סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

Boston Guy

New member
הקטע של REBATE (מצד הסוחר) זה לבנות על העצלנות של הקונים

REBATE זו דרך לא להוריד מחיר (לפעמים בגלל שיש לסוחר חוזה מול הספק \ היצרן שמגדיר מחיר מינימאלי לצרכן, לפעמים מסיבות אחרות) - או מכניזם של להתנות את ההנחה ברכישה של מספר מוצרים שונים \ "חבילת מוצרים", או כמות מסויימת של מוצרים, וכיוצ"ב.
עוד סיבה היא כשיצרן רוצה לתת העדפה ל "משווקים מורשים" - כשהוא מתנה את קיום ה REBATE בכך שרכשת את המוצר מחנויות מסויימות. זה מאפשר לו לשלוט יותר טוב בשוק ובמחיר לצרכן של המוצר.

מהצד השני (האופרטיבי) - הגורם שסופג את העלות של ה REBATE (היצרן \ החנות) בונה על זה שחלק מהאנשים ישכחו להגיש את ה REBATE, חלק לא יגישו בזמן, חלק לא יגישו נכון וההגשה שלהם תיפסל - וכך ההפסד הכולל שלהם יהיה יותר קטן מאשר מתן הנחה גורפת לכולם.

יש צורך לדעת שיש גורמים בשוק שידועים בכך שהם "מרמים" בריבייטים שלהם - במטרה לא לשלם אותם. יש סוחרים ספציפיים שעדיף בכלל לא להתפתות למבצעים שכוללים ריבייטים אצלם - כי יקח לך שנים (אם בכלל) לראות מהם את הכסף הזה.

Fellowship

New member
האמריקאים עצלנים בנושאים הקשורים להחזרים כספיים?

התחושה שלי היא שלא, שהם דווקא צרכנים מאוד נבונים.
בנוגע לשאר ההסבר, הבנתי, אכן עושה שכל,
רבה!
&nbsp
אגב, אילו גורמים ידועים ברמאות בתחום?
אתרים/חנויות/רשתות מוכרות שאם תציין אותם זה יכול לעזור לדעת להמנע מהם,
או שאתה מתכוון לסוחרים ספציפיים במקומות מגורים ספציפיים?

Boston Guy

New member
כל מי שמציע REBATE שמעניין אותך - תגגל...

את שם החנות \ היצרן שמציע את הריבייט בצירוף המילה REBATE, ואולי גם SCAM ליתר ביטחון.
לפי התוצאות שתקבל תהיה לך מייד תחושה אם כדאי להכנס לנושא או לא.

אני לא רוצה להכנס להוצאת דיבה על סוחרים כאלה או אחרים.
יש בהחלט כמה חנויות אינטרנטיות שאני לא סומך על שום REBATE שהן מציעות.

iris mom of two

New member
מאד עצלנים

לקח לי חודש למלא ריבייט בשביל משהו בשביל הכלב. $15 שאני אקבל חזרה עוד שלושה חודשים. אני מאמינה שאני בין האחוזים הנמוך ביותר שבעצם עשה את זה.
&nbsp
האמריקאים צרכנים ממש ממש לא נבונים. מי שנבון זה קבוצת האנשים איתם אתה מתרועע

Fellowship

New member
אולי זה רק בשל רגישות מיוחדת לנושא הדלק(?) וקופונים

אבל אני רואה הרבה באז סביב הנחות של סנט פה, סנט שם, 10 סנט בימי שני וכו'.
ובנושא הקופונים, לפחות בהשוואה למה שהכרתי בישראל, זו ממש תעשיה שלמה.
אני רק מניח שיש לכך ביקוש.

iris mom of two

New member
זו בהחלט תעשיה שלמה

ויש לזה בקוש. אבל...
&nbsp
יש גם הרבה שלא משתמשים בנ"ל. פעם הבאה שאתה בסופר שים לב כמה כן וכמה לא משתמשים בקופונים.

JimmyGee

New member
It depends on the amount of the rebate

How many people do you think will sit down, fill out the paperwork, make copies, put them in an envelope, put a stamp on on the envelope and drive to a mail box for a $5 rebate or even a $15 rebate? And I have seen many small rebates like that.
For larger rebates (say $100) more people would do but even then I am sure that some people who are rich enough or lazy enough would not be bothered with it either.

John the Savage

New member
סתם בשביל לסבר את האוזן

חברות בדרך כלל לא ממהרות לפרסם את אחוז ניצול הריבייט, אבל על סמך הערכות וסקרי שוק, אחוז הניצול של ריבייטים בסכום של מתחת ל-100$ נע בין 10% ל-30%, ובריבייטים של 100$ ומעלה, %40%-50 מהריבייטים ממומשים.

בנוסף לעצלנות של הקונים, החברות דואגות שהריבייטים לא יהיו קלים יותר מידי למימוש בכדי לשמור על אחוז redemption נמוך מספיק. כמובן שאם יעשו את זה באופן גלוי מידי וזה יראה כמו תרמית, זה עלול לחזור אליהם כבומרנג. אז הם דואגים למצוא את הדרכים להקשות על מימוש הריבייטים באופן המקסימלי שלא יראה כאילו הם עושים זאת בצורה מכוונת.

וסתם לדוגמה, באחת החברות שמספקת תשתית טכנולוגית לניהול ריבייטים, הם כותבים במפורש באחד הפטנטים שלהם:
The present invention satisfies a need for a more consumer friendly method for processing rebates that maintains a breakage rate …”
“The rebate processing system provides a user friendly interface, yet retains hurdles sufficient to maintain breakage.

https://consumerist.com/2006/10/11/rebate-company-admits-rebates-are-a-scam/

Fellowship

New member
לא יאומן שזה כתוב באופן מפורש
אגב, בנוגע לאחוזים שציינת

הכוונה היא לניצול בפועל, כלומר, הצלחה בקבלת הכסף,
לא לאחוז הצרכנים שניסו לממש את ההחזר, נכון?
&nbsp
&nbsp

איי ל

New member
מנהל
אגב, לא רק ריבייט.

גם גיפק קארד עובדים על אותו הרעיון. תעשייה של 9 מיליארד דולר בשנה ואחוז נמוך של ניצול.
יש לי חבר טוב שהקים סטאראפ בנושא, אבל אחרי שנה וחצי הוא עבר לרעיון הבא שלו כשגילה את המונופולים ששולטים בתעשייה הזאת. מטורף.

Fellowship

New member
מילא ריבייט הדורש התעסקות וחוסן נפשי, אבל גיפט קארד?

זה פשוט כמו כסף בארנק, מה הבעיה להוציא ולהשתמש בו במקום הרלוונטי?
ברור לי שחלק אובדים, חלק נשכחים וכו', אבל ההגיון הבסיסי אומר שאחוז הניצול אמור להיות מאוד גבוה.

איי ל

New member
מנהל
מה הבעיה?

הבעיה היא לזכור שיש לך אותם. אם אני אסחוב איתי את כל הגיפט קארדים שיש לי, כנראה שהארנק שלי יהיה עמוס מזה של ג'ורג' קוסטנזה.
אתה יודע כמה פעמים אני עושה סדר במגירה שלי ופתאום מוצא איזה גיפט קארד שאפילו לא זכרתי שיש לי? המון! אני גם די בטוח שאיבדתי לא מעט מהם. ככה זה.
&nbsp
וכמו שרשמתי, מסתבר שגיפט קארד זו תעשייה שלמה, ושאחוז הניצול מפתיע לרעה.

Fellowship

New member
למה יש לך כ"כ הרבה Gift Cards? (אם אפשר לשאול)

זה מאוד נפוץ בארה"ב כמתנות? כהטבות? מהיכן הם הגיעו?
אני שואל מכיוון שלדעתי בכל חיי (בישראל) החזקתי במספר חד ספרתי של Gift Cards.
קבל ח"ח על הרפרנס לגו'רג'

Boston Guy

New member
זה אכן מאוד מקובל כמתנה

יש סיבה שקוראים לזה GIFT CARD.
לא מדובר בהכרח על כרטיסים שהשווי שלהם גדול. כל פעם שאני תורם דם בצלב האדום הם נותנים לי כ"אות תודה" GIFT CARD של 5$ לדנקינג דונאטס (אני בניו אינגלנד, אחרי הכל...).
רק מה? אנחנו (המשפחה שלי) לא ממש לקוחת של דאנקינג... ומכיוון שאני תורם לוחיות כל 90 יום, פחות או יותר - יש ארבעה או חמישה כרטיסי שי בשנה שאני צריך (לכאורה) לשמור עד שיהיה SLEEP OVER של אחד הילדים ונצטרך לקנות בייגלים לארוחת הבוקר שאחרי. ואז - לזכור שיש לנו את ה GIFT CARDS האלו, לזכור איפה שמנו אותם, לבדוק שלא פג תוקפם בינתיים...

יש את תקופות ה"חגים" \ ימי הולדת - אני חושב שבאזור כריסמס \ חנוכה המשפחה שלי (הילדים, אישתי ואני) מקבלים - במצטבר - כמה עשרות כרטיסים כאלה.

יש את הריבייטים על כל מני דברים - שבשנים האחרנות רובם מגיעים ככרטיסי DEBIT.
"כרטיס של 50$ על קניית מוצר אלקטרוני",
או "כרטיס של 200$ על הצטרפות לחברה סלולארית \ קניית מכשיר סלולארי חדש",
או ריבייט של 25$ על קניית אמפולות של אדוונטיקס נגד קרציות לכלב,
או ריבייט של 15$ על קניית תרופה נגד HEARTWORM (לאותו כלב)...

בסך הכל - מדובר על עשרות כרטיסונים כאלו בשנה.
גם אם אתה פדאנט מאוד וקצת כפייתי בענייני סדר ותיוקים - קשה מאוד לא לפקשש כרטיס כזה פה ושם.
ואם אתה רק קצת ברדקיסט - אז יתפספסו די הרבה כרטיסים.

iris mom of two

New member
בנוסף

יש גיט כארדס למקומות שלא הולכים אליהם. אין לי מה לחפש אפילו בחנויות הללו. איל כנראה מקבל הרבה גיפט כארדסמכורח מקצועו. קליינטים מרוצים וכדומה...

למעלה