סמים וריטאלין

סמים וריטאלין

יש לי חשובה אני עושה איבחונים עכשיו ועוד מעט יש לי פגישה עם נוירולוג ואז הוא מאור ללתת לי ריטלין ואחרי זה אני אומרה לעשות שוב את המבחן נחמה הזה שוב אבל לי איזה בעיה... שאתם יכולים להבינה מהכותרת אני נוהגת לעשן חשיש/גראס בתדירות של משהו כמו 2 פעמים בשבוע +-. עכשיו זה יכול להיות מסוכן אם מעשנים ולוקחים ריטאלין? כי לפי מה שאני לדעת זה שני סמים עם שני פעולות הכופות החשיש יש בו חומר שמאט וריטאלין מאיץ השאלה אם זה יכול להיות מכוסן? ואם כן אז כמה זמן לפני הכדור צריך להפסיק לעשן? ואם הכסנמה היא יותר פיזיולוטגית או נפשית? הייתי שואלת את הניירולוג אם לא הייתי יודעת שזה יירשם לי בתיק הרפואי מה שיכול להוות ביעה בעתיד במקומות עבודה שרשודים עיון בתיק הרפאוי ובלי קשר יש לי שלאה על ריאלין , אם גם ככה אני היפרית ויש לי תיקים גם בלילחקת ריטלין, אז אם אני אקח סביר להניח שהתיקים ימחירו? זה מפחיד אותי גם ככה המצב שלי די מביך ואני שונאת כדורים ולא רוצה לקחת כדו נגד כדור, כאילו להוסיף עוד את האנטיתיק לריאטלין,מה עושים?

../images/Emo163.gifאובבוי לי....

אני מצטערת,קראתי עכשיו שוב את ההודעה ושמתי לב לכל השגיאות ולכך שאי אפשר להבין ממנה כלום,אוי ויי... והרי התרגום- האם מסוכן לקחת ריטאלין בזמן שנוהגים ולעשן חשיש/גראס בתדירות של פעמיים בשבוע בערך? ואם כן ,כמה זמן לפני נטילת הכדור יש צורך להפסיק לעשן בכדי להמנע ממצב סכנה? תודה תותי

הייתי שואלת את הניירולוג בעצמי

הבעיה היא שאני יודעת שזה ייכת לי בתיק הרפואי, ויכול לגרום לבעיות בעתיד.. לכן שאלתי פה, אולי מישהו יידע...

בהדסה עין כרם יש מומחה לחשיש.

אני לא זוכר את שמו. האיש חוקר חשיש, מרחואנה ושאר תוצרי קנאביס. יש לו דיעה מאוזנת על הטוב והרע שבהם (אישית, אני לא נוגע בזה אם דעתי מעניינת מישהו). נסי לחפש אותו באינטרנט. אולי בפקולטה של בית הספר לרפואה בירושלים לפי תחומי מחקר ועניין או שתחשבי על חיפוש בשיטנ אחרת. כשתמצאי את הפרטים שלו, נסי לשאול אותו. לאיש הזה אין שום תיק רפואי שלך או משהו כזה ביד והוא יענה לך באופן ענייני. רעיון אחר: לשאול מומחה לאתיקה רפואית (למשל את הרב שפרן או את מנהלת פורום רשלנות רפואית בתפוז) אם יש אפשרות לשאול את הנוירולוג בלי שסה יכנס לתיק ואם זה נכנס לתיק, עד כמה מגנה עלייך הסודיות הרפואית.

DrEx

New member
פרופ' רפאל משולם.

אין התנגשות בין תרופתית בין רטלין לחשיש. וככה שזה לא מזיק - אני יכול להבטיח לך פשוט לא זוכר איפה ראיתי את זה אני מחפש בשבילך עכשיו. לא שאני מעשן את זה או משהו....

DrEx

New member
הוספה.

בזמן שהשפעת הריטלין יורדת - אין כל סיכוי שיקרא לך משהו כי הריטלין יוצא מהר מאוד מהגוף

RebelRex

New member
ריטלין לא יוצא מהגוף מהר בכלל

הריטלינים ארוכי הטווח בכלל- הם נמצאים בדם יותר מ24 שעות מרגע הנטילה.

RebelRex

New member
חבר שלי קיבל פסיכוזה אחרי ששילב

ריטלין חשיש וגראס תקופה מסויימת. לא נעים.

gideonb

New member
ברור קטן

שלי אם מספר אנשים שמכירים את התחום במגוון התמחויות, ראשית את לא לבד - יש מחקרים שמראים שאחוז מאוד גבוהה מבעלי בעיות קושי וריכוז צורכים סמים קלים מריחואנה. - באבחון שעשיתי כבר אז ציין זאת הפסיכולוג שביצע את האבחון. והטיעון הוא די מעניין ששניהם " סמי ריכוז " יש איסור מוחלט על עישון בזמן השפעה, אבל לאחר ההשפעה בעקרון "מותר" כמובן שאני לא יכול להתחייב על כלום ואין המלצה לחיוב או שלילה. רק אני ואסי דיין עדיין בחיים- ואם תשתגעי מהגראס אז תצטרפי למסע ההפחדות של המועצה למניעת סמים, למרות שלא הוכח שהסם גורם לבעיה אלא רק מאיץ

DrEx

New member
לא קוראים לזה פסיכוזה

קוראים לזה פארנויה. פסיכוזה זה משהו אחר, יש לי חברים שניסו ולפי מה שהבנתי אין שום סכנה בזה כי הם תץמיד עושים את זה הם אומרים שזה משפר להם את ההשפעה משהו כזה. דבר שני אין ריטלין 24 שעות למה סתם להגיד יש עד 12 שעות ובסיום 12 השעות זה יוצא מהגוף.

spidergirl

New member
לריספרדל שימושים רבים

ויש דבר כזה פסיכוזה המאופיינת בפארנויה, אף היא מטופלת בריספרדל. ריספרדל זה הכדור עם טווח ההתוויה הרחב ביותר מבין כל משפחת האנטי פסיכוטיים, מבעיות התנהגות וטיקים ועד פסיכוזה והפרעה בי פולרית. זה חשוב כי יש בפורום הורים לילדים המטופלים בריספרדל.

RebelRex

New member
מן הסתם יש לאנשים סכיזופרניים

גם פארנויות ועדיין , לחבר היתה פסיכוזה, והכי חשוב שזה לא יקרה למישהו אחר. אין לי שום דבר נגד תרופות פסיכאטריות (להיפך) ואם ריספרדל משמשת לטיפול גם בפסיכוזות, הורים שרואים את טובת בנם בצורה זהה לשלי , לא צריכים למנוע מהם (במידה והתרופה תעזור כמובן) תרופה שתקל על בנהם בגלל שהיא מותוות גם לפסיכוזות - אחרי הכל זה נובע הרבה משיקולים פוליטים.

להשתגע - לא מומלץ

לא תאמינו כמה שזה לא כיף. אני אומרת לכם את זה כי אני עובדת בבריאות הנפש, ופגשתי אתכם אחר-כך. כן, זה לא קורה, עד שזה קורה. אל תעשו שטויות.

spidergirl

New member
ההמלצה הרשמית היא להמנע

פשוט כי אף אחד לא יודע איך תגיבי ואי אפשר לצפות מראש. לגבי הטיקים - יש כאלה שהטיקים מתגברים אצלם בגלל הריטלין וזה יכול לחלוף. אצלי הוא דווקא מפחית את הטיקים. שוב - כל גוף מגיב אחרת.

gideonb

New member
המלצה רישמית היא דיי ברורה

אבל אני חושב שהשאלה היא לא מה ההמלצה הרשמית

למעלה