סמכות הורית?

סמכות הורית?

שלום, אני סטודנטית בסמינר הקיבוצים. אשמח לקבל הגדרות ל"סמכות הורית" ועזרה במציאת תכנים בנושא "השפעת סמכות הורית על התפתחות היצירתיות של הילד". תודה

zimes

New member
"סמכות הורית" עושה לי ../images/Emo5.gif

טוב טוב. אני יודעת שזה תלוי איך מגדירים... (אני אנסה לכתוב מאוחר יותר מקורות סבירים, בעיני, ל"סמכות הורית" כמו שאני רוצה לראות אותה אצלינו)

zimes

New member
אני אנסה

המונח "סמכות הורית" מתקשר אצלי, אסוציאטיבית עם "אמרתי - אז תעשה". או "כי אבא אמר". או "חכה שאבא יחזור" - ענין די אלים. מצד שני, ברור לי לגמרי שיכול להיות כבוד להורים, לדעותיהם, ולבקשותיהם שבא מתוך הערכה, הכרה בכך שההורים יכולים ליעץ לעיתים - על סמך נסיונם. מכבוד כזה יכולה לנבוע סמכות הורית "חיובית".

לאה_מ

New member
../images/Emo45.gif מסכימה.

סמכות שאינה מתוך מרות, אלא מתוך כבוד, אהבה, הערכה.

kokopeli

New member
סמכות הורית - כהמשך לנאמר

היכולת של ההורה לקבוע גבולות ברורים, שנשמרים מתוך הכבוד, ההערכה והאהבה, ולא מתוך הפחד. רק לא הבנתי את הקשר שאת מחפשת בין סמכות הורית לבין יצירתיות הילד - את יכולה יותר להסביר? המון אור
ואהבה

../images/Emo45.gif וגם

סמכות זה מושג שלדעתי קשור גם לאחריות של ההורים על הילד. בולט לי הקשר שבין המלה "סמכות" לבין המושג "לסמוך", לכן אני חושבת שלמושג יש משמעות הדדית. כלומר: להורים יש אחריות על הילד, ו(בין השאר) כתוצאה מזה הילד סומך עליהם. "אחריות", כמו גם "סמכות" הם מושגים שפרשנותם תלויית הקשר ותרבות. וגם אני לא כל כך מבינה מה בין סמכות לבין יצירתיות הילד.

למעלה