סיכום משאל "מאסטרים בנושא אחד"

סיכום משאל "מאסטרים בנושא אחד"

במשאל "מאסטרים בנושא אחד" נשאלה השאלה הבאה: "נניח שהיתה ניתנת לכם האפשרות להיות בין-רגע מאסטרים באחד מתוך התחומים של הקונג-פו, לבחירתכם... במה הייתם בוחרים?" ובהמשך ניתנה רשימה של 10 תחומי הקונג-פו המרכזיים! במשאל השתתפו 9 גולשים, מתוכם 8 תלמידי שמבאלה ו-1 שאינם תלמידי שמבאלה. ואלה התשובות: אמנות הלמידה _ _ _ Kiru (אבי) עבודה אנרגטית והילינג _ _ _ pinib (פיני) מדיטציה ועבודה פנימית _ _ _ ~דויד~ ו-bertcat הגנה עצמית _ _ _ נירש (ניר) ועידו האושר / מציאת ה"טאו" _ _ _ shokolite (תמר) ואושר אמנות היכולת _ _ _ deep ocean (מיכל) ניתוח התוצאות: 1. מובילים שלושה תחומים: - מדיטציה ועבודה פנימית; - הגנה עצמית; - האושר / מציאת "הטאו". 2. ארבעה תחומים לא נבחרו כלל: - בריאות - ריפוי - אמנות ההדרכה - אמנות התנועה זה מעלה אצלי לפחות 2 תהיות עיקריות: 1. האם הייתם מעדיפים שהשיעורים שאתם עוברים יכילו מידה רבה יותר של הנושא המועדף עליכם? אל דאגה, זה לא יקרה בשלב זה (יש סיבה לסדרי הלימוד ולמתודת העבודה), אבל מעניין אותי לדעת! 2. מדוע אף אחד לא בחר ב"בריאות", "ריפוי", "אמנות ההדרכה" ו"אמנות התנועה"? האם הנושאים האלה מרתקים אתכם פחות, או לא מרתקים אתכם כמעט בכלל??? אשמח לדעת... שלכם באהבה בן

היי בן זה שאמרתי.....

שאני רוצה להיות מאסטר בהגנה העצמית זה לא אומר שאני רוצה להתמקד רק בזה, ישנם הרבה נושאים שאני רוצה להתמקד בהם.... אתה אמרת לבחור אחד אז זו הייתה הבחירה שלי... כמובן שאם יכלתי הייתי בוחר אבל עכשיו אתה אמרת לבחור משהו אחד. דרך אגב אתה חושב שאפשר ללמוד משהו אחד בלי שום קשר לכל שאר הדברים??????????? אני חושב שלא, כי כמעט הכל קשור אחד לשני. ותגיד בן מה בדיוק ההבדל בין אומנות היכולת לאומנות ההגנה העצמית?? מה אומנות היכולת כוללת?? אילו נושאים?? שלך באהבה, עידודודו הלוחם

אמנות היכולת במיטבה ובמלוא רוחבה

כוללת למעשה את כל הנושאים למעט אמנות הלחימה הפיסית. אבל שלא במלוא רוחבה והיקפה, כוללת אמנות היכולת את כל הנושאים שאינם התמחות ספציפית במיומנות מסויימת (כגון: לחימה, ריפוי וכולי). כלומר, אמנות היכולת היא היכולת לרכוש ולפתח את היכולת שלנו, בכל צורה וכיוון מבוקשים, כמו גם היכולת לטפל ביכולתו של הזולת ולטפח אותה, בהתאם לרצונו ולרצוננו. אמנות היכולת קרובה מאוד לאמנות הלמידה. מי שהוא מאסטר באמנות היכולת, קרוב להיות מאסטר באמנות הלמידה - ולהיפך. גם אמנות ההדרכה קרובה אליהן מאוד. אמנות היכולת, אמנות הלמידה ואמנות ההדרכה, הן כמו שלושה עיגולים גדולים, שנמצאים חלקית אחד בתוך השני... ככל שמתייחסים אליהן במובן הרחב יותר שלהן, כך הן יותר דומות לעיגול אחד גדול. ככל שמתייחסים אליהן במובן הצר יותר שלהן, כך הן יותר דומות לשלושה עיגולים קטנים יותר, בעלי שטח משותף...

למעלה