סיפור על כד המים הסדוק

סיפור על כד המים הסדוק

כד המים הסדוק לנושא כדים בהודו היו שני דליים גדולים, אותם נשא משני צידי המוט מעל צווארו. לאחד הדליים היה סדק, ובזמן שהדלי השני היה מושלם ותמיד נשא את כמות המים המלאה מהנחל עד לבית האדון. הגיע הדלי השני מלא בחציו במשך שנתיים שלמות, המשיך כך המצב מדי יום ביומו. נושא הדליים העביר רק כמות של דלי וחצי מים לבית האדון. כמובן, שהדלי המלא היה גא בהישגיו, מושלם במטרה שלמענה נוצר. אך הדלי הסדוק , הרגיש מבויש ואשם בחוסר שלמותו ואומלל בשל אי יכולתו לספק יותר מחצי הכמות שאותה הוא נועד לספק לאחר שנתיים של מה שנראה לדלי הסדוק ככישלון מר, הוא דיבר אל נושא הדליים "אני בוש בעצמי, ואני רוצה להתנצל בפניך
" "למה?" שאל נושא הדליים "במה אתה מתבייש"..."הייתי מסוגל להעביר רק מחצית מכמות המים במשך השנתיים האחרונות, עקב הסדק שבצדי שגרם למים לדלוף החוצה כל הדרך במעלה השביל עד לבית אדונך בגלל חסרונותיי, עליך לעשות את כל העבודה הזו ואתה לא מקבל תמורה מלאה למאמציך" ענה הדלי נושא הדליים הצטער בשביל הדלי הזקן והסדוק, ובחמלה אמר: "בעודנו עושים את דרכינו בחזרה לבית האדון, אני רוצה שתשים את לבך לפרחים
המקסימים הפורחים לצד השביל ואכן, בעודם עולים במעלה הגבעה, שם לב הדלי הזקן והסדוק לשמש המחממת את פרחי הבר המקסימים הפורחים לצד השביל
, וזה עודד אותו במעט. אך בסוף השביל הוא עדיין הרגיש רע עם עצמו שכן מחצית ממשאו שוב טפטף החוצה, ולכן הוא שוב התנצל בפני נושא הדליים
נושא הדליים אמר לדלי: "האם שמת לב לכך שהפרחים פורחים
רק בשביל שבצד שלך אך לא בצידו של הדלי השני? זה משום שתמיד ידעתי על הסדק והטפטוף שלך וניצלתי זאת. זרעתי זרעים של פרחים
בצד שלך, וכל יום, בעודנו פוסעים בדרכנו חזרה מהנחל, אתה השקית אותם. במשך שנתיים, יכולתי לקטוף את הפרחים
הנפלאים הללו ולקשט אתם את ביתו של אדוני. אילולא היית כפי שהיית, לא היה לו היופי הזה להתברך בו מוסר השכל: לכל אחד מאיתנו החסרונות המיוחדים שלו. אנחנו כולנו כדים סדוקים. אך אלו הסדקים / החסרונות ההופכים את חיינו למעניינים וכדאיים עלינו רק לקבל כל אדם כפי שהוא, ולחפש את הטוב שבו, ויש שם הרבה טוב כי בכל רע אפשר למצוא גם טוב

סיפור מקסים

תודה על התזכורת. הייתי זקוקה לסיפור לטו בשבט, כך שהתזכורת הגיעה בזמן הנכון...

יהלון

New member
תודה../images/Emo141.gif../images/Emo141.gif../images/Emo141.gif

הסיפור מקסים ובעל ערך טיפולי רב, אין ספק שאספר אותו בעתיד וסיפור נוסף על אריה אחד עם לב שבור...
בכפר קטן ליד היער הגדול גר לו חוטב עצים,יום יום היה נכנס חוטב העצים ליער חוטב ומקושש מעט עצים למחיתו וחי לו בנחת ובשלוה עם משפחתו...יום אחד הגיע אריה נורא ואיום ליער קול שאגתו נשמע למרחקים ומספרים שמראהו היה מפחיד עוד יותו.... חוטב העצים חשש להכנס ליער אך הרעב והעוני גברו על פחדיו והוא החליט להתידד עם האריה ..לקח חתחכת בשר עסיסית נכנס ליער ובקרחת היער פגש את האריה..שהיה נורא ואיום ויותר מזה!!!!!! השליך חוטב העצים את הבשר ולפני שנימלט על נפשו הספיק לאמר לאריה: אני רוצה להתידד איתך והבאתי לך בשר במתנה.... למחרת שב וחזר והביא בשר ..וביום שאחרי שב והביא עוד חתיכה וכך הלאה..אבל בכל פעם התקרב מעט יותר לאריה ..כעבור שבועיים האריה אכל את הבשר מכף ידו...חלפו עוד שבועיים ו....

יהלון

New member
../images/Emo14.gif../images/Emo14.gif../images/Emo14.gif

האריה פתח את פיו ודיבר בלשון בני האדם..האריה והאיש התידדו וכל יום בשעת הצוהרים היה חוטב העצים מביא את הבשר והאריה טורף וזולל את הנתח ואחר כך היו יושבים ומשוחחים על הא ועל דא כך חלפו להם הימים הידידות פריה , החוטב חטב האריה זלל והשמש זרחה לה בנחת.....עד שיום אחד בזמן ארוחת הצהרים של האריה אמר חוטב העצים:" אריה ידידי, אנחנו חברים כבר זמן רב...אולי תגיד לי למה אתה מתנפל על נתח הבשר וזולל בידיים וברגליים וחתיכות הבשר נופלות ומלכלכות אותך..פשוט גועל נפש לראות אותך אוכל כך כמו....חזיר..ותיסלח לי שאני אומר לך ..." הפסיק הארי לאכול ואמר לחוטב העצים:, קח את הגרזן שבידך והכה בראשי!" האיש נבהל וכמובן שסרב, אך האריה שב וביקש :"קח את הגרזן והכה בראשי ולא.." לקח האיש את הגרזן הניף למעלה והכה בחוזקה בראשו של האריה ..לפני שנימלט על נפשו הספיק לראות את הדם הזורם מראשו של האריה. כעבור חודש החליט האיש לחזור ליער. הוא התגעגע לאריה לשיחות הארוכות שניהלו...התגבר על הפחד וחזר לאותו המקום בו נהגו להיפגש.....

יהלון

New member
../images/Emo14.gif../images/Emo14.gif../images/Emo14.gif

חזר חוטב העצים למקום...עמד והתבונן מסביבו העצים ,הפרחים והשמש הזורחת לה בנחת...כאילו הכל אותו דבר אבל לא...לפתע נשמע רישרוש מאחורי אחד השיחים...והנה הופיע האריה במלוא הדרו .... אריה ! שמח חוטב העצים אתה חי! כן אמר האריה..התקרב אלי בבקשה...החוטב הסס אך התקרב.. "בדוק את רעמתי וחפש את הצלקת שהותיר הגרזן" חפש האיש ביד רועדת ברעמתו של האריה אך לא מצא לא פצע לא צלקת ולא סימן לא מצאתי סימן - אמר חוטב העצים "אכן" אמר האריה "הצלקת שבראשי מזמן הגלידה אך הפצע שבליבי כואב ומדמם ........!

נחמד

לי יש עוד סיפור דומה .... לאחד הילדים שאהב מאוד להרביץ, אביו הציע לו לקחת
ולתקוע מסמרים בגדר כל פעם שהוא מתרגז בתחילה הילד היה תוקע חמש מסמרים ביום לאחר חודש היה תוקע מסמר בשבוע ולאחר חודשים הוא היה תוקע מסמר בחודש ... לאחר חצי שנה הוא לא היה צריך את ה
ואת המסמרים הוא היה ילד רגוע יותר ... אביו אמר להוציא את המסמרים מן הגדר הילד הוציא את המסמרים ולאחר מכן האב אמר לו למלא לתקן את הגדר ואת החורים שנוצרו ... לאחר כמה ימים הילד תיקן את הגדר והראה לאביו בגאווה גמורה את הגדר .... האב אמר לילדו ... לאחר שהרסת את הגדר הצלחת לתקן אותה, אבל בני האדם שונים נכון לאחר המכה הפצע מגליד אבל ה
תמיד יהיה פצוע

poraz

New member
אייל הקורא, האם תוכל לשתף אותנו

אותנו במקורו של הסיפור?

למעלה