סיפור שאתם חייבים לשמוע:

@diver

New member
רוברטו..... גם שכל לא רואים אבל הוא קיים.

לא כל דבר שלא רואים או לא מבינים משמע שהוא לא קיים. האנשים שהאימינו במדע , בחשיבה אנליטית , בהיגיון , בסיבות ובתוצאות ברמה הכי גבוהה היו הגרמנים של לפני מלחמת העולם השנייה..... ותראה מה שהם עשו בשנות המלחמה ההיא..... אני לא דתי, אבל מקומם אותי לראות אנשים צעירים שלא מאמינים במופלא מהם... ותחשוב על זה. שבת שלום לכולם. שלכם.

אלפקה, נושא הסכין מאד מאד חשוב

נו באמת, גם אני לא מסוגלת להעביר סכין או מספריים מיד ליד. אין מה לעשות. טחנו לי את השכל עם זה מאז הילדות. אולי גם החברה שלך לעבודה ממוצא טורקי?? בקיצור, היום אם אני אתן למישהו סכין או מספריים או משהו חד ביד אני אהיה עם נקיפות מצפון והרגשה חרא... ואני לא יודעת אם אני מאמינה בזה, אבל ככה גידלו אותי.... שויין

אורית...2

New member
מה פתאום ...זה לא רק אצל הטורקים../images/Emo2.gif

זה גם אצל הפולנים והרומנים ..... חוץ מהקטע של הסכין, אני גם גדלתי עם ידיעה כששכנה באה לבקש ביצה (כי חסר לה לעוגה או לחביתה ...) אסור !!!!!!!!!!!!!! אבל אסור !!!!!!!!!!! לקבל את זה ממנה חזרה ! (אני אשאל אחר כך את אמא שלי למה ......) (זה מהחצי הרומני שלי...) ככה גדלתי ומה לעשות .זה ניכנס לראש מהילדות וזה קיים עד היום .

הי אורית בקשר לביצים ../images/Emo84.gif../images/Emo84.gif

לי הסבירו שכנים מרוקאים שאסור לתת ביצה ולוותר עליה על הכל אפשר לוותר ולסרב לקבל בחזרה אבל ביצה דורשים ומתעקשים לקבל בחזרה וכבר בזמן המסירה מכריזים על התנאים כדי למנוע אי הבנות או מצב שהביצה חלילה לא תחזור כי ביצה זו נשמה להגדרתם אם נסתכל על מקור הביצים לפני הקו המסחרי של תנובה אכן כל ביצה טומנת בחובה נשמה של אפרוח פוטנציאלי מוזר מאוד שאנחנו עדות שונות מדברים על מסר הפוך ומנוגד לחלוטין כי לרוב למרות המרחק הפיסי והמנטלי המסרים אמונות תפלות די זהים בררי בבקשה עם אמך ותראי אולי לא הבנת את המסר כראוי זה פשוט מוזר ודורש בירור תודה

אורית...2

New member
עשיתי ברור עם אמא שלי ......

אז ככה ......... מדברי אמא שלי .... זה התחיל בזה שהיא אמרה לא לוקחים בחזרה ביצים !!! אחר כך ....היא ניזכרה, שכשנותנים ביצה, אומרים אני רוצה את זה בחזרה, וכשמחזירים את הביצה , צריך לתת למי שנתן לך אותה בחזרה "גרוש", אז אמרתי שאין היום "גרושים" אז היא אמרה אז נותנים סוכריה .... אם לא אומרים את המשפט , אני רוצה אותה בחזרה , אז אסור לקחת את הביצה בחזרה !!! לגבי מלח ........... מה פתאום לשפוך מים ?????? זה טוב שנישפך מלח !!!!!!!!!! אני עכשיו אגלה לך .כשהיית קטנה , ונגיד היה לך מבחן, אחרי שהיית יוצאת מהבית הייתי שופכת מלח בכניסה !!!! צריך לשפוך מלח !!! זה נגד ******* ונגד ֳֳֳֳֳֳֳֳ ונגד ^^^^^^ "אני כל הזמן שופכת מלח ...................... אלה דברי אמא שלי .................... ועכשיו אחרי ההסבר ....... נראה לי שאני מפסיקה עם כל השטויות האלה !!!!!!!!!!!!!!!!!

אצל המרוקאים

אם נשפך מלח שופכים במקום מים וסוכר להמתיק את הדינים והריבים הצפויים אצל המצרים כאשר מישהו עם עין צרה/ מחרחר ריבים בא אליך הביתה אז כשהוא יוצא שופכים אחריו מים עם מלח... האמונה אולי תפלה אבל בטוח לא טפלה או שהיא מתוקה או מנוטרלת על ידי הסוכר או שהיא מלוחה ....
ולשילוב של ביצים עם סוכר זה טוב לכאבי גרון -גוגול מוגל וביצים עם מלח זה טעים!!!!

לגבי ענין הביצה

אצלנו אם מלווים ביצה, חייבים להחזיר כי זה ילדים, כלומר: אם לקחת ביצה ולא תחזירי כאילו לקחת לאותה אישה את הילד שלה, ולהיפך. רינת

Navva

New member
בנושא סכין ומספריים- לדעתי בעיניין יש רציונל

פשוט בטיחותי יותר להעביר כך סכינים ומספריים. פעם שמעתי, שיש סיבה מאחורי חלק מ"האמונות". למשל, אומרים שאם נשפך מלח, אז תפרוץ מריבה. הסיבה, שלפני שנים, ביחוד באזורים מרוחקים מהים, המלח היה מאוד יקר. אז אם משהו שפך ובזבז לריק משהו יקר, זו יכולה להיות סיבה למריבה.

חחח גם אצלנו ככה עם המלח...

שיט יש לי כנראה ממש הרבה שריטות עמוקות... חחחחחח
אם חלילה נשפך מלח, אז מתחילים לשפוך על זה מים ולהיכנס לפראנויה

ובכלל, אם אני יוצאת לאיזה טיול

ואם אמא שלי באזור, אז היא תתחיל לשפוך מים בכל המדרגות. לפחות את השטות הזו אני מבטיחה שאני לא אעשה לילדים שלי...

bali

New member
מנהל
גם אני למדתי מחברה שלי שלא מעבירים סכין

לאדם אחר מיד ליד, אלא מניחים על השולחן/שיש/כל משטח אחר ושהאדם ייקח בעצמו כי זה מחרחר ריבים. ולגבי האמונה בכל המיסטיקה הזו, אני מאמינה שיש אנרגיות מסביבנו כל הזמן ושהן גורמות לכל מיני תופעות שאנחנו לא ממש מסוגלים להבין... לפעמים זה קצת מפחיד באמת.

למעלה