ספונסרשיפ לביטוח בריאות

Liz_m

New member
שאלה גבי ספונסרשיפ, בעלי אזרח קנדי במידה ואנחנו נגיש את הבקשה שם, עד שנקבל את האישורים מה יהיו הזכויות בריאות שלי בתור אישתו?? ואם אהיה בהריון שם , יהיה מגיע לי טיפול רפואי ?? קצבה?או שאצטרך לשלם בפרטי?

SupermanZW

Well-known member
שאלה גבי ספונסרשיפ, בעלי אזרח קנדי במידה ואנחנו נגיש את הבקשה שם, עד שנקבל את האישורים מה יהיו הזכויות בריאות שלי בתור אישתו?? ואם אהיה בהריון שם , יהיה מגיע לי טיפול רפואי ?? קצבה?או שאצטרך לשלם בפרטי?
תלוי בפרובינציה בה תגורו. בנובה סקושה, ניו בראנזוויק וPEI תוכלי להיות מבוטחת מהיום הראשון, לעומת זאת, באונטאריו, בריטיש קולמביה, אלברטה ומניטובה תהיה לך "תקופת צינון" בת 3 חודשים בה לא תהיי מבוטחת ע"י ביטוח הבריאות הפרובינציאלי ותוכלי רק לבטח את עצמך בביטוח פרטי. בפרובינציות האחרות לא בדקתי. בכל אופן, שירותי הבריאות בקנדה הם באחריות פרובינציאלית בלבד, לא פדראלית.

dannyk27

New member
תלוי בפרובינציה בה תגורו. בנובה סקושה, ניו בראנזוויק וPEI תוכלי להיות מבוטחת מהיום הראשון, לעומת זאת, באונטאריו, בריטיש קולמביה, אלברטה ומניטובה תהיה לך "תקופת צינון" בת 3 חודשים בה לא תהיי מבוטחת ע"י ביטוח הבריאות הפרובינציאלי ותוכלי רק לבטח את עצמך בביטוח פרטי. בפרובינציות האחרות לא בדקתי. בכל אופן, שירותי הבריאות בקנדה הם באחריות פרובינציאלית בלבד, לא פדראלית.
במניטובה, ביטוח הבריאות הוא מהיום הראשון ;) :)

Liz_m

New member
עוד שאלה בבקשה, כאשר אני מגישה בקשה לספונסרשיפ משם, בהצגת תלושי משכורת של בעלי האם התלושים מתאימים מהארץ? כי כאשר נגיע לא תיהיה לו תקופה ארוכה של עבודה בקנדה...כיצד מציגים את כל העניין הכלכלי בצורה נכונה? ואם כן האם אני צריכה לתרגם כל תלוש משכורת מעברית לאנגלית נוטריונים?

SupermanZW

Well-known member
עוד שאלה בבקשה, כאשר אני מגישה בקשה לספונסרשיפ משם, בהצגת תלושי משכורת של בעלי האם התלושים מתאימים מהארץ? כי כאשר נגיע לא תיהיה לו תקופה ארוכה של עבודה בקנדה...כיצד מציגים את כל העניין הכלכלי בצורה נכונה? ואם כן האם אני צריכה לתרגם כל תלוש משכורת מעברית לאנגלית נוטריונים?
את לא תגישי את בקשת הספונסורשיפ אלא בעלך, האזרח הקנדי, שהוא המבקש לעשות לך ספונסורשיפ.
תלושי משכורת מישראל לא יעזרו, מהות רעיון הספונסורשיפ היא שלספונסור יש הכנסה בקנדה ולכן הוא מבקש להביא את המספונסר/ת לחיות איתו בקנדה, כלומר, בעלך יצטרך לטוס לקנדה (גם איתך זה אפשרי, כשאת מגיעה כתיירת ואסור לך לעבוד באותו שלב), למצוא עבודה, ואחרי שהוא מקבל מספר משכורות (רצוי להתייעץ עם עו"ד, אני לא יודע מה המספר) הוא יכול להגיש בקשה לספונסורשיפ עבורך, מספר ימים אחרי קבלת הבקשה, תקבלי ויזת עבודה פתוחה לשנה, לאחר אישור הבקשה (מספר חודשים לאחר קבלת הבקשה, במידה והוגשה באופן תקין ואין חשד למרמה), תקבלי PR, שלוש שנים אחרי קבלת הPR תוכלי להגיש בקשה לאזרחות, תצטרכי לעבור מבחן אזרחות בהצלחה ולהשתתף בטקס בו תשירי את ההמנון הקנדי (בעלך יוכל להיות נוכח כאורח) ומיד לאחר מכן תקבלי אישור על אזרחותך הקנדית ושלושה ימי עסקים לאחר מכן תוכלי לגשת לService Canada עם טופס בקשת דרכון קנדי (בו את ממלאת פרטים של שני עדים אזרחים קנדים, שאסור שיהיו קרובי משפחה שלך, כלומר בעלך לא יכול להיות עד, שבמידת הצורך יעידו שהם מכירים אותך, יספרו מאיפה הם מכירים אותך וכמה זמן, כדי לוודא שלא הייתה גניבת זהות) ובזה תהפכי להיות אזרחית קנדית מלאה.

למעלה