סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

taltalam

New member
בהחלט יש טקס הערב

באולם בסנטה קלרה.
חבל להשמיץ לפני שאת בודקת לעומק.
*עידכונים לקראת טקס יום הזכרון* -
הטקס יתקיים ביום שלישי, 17 באפריל בשעה 8:00 בערב באולם הכנסים בסנטה קלרה ב- HALL D. שימו לב לשילוט מהחניה בקומה 3. אנא הימנעו מהגעה עם תיקים גדולים, לזירוז הביקורת הבטחונית. לפרטים נוספים היכנסו ללינק הבא.
https://paloaltojcc.org/Events/yom-hazikaron-ceremony-3

danakama10

New member
דבר ראשון תודה

דבר שני, מסתבר שבאמת פספסתי את זה, למרות שחיפשתי באתר של ה- JCC. ברור מדוע קל לפספס, מה עוד שחיפשתי במספר JCC באיזור. אם תסתכלי בתמונה המצורפת, תוכלי לראות כמה זה נבלע. גם אתמול ושלשום כשחיפשתי, זה לא הופיע ברשימת האירועים הרצים.
אני מבינה שאת חלק מהמארגנים? אם כן, אני מאוד ממליצה לפרסם את זה, ולא לשים את זה בלוח האירועים בצורה שזה מתחבא עם עשרות חוגים.

taltalam

New member
אם את משתמשת בפייסבוק

הם מפרסמים לרוב בכבר כאן סיליקון ואדי ובנוסף שולחים מיילים אם את נרשמת לרשימת תפוצה.
אני לא חלק מהמארגנים, ״לקוחה״ כמוך :)

KallaGLP

New member
אחלה אוטו. שניים מילדינו קיבלו רשיון נהיגה החודש

ורכשנו לכבוד המאורע מודל 2016. פשוט תענוג.
פרט לכך יש לנו טויוטה פריוס היברידית שנת 2014 - גם רכב מצוין ומאוד חסכוני בדלק. אגב, הרכב היחיד אי פעם שקנינו חדש, רק כי לא היה ניתן אז להשיג רכב משומש. למי שגר בקליפורניה יש גם יתרון שניתן לנסוע איתו במסלול המהיר גם כשיש אדם בודד ברכב.
יש לנו גם פורד אקונוליין 2013, שהוא לא הרכב הכי נוח ומאובזר בעולם אך סוס עבודה שממלא את יעודו כרכב טיולים למשפחה גדולה וכלב ענק. אך אני מניחה שלא לרכב הזה כוונה השאלה.

debby12

New member
מנהל
Toyota Prius 2006

זה האוטו שכמעט מת לנו עכשיו. אני מאוד מחבבת אותו. הוא שקט מאוד בזכות היותו היברידי, כמעט ולא נזקק למוסך למעט שמן ובלמים מדי פעם (קורה...). יש לו תא מטען גדול יחסית לרכב קטן.

בן זוגי, שיחיה, שונא אותו כי הוא מרגיש לו "מצ'וקמק" ו"של מסכנים".

באופן אישי אין לי מי יודע מה דרישות מרכב ואני לא סנובית-רכב. בשבילי הוא אחלה אוטו ובכלל כל אוטו שנוסע, המזגן/חימום עובד בו, ולא דורש הרבה טיפול הוא טוב בשבילי. אני מעדיפה חסכוני בדלק משיקולי איכות סביבה והוא מקיים את זה.

John the Savage

New member
טויוטה פריוס 2008

זה הרכב שהיה של אישתי עוד הרבה לפני שהכרנו. עבד מצויין במשך שנים, אבל לאחרונה התחיל לעשות בעיות.

לפני כמה חודשים, כל נורות האזהרה נדלקו. הלכנו למוסך והתברר שזו הסוללה ההיברידית של הרכב. לסוללה הזו יש אחריות, אבל רק ל-10 שנים והרכב בן 10.5 שנים. והעלות של סוללה כזו, כולל התקנה, כ-3500 דולר. וזה לרכב שמחיר המחירון שלו 7000 דולר. אחרי טלפונים ותחינות לטויוטה, הם הסכימו להשתתף בחצי מעלות הסוללה למרות שהיא כבר לא באחריות, וגם במוסך הסכימה להפחית מעלות התיקון, כך שבסוף עלה לנו רק 1500 דולר הסיפור.

עכשיו הכל בסדר, לבינתיים. אבל אישתי רוצה שהרכב הבא יהיה יותר גדול, ובכל מקרה אנחנו רוצים שיהיו לנו שני רכבים. אז מתישהו בקרוב נצטרך לקנות עוד אחד. נצטרך להחליט איזה.

BigMatilda

New member
וואלה? אותו סיפור אצלנו עכשיו עם הסוללה של הסיוויק היבריד

בת 11. לפני שנה נדלקו כל הנורות. בסוכנות אמרו שמעכשיו היא תיסע והכל בסדר רק שהיא לא היבריד יותר חלק מהזמן. מחכים שתגסוס סופית ונקנה חדש.

John the Savage

New member
בפריוס, אם הסוללה ההיברידית מתה, אי אפשר להמשיך לנסוע

כניראה שהמנגנון ההיברידי בהונדה בנוי בצורה שונה. אבל בפריוס, אם הסוללה מתה, המכונית מתה.

השאלה היא למה הברידי?

לדעתי מרבית הרכבים הייברידים פחות אמינים באופן משמעותי מאשר רכבי בנזים או דיזל,
אם הסיבה איכות סביבה אז אין מה לעשות תקחו היברידי ותשלמו על זה בחלקים יקרים
דיזל תסעו יותר קלמטרים רק שאם מדובר בתקלה לרוב היא תהייה יקרה
בנזין לדעתי הפתרון האידאלי כיום רכבים עושים יחס קלומטר/ ליטר גבוהים מבעבר (או מייל גלון מה שנוח לך)
כמובן כל אחד ומה שנוח לו
לדעתי יותר נוח לקטלג רכבים (כאשר לא סגורים על דגם וחברה) על פי ארץ מקור
גרמניות יפניות לדעתי מעולות פולקסווגן סוזוקי וכו'
צרפתיות שעל פי דעת טובים נחשב לרכב נוח ולא אמין בעליל לדוגמת פגיו (לא
להתקרב ל3008 ודומיו נחשב לדגם גרוע), רנו וכ'
בגדול הייתי נמנע גם מפאט לדגמיו
זה בגדול

אז רכבים לא יקרים (כי אמרת שאין לך דרישות גבוהות)
טויוטה קורולה
טויוטה סאן
סוזוקי SX4
פולקסווגן פולו,גוף, פאסט וכו'
סקודה
סיאט

בכל מקרה איזה רכב שלא תקחי כדי מאוד לבדוק ולקרוא על תקלות נפצות לדגם הספציפי ולשנתון הנוכחי כי לדוגמה פולו משנה X יכולה להיות סיפור הצלחה מבחינת אמינות אך פולו משנה אחרת (מעט שינו את הדגם) והיא תסבול משלל בעיות
חשוב טרם קנייה ללכת לבעל מקצע אמין לבדיקה

ובכלל אם מדובר ב2 מייל והרכב הנוכחי נוסע לא הייתי ממהר להחליף אך מנגד הייתי שוקל להחליף מוסך שטען לתקלה בABS כאשר היא לא הייתה כאשר יש תקלה במערכת הABS לרוב התחברות למחשב הרכב (אפשר לעשות זאת ע"י כבל ותוכנה נכונה לעשות זאת גם בבית) תצביע אם יש תקלה ומה הקוד שלה...

ואם רוצים להוציא כסף אז אומרים שטסלה זה אחלה רכב :)

Midriff

New member
בדיוק

כל פעם שבדקנו ההבדל לא היה הגיוני. תוספת המחיר גרמה לזה שהחסכון (אם קיים) הוא מאוד מאוד קטן מול המגבלות וחוסר היעילות של האוטו.
שקלנו עכשיו את המיניואן קרייזלר בגירסתו ההיברידית, אבל בסופו של דבר נשארנו עם הטויוטה סיינה היעילה והאמינה.
האוטו השני הוא יונדאי סונטה (שגם לה יש דגם היברידי שלא קנינו) כבר בת 6 וכוחה במותניה. מאוד מרוצים ממנה.

debby12

New member
מנהל
הסיבה העיקרית שלי היא איכות הסביבה.

לא החסכון בכסף. ואני מוכנה לשלם יותר עבור זה....אם כי כנראה שלא עד כדי קניית טסלה חדשה.

המוסך אמר ש"אולי" זה ה-ABS ושהם צריכים לבדוק. אחרי האבחון התקשר לומר שזה "רק" הבלמים.

אני אכן ממש לא ממהרת להחליף - רק אם יידרש תיקון שעולה יותר מכל הרכב או אז...

בכל מקרה - תודה!! לא ידעתי בכלל שמוכרים סיאט וסקודה בארה"ב. אולי אין רבים מהם בסביבתי.

ilanvag

New member
ראית סקודה בארה"ב? איפה?

כבר 11 שנים בארה"ב, ועוד לא ראיתי אחת לרפואה...
&nbsp
רכב נהדר, מאוד אהבתי אותו בישראל, וזה היה לפני למעלה מ-11 שנה.

Boston Guy

New member
די ברור שאתה לא גר בארה"ב. אין בארה"ב חצי מהמכוניות האלה.

מכוניות מתוצרת פז'ו אינן מיובאות לארה"ב מאז 1998.
למען האמת - אין אף מכונית צרפתית בשוק האמריקאי ב 15 השנים האחרונות. לא פג'ו, לא רנו, לא סיטרואן - לאף אחת מהחברות הללו אין מכירות בארה"ב.

מכוניות מתוצרת סקודה וסיאט מעולם לא יובאו לצפון אמריקה (קנדה וארה"ב).
הדגם "פולקסוואגן פולו" מעולם לא נמכר בשוק הצפון אמריקאי (קנדה וארה"ב).

מכוניות פרטיות (לא משאיות או "טנדרים") עם מנוע דיזל אף פעם לא היו נפוצות בארה"ב - אבל נכון לכרגע, בעקבות הפיאסקו של "רמאות הדיזל" של פולקסוואגן ואחרים, כמעט אין דגמים של רכב פרטי עם מנוע דיזל שנמכרים בארה"ב. פולקסוואגן ואאודי הפסיקו למכור בארה"ב ובקנדה דגמים עם מנוע דיזל לגמרי.

טויוטה לא מכרה ולא מוכרת את הדגם "טויוטה סאן" בארה"ב.
סוזוקי כמעט לא מוכר מכוניות בארה"ב - זה רכב מאוד נדיר כאן על הכביש.

danakama10

New member
באמת מעניין מדוע לא מוכרים יותר את הרכבים הללו

המחיר לא השתלם?
לאחרונה שמתי גם לב שאין רכבי Isuzu, למרות שבעבר היו די פופולריות, ותהיתי על כך.

Boston Guy

New member
איזה רכבים "הללו"?

לכל רכב שהוזכר כאן יש סיבה אחרת מדוע אינו נמכר בארה"ב. לאיזה מהם את מתכוונת?

danakama10

New member
Isuzu

מעניין אותי מדוע החליטו לא למכור יותר בארה"ב. בזמנו הוא היה אוטו די פופולרי פה.

למעלה