סקר חדרי לידה בירושלים

סקר חדרי לידה בירושלים

למי שיש ניסיון בחדר לידה בירושלים מוזמנת לכתוב

שתי לידות בהדסה הר הצופים

מרוצה מאוד
שמעתי שחדר הלידה שם עבר שיפוץ בזמן האחרון. בלידה של נועה (לפני שנה בדיוק) אשפזו אותי ביולדות ב' אחרי הלידה. בדיעבד, אני חושבת שהייתי צריכה לעמוד על כך שיאשפזו אותי ביולדות א'. ביולדות ב' מאשפזים יולדות רק אם אין מקום ב- א' מפני שב- ב' מאשפזים סיבוכי הריון ושמירת הריון. מעבר לזה - רק מילים טובות יש לי על בית החולים הזה.

מהצד המקצועי...

קודם כל ...נשים יקרות...נא לדאוג להגיע לבי"ח בזמן. אני יודע מנסיון (4 לידות באמבולנס...) שהלידה באמבולנס היא תענוג שכדאי לוותר עליו... מהעברת עשרות יולדות לבתי החולים ומהדרך שבה הן מתקבלות בבתי החולים שאזור המרכז וי"ם אני יכול להמליץ בחום על תל השומר - פשוט תענוג להעביר לשם יולדת: קבלה מהירה, תמיד חיוך, תמיד התייחסות. סתם לדוגמא הפוכה: להעביר יולדת להדסה עין כרם זה סיוט : אין חניה לאמבולנס בכניסה לבית היולדות, חדרי לידה נמצאים בקומה אחת מתחת ללובי כך שחייבים לרדת במעלית (והיולדת מתחילה לידה - פשוט נהדר...) וכשכבר מגיעים לחדרי לידה יש להם חדר בדיקה מקדימה ופשוט מורים לנו לשים שם את היולדת ואנחנו עוזבים את המקום כשהיא לבד (עד שהאחות תתפנה.....) גם אסף הרופא מצויין ביחס ובעבודת הצוות מולנו... יכול להיות שזה לא מייצג את איכות חדרי הלידה אבל...היתה לי הזדמנות להשתפך.... שנה טובה

srk555

New member
רק לא עין כרם זה כמו מפעל ליצור

תינוקות את ישנה לילה ראשון תמיד במסדרון אז את בעצם לא ישנה ואת אחרי לידה ואת מאוד זקוקה לזה. מוציאים את הבעל ב תשע כשבדיוק את כ"כ זקוקה לו נפשית, מילא אורחים זה אפילו רצוי אבל למה הבעל? ואת יכולה לבקש עשר פעמים אופטלגין ןיתעלמו ממך.... ועוד הרבה סיפורים כאלה בקיצור הר הצופים או שערי צדק הבנתי מחברות שהיו מאוד מרוצות. בהצלחה!!!

מה מדיניות ההנקה בהדסה ה"צ ובשע"צ?

האם יש 24 שעות יועצות הנקה לאמהות חדשות?

קוממי

New member
3 לידות בשערי צדק...

ורק מילים טובות! ממש תענוג - חדר הלידה אישי, מרווח ונח, המיילדות היו פשוט מלאכיות, וגם השהי במחלקה אח"כ היתה טובה ביותר. החיסרון היחיד, שאצלי לא בא לידי ביטוי, אבל הבנתי שהיו מקרים... זה השהיה של הבעל בזמן הלידה. כדאי לברר מה המדיניות הרשמית, בפועל אצלינו הבעל היה לאורך כל הלידה, בלי בעיות, בל כבר שמעתי על מיילדות שביקשו שהבעל יצא בזמנים מסויימים. לגבי הנקה - אני לא חושבת שיש יועצת הנקה כל הזמן, אבל האחיות בהחלט יודעות לעזור. התינוק יכול להיות איתך כמעט כל היום, ורק פעמיים בזמן שהאחיות מטפלות בו הוא מוחזר לתינוקיה.

shlulit59

New member
דווקא עין כרם מקסימים

בניגוד לרוב המוחץ שנוצר כאן נגד עין כרם, לי דווקא היתה חוויה נהדרת בלידה. הגעתי בלי פתיחה וטיפלו בי מאוד יפה עד השחרור הזמני הביתה. כשחזרנו בלילה ללידה עצמה היה צוות מקסים שטיפל בי נהדר והסביר לי כל מה שביקשתי. גם בלידה עצמה התחשבו בי מאוד (שמן נבט חיטה, תנוחות, הנקה בחדר לידה, וכד'). ביקשתי את אופציית הביות (rooming-in) והיה נפלא: היתה המון עזרה מהאחיות והדרכה לטיפול בתינוק, מה גם שביות מקנה לך חדר של 2, לא 3. כמובן שהנקתי אותה ע"פ רצונה כי היתה איתי כל הזמן. נדמה לי שלבעלים מותר להשאר עד 10 , שזה הרבה אחרי ששאר האורחים מחויבים לצאת, ולמרות שתמיד נחמד שהבעל שם - מדיניות סילוק האורחים (בעיקר של שכנייך לחדר...) היא דווקא דבר נחוץ וטוב. בקיצור - תחשבי מה חשוב לך ביותר, ןתבחרי בי"ח ע"פ זה. יכול להיות שהאוכל והתנאים בהר הצופים טובים יותר, אבל לי היה חשוב שילכו לקראתי בלידה ושיתנו לי רומינג-אין, וכל השאר התגמד. ולגבי החניה - זה באמת נכון וצריך ללכת מהאוטו. מצד שני, אומרים שזה רק מזרז את הלידה...

פרחיבר

New member
ביקור חולים- אולי היחידה

אני ילדתי בביקור חולים כי הרופאה שלי מנהלת מחלקה שם במקרה שלי התה לי לידה פרטית שהתחילה עם ירידת מים מהסתיימה בקיסרי הצוות הרפואי שם מאוד נחמ לפי מה שהבנתי ההתייחסות לתינוקות והטיפול הבם זהו המקום הראשון בירושלים אפילו שהם (חושבים) בפשיטת רגל האחיות ביולדות מאוד נחמדות ואוכל איך נגדיר טוב???. כשר למהדרין אז הוא מגעיל אבל היחס שווה את הכל בהצלחה ולידה קלה

ילדתי בשערי צדק.

זה שזה בית חולים דתי היה בשבילי שיקול משמעותי. חדרי הלידה מקסימים,מיילדת מדהימה,נתנו לי להחליט בדיוק מה אני רוצה והלידה גם הסתדרה לי כמו שתכננתי(בלי אפידורל,בלי תפרים-פשוט חלום!)בעלי היה איתי לאורך כל הלידה כך שאין לי מושג מי אמר שהמדיניות שם היא להוציא את הבעלים.גם יועצת ההנקה שעזרה לי היתה נהדרת ושמרתי אתה על קשר אחרי שהשתחררתי. בקיצור,יש לי רק דברים טובים להגיד עליהם.(החיסרון היחיד ששמעתי עליו מאחרות הוא שיש מקרים שהמחלקה עמוסה ומכניסים אותך שלישית בחדר עד שיתפנה מקום).

srk555

New member
בעין כרם אמרו לי לנסות להניק מיד אח

רי הלידה אבל לא עזרו לי אז זה היה די סתם נסיונות שוא.

קוממי

New member
בשערי צדק, ממש לא היתהלה בעיה עם זה

היא לא ממש הציעה, אבל האמת שאני שאלתי עוד קודם כי קיבלתי טישטוש ורציתי לדעת אם מותר...

1במיה

New member
לידה אחת בעין כרם ואחת בהר הצופים

בעין כרם צוות חדר הלידה היה משגע חדר גדול + מקלחת ושירותים צמודים המילדת עשתה לי עיסוי ונתנו לי להכניס 3 מלווים ללידה + מיליון ואחת מבקרים בזמן הצירים
כאשר היה חשש למצוקה תוך שניה ורבע כל צוות חדר הלידה הגיע ונתנו לי הרגשה של ביטחון אבל... אוי וי איזה מחלקת יולדות
צוות עצבני ולא נחמד (לא מכלילה פחות כך היה כאשר ילדתי) אין מקום אפילו במסדרון.. טראומה אמיתית ובגלל זה עברתי להר הצופים. בהר הצופים היה לי רופא פרטי (בגלל מחלה שפיתחתי בהריון) אז צוות חדר הלידה לא התערב בכלום. החדר קטן אין מקלחת ושירותים ואין מקום למיטה של התינוק אז מכניסים את המיטה בזמן שהתינוק נולד. אני לא יודעת אם זה בגלל שהיה לי רופא פרטי אבל אחרי הלידה ישנתי שעה בחדר הלידה ואז העלו אותי. המחלקה בהר הצופים פשוט נהדרת החדרים משופצים, נדיר שאין מקום בחדרים, האחיות סבלניות, בקיצור- נהנתי.

טלאפ

New member
גם אני בעד עין כרם

מיילדות מדהימות, חדר לידה פרטי ומאובזר לחלוטין כולל כדור פיזיו אם רק תרצי + טלויזיה + כורסה לבעל להתמוטט בה ולישוו. מיילדות מדהימות כבר כתבתי? אחרי הלידה, אני עדיין מטושטשת, הרופא עובד עלי עם חוט ומחט כבר שמו עלי את התינוקת להנקה, כולל הסבר מלא איך עושים את זה. ביות מלא, 2 נשים בחדר, ומעירים אותך גם בלילה להנקה (למרות שבהתחלה ביקשתי שיאכילו אותה בפורמולה, הם התעקשו שאני אנסה להניק) בקיצור ממליצה

הדר26

New member
מצטרפת למחמאות על עין כרם..

אני ילדתי שם לפני 6 שבועות- ובחדר לידה היתה מיילדת מקסימה, ומאד פתוחים שם לשינויי תנוחות, יש כדור פיזיו בכל חדר, מקלחת, טלויזיה וכו'. גם אותי היא עודדה להניק ישר אחרי הלידה. לא כל כך הלך אבל היה מאד מרגש. במחלקה הייתי 4 שעות במסדרון ואז עברתי לחדר- והאחיות דוקא היו סבלניות ועזרו לי להניק, למרות שהתכוננתי שיהיה שם הרע מכל (לפי דברי חברות שלי).

למעלה