סטרומה-- עבודת זכרון

שמעון43

New member
סטרומה-- עבודת זכרון

עבודת זכרון לאניה סטרומה- עליה 769 יהודים- אודים מוצלים שחיפשו דרך התקופת המלחמה להגיע לארץ- האניה טובעה מול חופי תורכיה בטעות ע"י הרוסים.

../images/Emo51.gifעל הבאת תמונת "סטרומה"

תמונה חזקה מאד, בעיקר המים השחורים ומה שהם מסמלים.... זו עבודה חשובה מאד להנציח את זכרון השואה דרך אומנות, תודה לך שאתה חולק את יצירותך איתנו.

magy

New member
לפני כחודש ביקרתי באשדוד

ובסיבוב בעיר ראיתי פתאום אנדרטה..... תוך כדי נסיעה שמתי לב שכתוב עליה......"סטרומה" חבל שלא הספקתי לצלם........

magy

New member
תודה על החומר

קרוב משפחה שלנו טבע ביחד עם האוניה...... ביררתי עם מקורות יודעי דבר.......ואין פרוש לשם ברומנית אולי אולי....בגרמנית......שטרומה.... מלשון סופה - storm צריך לבדוק.........עוד.

מגי, תודה מקרב לב../images/Emo140.gif../images/Emo51.gif

הצטערתי לשמוע שיש לך נגיעה אישית לאוניה סטרומה.

magy

New member
הוטעיתי....

המילה סופה - בגרמנית אינה דומה..... בדקתי במילון..... והיא נכתבת כך Sturm ולא - strum אם מישהו יודע......תפדאל....... כך שבכל זאת אין לי מושג מה מקורה....אבל המילה לא מוכרת ברומנית לפחות..... הנגיעה שלי..... היתה לפני הולדתי...... אח של אחת הדודות של אבי .....היה על האניה.... יוצא שכל חיי שמעתי על האוניה הזו.... והשם לא היה לי זר.

magy

New member
אחרי בדיקה במילון רומני אנגלי

המילה לא קיימת....... מזל שיש מילונים ברשת.........

p a l o m a

New member
מגי, ענת, במילון "מורפיקס"

(כדאי לשמור במועדפים...) מופיעה המילה עם תרגום = struma = מאמץ.

p a l o m a

New member
מגי לא תאמיני אני לא יודעת איך

שולחים כאן לינק. כנסי לגוגל רשמי מילון מורפיקס והוסיפי למועדפים... או שלחי לי האימייל שלך ואשלח לך...ביי

magy

New member
אני חייבת להעמיד דברים על דיוקם

סטרומה הוא מושג שקשור לבלוטות - האתר שמצאת קשור לזה.... ושמו "מאמץ" סטרומה הוא גם נהר בבולגריה.... (חרשתי את הרשת במאמץ למצוא תשובה לפירוש המילה....ולמדתי כמה דברים על השם ...)

p a l o m a

New member
נגי אז אולי זה על שם הנהר בבולגריה

והפירוש הוא בכלל בבולגרית.

למעלה