סרטון

trilliane

Well-known member
מנהל
כיף לראות! חתיך
חבל שהצילום לאורך, עדיף לצלם לרוחב

ואז אפשר לצפות בסרטון בפורמט של מסך מלא (מסכים רחבים, כמו במחשב ובטלוויזיה).

אם זה הכלוב שלו הוא נראה לי 80 ס"מ והארנבון לא נראה ננסי (את יודעת כמה הוא שוקל? אם לא, נסו לשקול אותו אצלכם או אצל וטרינר בהזדמנות). תסתכלי כמה הוא תופס מנפח הכלוב, כמעט חצי! אם הוא משתרע בו הוא כבר די ממלא את רובו (ולא איתרתי שם ארגז צרכים). זה די קטן לארנבון בוגר שאינו ננסי וסגור בכלוב חלק מהיום. נסו להיעזר בגדר הגורים כדי לתחום לו מרחב מחיה בטוח לו ולכם.

כמו כן כמות הכופתיות נראית די גדולה... ארנבון בוגר לא אמור לקבל כופתיות ללא הגבלה, בפרט אם אין לו בעיות שיניים והוא מקבל ירקות טריים ואוכל חציר. לפני כמה שנים פתחתי בפורום דיון על מינוני כופתיות אבל אני לא מהמחשב שלי כרגע.

טליונת1

New member
עוד לפני שנכנסת לקישורים, נתתי

לו בכף של ים כופתיות, פעם ביום, זה בערך חצי כוס. אני כבר לא קונה עם תירס ומעורב אבל לא רציתי לזרוק את מה שקניתי וערבבתי לו עם כופתיות נקיות כך שיצא לו מעט בכל פעם לאכול את גרגרי התירס שבפנים. בעתיד אקנה רק נקי... עכשיו אכנס לקישורים אם יהיה משהו נוסף אוסיף אח"כ. תודה.
אגב, הבן שלי עדיין פוחד ממנו כי הוא נושך. איך לקרב את הבן אליו? בפעם אחת שהיה משוחרר נשך אותו פעמיים.

טליונת1

New member
אז מה סוג הארנבון..? אשמח מאד לדעת.. הוצאתי

לו את ארגז הצרכים מחוץ לכלוב כאשר הסתובב חופשי ואכן הגיע אליו כדי לעשות. כן, הכלוב קטן לו ובגלל זה אני משחררת אותו בוקר וערב וגם עכשיו קניתי את הגדר , אבל האמת הגדר בסלון הקטן שלנו נראית נורא .... כאילו כל הסלון משרת עכשיו את הארנבון... ואני מאד אוהבת אסתטיקה. האם זה מספיק שאשחרר אותו פעמיים ביום ובשאר הזמן ישאר בכלוב הזה? מי שמסר לי אותו אמר לי שהוא ארנב ננסי ועוד יגדל, וזה באמת נראה לי מוזר. אני מניחה שהוא בין קילו לשניים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כ"כ מבינה בסוגים... אפשר לנסות להיעזר בגוגל (באנגלית)

למשל:
http://www.rabbitbreeds.org/identify-rabbit-breed.php
https://www.petcha.com/how-to-determine-your-rabbits-breed/

בעיניי חיה שסגורה בכלוב קטן זה נורא... ורווחתו של הארנבון שלי חשובה יותר מהאסתטיקה. אצלנו בסלון יש לו פינה משלו והיא לא נראית כמו משהו מהודר אבל זה האזור שלו והוא משמח אותנו והוא עצמו אסתטי מאוד, אז זה מתאזן
. בכל מקרה אם הגדר מפריעה פשוט תפרסו אותה רק בזמן שאתם לא שם, ואז היא לא תפריע לכם בעין בזמן שאתם שם. טה-דם!

אם הוא שוקל בסביבות 1.5 ק"ג והוא ארנבון בוגר הוא אכן ננסי; בווידאו הוא נראה לי גדול יותר, מודה. אם הוא כבר לא גור הוא לא יגדל, אבל אני לא זוכרת בן כמה כתבת שהוא.

טליונת1

New member
אמרו לי שהוא בן שנה וחצי ועוד יגדל וגם

ציינו שהוא ארנב ננסי ... תודה על כל התשובות אני רואה שזה קשה מאד לדעת מה הסוג עם כל כך הרבה סוגים ...

trilliane

Well-known member
מנהל
אם הוא בן שנה וחצי הוא כבר בוגר ולא אמור לגדול יותר.

ננסי זה לא בדיוק סוג ויותר תכונה... יש הרבה זנים ננסיים ובישראל באופן כללי רוב הארנבונים מעורבים.

למשל הארנבון שלנו הוא בדוגמת פרווה של ארנבון הולנדי צהוב (=ג'ינג'י) + עיניים כחולות (לא מאפיין את הזן בצבע שלו) + גנים חלקיים של "ראש אריה" (תכונה שגורמת לו לחצי "רעמה" או "בלורית" סביב הראש). הוא לא ננסי ושוקל כ-2.75 ק"ג (ארנבון "תקני"
לזן אמור לשקול עד 2.5, הוא קצת יותר גדול). הוא נולד בפינת חי בקיבוץ ושם כולם מזדווגים עם כולם, אז זה לא מפתיע... ולמען האמת גיוון גנטי זה בריא, אז סבבה.

טליונת1

New member
מתוק!! נראה לי

שממה שראיתי הוא או Lilac או American chinchilla או beveren.. זה ממה שראיתי אבל ממש קשה לי להחליט ...

trilliane

Well-known member
מנהל
כמובן, לכן העליתי אותה...
(לא בפעם הראשונה)

למעלה