סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

John the Savage

New member
השימוש העיקרי שלי זה להכנת גלידה

יש לנו מכונת גלידה בבית, ואני מכין בה גלידה ביתית מידי פעם. על זה הולכת לפחות חצי מהכמות אם לא יותר. עוד שימוש יותר פשוט זה חלב וניל: שמים חלב בבקבוק קטן, מוסיפים אבקת סוכר וכמות נאה של משחת וניל או תמצית, ומנערים היטב. זה משהו שונה לגמרי מהחלב "בטעם וניל" עם הויניל הסינטטי שמוכרים בסופר. בלי השוואה בכלל.

נ.ב. לפעמים גם עוגות, אבל אני לא יוצא לי לאפות הרבה עוגות.

John the Savage

New member
אה, וגם

לוקחים גבינת מסקרפונה. מערבבים עם קצת אבקת סוכר ומשחת וניל. טעים בטירוף. אפשר להגיש בצד עם פרנץ' טוסט, לגלגל בבלינצ'ס, או לאכול סתם ככה עם כפית.

vrevital

New member
רילוקשיין לאלפרטה

היי, אשמח לדעת אם יש ישראלים באלפרטה שיוכלו לייעץ לי על האזור.
לתת המלצות לבתי ספר טובים לילדיי באלפרטה בטווח גילאי 5 עד 11, בנוסף כל טיפ על האזור יתקבל בברכה.
אנו שוקלים רילוקשיין בעקבות עבודת בעלי לאזור.
תודה!

Fellowship

New member
אשראי

היו לנו רק כרטיסי Debit וכרטיסים של Discover (הפקדונות הוחזרו),
הגדלנו את המסגרות של כרטיסי ה Discover, בהמלצת הפורום, חיכינו קצת עם בקשה לכרטיס אשראי נוסף,
בהמלצת הפורום ובהתאם להעדפות הרכישה שלנו, הוצאנו כרטיסי BofA Cash Rewards של Mastercard,
סנכרנתי את ה Closing Date של כרטיסי ה Discover וה Mastercard (אני מעדיף כך),
נרשמתי ל Mint, חיברתי את חשבון הבנק, חשבונות האשראי ולשם השעשוע את שווי הרכב, והתחלנו להשתמש.

אולי זו פרנויה מוגזמת (בישראל לא נהגתי כך) מגניבת זהות/פתיחת חשבונות אשראי על שמי,
אבל עם ה Discover וה Debit הגדרתי התראות שונות, אבל הכי שימושי הוא קבלת מייל על כל חיוב אשראי/Debit שמתבצע ושמתי לב להבדל מעניין,
עם כרטיסי ה Discover אני תמיד מקבל מייל שבריר שנייה לאחר שהרכישה מתבצעת,
עם כרטיסי ה Debit קיבלתי את המייל בד"כ מספר שעות לאחר שהעסקה התבצעה ולא מייד.
הנחתי שאולי זה קשור לעובדה שזה כרטיס Debit (של BofA) לעומת Credit, נניח.

אבל אני רואה שזה המצב גם עם כרטיסי האשראי של BofA,
אני מקבל מייל התראה לפעמים מייד ולפעמים לאחר מספר לא מבוטל של שעות.
עשיתי אפילו ניסוי, ביצעתי עסקה מול אותו בית עסק, באותו הזמן, גם עם ה Discover וגם עם ה Mastercard,
קיבלתי מייל מ Discover לאחר שבריר שנייה, אבל מ BofA לאחר מספר שעות.

כשניסיתי קצת לבדוק, שמתי לב שב Discover הטרנזקציה מופיעה באתר שלהם תמיד מייד לאחר ביצוע הרכישה,
אבל באתר של BofA הטרנזקציה מופיעה לעיתים באיחור, כנראה מכאן נגזר האיחור במייל.
בהתחלה חשבתי שאולי העיכוב במייל מגיע מכיוון שבית העסק לא שידר עדיין את הטרנזקציה,
אבל זה לא סביר לאור הניסוי שביצעתי עם 2 פעולות במקביל מול אותו בית עסק.

היתכן שב BofA יש עיכוב בקליטת הטרנזקציות באספקט החשוף ללקוח?
כלומר, אני מניח שבית העסק מקבל אישור מיידי לטרנזקציה,
אבל בניגוד ל Discover, במקרים רבים הטרנזקציה מופיעה באתר של BofA רק מספר שעות לאחר מכן (ולכן כנראה גם בעיכוב במייל).
אולי פשוט אחד המתכנתים שם ניסה לבצע "שיפור ביצועים" ובמקום פעולת Online הוא מבצע זאת ב Batch?

אמם לא שאלה ברומו של עולם ובטח לא מצדיקה את אורכה, אבל אותי זה מעניין

John the Savage

New member
לא יודע, אבל אני יכול רק לשער

קודם כל, תהליך הסליקה תמיד מתבצע באצווה. תהליך האישור הוא מיידי, אבל הסליקה, כלומר העברת הכסף עצמה, מתבצעת באצווה, בדרך כלל רק בסוף היום. ככל הידוע לי זו הדרך בה מתרחשת הטרנזאקציה בכל כרטיסי האשראי כולל דיסקאבר. יכול להיות שדיסקאבר מודיע על הפעולה כבר בזמן תהליך האישור, ואילו בנק אוף אמריקה מדווח רק לאחר שהטרנזאקציה הסתיימה בהצלחה?

עניין נוסף הוא שרוב כרטיסי האשראי עובדים דרך אחת משתי רשתות האשראי הגדולות: ויזה או מאסטרקארד. כל טרנזאקציה עוברת כמה תחנות בדרך: הבנק של העסק, החברה שמספקת את שירותי הסליקה לעסק, הרשת (ויזה/מאסטרקארד) ולבסוף החברה שמנפיקה את כרטיס האשראי, ממנה מגיע הכסף. בדיסקאבר הם לא עוברים דרך הרשת של ויזה/מאסטרקארד. הם גם הרשת וגם המנפיקים של הכרטיס (גם אמריקן אקספרס הם כאלו), ולכן יש תחנה אחת פחות בדרך. אולי גם זה קשור לזמן הקצר יותר. מה גם שמספר הפעולות שמתבצעות דרכם בכמה סדרי גודל קטן יותר מאשר מספר הפעולות שמתבצעות דרך ויזה ומאסטרקארד.

Midriff

New member
אני נוטה לחשוב

שזה היות הכרטיס Debit כי מכרטיס הבנק אוף אמריקה האשראי שלי אני כן מקבלת הודעות מיידיות.

Boston Guy

New member
הנסיון שלי (עם תריסר מוסדות שונים, פלוס מינוס)...

היא שכמה שהמוסד הבנקאי יותר גדול, מעופש ועם "שורשים עמוקים בעבר ההיסטורי" - כלומר היו קיימים בתקופה שבו הכספרים בסניפים חבשו מצחיות ירוקות על הראש והיו להם ביריות לשרוולים של החולצה המעומלנת - כך המערכות שלהם הן יותר איטיות - לדוגמא CHASE, BOFA, וולס פארגו ודינוזאורים דומים.

אצל חלק מהדינוזאורים יש "ערבוב דורות" של מערכות - לדוגמא ב CHASE וב AMEX אם תקנפג את האפליקצייה הסלולארית להתריע לך על תנועות, תקבל את ההתרעה מילישנייה אחרי שהעברת את הכרטיס אצל הסוחר. אבל... הטרנסאקצייה הזו לא תופיע לך "פרוט התנועות" של אתר האינטרנט של הבנק - אפילו לא כ" PENDING" - עד שיעברו כמה שעות טובות. לפעמים אפילו יותר מכמה שעות. יממה.

Fellowship

New member
אכן, כאשר משדרגים חלק מהמערכות

לא מבצעים מהפכה מהיסוד, קרי, הבסיס נשאר ב Mainframe/AS400 or whatever אז ערבוב הדורות מייצר סיטואציות מוזרות.

Duvdevanchik92

New member
שדה תעופה בלוס אנג'לס בהגעה. טרמינל B

האם יש מקומות לשבת ולאכול בטרמינל B בהגעה?
ומה הנקודה הכי טובה כידי להיפגש עם בנאדם בטרמינל במקרה ולא יהיה לי אינטרנט?
והאם יש שם איפה לקנות סים?

debby12

New member
מנהל
רוב התשובות פה - כולל מפות

https://www.flylax.com/en/lax-terminal-maps

אלא שלמיטב ידיעתי הטרמינלים שם ממוספרים מ1 עד 7. אתה בטוח שמדובר בטרמינל B?

מאיפה הטיסה מגיעה ל LAX ובאיזו חברת תעופה?

אין לי מושג לגבי הכרטיס סים.

ranshe

New member
B is the international terminal

יש קפיטריות וכו' _אחרי_ שיצאת מהמכס
יש שם 7-11 אפשר לקבוע שם
&nbsp
לא יודע לגבי סים

Duvdevanchik92

New member
כן, רשום לי על הכרטיס טרמינל B

אני טס מהארץ עם אלעל והבנאדם שאני נפגש איתו מגיע מנאשוויל עם דלתא ונוחת בטרמינל2-3. אני יצטרך לחכות כ3 שעות בשדה עד שניפגש. בגלל זה אני מחפש מקום נוח לשבת ולהעביר את הזמן.

תודה,

onetwothree1

New member
אם אתה טס עם אל על

אתה נוחת ב tom bradley ויש שם כמה מקומות קטנים לשבת. אני זוכרת שיש קופי בין למשל.

ranshe

New member
3 שעות? קח את עצמך למסעדה באחד המלונות הקרובים

אפילו יש shuttle
או יותר טוב - Manhattan או אחד החופים האחרים

Midriff

New member
קי"ה שירותי ענן

אנחנו מפתחים אפליקציה לניידים שהשימוש שלה בהתחלה יהיה לצרכי מחקר ואולי בהמשך גם לקהל הפתוח. לאפליקציה יש back-end עם דאטאבייס לא עצום בגודלו. האפליקציה פונה לסרבר ומאחסנת את המידע בסרבר תוך כדי עבודה. אנחנו צריכים מקום לעשות לו הוסטינג לזה. כרגע מעדיפים לא להוציא כסף.
לכל ספקי הענן הגדולים יש הצעות חינמיות, יש מישהו שעדיף או עדיף לא להשתמש? ראיתי שהענן חינם של גוגל הומלץ ברדיט, אבל רציתי לשמוע המלצות מהמומחים

למעלה