סל קניות מומלץ לאמא מתחילה

2אנה

New member
סל קניות מומלץ לאמא מתחילה ../images/Emo13.gif

אני בשלב הנסיונות ועושה טעויות של מתחילות כמו לקנות תבלינים בתפזורת
קורנפלקס לא מוצלח וכו' אשמח בטירוף לקבל מכן המלצות. אלו מוצרים הם המוצלחים והאהובים ביותר על הילדים? עדיפות לקורנפלקס, פסטה, חטיפים, מאפים, גלידות, לחם וכל דבר העולה על דעתכן שהוא מוצלח וחשוב. תודה מאמא שמנסה כאן למצוא את הידיים והרגליים

מתי11

New member
שלום לך אנה

מוכר מוכר עד דמעות הסיפור של קניות ללא מחשבה בכלל.הנסיון לפצות את עצמנו (כאמהות ) בקניות של כל דבר שרשום אליו "ללא גלוטן". המלצתי הכללית היא לקנות בקטן,לתת לילדה לטעום ואז להחליט אם קונים כמות גדולה יותר. המועדפים שלנו: קורנפלקס-של נטורל קייקס עם דבש,קוקוס ובוטנים למיטב זכרוני.מצופי השוקולד "נשטפים" בתוך החלב ולא מוצלח אצלנו. בהתחלה אכלה המון TRIX (רק כדורים,הפירות מכיל גלוטן) ,עם הזמן עבר לה. פסטה - המסולסלת באריזה ירוקה (תוצרת רומניה,אני לא בית כדי לבדוק ולא זוכרת את השם,אולי D'ORO).אותה פסטה יש בצורת שבלול שגם הולך טוב. יש פסטה ארוכה מקינואה (די יקרה אבל הטעם אמיתי של ממש) וגם אורז/תירס(תוצרת איטליה). יש פסטות של תומר שאצלנו לא מצליח להן,דביקיות מדי. טחיפים - קניתי המון ובפועל אין משהו שממש הולך.היו ופלים של עלית בפסח וןפלים של כרמית (באריזה אישית) - בהתחלה הכל נאכל ובהרבה אבל עכשיו לא נוגעים בכלום. מאפים - עוגת שוקולד של בן עמי ושל בישולה - להיט. קרואסונים של נטורל קייקס וגם בורקס גבינה. גלידות -פלדמן ושטראוס -את כולם יש לבדוק במידה לאלרגנים. ארטיקים - פלדמן ושטראוס -שוב דורש בדיקה של הכיתוב על האריזה לחם - נטורל קייקס(וגם פיתות) ובראל (אני נותנת לה פחות כי יש בו סויה).הכנתי כמה פעמים לבד לחם של אמא טאי טאי -מוצלח מאוד. לחמניות - הכנתי לחמניות גבינה(פרסמתי כמה פעמים את המתכון).יש את הלחמניות חלה של תאנה וגם תמי הכינה לי כמה פעמים לפי בקשה מיוחדת. ממתקים - סוכריות על מקל של כרמית,סוכריות טופי,לקקנים של כרמית/שמחה זה אמחנו,סוכריות גומי של TATOO. חטיפים - אפרופו,דובונים,ארנבונים,במבה כמובן,בייגלה נ"ג של אסם.ביצי שוקולד של דורה,סופרמן.... אני לא יודעת מה הילדה שלך אוהבת לאכול לכן קצת קשה להמליץ.הצליאקית שלי לא אוהבת עוגות גבינה אבל יש מתכון מעולה של נטע ועוד חברות הפורום,יש מתכונים של פוקצ'ות ,פיצות...אצלנו פשוט היא לא אוהבת. יש את הבלוג של תמי - יש בו מתכונים וסרטוני הדרכה ,תיעזרי בו. מתי

מית צאן

New member
התחלה

קודם כל - על טעם ועל ריח...לכל אחד טעם משלו. ממליצה לך דבר ראשון להרשם לעמותה ולקנות את מדריך המזון - כך תדעי מה מותר ומה אסור (תבלינים, גלידות, חטיפים, ממרחים ועוד) דבר שני כדאי להגיע לפתח תקווה ולבקר בנטורל קייקס ובגלוטן פרי ולראות את ההיצע והמבחר ולטעום.גם לראות אם נשאר משהו מפסח (שוקולד ופסק זמן) הבנות שלי מעדיפות לחם ופיתות של נטורל קייקס וג'בטות וביגלה של בר אל. עם זאת, בהתחלה עם גילוי הצילאק הן לא אהבו שום דברי מאפה ונתתי להן עוגת שוקולד ועוגיות במקום. כל אחת אוהבת קורנפלקס אחר ושתיהן אוהבות פסטה אורז של טינקידה ושום פסטה אחרת. עיצה אחרונה, לקנות לאט לאט, לא הכל בבת אחת, לנסות כל פעם משהו אחר ולא להתעצב אם לא אוהבת משהו (שעלה הרבה כסף). להמשיך להכין אוכל רגיל כמו קודם- בשר, סלטים, תפוחי אדמה, ביצים - לא צריך יותר מידי דברי מאפה . בהצלחה.

מתי11

New member
עוד דבר שמית צאן רשמה

יתכן מאוד שבהתחלה שום דבר לא יהיה לה טעים וזה בסדר. יש לה את הטעם של לחם/פיתות אמיתיים ולוקח זמן להתרגל לטעם השונה. בת שלי לא נגע במשך 3-4 חודשים בלחם או פיתות בכלל,רק פרכיות. עם הזמן הטעם משתנה והם לומדים להכיר ולאהוב דברים אחרים. לא לכעוס,לא להרגיש מבואסת כי הכנת/קנית וזה עלה הרבה גם בכסף וגם בהשקעה של זמן ובסוף היא תגיד לך- "לא טעים".זה בסדר. הצליאקית שלי למדה שזה מבאס אותי ה"לא טעים" ולכן עכשיו היא אומרת"זה טעים אבל לא בא לי"
או "לא,תודה,זה לא לטעמי"
אני מציעה לך אפילו להכין נגיד פסטה מקינואה (אני חושבת שהיא לשטינקידה) בלי להגיד לה שזה ללא גלוטן.רק אחרי שהיא תטעם.תנסי בהצלחה מתי

למעלה