סיפרנו לילדים היום

סיפרנו לילדים היום

זהו. אחרי חודש וחצי של הסתרות, עיגולי פינות ושקרים לבנים סיפרנו להם היום שאבא ואימא נפרדים. כל היום הייתי מוטרדת, לא רגועה ולחוצה מהשיחה האיומה הזו. אתמול קיבלנו ייעוץ מקצועי איך לעשות את זה נכון והיום - עשינו זאת. יש לנו שני ילדים - בן 6 ובת 3. הקטנה לא הבינה מה אנחנו רוצים ממנה ורק רצתה שאבא יספר לך כבר את "איה פלוטו". הגדול חזר ואמר "לא. לא. לא מסכים". הסברנו לו שההחלטה היא של אבא ואימא ואין הוא יכול לשנות אותה. ואז הוא אמר את הכואב מכל עבורי - "אני רוצה ללכת לגור עם אבא". למה? שאלתי והוא אמר (ובצדק) "כי עכשיו אני לא אראה את אבא בכלל. גם ככה אני רואה אותו רק פעם בשבוע. אותך אני רואה כל הזמן". זה היה הרגע שנישברתי בו. אני זו שמגדלת אותם, לוקחת לגנים, מחזירה, נמצאת עימם אחרי הצהריים, מפנקת, מחנכת. הכל. כמעט לבד. עצרתי את הדמעות מאחורי העיניים. לא נתתי להן לצאת. במקום זה אמרתי שהוא יראה את אבא לפחות פעם בשבוע ואם אבא יוכל לבוא יותר, הוא יבוא. ובינתיים - השיגרה תימשך. הכל ימשך כמעט אותו הדבר רק שאבא ואימא לא יגורו באותו הבית. כל כך התכוננתי לשיחה הזו. אך לא תארתי לעצמי שזו תהיה תגובתו. גם לא שיערתי שהיא תהיה קצרה כל כך. זה לקח ממש כמה דקות, ואז הוא רצה לחזור לשחק עם אבא בפוגים שלו. בסופו של דבר זה היה פחות נורא ממש שחשבתי. הדאגה פינתה את מקומה לתחושת הקלה. ואז - למשך עוד כשעתיים היינו בפעם האחרונה משפחה שלמה - אבא והילדים משחקים בסלון, אימא מכינה ארוחת ערב לכולם, מקלחות ולמיטה. בפעם האחרונה שכולנו עושים זאת יחד.

פברואר68

New member
בהצלחה לכם בדרככם החדשה

לאט ובסבלנות דברים יכולים בהחלט להסתדר גרושים הם לא תמיד דבר רע ...צפויים הרבה דברים טובים

ילוטייל

New member
בא לי לבכות.

אבל אני לא אעשה את זה. תתחזקי ותשתפי את האב בכל. בסוף יהיה בסדר.

Rinattt

New member
ילדים...

אייייי זה לא קל... כל הכבוד ששיתפתם אותם יחד שניכם, שהסברתם, שביקשתם ייעוץ... כמה שננסה לטרפד את זה, זה עדיין כואב להם... בכל זאת גם לנו איפה שהוא זה גם כואב... אבל, עשיתם נכון את הצעד הראשון... מקווה שימשיך לכם ככה... אפשר להתגרש ולהשאר ביחד בחינוכם של הילדים... וכמו שילוטייל אמר, המשיכי לשתף אותו וליידע בכל הקשור בילדים... דרבני, תתמכי, תפרגני... בכדי שימשיך לבוא לילדים... בהצלחה

maof

New member
אלו הם רגעים........אוףףףףף ../images/Emo10.gif

לרגע אחד החזרת אותי לתקופה קודמת בחיי. רגע אחד שעבר הווה ועתיד משתלבים אחד בשני והידיעה שזאת הפעם האחרונה שכולם עושים את זה ביחד כמשפחה. מעוף

../images/Emo24.gifגדול

איזה ילד מקסים ונבון יש לך
אפשר אמירה קטנה מהנסיון שלי? אני אמרתי לאייל (בן 4.5 בזמן שהודענו לו) שזו לא החלטה שלו. מאוד היה לי חשוב שהוא יבין שהוא לא מחליט אצל מי הוא גר, פשוט כדי לחסוך לו את הקושי הזה. את ההתמודדות עם ההחלטה (כמו השאלה הנוראית את מי אתה אוהב יותר...
). אמרתי לו שאנחנו החלטנו שהואיגור עם אימא ויראה את אבא כך וכך (לפי מה שהוחלט). אמרתי לו גם, שבמדינת ישראל יש חוק, ושלפי החוק ילדים עד גיל מסויים בכל מקרה (כמעט. אבל את זה לא אמרתי לו. גם לא אמרתי איזה גיל..) נשארים לגור עם האימא שלהם. האמירה הזו - שבאה ממני עם חיזוק של אביו- מאוד הרגיעה אותו. שיהיה בהצלחה

זה כואב, זה יכאב

אבל בסוף....אם תמשיכו לשתף פעולה... הם יתרגלו, הם ילמדו את המציאות. ניכר כי יש הבנה ביניכם בעיקר על האופן שזה נעשה, על הדרך...שהיא החשובה כאן!! המון כוח

יש בינינו הבנה

על זה שהוא ימשיך להיות כאן בשבילם, שיראה אותם, שיבוא, שיתקשר הרבה. במיחד בהתחלה. בינתיים הכל הולך על מי מנוחות. בשיתוף פעולה מלא ובהסכמות הדדיות, אפילו את ההסכם עשינו בעצמנו והלכנו לעו"ד רק כדי שתעלה אותו על הכתב "בשפה של בית משפט". אני קוראת את הדברים שרושמים כאן אחרים, על מלחמות עם ה-X, על תלונות הדדיות, איומים, אבות שלא רוצים ולא באים לפגוש את הילדים, וזה מחדיר בי פחדים. מה יהיה אם הכל ישתנה פתאום, אולי הרגישות הזו שלו למצבם של הילדים תחלוף לפתע, אולי בעתיד לא יהיה אכפת לו כמו היום. אולי "הזמן יעשה את שלו" והאדישות תחלחל, המסירות תדעך... במיוחד כשתהיה לו בת זוג אחרת קבועה, רצינית, שהוא יצטרך לחלק את מעט הזמן הפנוי שלו בינה ובינם. בתור בן זוג, הוא לא עמד מאחורי ההבטחות שלו להקל, לסייע ולתמוך לאורך זמן. אני פוחדת שההבטחות הללו מול ילדינו גם הן לא תחזקנה מעמד. אני יודעת שאני "רותמת את הסוסים לפני העגלה" אך אלו חששות אמיתיים שמטרידים אותי. אני מסתכלת על מה שקורה מסביב ולא יכולה שלא לדאוג.

דאגותייך וחששותייך מובנות

וטבעיות. רק את יודעת איזה מן אבא הוא, האם הוא מעורב, מתעניין, משקיע...? לפי מה שסיפרת, ישב להרכיב פאזל או לגו... נראה לי תמונה מוכרת מה X שלי...רק שאצלי הוא דווקא לא השכיל להקל על הדרך. הקשה עלי=> הקשה עליהם. אבל זה היה זמני, זה חלף, הוא מנצל כל רגע איתם, הוא מתמיד כמו שעון שוויצרי, (נו..מהנדס), לא מוותר על דקה, שואף תמיד ליותר זמן איתם. מטייל איתם, מעשיר ומשקיע. אבל כזה הוא היה גם בנישואינו....תמיד הקפיד על העשרה, על זמן איתם, אומנם מיום שהתגרשנו הכל לא מובן מאליו, לכן מנצל את הזמן טוב יותר, משקיע יותר ולכולנו זה רווח. אין סיבה שזה ישתנה, תמיד תשאפי לעודד אותן לראותם, לשתף אותו ולתת לו הרגשה של חלק. בסה"כ הצד הלא משמורן מאוד מופסד בקטע הזה, תחשבי על זה... כמה שלא יבוא...זה אף פעם לא דומה למשמורת מלאה. היי תמיד חכמה ולא צודקת. בהצלחה

הוא תמיד ישאר האבא שלהם

וחוצמזה - אני במצב מאוד דומה. החלטנו יחד. מצאנו בית בשבילו ביחד. ריהטנו וסידרנו וניקינו אותו יחד. הקשר טוב והוא מקפיד מאוד על הקשר עם הילדים. יחד עם זאת - אני לא יודעת אם הוא ל איחליט מתישהו להתרחק מפה לאיזור המרכז, למשל. אם החיים לא יקחו אותו למקומות אחרים. חששות תמיד ישנם. אבל את יודעת מה? אני החלטתי לא לחשוש. אלה הילדים שלי. אני אוהבת אותם. אני תמיד אהיה כאן בשבילם. ההורים שלי והאחיות שלי תמיד היו ותמיד יהיו כאן בשבילם. יש כל כך הרבה אנשים שאוהבים אותם. גם אם הוא יחליט לשנות את הקשר שלו איתם - זה יהיה ההפסד שלו בראש ובראשונה (ברור שהילדים יפגעו מזה אבל בכל זאת - קודם כל הוא יפסיד אותם). מאחלת לך הרבה אומץ

כן, חיוך על כך שהצלחתם לשבת

ולדבר איתם...על כך שאת מתחילה עכשיו דרך חדשה אמנם לא קלה אבל...שוב המון בהצלחה

יערית

New member
אין אף פעם הכנות לשיחות שכאלו

כמה שלא תכיני את עצמך נפשית,מילה קטנה של הילד מפילה אותך חזרה למציאות שהם לא בחרו בה. מאחלת לכם שתעברו את הפרידה עם כמה שפחות כאב וכעס, עדיין ישנם הרבה היזדמנויות שאפשר לעשות דברים יחד, לא לקחת את הפרידה טוטלית ,למען הילדים כך אני חושבת. להישתדל לאפשר טבעיות גם בחוסר טבעיות. ושוב מחזקת את ידי כולכם,בהצלחה

pdan

New member
../images/Emo57.gifהלוואי עליי...אני באמצע מלחמה

איזה תיאור פסטורלי לעומת מה שהולך אצלי תתנחמי בכך שאצל אחרים הסיפור שונה שנות אור מאצלך ככה על קצה המזלג קללות ליד הילדים,ניבולי פה,משטרה,תביעות הדדיות ועדיין באותו בית ללא סיכוי לגמור יפה.דיון ראשון רק לסוף ינואר סיוט! אבל לא נורא יש חיים בחוץ

למעלה