סיור בתחנת נתיבות.

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member

סיור בתחנת נתיבות.
לאחר שסיימנו את סיורנו ב"מצודה" של שדרות המשכנו לנתיבות. שרשור המצודה שאירח את פרויקט 'נופי החשמול' של darkshadow1 עלה על גדותיו ולכן תחנת נתיבות תזכה לשרשור נפרד. ברגעים אלה מחשב ד"ר התחכמות את דמי השכירות שנצטרך לגבות מ-darkshadow1.

יאללה, יוצאים לדרך.

בועז ל

New member
תמונה אחרונה.

סיור בתחנת נתיבות.
לאחר שסיימנו את סיורנו ב"מצודה" של שדרות המשכנו לנתיבות. שרשור המצודה שאירח את פרויקט 'נופי החשמול' של darkshadow1 עלה על גדותיו ולכן תחנת נתיבות תזכה לשרשור נפרד. ברגעים אלה מחשב ד"ר התחכמות את דמי השכירות שנצטרך לגבות מ-darkshadow1.

יאללה, יוצאים לדרך.
תמונה אחרונה.
אז זהו זה, ששת קוראיי הנאמנים. הסתיים שבוע התשתיות שכלל את מיטב הפרויקטים בארץ: A1, 531, הפרדה מפלסית רחובות, הקו לכרמיאל, תחנות הרכבת של שדרות ונתיבות. נכון, אני מודע לעובדה שקו העמק נעדר מהרשימה, אבל היום יותר מתמיד קרוב הסיור גם בקו זה. דובר "נתיבי ישראל" 'הסגיר' לידיי סוף-סוף את פרטיו של הרפרנט הנדרש ואני אשתדל לתאם עמו בהקדם מועד לסיור.
אדיוס אמיגוס!

amit1270

New member
תודה רבה ושבת שלום

תמונה אחרונה.
אז זהו זה, ששת קוראיי הנאמנים. הסתיים שבוע התשתיות שכלל את מיטב הפרויקטים בארץ: A1, 531, הפרדה מפלסית רחובות, הקו לכרמיאל, תחנות הרכבת של שדרות ונתיבות. נכון, אני מודע לעובדה שקו העמק נעדר מהרשימה, אבל היום יותר מתמיד קרוב הסיור גם בקו זה. דובר "נתיבי ישראל" 'הסגיר' לידיי סוף-סוף את פרטיו של הרפרנט הנדרש ואני אשתדל לתאם עמו בהקדם מועד לסיור.
אדיוס אמיגוס!
תודה רבה ושבת שלום
ולפני שששת קוראיך הנאמנים יתעוררו וייבהלו מכך שלא התבצעו עבודות בתחנה במהלך הביקור, נזכיר שהוא נערך בזמן עיד אל-פיטר. (בתמונה - שטח התארגנות באתר תחנת נתיבות).

בועז ל

New member
דווקא התאים לי הרמדאן הזה השבוע.

תודה רבה ושבת שלום
ולפני שששת קוראיך הנאמנים יתעוררו וייבהלו מכך שלא התבצעו עבודות בתחנה במהלך הביקור, נזכיר שהוא נערך בזמן עיד אל-פיטר. (בתמונה - שטח התארגנות באתר תחנת נתיבות).
דווקא התאים לי הרמדאן הזה השבוע.
הרבה פחות אבק באתרי העבודה.

amit1270

New member
הרבה פחות זה בסדר

"הרבה פחות"?
מי זה העילג שכתב את זה?
הרבה פחות זה בסדר
אבל היה גם היה אבק. אתה בוודאי זוכר את הפודרה שעברנו בדרך בין תחנת נתיבות למסילה וגם בסמוך אליה. עד עכשיו הנעליים שלי בצבע חום בהיר...

בועז ל

New member
לזה אתה קורא אבק, דוק'?

הרבה פחות זה בסדר
אבל היה גם היה אבק. אתה בוודאי זוכר את הפודרה שעברנו בדרך בין תחנת נתיבות למסילה וגם בסמוך אליה. עד עכשיו הנעליים שלי בצבע חום בהיר...
לזה אתה קורא אבק, דוק'?

easylivin

New member

תמונה אחרונה.
אדיוס אמיגוס!

kobi88l

New member
ת-ו-ד-ה רבה בועז! מעריך מאוד את זה שאתה מוצא

תמונה אחרונה.
אדיוס אמיגוס!
זמן להכין את כל זה.
כמובן תודה ענקית גם לכל האנשים הנוספים שאחראים לזה!

בועז ל

New member
בשמחה, איש יקר! השבוע הזה היה חד-פעמי

זמן להכין את כל זה.
כמובן תודה ענקית גם לכל האנשים הנוספים שאחראים לזה!
ולא אופייני גם ביחס לתקופות שגרה בפורום. ניצלתי כמה ימי חופשה עודפים שהצטברו אצלי ע"מ שנוכל להישאר בעניינים. בשבוע הבא זה נגמר ואחיך חוזר לטבול בבִּיצה הפוליטית עד אוקטובר.

kobi88l

New member
מזל שיש ימי חופשה
בהצלחה שם!

ולא אופייני גם ביחס לתקופות שגרה בפורום. ניצלתי כמה ימי חופשה עודפים שהצטברו אצלי ע"מ שנוכל להישאר בעניינים. בשבוע הבא זה נגמר ואחיך חוזר לטבול בבִּיצה הפוליטית עד אוקטובר.
מזל שיש ימי חופשה
בהצלחה שם!

darkshadow1

New member
רבה בועז ועמית!

תמונה אחרונה.
אדיוס אמיגוס!
רבה בועז ועמית!
מצחיק שלא מזמן רמזת לכך שיהיו פחות שבתשתיות

olli3

New member
מנהל
ליד תחנת הרכבת עתידות לקום עוד שתי שכונות.

כמה מילים על מיקום תחנת נתיבות
אחת הסיבות שרציתי להצטרף לסיור עם בועז הייתה על-מנת לחוש ולראות בשטח, ולא רק ממפות, את מיקום תחנת נתיבות שנראה לי בעייתי מאז שהתוודעתי אליו. כתבתי על כך לא מעט כאן ולאחרונה גם בפורום תשתיות. התמונה המצורפת ממחישה (לדעתי) את המרחק שבין התחנה המיועדת לשכונות הקרובות ביותר אליה, נכון להיום (השטח בקדמת התמונה מיועד לחניון). אבל זה לא הכול. הדרך שעשינו מהכביש הראשי לתחנת נתיבות חצתה את העיר מאזור התעשיה הדרומי, סמוך למגרש הכדורגל ודרך שכונות מגורים ברחובות ראשיים יותר ופחות, עד שלבסוף הגענו לשדה פתוח גדול שאותו חצינו בדרך עפר (לא מרחק גדול אבל גם לא מרחק הליכה הכי נוח) עד לשטח התחנה.

לסיכום - מיקום התחנה רחוק מלהיות אידאלי. המרחק מבתי העיר לא מאפשר הגעה נוחה ברגל, אבל לדעתי זה לא פרמטר חשוב. חשובות הרבה יותר הנגישות והמרכזיות של התחנה, ובשני הפרמטרים האלה ההחלטה האומללה של ראש העיר להתנגד לתוואי לאורך הכביש הראשי עשתה עוול גדול לרכבת, לעיר ולישובי הסביבה (אולי הם הנפגעים העיקריים ממיקום התחנה). עם זאת, אני לא חושב שצפויה כאן דימונה מס' 2. נתיבות צפויה לגדול עד-כדי הכפלת האוכלוסיה ו"להיצמד" לתחנה, כך שתושבים רבים יותר יוכלו ליהנות ממנה. גם רשת הרחובות הפשוטה והיעדר עומסי תנועה יאפשרו לתושבים להגיע בקלות יחסית. אני מניח שהתחנה תשמש גם כמסוף (תחנת קצה) למספר קווים פנים-עירוניים ובסך הכול לא מעט מתושבי העיר ימצאו בה תועלת רבה. בכל זאת, כשאני משווה לתחנת שדרות הממוקמת על כביש ראשי באחת הכניסות לעיר (גם אם במרחק מה מבתי העיר עצמם), אני מרגיש שהיה כאן פספוס.

easylivin

New member
רואים בתמונות את הבתים הראשונים כבר בבנייה,

ממש בצמוד לתחנת הרכבת. אז "רחוקה מהשכונות" היא לא. מה שכן, התחנה רחוקה מהכבישים הראשיים ולכן הנגישות אליה מיישובי הסביבה באמת רעה מאוד.

darkshadow1

New member
רואים את הבנייה גם ב-GE.

ממש בצמוד לתחנת הרכבת. אז "רחוקה מהשכונות" היא לא. מה שכן, התחנה רחוקה מהכבישים הראשיים ולכן הנגישות אליה מיישובי הסביבה באמת רעה מאוד.
רואים את הבנייה גם ב-GE.
חוץ מהמיקום עצמו של התחנה, כדאי לציין ששינוי התוואי גרם להארכת המסילה ובוצע בניגוד למדיניות של הקמת "מסדרונות תשתיות".

amit1270

New member
כאילו יש תחרות בין ראשי רשויות מקומיות

רואים את הבנייה גם ב-GE.
חוץ מהמיקום עצמו של התחנה, כדאי לציין ששינוי התוואי גרם להארכת המסילה ובוצע בניגוד למדיניות של הקמת "מסדרונות תשתיות".
מי יעשה יותר נזק לתשתיות לאומיות...

olli3

New member
מנהל
ככה זה כשאתה מרגיש מקופח. לדפוק לדפוק לדפוק.

מי יעשה יותר נזק לתשתיות לאומיות...

טשאפק 2

New member
לא קשור לקיפוח, גם ראשי מועצות אמידות

דופקים פרויקטים לאומיים מתוך אינטרס מקומי ומחשבה שהעולם סובב סביבם.

olli3

New member
מנהל
לא היה מקום להוסיף סמיילי, צחקתי.

דופקים פרויקטים לאומיים מתוך אינטרס מקומי ומחשבה שהעולם סובב סביבם.
לא היה מקום להוסיף סמיילי, צחקתי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה