בצד וצפיתי איך הגוזל טובע. אימו ישבה שם עוד כשאני הפלגתי מהמקום. זה היה פשוט עצוב.

araviv

New member
למטש - תמיד יפה לשמוע על עזרה לשחף

גל צעיר פגש שחף באמצע הים. `אני מפחד` אמר הגל הצעיר לציפור. `עוד מעט אתרסק על החוף לאלפי רסיסים. לא יישאר ממני כלום`. `שטויות תינוק` לחש לו השחף לפני שנסק. `עוד מעט תבין שאתה בכלל לא איזה גל. אתה בכלל חלק מהאוקינוס`. הציטוט נלקח מספור על חוף הים המגדיר מהו חוף ים טוב: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-854188,00.html

למעלה