סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

KallaGLP

New member
אתה כמו בעלי בקטע הזה.

עד שאחרונת המערכות בבית אינה אוטומטית ונשלטת מרחוק, הוא לא נרגע.

Boston Guy

New member
בוודאי - אבל אני לא חושב שהוא עושה (או בעל רישוי) למערכות גז

המערכת שלי אינה פועלת על גז (למרבה הצער).

NJConfidential

New member
החלפתי לא מזמן באיזור ניו ג'רזי

מהמחקר שאני עשיתי הגעתי למסקנה שהחסכון הכספי של מערכות נצילות גבוהה לא שווה את העלות המאד גבוהה והמורכבות שלהן במקרה שלי (חימום בייסבורד ומיים) והחלפתי בויילר ברזל בסיסי בבויילר דומה ואמין. מה שכן הבויילר שלי אחראי גם לחימום המיים החמים בבית ועם ג'קוזי גדול דווקא הייתי צריך בויילר עם BTU גבוה.
הפתרון מאד תלוי במערכת החימום הספציפית. תביא מספר חברות מומלצות שיציעו פתרון ותעשה קצת מחקר.

iris mom of two

New member
הנסיון שלי הוא

שהבחור צודק. כל עוד תדאג למערכת ולחזק אותה כראוי, יהיה יותר זול לשמור עליה מאשר להחליף אותה

debby12

New member
מנהל
Tankless Water Heater

השרשור הזה בא לי טוב - בדיוק בזמן. יש למישהו נסיון, סיפורים, וכו' עם tankless water heater? ראיתי אחד כזה שמספק 6.6 גלון לדקה.

מתקלקל הרבה? מעצבן באופן אחר?

זה לא בשבילנו - זה לדירת השקעה

ולרנדום - סליחה שאין לי תשובה... אצלנו פעם אחת התפגר הדוד - הוא התחיל לנזול על כל המרתף ואמרו לנו שאין שום דרך לתקן. הוא היה בן 23 המנוח. אז קנינו אחד חדש בערך מאותו הסוג וזהו בערך.

iris mom of two

New member
לי יש כזה

עם 4 מבוגרים שלוקחים מקלחות ארוכות זה נהדר. מאז שיש לנו אף אחד לא מתלונן שהמים נגמרו לו.
&nbsp
חסרונות:
לוקח עד חמש דקות למים החמים להתחמם ולהגיע, מה שגורם לדי בזבוז מים.
כשמישהו אחר פותח ברז מרגישים הבדל בלחץ לשניה. אבל זה יכול להיות גם בגלל המשאבה של הבאר.
&nbsp
שלנו רק בן שנה וחצי, אבל אני מאוהבת.

debby12

New member
מנהל
תודה! רק שאבין...

ה-4 מבוגרים מתקלחים במקביל או אחד אחרי השני? וגם - אם מתקלחים זה אומר שאי אפשר באותו הזמן שהמדיח או מכונת הכביסה יעבדו?

שאלה אחרונה - ראיתם שינוי בחשבון הגז?

John the Savage

New member
הכל תלוי בהספק של הבויילר

טוב, לא רק ההספק, אלא גם הנצילות, באיזה טמפרטורה המים שנכנסים ולאיזה טמפרטורה מחממים את המים, אבל ההערכות היצרנים מדברות על קצב חימום מים שנע בין 6 גלון לדקה ל-10 גלון לדקה עבור מכשירים העובדים על גז (וקצב נמוך יותר לחשמל).

טוש של מקלחת דורש כ-2.5 גלון לדקה. ואם לא משתמשים במים חמים בלבד, זה יוצא בפועל פחות. למלא אמבטיה, תלוי בזרם אבל זה בד"כ בסביבות ה-4 גלון לדקה. מכונת כביסה דורשת כ-2 גלון לדקה, מדיח כ-1.5 גלון לדקה, וברז בסביבות גלון לדקה. אז אפשר לעשות חישוב כמה דברים יכולים לפעול ביחד. מכשיר שנותן 9GPM יכול לתמוך בשתי מקלחות בו זמנית פלוס מכונת כביסה ומדיח, או לחלופין שלוש מקלחות ללא מכשירים אחרים.

גילוי נאות: קנינו tankless כבר לפני חצי שנה, אבל עדיין לא התקנו אותו. בעיקר כי הקבלן שהיה אמור להתקין אותו הבריז לנו בינתיים והתעצלנו לחפש מישהו אחר (והדוד הישן עדיין עובד).

iris mom of two

New member
שתי מקלחות

ומדיח או מכונת כביסה עבדו באותו זמן.
&nbsp
זה בבית אחר אז אין מקום להשוואה

placid1

New member
אנחנו התקנו כזה לפני שנה בבית

להשקעה (3 דירות, 7 דיירים) וטפו, טפו אין תלונות. בונוס גדול מבחינתנו היה החיסכון במקום לעומת הדוד, מה שאיפשר לבנות חדר פרנס הרבה יותר קטן.

debby12

New member
מנהל
אה - זה?

lamah

New member
עלבת קשות

הנ"ל ס"ט ירושלמי 8 דורות משני הצדדים, לטענתו.

debby12

New member
מנהל
. אבל מן הסתם עדיין צריך פרנס נפרד

לחימום הבית אם ככה, וזה די גדול (?)

placid1

New member
כן, עדיין צריך פרנס והוא לא קטן וגם צריך

מרווח סביבו, אבל במקום דוד מים גדול בערך כמו הפרנס, יש לך קופסא קטנה שתלויה על הקיר ומחממת את המים על פי דרישה. ההתקנ; הראשונית יקרה מהדוד הרגיל, אבל החימום בהמשך חסכוני ויעיל יותר.

למעלה