סקירת מניית Alibaba (עליבאבא) האם מדובר במנייה זולה ?

שלום חברים , מה שלומכם ?

לאור הירידות החזקות במניית Alibaba (עליבאבא) והתזוזה החיובית שאנו מבחינים בשבוע האחרון , החלטתי להעלות סקירה על החברה.
Alibaba היא חברת מסחר אלקטרוני סינית שבסיסה בהאנגג'ואו, הנותנת שירותי תשלום מקוון, פורטלים בין חברות, פורטלי חיפוש קניות ושירותי מחשוב ענן.
בין אתרי הקבוצה הפופולריים ביותר ניתן למנות את עלי אקספרס (AliExpress) ANT ועוד.
ננסה להבין מדוע מניית החברה ירדה כל כך חזק מאז השיא בחודש נובמבר שעבר , והאם הסיבות לירידות מוצדקות.
בנוסף נבדוק אם מניית החברה זולה והאם היא כדאית להשקעה , נעשה שימוש בהערכת שווי ע"פ היוון תזרים מזומנים -Discounted Cash Flows (DCF).
סימול הטיקר של מניית עליבאבא הוא BABA

גילוי נאות - מחזיק במניות החברה.
אין לראות בסקירה זו כהמלצה אלא הסקירה מובאת כרעיון בלבד , פעלו בשיקול דעת וע"פ דעתכם בלבד.

תהנו (y)

מחיר המניה תלוי לגמרי ברצונותיה של המפלגה הקומוניסטית של סין.
אין אדם מערבי שיש לו מושג...

מחיר המניה תלוי לגמרי ברצונותיה של המפלגה הקומוניסטית של סין.
אין אדם מערבי שיש לו מושג...
היי מוטי
אכן הממשל הסיני והרגולציה הסינית הם שהשפיעו רבות על החברה ועל מחיר המניה.
חברות גדולות כדוגמאת עליבאבא , צברו המון כח בשנים האחרונות , הפכו למונופול ודרסו חברות קטנות ופגעו בתחרות.
אז מה שהממשל הסיני עושה בעניי זה דבר טוב ולא דבר רע , וזאת בכדי לשמור על המערכת הפיננסית כולה.
אני אישית מאמין שאין ברצונה של סין לפגוע ולהרוס את החברות , אלא להחיל רגולציה ולעשות סדר במערב הפרוע.
מבחינתי אני דיי שמרן בהערכות שלי , אבל הכל יכול להיות.
הסקירה שהעלתי מובאת כרעיון בלבד ולא כהמלצה, אני מצפה שאנשים יעשו שעורי בית ויקבלו החלטות בעצמם.
בכל מקרה בגלל הסיכון הרגולטורי בסין ,לא צריך להקצות אחוז גדול מהתיק למניות החברה.

שיהיה לך יום טוב

היי מוטי
אכן הממשל הסיני והרגולציה הסינית הם שהשפיעו רבות על החברה ועל מחיר המניה.
חברות גדולות כדוגמאת עליבאבא , צברו המון כח בשנים האחרונות , הפכו למונופול ודרסו חברות קטנות ופגעו בתחרות.
אז מה שהממשל הסיני עושה בעניי זה דבר טוב ולא דבר רע , וזאת בכדי לשמור על המערכת הפיננסית כולה.
אני אישית מאמין שאין ברצונה של סין לפגוע ולהרוס את החברות , אלא להחיל רגולציה ולעשות סדר במערב הפרוע.
מבחינתי אני דיי שמרן בהערכות שלי , אבל הכל יכול להיות.
הסקירה שהעלתי מובאת כרעיון בלבד ולא כהמלצה, אני מצפה שאנשים יעשו שעורי בית ויקבלו החלטות בעצמם.
בכל מקרה בגלל הסיכון הרגולטורי בסין ,לא צריך להקצות אחוז גדול מהתיק למניות החברה.

שיהיה לך יום טוב
כשאין מושג מה הרציונל של מקבלי ההחלטות בשוק מסוים(ותאמין לי, הדבר האחרון שמעניין את המפלגה הקומוניסטית הסינית זה תחרות ומניעת מונופול...המפלגה עצמה היא מונופול-)))) - אי אפשר להשקיע, אפשר רק להמר.
מה גם שאי אפשר להאמין נתונים כלכליים וסטטיסטיקות שמפורסמים ע"י ממשלת סין, חרטוטי הלמ"ס שלנו זה כלום לעומת תעשיית הנתונים הסינית.

אז כמו שאמרתי, נהנה להמר - תהנה-)

כשאין מושג מה הרציונל של מקבלי ההחלטות בשוק מסוים(ותאמין לי, הדבר האחרון שמעניין את המפלגה הקומוניסטית הסינית זה תחרות ומניעת מונופול...המפלגה עצמה היא מונופול-)))) - אי אפשר להשקיע, אפשר רק להמר.
מה גם שאי אפשר להאמין נתונים כלכליים וסטטיסטיקות שמפורסמים ע"י ממשלת סין, חרטוטי הלמ"ס שלנו זה כלום לעומת תעשיית הנתונים הסינית.

אז כמו שאמרתי, נהנה להמר - תהנה-)
רק לידיעתך , מס' משקיעים גדולים בעולם נכנסו להשקעה בחברה בינהם :
Mohnish Pabrai
Guy Spier
David Tepper
Greg Alexander ועוד...
רק לאחורנה דווח ש - Charlie Munger , ידי ימינו של וורן באפט נכנס להשקעה בחברה , המניה מהווה כ -20% מהתיק שלו.
(אני כמובן לא מגיע לאחוז אחזקה כזה בשל הסיכון)

עכשיו , לא הייתי קורא למשקיעי העל האלה מהמרים...:)

רק לידיעתך , מס' משקיעים גדולים בעולם נכנסו להשקעה בחברה בינהם :
Mohnish Pabrai
Guy Spier
David Tepper
Greg Alexander ועוד...
רק לאחורנה דווח ש - Charlie Munger , ידי ימינו של וורן באפט נכנס להשקעה בחברה , המניה מהווה כ -20% מהתיק שלו.
(אני כמובן לא מגיע לאחוז אחזקה כזה בשל הסיכון)

עכשיו , לא הייתי קורא למשקיעי העל האלה מהמרים...:)
כנראה יש להם הבנות עם בכירי מפלגה ובטחונות כאלה או אחרים. ומי אמר שהחבר'ה האלה לא מהמרים מדי פעם?-)))
בתור אחד שעשה את הונו הצנוע בעולם השלישי\אקס-קומוניסטי, קצת קצת מכיר.

עליבאבא תתחרה באמזון ומיקרוסופט עם שבב משלה עבור שרתים​

השבב, המבוסס על טכנולוגיה של ARM, צפוי להביא לשיפור הן בהיבט האחסון והן בניתוחי הדאטה של פעילות הענן של עליבאבא - שהיא מובילת השוק הסיני, אך ההכנסות ממנו מהוות 8% מהשורה העליונה כולה של ענקית האינטרנט

המניה מגיבה בחיוב ועולה 4.3%.
לפחות הודעה טובה אחת בשלל ההודעות השליליות בשנה האחרונה.
עדיין אני צופה ירידה בהכנסות וברווחים ברבעון/ים הבא/ים ולוקח את זה בחשבון.

מרגיש צורך לעדכן , החלטתי לצאת מההשקעה בחברה ולהלן הסיבות :

https://www.youtube.com/channel/UCp-...kuDg/community

לטעמי החברה עדיין זולה, צומחת , ריווחית , תזרימית וללא חוב.
מבחינת תמחור עדיין הסקירה בענייה עומדת , אולם יש לפעמים שיקולים מבחינה פונדמנטלית שיש לתת עליהם את הדעת.
וכשיש ארועים מסויימים צריך לפעמים לעשות חשיבה מחודשת
(רק לפני מס' ימים העלתי סרטון שמשקיעים צריכים להגיב כשיש שינוי במצבה הפונדנטלי של החברה וזוהי הדוגמא לכך)

לטעמי יקח זמן לחברה עד שתתאושש ושעד שלא יתבהר כל הנושא מבחינת הרגולטור , הן הסיני והן האמריקאי.
עד אז אני מעדיף להשאר בחוץ , ובהמשך כשתתבהר העננה נשקול אולי להכנס שוב.
אז כן , אין 100% הצלחה בכל השקעה , וצריך להודות בטעויות.
יתכן ואני טועה , ושבמחיר הזה (עוד יותר זולה ) צריך דווקא לקנות עוד ולא לצאת.
אבל מכיוון שבמילא לא הייתה לי החזקה גדולה בחברה , אני מרגיש בנח לצאת מההשקעה.

אין בנאמר כל המלצה לביצוע פעולה כלשהיא אין קניה או מכירה של נייר הערך.
פעלו ע"פ דעתכם בלבד ובשיקול דעת.

למעלה