סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

meir12121

New member
כנראה שמישהו הגיע למסקנה שחברי הפורום הזה

הם קהל מטרה מתאים להעביר הסבה לנצרות. המממ מענין למה

שיטת השיווק הזאת בכלל עובדת?

זה מזכיר לי שכשהייתי ילד עברתי יום אחד בגן ציבורי בעיר מגורי בארץ, והיו שם גבר ואשה שדיברו בהתלהבות בפני אנשים שהתקהלו סביבם, והם הזכירו כל הזמן ישוע וישוע וישוע, ולא הבנתי מי זה היהושוע הזה, עד שהסבירו לי אחר כך שישוע זה ישו בנוצרית.

זה עיבוד חלש של

"משל הבן האובד" של ישו (The prodigal son).
אם תשאל את החרדים, הם ילחשו לך שיש"ו זה ראשי תיבות של יימח שמו וזכרו. המסיונרים אומרים ישוע (שאולי באמת היה שמו האמיתי, מי יודע) כדי להדגיש שרק דרכו אפשר להגיע לישועה כמובן.

Boston Guy

New member
מה שמעניין זה שמדובר בכנסייה מסיונרית שיושבת בטאיוואן...

לא חסרים לנו כיתות מסיונריות בארה"ב - טלהאוונגליסטים, BORN AGAIN, "יהודים למען ישו" וכיוצ"ב.
מוזר שהמסיונרים שהגיעו אלינו לפורום וכותבים בעברית משתייכים, לפי חומרי הפרופוגנדה שלהם, לאיזו כת של "גורו" מחזיר בתשובה ממזרח אסיה.
איך נדבקו הישראלים שעומלים על תרגום החומרים הללו לעברית דווקא למסיונר "מחזיר בתשובה" משיפולי סין?

danakama10

New member
ועכשיו הוא מבזבז את זמנו

על הברית החדשה במקום במשחקי הוידאו.
לא יותר פשוט היה לנתק את האינטרנט בבית ולא לתת כסף לאינטרנט קפה (עוד יש כאלו)?

gntlz

New member
ביטוח לאומי התעוררו אחרי 5 שנים...

עברנו לארה"ב לפני 5 שנים והיום הגיע מכתב מביטוח לאומי על חוב עבור כל אחת מהשנים שלא היינו בארץ.
לפני שעזבנו לא עדכנו את ביטוח לאומי על ניתוק תושבות (בהמלצת רו"ח... ולא משנה כרגע אם זה היה נכון או לא נכון לעשות...) ולהבנתי אחרי פרק זמן כזה הם היו צריכים לעשות את זה אוטמטית...
מה הדבר הבא שעלי לעשות? אם אשלח טופס לניתוק תושבות עכשיו האם החוב יבוטל?

3rd CYR

New member
לי זה לא עבד

הם טענו שלא ניתן לבטל תושבות רטורקאיבית כי כל התקופה ההיא היתי זכאית לשירותים (גם אם לא ממשתי אותם!) והביטול רק תקף לעתיד. לכן, הם דרשו תשלום על כל ה8 שנים שבהם הייתי מוגדרת תושבת (ובהלכן שהיתי בישראל רק שבוע ולא נזקקתי לשום שירותים). הם כן ויתרו לי על קנסות. ערערתי ולא הצלחתי לקבל כלום מזה.
&nbsp
אבל הבנתי שאין שום אחידות, וכל פקידה מחליטה מה שבא לה, אז תנסו...אין מה להפסיד וזה נראה לי הדבר האפשרי היחדי כרגע

Boston Guy

New member
כמה הם דורשים מכם עבור שנה?

או, במילים אחרות - מה גודל החוב הכולל שהם דורשים שתשלמו להם?
עוד שאלה: כמה זמן שהיתם בישראל במשך 5 השנים הללו (כמה ימים כל שנה, וכמה ימים בסך הכל)?

gntlz

New member
עדכון

שלחתי טפסי ניתוק תושבות והחוב בוטל.
החוב היה בסביבות ה 10,000 ש"ח עבור כל התקופה. היינו בביקורים של בערך 10 ימים בשנה.

debby12

New member
מנהל
יפה! רק "למען הדורות הבאים" שנדע...

פשוט מלאת טופס ניתוק רגיל ותיארכת את מועד הפסקת התושבות ליום שבו נסעתם לפני חמש שנים? צירפת גם איזה מכתב עם טיעונים, הצהרות והסברים? או שום כלום? בכל מקרה - שיהיה בשעה טובה. אנחנו בזמנו המשכנו לשלם לביטוח לאומי את תשלום המינימום (זה היה לפני הרבה שנים - לפני שנכנסו לכל מיני חישובים). אחרי איזה שנתיים שלחנו להם טופס ניתוק תושבות ו.... אף פעם לא שמענו מהם יותר.

התקשרנו, ניג'סנו, וכו' וביקשנו איזשהו אישר שנותק ואנחנו "משוחררים" מהם - לא יצא מזה כלום. בסוף התייאשנו. יש לנו כמובן את הניירת מהצד שלנו עם אישור מסירה. מקווה שלא נגלה יום אחד שאנחנו חייבים 8 מיליון דולר למדינת ישראל + ישיבת הכותל קומפלט....

gntlz

New member
טופס רגיל

ומה שכתבת + הבהרה שאין לנו כרגע כוונה לחזור. צרפתי גם צילום של הגרין קארד וחוזה של קניית בית בארה"ב.

gntlz

New member
בנוגע לאישור על הניתוק

את יכולה להרשם באתר של ביטוח לאומי ואז להכנס ולראותם את הסטטוס שלכם מבחינת ביטוח לאומי ("תושב" או "לא תושב").
התרשמתי ממש לטובה מהאתר.. אין צורך להתקשר או לשלוח פרטים לאנשהו, והתהליך פשוט מאוד.

Fellowship

New member
נשמע שזה בניגוד לתורה שבעל פה

חשבתי שלאחר 5 (נניח) שנים, עוזבים את האזרח בשקט, בהנחה והוא לא הפר את חזקת הימים ושמרכז חייו באמת בארה"ב.
מצד שני, יש הגיון בטענה שבתקופה שחלפה האזרח נהנה מביטוח (ללא קשר האם צרך אותו או שלא, כמו בכל ביטוח).

gntlz

New member
כי לא הייתה כוונה לחזור לארץ

ולהבנתי (גם על פי איך שהטופס מנוסח) אי אפשר באמת לעשות ניתוק תושבות ביום שאתה עוזב את הארץ...

Midriff

New member
אם ביטוח לאומי

לא מעודכן על זה שאתם בחו"ל ומכסה אתכם, זה לגיטימי שיבקשו את התשלום. הרי כביטוח אם הייתם נזקקים לו, כל עוד הם כיסו אתכם, צריכים לשלם.
בנוסף למיטב ידיעתי ניתוק התושבות לא נעשה אוטומטי, אלא צריך למלא את טופס ניתוק התושבות.

gntlz

New member
אבל את קצבת הילדים הם ביטלו תוך שלושה חודשים

ניתוק תושבות לא נעשה אוטמטית, אבל עפ"י איך שהטופס מנוסח אתה צריך להוכיח שאתה כבר לא תושב, ואיך תוכיח אם רק עכשיו עברת למדינה אחרת?

בכל מקרה, שלחתי את הטופס, התושבות נותקה והחוב בוטל

למעלה