סיור מודרך בפורום פוריות

נועם@בת

New member
סיור מודרך בפורום פוריות ../images/Emo24.gif

ברוכים הבאים לבית החדש של פורום פוריות. פעם היינו בIOL, אחר כך טלטלו אותנו בכוח לוואלה, ועכשיו וואלה ירחמו, ואנחנו בתפוז. פורום פוריות הוא בית לנשים ולזוגות שנמצאים בטיפולי פוריות. לרובנו יש נסיון ארוך, אבל כל מה שנאמר כאן הוא בגדר המלצה, ולא מהווה אבחנה רפואית. בשרשרת ההודעות הבאה אנסה עד כמה שאפשר לתת הסבר לשימוש בפורום. נא לא לשרשר הודעות לשרשרת ההודעות הזאת
נועם (אחחחחח,,, איזה כיף להכניס שוב אמוטיקונים בגוף ההודעה)

נועם@בת

New member
הרשמה ושם משתמש ../images/Emo53.gif

כדי להכניס הודעה בפעם הראשונה, עליכם להכניס שם וסיסמא. בתמונה המצורפת אתם יכולים לראות (יכול להיות התמונה עולה לאט- סבלנות) שיש שדה לשם ושדה לסיסמא. אם אתם פליטי יואל-וואלה, יהיה נחמד לחזור לשם הקודם של יואל, כי אני כבר מזמן איבדתי את הכיוונים. והיה אם השם תפוס, נסו להוסיף נקודה או כוכבית או @ או כל סימן קטן אחר.
נועם

נועם@בת

New member
שינוי שם משתמש ../images/Emo53.gif

אתם יכולית לשנות את שם המשתמש בכל רגע נתון. כדי לשנות שם משתמש, כל מה שעליכם לעשות זה לרדת למטה לתחתית הדף וללחוץ על החלפת שם משתמש/ת . בפעם הבאה שתכנסו לתפוז ותרצו לכתוב, המערכת תזהה אתכם באופן אוטומטי ותכניס מיד את הפרטים שלכם. קחו בחשבון שיש בזה "סיכון" מסוים. למשל אם כתבתם במחשב שיש בו עוד משתמשים, ואתם מסתירים את הזהות הוירטואלית שלכם, יש חשש שמי שיכנס אחריכם למחשב, וירצה לכתוב בתפוז שמכם יופיע לפניו. רגע, לא להבהל, יש לזה פתרון בלחיצת עכבר. בראש עמוד הפורום קיים לינק יציאה מהמערכת (ראה גם תמונה מצורפת). לוחצים עליו וזהותכם החסויה נעלמת (בטח קוקיז שמבטל קוקיז, אבל מה אני מבינה בדברים האלה) בפעם הבאה שתכנסו לתפוז מאותו מחשב, תצטרכו שוב להכניס את שמכם והסיסמא אם תרצו לכתוב.
נועם

נועם@בת

New member
אמוטיקונים (פרצופים) ../images/Emo3.gif ../images/Emo8.gif

כמה התגעגעתי להכניס את הלשון הזאת לתוך הודעה
האמת, שעד לפני כמה זמן הפרצופים כאן בתפוז היו על הפנים. עד שהגיע לכאן בחור מוכשר אחד, שקוראים לו גל. שהוא מנהל פורום עיצוב גרפי (לשעבר ביואל). ועיצב כאן שפע של פרצופים. ובכלל לפרצופים קוראים אמוטיקונים. שזה שילוב של Emotion+Icon , נכון שסמיילי נשמע קל יותר, אבל להגיד סמיילי של פרצוף בוכה זה קטעים
אז ככה, כמו ביואל הזכור לטוב יש אפשרות להכניס אמוטיקונים גם בנושא וגם בגוף ההודעה. אמנם אין לבבות פועמים אבל תראו איזה כיף זה להכניס חיבוקים.
איך עושים את זה? קלי קלות. לאלה שתמיד תסתבכים מוצעת הדרך הקלה: להכנסת אמוטיקונים לשורת הנושא לחצו על סמיילי וסימנים לנושא יפתח לכם חלון חדש. חכו עד שיעלה כל העמוד. לחצו על הסימן הרצוי והנה הוא נכנס בעצמו
למיטיבי לכת
: בקובץ המצורף מופיעה תמונת החלון, להדפיס ולתלות ליד המחשב. הסימן | למי שלא מכיר נמצא באותו מקש מעל הסימן\ (אצלי זה מעל מקש האנטר) רק שמשום מה הוא לא נראה על המקש כמו קו רצוף אלא כמו שני קוים קטנים אחד מעל השני. לזכור לעשות רווח לפני תחילת הרצף ורווח אחרי. אז זהו יש אמוטיקונים (איך אני מתמרחת על המילה הזאת
) וכמו שאני מכירה כאן את החבר´ה, בטח יהיו עוד כמה בקרוב.
נועם

נועם@בת

New member
תצוגת פורום ב ../images/Emo43.gif

כאשר נכנסים לפורום, קורה שטעינת הדף לוקחת קצת זמן. אבל אחרי שהדף נטען לחיצה על שורת הנושא פותחת מיד את ההודעה. כדי שלא יתארך הדף עד אין סוף, מומלץ לסגור את ההודעה אחרי הקריאה. ניתן לסגור בשתי דרכים. האחת- ללחוץ על סגירה (באדום בתחתית ההודעה)- לא הכי מומלץ בעיני, כי אחרי הסגירה לא חוזרים בדיוק לאותה הודעה, וצריך לחפש איפה היינו. אפשרות אחרת - לחזור וללחוץ על שורת הנושא. זאת הדרך המומלצת בעיני, כי אני נשארת בדיוק איפה שהייתי קודם. קיימת אפשרות להציג את ההודעות כמו ביואל ובוואלה, כלומר שלחיצה על שורת הנושא תטען את ההודעה. לשם כך עליכם לעלות לראש הדף- לסרגל הכתום צהוב, וללחוץ על לתצוגה בעמוד נפרד . באותו סרגל קיימת גם האופציה לתצוגה ללא תגובות אופציה זאת מציגה את הדף רק עם ההודעות הראשיות ועם מספר המציין כמה תגובות יש להודעה. זה יעיל למי שרק רוצה לרפרף, או שיש לו חיבור איטי לרשת.
נועם

נועם@בת

New member
סימנים, הודעות והודעות קופצות

אם תסכלו למטה, בתחתית העמוד מופיע שם מקרא הנקודות מופיעות מימין לנושא. השמש וסימן ההודעה שנקראה- משמאל לה. מסיבה שלא הבנתי- אבל אולי למישהו מכם זה חשוב- ניתן לבטל את הסימון של הודעות שנצפו. לחיצה על ביטול הודעות שניצפו מורידה את כל סימוני הV (אצלי במחשב זה בכלל ריבוע קטן כי אין לי פונט מתאים) ומחזירה את הפורום לבתוליותו. (פנצ´ר מאכער אפס לעומתו
) לחיצה על שורת הנושא פותחת את ההודעה על הדף, אבל לחיצה על העיגול הקטן מימין (וצריך לקלוע בדיוק) פותחת את ההודעה עצמה על כל החלון (כמו בוואלה -יואל). אפשר גם ללחוץ על הנקודה ובו זמנית ללחוץ על מקש הSHIFT , בצורה כזאת ההודעה תפתח בחלון חדש נפרד. דרך אחר לפתוח בחלון נפרד חדש- ללחוץ על הנקודה עם הלחצן הימני של העכבר וללחוץ על Open In New Window. כאשר ההודעה נפתחת על כל החלון, ניתן לשמור אותה בפייבוריט, לשלוח אותה באייסיק, או סתם להעתיק את הכתובת שלה
. אשפר כבר לעשות תרגיל- ללחוץ על הנקודה הכתומה לצד ההודעה הראשית שלי "סיור מודרך בפורום פוריות" תוך כדי כך שאתם לוחצים על מקש הshift . שימרו את ההודעה בפייבוריט, ותחזרו אליה כל פעם שתסתבכו עם הפורום
ולהודעות הקופצות אחד הדברים ששיגעו אותי בהתחלה היה עניין ההודעות הקופצות. הודעה שתוך 12 שעות מקבלת תגובה, קופצת להיות ההודעה הראשונה בעמוד. כל זמן שלא עברו 12 שעות מרגע כתיבת ההתגובה האחרונה- ניתן עדיין להקפיץ את ההודעה. חשוב לזכור רק הודעה עם תוכן מקפיצה . במשך שלושה ימים אפשר לשחק פינג פונג עם ההודעות. אחרי שלושה ימים ההודעה נרגעת ונשארת במקומה. לוקח זמן להתרגל לזה, אבל יש בזה יתרונות רבים.
אפשר להמשיך דיון לאורך 3 ימים מבלי שהוא יברח אחורה. |*{ אפשר לשרשר ללא חשש הודעות למה שחמק לעמוד קודם- וזה יראה בעמוד ראשון.
אפשר להכנס אחרי כמה שעות ולראות מה התחדש כי כל מה שהתחדש נמצא למעלה. החסרון הגדול הוא כמובן הבלאגן. ההודעות לא נמצאות איפה שראינו אותם בפעם האחרונה. הודעה שנכתבה בתאריך מסויים יכולה לסיים את דרכה בין הודעות שנכתבו שלושה ימים אחרי כן. אבל תאמינו לי- אם אני התרגלתי כל אחד יכול
תזכורת- לא לשרשר תגובות לפתיל ההודעות הזה
נועם

נועם@בת

New member
חברי פורום וכרטיס אישי ../images/Emo18.gif

למטה בתחתית הדף, מופיעה רשימה של חברי הפורום. כל מי שכותב הודעה, זוכה להכנס לרשימה הזאת. לחיצה על השם מובילה הישר לכרטיס האישי של הכותב. אתם מוזמנים לעדכן את הפרטים שלכם. הסימן לצד שם המשתמש מציין כי הכרטיס עודכן. שימו לב כלל ברזל אף פעם אל תרשמו פרטים אישיים שלא הייתם רוצים שיגיעו אליהם. כל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול ללחוץ על השם ולקבל מידע. אני לא אומרת לא לרשום, אבל בהחלט אומרת לחשוב פעמיים איזה מידע אתם רוצים שיהיה נגיש לכולם ואיזה לא. זה לא סתם מידע שהכנסתם פעם בהודעה וספק אם קראו, זה מידע שזמין כל הזמן לכל אורח מזדמן. דבר חשוב נוסף בכרטיס האישי מופיעים באופן אוטומטי שמות כל הפורומים שבהם אתם משתתפים, ועשר ההודעות האחרונות שלכם בכל הפורמים בהם כתבתם. אם אינכם מעוניינים בכך. אנא, הכנסו לכרטיס האישי, רדו עד למטה ובטלו את האפשרות (ראו קובץ מצורף) כמובן שכרטיס אישי, יש רק למי שכבר נרשם למערכת.
נועם שמתחילה כבר להתעייף
(תראו מה השעה)

נועם@בת

New member
לשרשר יקירתי לשרשר ../images/Emo3.gif

אני מניחה שהאסוסיאציה הראשונה כשמזכירים את שמי, זה הלשון בחוץ של
וקריאת הקרב שלי- לשרשר
אז זה הולך ככה. בעמוד אחד יש 20 הודעות ראשיות. ואינסוף הודעות משניות. בין הודעה ראשית אחת לאחרת מופיע פס לבן מפריד. כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת כנ"ל. הודעת שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות. לכן אנחנו צריכים לשאוף לכמה שפחות הודעות ראשיות וכמה שיותר הודעות משניות? איך עושים את זה משרשרים . לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי שליצור שרשרת (פתיל) הודעות. לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת. מתי אפשר לשרשר?
אם רוצים לענות להודעה שנכתבה בעמוד הזה או בעמוד קודם (גם אם אי אפשר להקפיץ אותה יותר)
אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו בעמוד האחרון.
אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת
. לא צריך לעשות שרשור מאולץ, אבל בבקשה, אם לא משרשרים הדפים טסים בלי חשבון, והודעות חשובות שמחכות לתשובה יכולות להעלם. מתי אסור לשרשר הודעות ?
כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מידי. תסכימו איתי שכאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה, ואחד אחר עונה לה. זה ממש לא לעניין להכניס תגובה לעונה "
מה שלומך היום? " תשתדלו לזכור את זה, הצלחתם להפנים את קדושת השרשור, ואני נורא גאה בכם, אבל הרגשות של האנשים כאן קצת יותר מקודשים לנו
לכן אמור מהיום לשרשר יקירתי לשרשר

נועם@בת

New member
הדגשת טקסט ../images/Emo35.gif

על מנת להדגיש טקסט יש ללחוץ על תחילת הדגשה (מופיע מתחת לחלון כתיבת ההודעה) , לחזור עם הסמן לחלון ההודעה לעשות רווח להקליד את המילים הרצויות. לעשות רווח וללחוץ על סיום הדגשה . אם לא תעשו רווח לפני ורווח אחרי- המערכת לא תזהה את הרצף, ולא תדגיש, או לחילופין תדגיש את כל הטקסט עד סוף ההודעה. דבר חשוב נוסף כאשר לוחצים על תחילת הדגשה או סיום הדגשה המערכת מכינסה את הרצף הזה בסוף. אם אתם תוך כדי כתיבה- זה מצוין, כי הסוף של הטקסט נמצא בדיוק איפה שאתם צריכים את ההדגשה. אבל אם אתם חוזרים חזרה להודעה שכתבתם ומחליטים להוסיף הדגשה במה שכתבתם כבר קודם- זה לא יעבוד, הסימנים יופיעו למטה בסוף הטקסט. במקרה כזה אפשר פשוט להכניס ידנית את המילה הדגש בין שני || - בהתחלה. ואת המילה סדגש בין שני|| בסוף. אותו כלל, אגב, תופס לגבי הכנסה אוטומטית של אמוטיקונים. אם מכניסים אותם על ידי לחיצה עליהם ב סמיילים וסימנים לנושא הם יכנסו תמיד בסוף הטקסט. אם רוצים להוסיף אותם בשורה למעלה- צריך להקליד ידנית.
נועם

נועם@בת

New member
חיפוש ../images/Emo38.gif

אופציית החיפוש שנמצאת בראש העמוד מאפשרת לעשות חיפוש רק על מילים שהופיעו בשורת הנושא בהודעות שהופיעו בפורום. כדי לחפש יותר מזה, יש לבחור באופצית לחיפוש מתקדם שם תוכלו למצוא מילה או צירוף אותיות בפורום הזה או בכל הפרומים. החיפוש המתקדם נעשה על מילה בשורת הנושא, או על מילה בתוכן, או על שם משתמש. כל אחד לחוד. לא ניתן חפש גם בנושא וגם בתוכן בו זמנית. (טכנית אפשר היה לבנות חיפוש כזה, אבל השיקול הוא מהירות ועומס על המערכת).
נועם

נועם@בת

New member
צירוף קבצים ולינקים

מתחת לחלון כתיבת ההודעה מופיעות מספר אופציות (ראו קובץ מצורף, יתכן שיעלה לאט). כתובות אינטרנט נלוות - ניתן לצרף בתחתית ההודעה עד 3 לינקים. לשם כך צריך למלא למטה את תיאור הלינק, ולהכניס את הכתובת. שימו לב בשורה כבר מופיע הסימן http:// יש למחוק אותו או לסמן ולהדביק עליו את הכתובת. אחרת הלינק לא יוביל לשום מקום. לינק מתוך ההודעה- מילה חמה - ניתן להפוך מילה או מספר מילים בהודעה ללינק. לשם כך יש להעתיק את המילה או הצירוף, ולהדביק אותו למטה, ולהכניס את הכתובת. חשוב מאוד לבחור מילה או צירוף שלא מופיעים מספר פעמים בגוף ההודעה, אחרת כל הפעמים האלה יהפכו ללינקים. לכן מומלץ לבחור יותר ממילה אחת, או להקפיד על מילים יחודיות. צירוף קובץ ניתן לצרף קובץ שמצוי על המחשב שלכם. עליכם לדעת איפה בדיוק נמצא הקובץ. לרשום שם או כותרת למטה. ללחוץ על Browse, ולאתר את הקובץ במחשב שלכם.
נועם

נועם@בת

New member
מקלדת וירטואלית ../images/Emo45.gif

משהו מגניב. גם מי שאין לו במחשב מערכת הפעלה בעברית יכול לכתוב בעברית. כל מה שצריך זה ללחוץ על עברית (ראה קובץ מצורף) במקום בו אתם רוצים לכתוב
מהיום כשנוסעים לאיטליה ויש מקלון עם שני פסים, אםשר לבשר על זה בעברית נועם

נועם@בת

New member
הוספת הודעה חדשה ../images/Emo40.gif

לוחצים על הוספת הודעה חדשה בראש העמוד או בתחתיתו. (ראה קובץ מצורף) נועם

דינדה

New member
בוקר טוב !! ../images/Emo42.gif ../images/Emo50.gif

מערכת פורומים נפלאה ! כיף להיות פה - ואולי זה גם משנה מקום משנה מזל ...
ואפילו יש גם צ´אט פוריות ! בהצלחה ! דינדה

שחר חדש

New member
הסבירו לי - שכל אחד רואה את עצמו

מודגש (אם כי אני לא באה, חלילה, לסתור את זה שאת מיוחדת). שחר

למעלה