סיפור לשבת *

פנומן 72

New member
סיפור לשבת *

האיש המבוגר מהפיצריה הסתכל עלי ופניו נפולות. איש חביב הוא בעל הפיצריה, גם עבדתי אצלו בזמנו. הלכתי ודיברתי איתו. הוא סיפר כמה הזמנים קשים ואיך העבודה נעה בעצלתיים ולא מפרגנת. מאוד אהבתי את הפיצה שלו. אני מזמין רק אצלו האמת ופעם אפילו שקלתי לבקש ממנו את המתכון הסודי, כמו שיש לכל פיצריה שמכבדת את עצמה. ואף על פי שהוא חיבב אותי הוא אמר לי שאין מצב שהוא מגלה לי את המתכון הסודי אפילו אם אשבע בהורים שלי. בטח לא מאז המקרה ההוא. "איזה מקרה ?", הסתקרנתי. "ובכן", נשך שפה אחת והכין את עצמו לסיפור, "לפני הרבה שנים עבד אצלי איזה בחור, מאוד נחמד, הוא גם היה שליח וגם עושה את הפיצה, אבל בכל מה שקשור לרוטב הסודי - זו היתה עושה אישתי. היא היתה הולכת לצד וכשאף אחד לא היה רואה היא היתה יוצקת לתוך הדלי את רסק העגבניות והתבלינים, בדיוק באותו הסדר ובאותה הכמות. והיו באים אלינו קליינטים בהמונים. היו ימים שבשעה 9 בערב כבר היינו גומרים את כל הפיצות והיינו עושים נאגלה נוספת. היו ימים", אמר לי ושחרר לי חיוך מריר. "עד שעשינו את הטעות". הוא לא חיכה שאשאל אותו והמשיך: "יום אחד בא לנו השליח הנחמד הזה וביקש שנלמד אותו את המתכון הסודי. הוא באמת היה נחמד. עבד המון זמן. הוא היה כמו בן בית. לא חשבנו שהוא יכול לעשות עם זה משהו. אז גילינו לו. היו אמנם היסוסים אבל היי, בן בית או לא בן בית. וכמה ימים אחרי שגילינו לו הוא התחיל לזייף בעבודה, הוא כבר לא היה אותו שליח נחמד, אבל חשבנו שמשהו עובר עליו, עד ליום שהוא הודיע שהוא מתפטר. ככה סתם, החליט שלא בא לו. כיבדנו אותו. אפילו לא שאלנו למה. זה היה מיותר. רצונו של אדם - כבודו". האיש מהפיצריה התחיל לפנות את הויטרינה לקראת סגירה מפאת השעה ובכל פעם שהתקרב אלי הואיל לספר לי את שקרה: "יום אחד, נפתחה מולנו פיצריה חדשה. זו היתה מכה אבל תשמע תחרות זו תחרות, אם תהיה להם פיצה טעימה יותר אז אהלן וסהלן. ואל תשאל את מי אנחנו רואים עובד שם כבעל העסק. אותו שליח נחמד בן בית. הלך עם המתכון הסודי המנצח שלנו והלך והקים לנו פיצריה מול הפנים. כל כך כעסתי שאין לך מושג, אפילו הבן שלי כמעט רב איתו מכות פעם. זה פשוט הוציא אותנו מדעתנו. אל תשאל אפילו כמה רתחנו". האיש מהפיצה סידר את השולחנות והכסאות וביקש לסגור את המקום. "מאז, נשבענו שאנחנו לא מגלים לאף אחד. פשוט לאף אחד. את הלקח שלנו למדנו". הוא היה עצוב האיש מהפיצה. אני מבין אותו. למחרת הוצאתי מתיבת הדואר שלי פלייר של הפיצריה המתחרה, פלייר גדול ומושקע. סביר להניח שלא הייתי טורח אפילו לכתוב את הסיפור הזה, אלמלא צעקה מתוכו כותרת גדולה: "היזהרו מחיקויים". אני אישית נזהר מחיקויים ולכן לא אקנה אצלהם, אבל מעניין מה באמת עבר לו בראש כשהוא החליט ללכת על הכותרת הזו. לא ידעתי אם לצחוק או לבכות, אבל לא היה לי צל של ספק שלחוצפה אין גבול. שבת שלום. * הסיפור הוא אמיתי לחלוטין.

kdr

New member
מבלי להכיר את הסיפור

אני לקוח של האיש הטוב.
משום מה הילדים מעדיפים את זה בפינה בחוץ ליד האופטיקאי. האיש הטוב ניסה לאחרונה לערוך תחרות אופניים כדי להחזיר את הילדים לאכול אצלו. פעם הוא פנה אלי (תקופה קצרה לפני שפינה את מכונות הפסטה והתכווץ), אז היה במודה "סיני איטלקי" והוא הציע לי את החלק המתפנה. עשיתי בדיקה קצרה והסתבר שלא אוהבים לקנות ממנו. אני כמובן ירדתי בעצם המחשבה לעבור. לא ידעתי על השליח, בטח מדובר בסבב הראשון של המקום, עד כמה שידוע לי, הם החליפו בעלים. בכל פעם שאני יושב אצל ידידנו לפסטה כשאני רעב ולא בא לי לבשל לכל הבית, הוא מספר לי את הקשיים. הבחור מקצוען ובשלן
בחסד, חבל עליו. נראה לי שכל המרכז הזה לא מוצלח, נסה להיזכר כמה המבורגרים
פתחו וסגרו, השוארמה נמכרה פעם אחר פעם, הקפה ניסה לפתוח "על האש" והתייאש, גם הבעלים של הקפה
התחלפו. לדעתי רק בעלי חנויות, לא שוכרים, מחזיקים מעמד בלית ברירה. אהבתי את הזהירות מהחיקויים.

פנומן 72

New member
../images/Emo45.gif

לאחרונה כמו שסיפרתי לך הוצע לי לפתוח עסק במקום. כבר היינו על סף חתימה, והשותף ברגע האחרון קיבל רגליים קרות. חשבתי שהייאוש נעשה יותר נוח. הוא לא.

Master Stav

New member
בואו נעזור לו ....

יש מצב לקבל צילומים של המקום ? אפשר לעזור לו בפרסום ....וןלהחזיר עטרה ליושנה ...[ בדיוק בשביל זה קיים הפורום הזה בלוגים וחברים ....יש לי סיפ0ור דומה על משהו מסויים אישי כך שאוותר כרגע על להוציא אותו החוצה אבל זה פתח פתעים ישנים .... אני מוכן לעזור ....הצעתי תחילה של דרך , םפנומן וKDR ...בואו נעשה מעשה ....

פנומן 72

New member
הוא לא צריך את עזרתנו

הוא מצליח יחסית יפה מאוד גם בלעדינו. מעולם לא הייתי חושב לכתוב על זה אלמלא הקטע של "היזהרו מחיקויים". באותו הרגע צחקתי אבל אחרי זה אמרתי לעצמי באמת שאין גבול לחוצפה. אני שמח שאותו ברנש מהפיצריה מצליח יותר מהחקיין העלוב שקם מולו. בעלי העסק הם שני תאומים מכוערים דו מימדיים בגובה 2.5 מטר. קדרי בטוח מכיר אותם.

אם יש דבר שמוציא אותי מדעתי זה בדיוק זה

שאין גבול לחוצפה. אני דווקא כן הייתי מוציאה את הסיפור החוצה ומוציאה בענק. חובה לכולם לדעת מי המקור ומי המתחזה. חובה על כולם לדעת שעם כל שקל שהם מוציאים אצל הגנב המנוול הם חורטים עוד קמט של עגמת נפש אצל מ שבאמת המציא את המוצר שעליו הם משלמים כסף. אני הייתי עושה מזה קרקס, לו הייתי יודעת מי הוא מי... יגאל ופנומן- דברו אליי, בואו נעשה משהו, סתיו צודק במיליון אחוז, אסור להשתיק כזה דבר, זה מרגש לי כמו שת"פ לפשע, אתה יודע ואתה שותק. בן זונה.... (הייתי חייבת...)

פנומן 72

New member
את יודעת מה ?

אני אגש השבוע לבעל הפיצריה המקורית אני אשאל את דעתו על הפרסום, אני רוצה לראות איך הוא יגיב, אחרי זה נבדוק אפשרות אולי לגלגל את הסיפור הזה לעיתונות המקומית. בסך הכל הגניבה הזו, לכאורה, התרחשה לפני כחצי עשור לפחות ...

חצי עשור והוא הולך עם הרעל הזה בבטן?

ממש לא לעניין, זה הזמן לשחרר אותו מהקטע הזה. איזה מאניוק הבחור הזה... והקטע הוא שהוא בא לו מול הפרצוף... מדהים. אני הייתי עושה לו את זה דווקא, כאקט של :"הנה, אני לא טאמבאל" אבל שוב, זכותו....

זדשב

New member
מכירה את הפיצריה הזו שנים ופעם ראשונה

שאני שומעת על הסיפור הזה. כילדה,כשהיינו הולכים לאכול פיצה זה היה אך ורק שם. אנחנו הילדים היינו מתענגים על המשולשים החמים ואבא שלי היה מנצל את ההזדמנות לקשקש בספרדית עם בעל המקום. גם היום, כשלילדון מתחשק פיצה קנויה אנחנו יושבים שם ורוב הזמן באמת תפוסת השולחנות שלו מלאה יותר לעומת המזהיר מחיקויים ממול. אבל חייבת לצייין שיש משהו בדבריו KDR על כך שאנשים לא אוהבים לקנות ממנו. הוא לא תמיד הכי סמפטי, מה שקצת מוציא את החשק לשבת שם לפעמים.

פנומן 72

New member
אני חייב לסנגר עליו

אני די מסמפט אותו אע"פ שהוא קצר רוח. זה לא בגלל שהוא בן אדם רע אלא בגלל שהעסק שהוא עובד בו מוצף בכפויי טובה, אם זה לקוחות שאוכלים חצי פיצה ואז מתקשרים להתלונן שהפיצה לא אפויה והם רוצים חדשה אחרת הם כבר יפיצו את שמו לשימצה ברבים ואם זה כל מיני כולערות שמתקשרים לעשות הזמנות לשום מקום כדי לגרום לו נזקים כספיים, ואם זה ילדים בני בליעל שגונבים לו ארטיקים עד שהוא שקל להפסיק עם מכירת הגלידה ועוד. הייתי שם בכולם. האיש הזה הוא מאוד סימפטי לאנשים סימפטיים. חוץ מזה שהוא מספיק מבוגר כדי להפסיק לעבוד שם ולהעביר את העסק לילדים. אגב, את הפיצריה הזו אני זוכר כשעוד מכרו שם את הפיצה בתבנית מרובעת שחולקה ל-8 פיצות ריבוע. 30 שנה אחורה.

זדשב

New member
תשמע, בגלל שזה שרשור בעדו

אני לא רוצה להכנס לזה יותר מדי. בסה"כ,כמו שאמרתי, כשאנחנו יושבים לאכול פיצה קנויה אז זה רק אצלו כך שאין ספק שהוא עושה משהו בסדר
אבל תשמע סיפור - בקיץ שעבר, אחרי שהעברנו אחה"צ במגרש המשחקים השכונתי עם הילדון וחברים + ילדיהם החלטנו ללכת לאכול פיצה. הגענו לפיצריה המדוברת ובעוד אנו מתמקמים ליד השולחן ניגש בעלי להזמין. אותו בעל המקום המדובר לקח את ההזמנה, נתן הוראה למטבח להכין את הפיצה שבעלי הזמין והסתובב לכיוון המקרר על מנת להביא לנו את השתייה שהוזמנה. רצה הגורל ובדיוק כשהוא הסתובב נזרקה לכיוון המקום פצצת סירחון, כנראה על ידי ילדים שהיו בקומה השנייה של המרכז המסחרי. בעל המקום הסתובב חזרה ונתקל במבטו בבעלי שעמד ליד הדלפק והמתין לשתיה. ו... ואז הוא התחיל לצעוק על בעלי על איך שהוא מתנהג ולמה הוא זורק פצצת סירחון ושזו לא פעם ראשונה שנזרקת לכיוונו פצצה כזו בעלי עמד המום לכמה רגעים כי לקח לו קצת זמן לקלוט שמאשימים אותו, גבר בוגר, בזריקת פצצת סירחון. הוא ניסה להרגיע את בעל המקום ולהסביר לו שאם זו לא הפעם הראשונה שמקרה כזה קורה מן הסתם הוא מבין שכנראה מדובר בילדים שחמדו להם לצון ולא בגבר,אב לילד, שיושב במרחק שולחן ומחכה לפיצה שלו. עזוב, לא היה עם מי לדבר. הוא פשוט היה משוכנע שבעלי הוא זה שזרק את פצצת הסירחון. כל הזמן הוא הביט בבעלי במבט זועם ואנחנו האצנו בילדים שיסיימו לאכול בשביל שנוכל כבר להסתלק משם. אז נכון, יש ילדים שגונבים ארטיקים וזורקים פצצות סרחון ויש לקוחות שמתלוננים סתם אבל יש גם לקוחות קבועים שלא מגיע להם שיוציאו עליהם את התסכול והכעס שהצטבר בגלל לקוחות אחרים.

פנומן 72

New member
צודקת 100%

במקרים כאלה יש לי 0 סובלנות. אם הוא היה עושה לי את זה - זו גם היתה הפעם האחרונה שהוא רואה אותי.

זדשב

New member
האמת שבמשך תקופה לאחר המקרה נמנענו מלשבת שם

ובגלל שאנחנו לא צרכנים גדולים של פיצה קנויה עבר קצת זמן עד הפעם הבאה בה הלכנו עם הילדון לאכול פיצה. הפעם ישבנו אצל המתחרה ממול כי כמוך, גם אנחנו אמרנו שכף רגלנו לא תדרוך אצלו יותר . אבל הילדון הצביע ברגליים ודרש שבפעם הבאה נאכל במקום הרגיל שלנו כי שם הפיצה יותר טעימה. ומה לא עושים בשביל הילדים
והאמת היא שמאז (לא יודעת אם זה בגלל שהוא ראה אותנו אצל המתחרים או שהוא פשוט הבין שהוא יצא מפרופורציות בהאשמה שלו) הוא ממש נחמד אלינו.

פנומן 72

New member
סיפור של פיצה

אחרי שניסיתי המון פיצות באיזור - נשארתי נאמן לו כי אין מה לעשות לא רק הרוטב שלו יותר טעים אלא גם הבצק הפריך והנימוח גם יחד. חברתי שתחיה לא צרכנית גדולה של פיצה, למעשה היא לא מתה על זה במיוחד בלשון המעטה, ומדי פעם אני מנסה לשדל אותה לדבר עבירה, מה שמזכה אותי לעתים בכאפה בריאה כזו שכמו אומרת: "כמה פעמים אני צריכה להגיד לך שאני לא אוהבת פיצה". כך שהייתי מאוד מופתע בפעם האחרונה שהיא בעצמה באה ואמרה לי שמתחשק לה. שאלתי אותה אם היא בקטע של פיצה אישית או משפחתית אותה נחלוק שווה בשווה והיא אמרה שהיא רוצה משפחתית כי היא "נורא רעבה" כדבריה. אמרתי לה - שפיצה אוכלים באהבה ועד הסוף או שלא אוכלים בכלל - לא מקפיאים ולא משליכים והיא בשלה מבקשת פיצה משפחתית לשנינו כי היא באמת באמת רעבה. אז הזמנו - חצי לפי הטעם שלי וחצי לפי הטעם שלה והפיצה באמת היתה משובבת נפש וערבה לחך, אלא שאחרי שני משולשים הגבירה חורקת ומחליטה שהיא מפוצצת. לא עזרו התחנונים ודברי התוכחה שלי. אולצתי בעל-כורחי לסיים 6 משולשים ולהתמודד אחרי זה עם בעיות גסטרואנטרולוגיות ... בפעם הבאה רק פיצה אישית וגם זה רק אחרי שתעבור לי הטראומה...

kdr

New member
פיצה

אנחנו בבית אוהבים פיצה, אבל תוצרת בית. ביום רביעי שעבר עשיתי סט אישי. הילד מזמין פיצות עם החברים ותמיד זה מהפינה בחוץ ולא מידידנו. אני מכיר אותו אישית וכנראה בגלל זה אני תמיד מתקבל בחיוך, אני לא אוכל אצלו פיצה אלא ספגטי עם פטריות, מה לעשות הוא כשר ואין לו מהדברים הטעימים. מאז תחילת הפרשה אתמול, לא יצא לי לדבר עם הילד על ההעדפות שלו ושל החברים. מה שכן, שמתי לב שבעלבית לא שש להקשיב ולהכין לפי הבקשה אלא מוכר "מה שיש". לגבי עיתונות מקומית, הבחור די "שרוף", בעיתונות המקומית יש רק שחור ולבן, אוהבים - מפרגנים ומפרסמים, לא אוהבים - במקרה הטוב מתעלמים, במקרה הרע מלכלכים. בגלל שהאדם נחמד, העיתונות בשלב ההתעלמות בלבד. בעבר הוא עבד עם משרד פרסום ועבר לפרסם בעצמו, מה שלא נראה כמעט בתיבה. לדעתי עליו "להצעיר" את המקום, שלא יובן לא נכון, המקום עובד ! אבל רק ב30% ממה שצריך. אחת הבעיות היא פערי הגיל והגישה בשל כך. לדעתי אם הוא ואשתו המנומסת נכנסים לעבוד במטבח במה שהם עושים הכי טוב ונותנים לדור ההמשך או למישהו אחר לנהל את המכירה הם רק ירוויחו מזה. לגבי הסיפור עם פצצת הסרחון, מזלו שהוא לא נפל על הפה שלי, כמה שאני מחבב את הבן אדם הוא היה מצטער על זה שהאשים סתם. פנומן, לא מבין אותך, פעם הבאה תבקש שיחתוך ל6 משולשים ולא ל8, ככה יישארו לך פחות משולשים.

פנומן 72

New member
../images/Emo6.gif

זה מה שאמרתי לה - בפעם הבאה אני חותך ל-6 ואע"פ שמדובר בבדיחה ידועה, הרי מה שעובד על נשים זה ה"כמה" ולא ה"איך" - ולכן בשביל אישה שני משולשים זה שני משולשים (לא משנה שכל משולש זה בגודל של פיצה אישית...) - ואז לי יהיה פחות להשלים (רק 4 משולשים
)

kdr

New member
יש פה מישהו מהקריות ?

אני מרים את הכפפה. ביום ג' יעני שלישי, בשעה 20:00 ניפגש לפיצה אצל מיודענו הדגול. אפשר להביא נספחים כמו בעל, אישה, חבר, חברה, ילדים (לא חייבים להיות שלכם). אני אגיע עם זוגתי שתחיה. נא להתפקד. זדשב ופנומן, לשמור מקום ?

kdr

New member
הפגנת נוכחות במקום

שהשכן יקנא. אולי נהפוך את המקום למפגש הקומונה. ככה אריאלה לא תבוא על בטוח. מה יש ? אתה מתבייש לראות אותי ? או שאתה מביא פצצות סירחון ?

למעלה