סקר מה שיגרת אימון הרכיבה השבועית של רוכביo

ariasdo

New member
סקר מה שיגרת אימון הרכיבה השבועית של רוכביo

שאינם מתאמנים בקבוצה מסודרת . אם כל רוכב יתאר את צורת שיגרת האימון שלו ניתן ללמוד אחד מהשני .זה שיתוף וירטואלי אני בחודש וחצי האחרונים . יום שני רכבת בשעות הערב אימון כמו קריטריום באזור שלי פרדס חנה מדמה גבעות מתגלגלות כ 2.5 שעות נטו יום רבע י אחר הצהרים עד הערב רכיבה מפרדס חנה למי עמי סבוב בחזרה דרך קציר כולל טיפוס 1/2 קיר בכפר אל בירד ליד אום אל פחם כ 2.5 שעות נטו יום שישי בדרך כלל או שבת רכיבה מהבוקר לכרמל דרך זיכרון בית אורן עוספיה מסתובב ויורד נשר לצומת יגור ועולה בחזרה נשר יורד בית אורן ארוחת צהרים בעין חוד .והביתה דרך זיכרון כ 6 שעות נטו אריה סדובניק .

רץ בשטח

New member
אתה בטוח שאתה רוצה לדעת?

תחילת תקופת הבסיס לאיש ברזל (שבוע שני של תקופת הבסיס): - ראשון: 0:45 שחייה (קל) - שני: בוקר 1:10 רכיבה, אינטרוואלים אירוביים. ערב: 0:25 ריצה (קל) - שלישי: בוקר 0:55 רכיבה - אינטרוואלים. - רביעי: בוקר 0:45 שחייה אינטרוואלים ערב 0:35 ריצה אינטרוואלים - חמישי: מנוחה - שישי: 1:45 רכיבה, תרגילים + אינטרוואלים אירוביים 0:25 ריצה קלה מיד אחרי הרכיבה - שבת: 0:55 ריצה אירובית 0:40 רכיבה אירובית מייד אחרי בהמשך זה הופך ל-"מעט" יותר תובעני אם אתה רוצה לראות איך זה באמת נראה

רץ בשטח

New member
כי אין - אבל מוכן לתרום כמה כוסות זיעה ../images/Emo8.gif

דרך אגב, אם תספור אני מתאמן פחות שעות מאריה, ובמרבית הימים פחות קשה, רק שלפי תוכנית מובנת שמיועדת להביא לנקודת שיא מסויימת.

YotamKa

New member
אצל אריה "רוקי" הופך ל-"קירו". הקיר בעין חוד

מביא את אריה לנקודות שיא מסויימות מהסוג שמצונזר כאן בפורום.

ariasdo

New member
יותם מה שיגרת האימון השבועי שלף

מי תחילת השנה הזמן שלי מוגבל ביגלל העבודה בתקופה האחרונה זה עונת המלפפונים הכוונה עונת הבינינים. ודרישות הבירוקרטיה בועדות התכנון והבניה גדלו במקום לשחרר את הלחץ . שנה קודמת רכבתי שיגרה שבועית כמעט כפולה בשעות רק הרכיבות שלי בימי שישי מי פרדס חנה לנס הרים ובחזרה דרך צובה זה היה מעל 10 שעות . ועוד 8-9 שעות במשך השבוע השנה יזדקנתי ונחלשתי כל שנה 1 בגיל המבוגר שווה ל 3-4 שנים בגיל שלך . במידה ולא ממשיכים באימון רכיבה באותו תדירות . אריה סדובניק

DoK2

New member
זה פשוט

יותם לא מתאמן (לעולם) הוא פשוט רוכב.

פחות קשה?

מכיוון שאתה בוחן את עצמך באופן מדוקדק. אתה יכול לספר מה הדופק הממוצע שלך ברכיבה אירובית ומה הדופק הממוצע שלך בריצה?

רץ בשטח

New member
בהחלט

דופק רכיבה אירובית (zone2) ס 132 / הספק 205 וואט דופק רכיבה סח"ח (zone3) ס 140 / הספק 285 וואט דופק ריצה אירובית (zone2) ס 140

לא הבנתי...

מדוע ברכיבה דופק 140 נחשב תחום דופק 3 ובריצה דופק 140 נחשב תחום דופק 2?

ItsikH

Member
תזכורת ברשותך עוד לפני תשובה מדויקת בנושא הריצה ושונותה ביחס לרכיבה: ../images/Emo41.gifהדופק אינו מדד מדויק לעצימות אבל הזמין והקל ביותר למדידה, ועיקר יעילותו בתחום האירובי. ../images/Emo41.gifמספר אבסולוטי מסוים כמו 140 הוא חסר משמעות אלא ביחס לאדם מסוים ונתוני הדופק שלו. ../images/Emo41.gifהמדדים הקובעים לכל אדם הם דופק מנוחה, דופק מירבי ודופק סף, לפיהם ניתן לקבוע תחומי דופק לאימון. אני מנחש (רץ בשטח יוכל לתת תשובה טובה יותר מעצם העובדה שהוא רץ ואני לא) שבריצה מודדים דופק סף שונה (מה שמדגיש את אי הדיוק שבמדד הזה).

רק רגע...

"רץ בשטח" התייחס לדופק שלו עצמו. כמובן שכל אדם הוא שונה וגם הגיל משחק תפקיד. ולכן נהוג למדוד דופק באחוזים מדופק מקסימלי. אך מכיוון ש"רץ" התיחס לדופק בפעימות לדקה ולא באחוזים, שאלתי את השאלה כמו שנשאלה. מכיוון שאני רץ, ההבדלים בין הדופק שלי בריצה לבין הדופק ברכיבה הוא גדול. נכון שאני רוכב הרבה יותר ממה שאני רץ. בריצה אני לא מצליח לרדת מדופק 90% +-. ברכיבה אני מגיע לדופק כזה רק בעליה קשה.

ItsikH

Member
ראשית תזכורת לגבי האחוזים מדידה מדויקת יותר של האחוזים תהיה מדופק שאריתי (בין דופק מנוחה לדופק מירבי), ועדיין גם האחוזים הם גסים למדי להערכת טווחי האימון, עדיף להסתמך על מדידת דופק סף בנוסף. מצד שני, קירובים אינם פשע כנגד האנושות../images/Emo8.gif ובהעדר הנתון אפשר להסתפק באומדן זהיר של 85% לדופק הסף. בפעמים הנדירות שאני רץ (בחורף, כשאין לי זמן לרכיבה במקום סביר ולרכוב בעיר בגשם זה ממש ג'יפה מיותרת../images/Emo41.gif)לא ראיתי את התופעה שאתה מתאר, אמנם קל לי יותר להעלות דופק ולשמור עליו, אבל דופק גבוה ואף מירבי ראיתי רק ברכיבה. לכן אני חוזר וחושד שמדובר במדדים אישיים ושיש הבדלים בערכים הנמדדים בשני המצבים האלו - אולי נשמע מעט מוזר אבל אפשרי בהחלט. נחכה לקולות החיילים (ולדברי רץ בשטח). ../images/Emo41.gifIndoor cycling is a contradiction in terms

רץ בשטח

New member
הרץ בשטח רץ במקומות רחוקים

ולכן רק עכשיו רואה את השאלה. המספרים שציינתי הם המספרים האישיים שלי, והם מחושבים לפי תחומי המאמץ השונים. טווחי מאמץ ניתנים למדידה בדרכים שונות. תזכורת לשיטות השונות ניתן לראות כאן: מדריך מהיר לאימונים לפי דופק, כוח וקצב – ג'ו פריל. עבור דופק אני משתמש בדרך כלל בנוסחת קרנוון (רזרוות דופק) בדיוק כמו שאיציק ציין. הדופק המקסימאלי שלי ברכיבה נמוך מזה שבריצה, ולכן ההבדל בתחומים. זה המצב בדרך כלל, למרות שבהחלט ניתן למצוא גם חריגים. למשל כשאתה רוכב טוב בהרבה מרץ, תוכל מרב הסיכויים שתצליח להגיע לדופק שווה ואולי גבוה יותר ברכיבה. בעיקרון, מדידת תחומי מאמץ לפי הספק (או מהירות בריצה) מדויקת יותר מאשר לפי דופק, ממגוון סיבות, אך מאחר ובאימון אירוביים ההבדל הוא זניח, וקל יותר למדוד דופק מאשר הספק, אני שומר את המדידות לפי הספק לאימוני אינטרוואלים ודומיהם, ונשאר עם תחומים לפי דופק ברכיבות הארוכות.

DoK2

New member
sidekick

אם אתה לא מצליח לרדת מדופק 90% רוץ לאט יותר. אם גם ריצה איטית יותר לא מביאה אותך לדופק תחת 90% לריצה עוד יותר איטית ואם גם זה לא עוזר עבור להליכה. כל האמור הוא בהנחה שאתה בכלל מעוניין לרוץ בדופק נמוך יותר. דרך אגב, התנצלותי מראש על הקלישאה, אל תדאג למהירות היא תגיע עם הזמן.

יעקב 471

New member
לא מבין למה קוראים לזה אימון

אני רוכב כל יום בערך שעתיים +- וביום שבת בערך 3 שעות.

הרהורים נוגים

היום בדרך חזרה מהעבודה בדקתי את עצמי: רכבתי את "הר הבית" - 1800 מטר אורך על 120 גובה על הפלטה: 49/15 אחרי שעשיתי 200(מאאאתיים) כפיפות בטן בעקבות הקריאה לסדר של אייבי. מה זה אומר? ששרירי הבטן שלי חלשים? שהפלטה משקרת? שהחרמון נהיה שטוח כמו המשולש? שאני סתם שמן? שהשרשרת עומדת להקרע? שהכל ווירטואלי? שאני לא מתאמן לפי תוכנית? שאני סתם עצבן? מההה? אגב בחודש האחרון חוץ מ650 ק"מ במסגרת ברווט 1000 ורכיבות סידורים עירוניות לא רכבתי כלל. האם זה אומר שעלי לעבור לדוקים? והתשובה לשאלה שלך היא שבשבוע נורמלי אני רוכב 80, 70 200 + רכיבות מנהלה = בערך 500 ק"מ. חג חומצת חלב שמח

15\49 באיזה קרנק?

חוץ מזה רכיבה ארוכה הבאה תראה ש"המנוחה" שעשית רק חיזקה אותך חג שמח חבר

למעלה