סיכום ישיבה של ועדה לתירות פנים

סיכום ישיבה של ועדה לתירות פנים

אתמול, יום ראשון, 13.4.03, בשעה 2100, הסתימה ישיבה ארוכה של הועדה לתיירות פנים. נכחו: צביקה בוכמן, יענקיק פרלשטיין, אריק בן חורין, רפי גלס, דיתי להב ומוישל'ה פרנק. נעדר בני כפיר (מחלה, שיהיה בריא). א. הרכב הועדה הנוכחי הוא תוצאת החלטה של מועצת אגודת מו"ד לאחד ועדת העשרה עם ועדה לתיירות פנים (להלן ות"פ). עד עכשו רפי גלס ריכז את הועדה. לפי בקשתו, הוא פורש מריכוז הועדה ואריק ממלא את מקומו. רפי ימשיך ליצג את הועדה במזכירות האגודה. ב. אחרי מו"מ ארוך עם משרד התיירות, נעתר המשרד וקבל הצעות של הועדה שהוגשו לו בעבר ועיקרן שילוב מו"ד בפירסומי משרד התיירות. לפי הצעתנו, אנחנו נשתלב בפירסום שנעשה בעיתונות ונציע טיולים מודרכים ע"י מו"ד מאוגדים. המשרד מבקש שהאגודה תרכז את כל פניות מו"ד אליו וכן יאפשר למו"ד להרשם באתר המשרד. ג. אנחנו נמצאים במו"מ עם קק"ל, שהיא שותף אמיתי שלנו. התקימו מספר ישיבות ובעקבותיהם נענתה קק"ל לבקשתנו והשכר שהם משלמים מחודש זה הוא השכר המומלץ ע"י האגודה והאיגוד המקצועי בהסתדרות. אנחנו נמשיך להפגש איתם על מנת להגיע למקסימום עבודה בשכר המומלץ על ידינו. אריק מרכז את הטיפול בנושא זה. ד. התקימו פגישות וחילופי מכתבים עם רשות הטבע והגנים, מתוך מגמה לשפר את הקשרים ואת העבודה איתם. רט"ג התחיבו לתת תשובות לנושאים רבים שהועלו כמו עבודה כחוק עם מו"ד מוסמכים, שכר כחוק, אישורי כניסה לנילוים למו"ד וכו'. נכון למועד הישיבה לא התקבלו התשובות ולכן אנחנו שוקלים את המשך הקשרים שלנו עם רט"ג. הסיורים המתוכננים ימשכו ובמקביל נדרוש לקבל תשובות לדרישותינו. אם לא יתקבלו תשובות מספקות, נדון בנושא מחדש. רפי גלס הוסמך להמשיך לטפל בנושא. ה. יש קשרים עם רשת ריקושט, במטרה להפעיל דרכם תחנות מידע בידי מורי דרך מאוגדים בשכר, לקבל ציוד בהנחות מיוחדות ולהשתמש במרכזים שלהם כנקודת יציאה לטיולים שיאורגנו במשותף על ידי הועדה ועל ידי הרשת. צביקה הוסמך להמשיך לטפל בנושא. ו. יש כוונה לקיים כנס של מורי דרך שעובדים בתיירות פנים בקיץ הקרוב. פרטים ימסרו ברגע שהענין יקבע סופית. ז. סוכמו מספר הסכמים עם אתרי תיירות שנותנים תמריצים ותמלוגים למו"ד. פרטים ימסרו לפונים על ידי חברי הועדה. המו"מ עם גופים אלה בוצע ע"י החברים השונים בועדה והא מעניק הטבות משמעותיות למורי דרך שינהגו בצורה הוגנת. ח. נוצרו קשרים חמים עם הועדה לסימון שבילים. אורי דביר מציע הנחה מיוחדת למו"ד ברכישת סטים מלאים של מפות וכן שיתוף פעולה בפעולות שונות. ט. הושלמה הכנת תוכנית השתלמויות שנתית, שמתפרסת על תחומים שונים. הועדה תשמח לקבל הצעות נוספות של חברים. השתלמות לצורך הסבה לקבלת "תו תקן" של משרד החינוך - הנושא ידון שנית בפעם הבאה. י. האגודה סיכמה עם דור אנרגיה ועם סונול על הנחות מיוחדות בתדלוק. פרטים אצל יהודית במשרד האגודה. י"א. עד להפעלת אתר אינטרנט של האגודה, ישמש פורום זה במה למה שקורה בועדה. הפורום פתוח לכל מורה דרך. ככלל, הועדה עובדת בהתנדבות ומשוועת לכל עזרה שחברים יכולים להושיט, הן בקשרים עם גופי תיירות שונים והן באירגון ועשיה. נשמח לכל סיוע. נשמח להערות, תוספות ותיקונים בתכניסו אלינו.

משה שתי בקשות

איך רוכשים את סט המפות בהנחה ובכמה אני מוכן בזמן החופשי המועט לעזור תפני אלי בקשות כאשר צריך לעשות משהוא בארגון או משהוא כזה

תודה על הנכונות. פרטים יסגרו בקרוב.

תוך כמה ימים נדע איך תתבצע הקניה ובאיזה מחירים. ככלל, מדובר בהנחות של עשורת אחוזים. הנטיה שלנו לרכז הכל דרך האגודה כדי למנוע ניצול לרעה. רשמתי את הנכונות להתנדב. ננצל אותה כבר בקרוב.

כניסות לחניונים של הרט"ג עם קבוצות

אהלן מוישלה! האם דובר בישיבה על הנושא של גביית תשלום בחניוני הרט"ג? (ראה: אלונה בפורום טיולים)

לא הייתי בישיבה אבל זה לא עניננו.

רט"ג מתנהלת מסחרית לגמרי, ולנו אין אמירה בענינים האלה. אנחנו לא נציגי ציבור אלא נציגים של ציבור מורי הדרך, חברי האגודה וגם מי שלא. אם הם ירצו לשמוע את דעתנו בענין המסחריות שלהם, נאמר אותה. בינתיים הם לא שואלים אותנו אלא מכסחים אותנו.

zvukator

New member
אני היתי בישיבה אבל

מכיוון שלא קיבלנו תשובות על הנושאים שנדנו אלה רק סיכום סכמתי של הנאמר הוחלט כפי שהוחלט לנושא הרט"ג אבל כנראה שמה שמוביל את ההחלטות ברט"ג אין להם קשר למציאות בשטח ולכן אנו מורי הדרך הגדרנו את עצמנו כמקדמי תיירות (לא סוכנים ולא מארגנים)להפך נצטרך לשדרג את המסלולים שלנו ללא "טובות " של הרט"ג וכל מי שמכיר אתר חליפי שזהה לאתר סגור יעביר את המידע וכך נוכל להוכיח כי ההצבעה ברגלים "תכאיב למי ואיפה שצריך רק החשש שלי שמי שיפגע הם העובדים המסורים ולא מקבלי ההחלטות והממונים ברכת חג שמח וכשר (למי שזה חשוב ) צביקה נ.ב. אני חושב שכדאי לנצל את הבמה הנוכחית והגדיל את מס' מורי הדרך שעיכנסו לפורום יפרו אותו ויעדכנו ויעודכנו די דיברתי יותר מידי

עזרה בארגון...

היי מוישלה החל מאמצע יוני אני מתפנה מעט (נכון לעכשיו). ומוכנה לעזור בכל מה שתרצו. אה... אני צריכה לשלם את דמי החבר של האגודה. שכחתי מזה לגמרי. להת' ורדה

למעלה