סיומו של בית הלשכה חולית

et81

New member
סיומו של בית הלשכה חולית

מישהו יכול להסביר לי את סוף הספר כי אני לא הבנתי שום דבר לחלוטין, טוב נו אולי אני מגזים, הבנתי דברים אבל לא את המכלול. בתודה, ET

השמ

New member
אתה המתכוון ממש לפרק האחרון ?

או להשתלשלות המאורעות מול המטרוניות הכבודות ?

et81

New member
אני מתכוון לעמוד וחצי ../images/Emo58.gif

האחרונים, על שני הזקנים שהם היו Face Dancers. ET

MuadDib

New member
אוקיי, אז ככה...

כעיקרון, ממה שאני יכול להוציא מזיכרוני החלוד, שכן קראתי את זה ממש מזמן, 2 הזקנים הם face dancers מהסוג המשופר - אלה שבאמת הופכים לאלה שהם מחקים אותם, כלומר מעתיקים גם את הזיכרונות והאישיות, אותו הסוג שהטלילקס השתמשו כדי להחליף את טוראק. לא ברור כ"כ מי הם 2 הזקנים האלה, ומה הקשר שלהם לסיפור. מאנליזות שקראתי באינטרנט, יתכן שהם נמצאים מאחורי הקלעים, במקום מרוחק ומשפיעים בצורה כלשהי על התפתחות האירועים באמצעות איזושהי יכולת מיסתורית. כנראה שהרברט התכוון לפתח את הנושא בספר השביעי, אבל מת לפני שהספיק... בכל אופן, הסוף של הספר הוא אכן מוזר, קצת מפוספס, ובאמת נראה שצריך ספר המשך שיסדר את הכל.

השמ

New member
ו/או ככה ../images/Emo58.gif

זה מה שאני זוכר שהבנתי מהסוף. רקדני הפנים הזקנים הללו הם , ע"פ הבנתי רעיון גאוני של הרברט, אחר הכי טובים בסיפור. אלו רקדני פנים בין אם ש"יוצרו" בפזורה או ע"י הטלילסאו בקיסרות הישנה. רקדני הפנים הללו מישמים אופציה שיוצריהם לא חשבו עליה, הם לא רק רוכשים את האישיות של אדם אחד, הם פשוט מנצלים את התכונה הנ"ל בכדי לצבור מס´ אישיות וע"י כך להפוך למעין "חצי אלוהימים כאלו" שהם באמת אלו שמושכים החוטים. פרט לכך, מצויין גם שהם מסוגלים להתגבר על שפת השריקות של הטלילסאו (למעשה הם הורגים אותם בתגובה) ולכן משוחררים מ"עבדות זאת".

SaidinsTaint

New member
גם אני הבנתי

את זה ככה פחות או יותר... ממכלול האישויויות שהם צברו הם יצרו אישיות משל עצמם - ויכול להיות שזה קרה לכל קבוצות הטלילאסו בפזורה - הם נשאו את זרעי אובדנם עימם... הזוג הנ"ל ראה אותם ממיקומם המרוחק, והזקן נותן לדמקן לחמוק מבעד ל"רשת" אל תוך מימד אחר..

et81

New member
אם הם היו רקדני פנים...

אז איך היה להם את הכוח והעמדה לראות את הספינה חומקת למימד אחר? ואיך הם יכלו לאפשר להם לעשות את זה? בקיצור, איך הם הגיעו למעמד של אלים??? את זה לא הבנתי, ונראה לי שהיחיד שיכול להסביר את זה לקח את זה איתו לקבר.... אלא אם כן הבן שלו יחליט..... בתודה, ET

הלדין

New member
רקדן הפנים ב-"משיח חולית" לא היה..

חסר אישיות. באמת תמהתי מה ההבדל בינו לבין רקדני הפנים האחרים של הטליילאסו.(הוא בטח הגיע מסדרה מיוחדת של רקדני פנים)

et81

New member
אתה יודע זה באמת מוזר ../images/Emo58.gif

אני קראתי את הספר באנגלית ושמו היה שם, Scytale. ובכן Scytale היה גם במשיח חולית, וגם בכופרי חולית ובבית הלשכה חולית. הוא היה אותו אחד. הם פשוט שיכפלו אותו כל זה נורא מוזר שכן היה מצויין שהוא היה אותו אחד שניסה להרוג את מואדיב. ומצד שני הוא גם היה במועצה של שבעת המסטרים (כופרי חולית). כל זה מוזר שכן מאסטר לא יכול להיות רקדן פנים ויחד עם זאת הוא היה שניהם. הוא לא יכול להיות רקדן פנים שכן המסטרים מתייחסים אליהם כעבדים, והם לא היו נותנים לעבד לנסות לקשור קשר נגד מואדיב, כל אחת כמה וכמה להיות במועצת המסטרים. אז הסיפור של Scytale לא מובן עדיין ET

MuadDib

New member
בקשר ל-scytel

עד כמה שזכור לי, סקייטל מעולם לא היה רקדן פנים, אלא היה אכן מאסטר בתקופת משיח חולית, ולאחר מכן הם כנראה שיכפלו אותו ויצרו ממנו רולות (gholas) - הרולות היו מאסטרים, לא רקדני פנים!

et81

New member
כמה שאתה טועה...

http://home.planet.nl/~faase009/D7Sc.html כנס לפה והיווכח שזה אכן מיסתורי הוא היה פייס דנסר ואז נכנס למעמד השולטים של טליילקס, בתור מסטר. וזה נלקח מה- FAQ של DUNE. להזכירך, Scytale היה גם במשיח חולית, כופרי חולית ובית הלשכה חולית. בברכה, ET

et81

New member
ספוילר עצבני למשיח חולית../images/Emo58.gif

ברור שהוא היה רקדן פנים הוא הרי הרג את הבת של Otheym, ולבש את צורתה וניסה להטעות את מואדיב למרות שהוא לא הצליח. אבל אני מצרף קיטעון שבו ניתן לראות איך Scytale הרג את בעלה לעתיד של בתו של Otheym והרג את אביו ואז לבש את צורתו של אביו פארוק. Slowly, Scytale climbed to his feet, crossed to the blind musician. The youth was still murmuring to the young woman when the dart whipped into him. Scytale took the young woman´s arm, urged her gently to her feet, shifted his own appearance before she looked at him. She came erect, focused on him. "What is it, Farok?" she asked. "My son is tired and must rest," Scytale said. "Come. We´ll go out the back way." "We had such a nice talk," she said. "I think I´ve convinced him to get Tleilaxu eyes. It´d make a man of him again." "Haven´t I said it many times?" Scytale asked, urging her into a rear chamber. His voice, he noted with pride, matched his features precisely. It unmistakably was the voice of the old Fremen, who certainly was dead by this time. Scytale sighed. It had been done with sympathy, he told himself, and the victims certainly had known their peril. Now, the young woman would have to be given her chance. מקווה שעזרתי, ET

MuadDib

New member
אוקיי, סורי...

הזיכרון שלי באמת דפוק, וכן - עכשיו נזכרתי בקטע עם Otheym. צודק, סקייטל אכן היה face dancer...

Hot Mail Man

New member
ובכן אני מסכים לכך שיש סיכוי מצויין

לכך שפרנק הרברט אכן התכוון לכתוב ספר נוסף . יש לכך מספר סימנים , הברור מביניהם הוא בניית סיפור ההמשך כבר בתוך ספר הזה עם הסיפור של בריחת ה-HONORDED MATRES מכוח רב עוצמה , כאשר אותו כח רב עוצמה הוא גם חלק מה- SCATTERING של LETO 2 .

עוד שאלה בקשר למשהו שלא הבנתי...

הפעם דווקא בספר השלישי שכתבו ברייאן הרברט וקוין אנדרסון- "בית קורינו"... היה בספר פרק בו סופר על איך ש ד´מר נווט הגילדה הורעל בחיקוי הסם- ה"אמאל"...ד´מר וכל נוסעי ספינת העל הגיעו עקב שגיאת הנווט לאיזור לא ממופה מחוץ לגבולות הקיסרות.ד´מר דיבר לקראת מותו על סכנה גדולה השוכנת באיזור ההוא...איזשהוא כח גדול שצריך למהר ולברוח מימנו בהקדם. הייתי רוצה לדעת אם מישהו יודע על מה בדיוק הוא דיבר...אני מניח שלא סתם הכניסו את הקטע הזה ושיש לו איזשהוא קישור בהמשך הספר או הסידרה. אגב,לא קראתי את הספרים שבאים אחרי "חולית" עצמו ועד ל"כופרי חולית", את "כופרי חולית" ואת "בית הלישכה חולית" כבר קראתי,אך אני ממש לא זוכר פרטים רבים מהם מכיוון שקראתי אותם לפני שנים. אם תוכלו לעזור לי אני מאוד אודה לכם, פייד!

אתה יכול גם לענות ב...

אותה היזדמנות? מצחיק שאתה טורח לשים הודעת ספויילר על ההודעה שלי ולא על ההודעה שלך,שהייתה פי 2 ספויילר משלי. פייד!

למעלה