סמינרים!!

סמינרים!!

המושג של סמינר מוכרת בכל בית.. מי לטוב ומי לרע.. כל אמא שהבת שלה מגיעה לשלב של הסמינר יש לה חששות. יש אמהות שאצלם זה סיוט לילות וימים של בכי וצער. אצלי למשל.. היו 5 אחיות שכולן היתקבלו בסמינר חשוב בירושלים.. אני לא הצלחתי לעבור... ובצדק.. אני זוכרת את אימי בוכה, נוסעת לכותל. מתפללת מפעילה לחצים (אחותי הגדולה מורה בסמינר) אבל כלום... לא התקבלתי. אז כעסתי.. אבל שגדלתי הבנתי שאני לא הייתי מתאימה.. למרות היחוס. לנהל סמינר זה דבר מסובך ומורכב. זה הגיל שבה מעצבים את הבנות.. ולכן האחריות של הסמינר היא מאד גדולה.. ולכן יש ועדת קבלה כדי לבדוק כל בת בעיקר בהיתהגות. ובצניעות. וסוג הבית מהם הן באות.. אבל... יש לי אחיינית שהיא ממש בחורה טובה. היא צנועה, היתהגות למופת. משפחה מיוחדת ששלושה מאחיות שלה למדו/לומדות באותה סמינר.. וזאת בגלל שהיא חלשה בכמה מקצועות.. לפני שבועיים זייפתי לה תעודה.. ללא ידיעת גיסתי (אמא שלה) ושלחתי אותה לסמינר אחר גם מהטובות שבירושלים. והיום קיבלה תשובה... היתקבלת... מזל טוב אחיינית שלי... וגיסתי היקרה.. אסור לשקר! אבל לא חייבים לומר את כל האמת.. מזל טוב

עם כל המזל טוב שבענין

לימדת את אותה הבחורה לשקר... לימדת אותה להתנהל באורח חיים שיקרי, מוסתר, ועם כל זאת יהיה לה גב זקופ להגיד זו אני! תחשבי ע``ז... על ההרס העתידי שגרמת לה.

ולא רק זה.

היא באמת בחורה טובה. ועצם זה שהיא הייתה עוברת תחוויה של אי להיתקבל לסמינר היה שובר אותה ואת אמא גם יחד... כל הבעיה שלה הייתה שבכמה מקצועות לא עברה את ה60%

אם כל הצער שבדבר

היום מבררים בסמינר כמו שמבררים בשידוך.. אין מה לעשות.. יש לך רעיון אחר. איך היא הייתה מתקבלת לסמינר? מי שמכירה את העולם של הסמינרים האשכנזים מבינה על מה אני מדברת

אני מדברת על סמינר מעולה.. סמינר

שהבנות שם נחטפות בשידוכים.. סמינר עם המון צניעות וערכים וזה מה שחשוב לילדה הזאת

האמת שזה לא מצחיק,נתקלתי בזה לא פעם

ולא רציתי לפגוע אז המעטתי בלשוני.... האמונה של האשכנזים הוא לא מוחשי כמו אצלנו הספרדים! וזה הבעיה העיקרית שלכם! איפה האמונה שקיבלנו מאבא אברהם?! איפה??? (עיצבנת אותי!)

למעלה